Saturday, May 25, 2024
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Friday, February 25, 2011
Event Decks : „Into the Breach“ a „Infect and Defile“ – úvodní představení
Autor: JakubMG @ 4:37 PM :: 5095 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Standard, Novinky, Tvorba balíků
 

Event Decks : „Into the Breach“ a „Infect and Defile“ – úvodní představení

 

Anotace: Před nějakou dobou se mezi hráči Magicu objevily informace, že Wizards of The Coast plánují vydat nový typ balíčku, použitelný přímo na turnajové hraní, tzv. Event Deck.  Reakce na forech byly různé, hráči pochybovali, zda takto zkonstruovaný balíček bude skutečně konkurenceschopný. Spekulacím je konec, Event decky pojmenované „Into the Breach“ a „Infect and Defile“ jsou zde!

 

Vážení čtenáři,

v dnešním článku bych Vás rád krátce seznámil s novinkou firmy Wizards of the Coast.  Pravděpodobně jste již zaznamenali na forech nebo přímo webu Wizardu informace o tzv. Event Decku. Jak sami Wizardi tvrdí na svých webových stránkách, má se jednat o předkonstruovaný balíček, který je možné ihned po rozbalení vzít na místní turnaj ve formátu Standard a to bez jakýchkoli dalších úprav. Zamýšlený je jako ideální start pro nové hráče, kteří zatím svůj turnajový balíček nemají nebo si na jeho turnajové sestavení netroufají. Na krabičce je dokonce napsaná výzva „Vem si jej a pojď ho zkusit na Friday Night Magic“. Balíčky je také možné vzít na Mirrodin Beseiged Game day, který se koná v termínu 05.-06. března 2011. Zde se však skrývá jeden malý zádrhel. Balíčky na Game day totiž nelze beze zbytku použít pro volbu jedné ze stran Mirrodinského konfliktu.

První z nich, nazvaný „Into the Breach“ je hlavně Mirranský, druhý, pojmenovaný „Infect and Defile“ zastupuje Phyrexijskou stranu konfliktu zuřícího na Mirrodinu. V každém z obou balíčků balíčku ale naleznete jednu kartu z opačné frakce, pokud tedy na Game Day budete chtít získat speciální kartu, musíte tuto kartu odstranit a nahradit jinou. Poznáte jí podle znaku opačné frakce v popisu karty. (1)

Event decky jsou označeny logem edice Mirrodin Besieged (MBS), avšak neobsahují pouze karty z této edice, ale i ze Zendikar bloku, edice M2011 a edice Scars of Mirrodin. Karty jsou navzájem vhodně  doplněné tak, aby v obou balíčcích přinášely zajímavé herní možnosti.

Balíčky nejsou dle Wizardů určeny jen těm, co zatím svůj vlastní balíček nemají. Mohou je s úspěchem použít i hráči zkušenější, kteří je využijí jako základ pro tvorbu svého vlastního  doplněného a vylepšeného balíčku..

Balíčky jsou v prodeji od 25. února a zakoupit je můžete na e-shopu Veselý drak za zvýhodněnou cenu 599,- Kč.

 

Jak je vidět, nemělo by  se tedy jednat jen o klasický intropack tématicky laděný k jedné edici, ani další ze série Duel decků nebo sběratelských balení, ale o plnohodnotný herní balíček připravený přímo pro turnajové hraní na místní úrovni.

Je tomu ale skutečně tak? Dosti bylo tlachání, omáčka Vás jistě už nezajímá, pojďme se tedy na oba balíčky podívat podrobněji.

 

Co vlastně balení obsahuje? První, co vám padne do oka a do ruky je krabička na karty s logem edice Mirrodin Besieged, barevně laděná pro jednu nebo druhou frakci. Pro „Infect and Defile“ je barva lahvově zelená s holografickým zeleným znakem Phyrexie, pro „Into the Breach“ je naopak barva zlatomodrá se zlatým znakem Mirranů. Po rozbalení na Vás z krabičky vykoukne 60 karet hlavního decku a 15 karet sideboardu. K tomu balení obsahuje ještě návod pro hraní daného konkrétního balíčku a velice pěkné počítadlo životů. Žádná obyčejná klasická 20-ti stěnná kostka, kde po každé změně stavu Vašich životů musíte ono konkrétní číslo hledat a hledat a hledat a hledat. Čísla na kostce jsou řazena pěkně přehledně za sebou a najít si ten správný počet životů je opravdu věcí okamžiku.

 


A teď to nejdůležitější, samotné karty.

Co vlastně oba decky reprezentují, jakým stylem se hrají, jaké barvy používají? Spoilery a kompletní decklist obou dvou Event decků najdete zde na stránkách Wizardů nebo jej najdete níže:

Into the Breach Mirrodin Besieged Event Deck
Main Deck Sideboard
1 Contested War Zone
21 Mountain
2 Goblin Bushwhacker
2 Goblin Guide
4 Goblin Wardriver
1 Iron Myr
4 Kuldotha Rebirth
4 Memnite
4 Ornithopter
4 Signal Pest
1 Spikeshot Elder
2 Darksteel Axe
2 Devastating Summons
2 Galvanic Blast
4 Lightning Bolt
2 Panic Spellbomb
2 Act of Treason
4 Goblin Ruinblaster
2 Into the Core
1 Leyline of Punishment
4 Searing Blaze
2 Unstable Footing


Infect & Defile Mirrodin Besieged Event Deck
Main Deck Sideboard
2 Drowned Catacomb
10 Island
4 Jwar Isle Refuge
7 Swamp
4 Corpse Cur
1 Hand of the Praetors
4 Necropede
2 Phyrexian Vatmother
4 Plague Myr
2 Consuming Vapors
2 Contagion Clasp
4 Corrupted Conscience
2 Deprive
1 Doom Blade
4 Foresee
2 Mana Leak
3 Preordain
2 Smother
3 Deathmark
1 Doom Blade
3 Flashfreeze
2 Go for the Throat
4 Negate
2 Smother

V každém z obou balíčků naleznete 7 silných rare karet doplněných mnohdy velice zajímavými commony a uncomony. Součástí je samozřejmě i vhodný počet zemí pro seslání Vašich kouzel a nestvůr, takže balíček stačí jen rozbalit, zamíchat a začít hrát.

 

Základem Event decku „Into the Breach“ je červená barva doplněná bezbarvými artefakty. Balíček je postavený velice agresivně a je založený na tlaku malých příšerek už od začátku hry, kterému protivník, zvláště pokud takový tlak nečeká nebo udělá chybu, nestihne čelit. Neváhal bych říci, že deck je takovou odlehčenou verzí v současnosti značně populárního Kuldotha Red decku, se kterým sdílí většinu karet.

Balíček využívá kombinaci manově levných, respektive zadarmo hraných, artefaktů, jako jsou Ornithoptery a Memnity a goblinů s následným využitím ability Battle Cry(2). V goblinech máte na výběr třeba ty bezejmenné, seslané pomocí karty Kuldotha Rebirth či další, jako je Goblin Guide. Ideálně tedy vyložíte na stůl co nejvíce svých malých nestvůr v co nejkratším čase a s nimi následně útočíte. Tyhle své, zdánlivě téměř neškodné, miláčky díky ostatním goblinům jako je Goblin Bushwhacker, Goblin Wardriver či artefakt Signal Pest využívající ability Battle cry nebo díky zemi Contested War Zone posílíte a soupeře několika silnými útoky mnoha příšerek rychle zabijete. K dotlačení posledních životů polomrtvému soupeři vám určitě pomůže i Devastating Summons, která se výborně doplní právě s Goblin Bushwhackerem. Svým potvůrkám můžete dát do drápů také zajímavou Darksteel Axe, díky níž budou zase o něco silnější. K odklizení soupeřových obránců z cesty pak slouží karty jako Spikeshot Elder (ideálně se sekerou v ruce), Panic Spellbomb, Lightning Bolt a Galvanic Blast využívající další abilitu, tentokráte Metalcraft (3).

Vaše vítězství je tedy otázkou několika málo kol.

 

 

Oproti tomu druhý event deck „Infect and Defile“ je postavený na zcela jiném základě, než „Into the Breach.“ Černá barva s modrou doplněné bezbarvými artefakty beze zbytku naplňují představu opatrnosti a pomalejšího kontrolovaného postupu, kterým budete soupeři znepříjemňovat a otravovat život. A to doslova, základní mechanikou balíčku je totiž abilita Infect(3), díky které stačí vašemu soupeři udělit 10 poison counterů jakýmkoli způsobem a vůbec se nemusíte ohlížet na jeho počet životů. Postup hraní by se měl ubírat zhruba tímto směrem: nabrat co nejvíce svých karet s pomocí nejprve Preordain a později Foresee, soupeři ničit jeho vyložené příšerky díky Smotheru, Doom blade, sideboardovému Go for the throat a v pozdější části hry Consuming Vapors. Soupeře dále ideálně nenechat seslat žádné Vám škodící kouzlo s pomocí Mana Leaku nebo Deprive.

Proti soupeřovým nestvůrám vám zpočátku hry také dobře poslouží Necropedy a případně Plague Myr. Že Vám je soupeř také odešle do hrobu? Nevadí! Od toho máte v balíčku Corpse Cur, díky kterému vám tyto jedovaté mršky vyskočí zpátky na stůl a budou škodit dál, ideálně posílené díky Hand of the Praetors. Pokud by zvládly soupeři udělit nějaký ten jedovatý útok a přidat mu counter, Contagion Clasp díky své abilitě Proliferate (5), tyto jedovaté countery  soupeři jistě rád rozmnoží, či soupeře zcela pomalu otráví. Závěrečný útok pak může provést Phyrexian Vatmother. Pokud by ani to nestačilo, proč si prostě nepůjčit soupeřovu nestvůru, vybavit jí schopností infect a použít proti soupeři? S tím Vám ráda pomůže Corrupted Conscience, díky které i nejvěrnější soupeřův mazlíček opustí jeho řady a přidá se na Vaši vítěznou stranu.

 


Stručné představení obou Event decků došlo ke svému konci. Děkuji Vám, že jste si jej přečetli a budu se těšit u pokračování, ve kterém bych rád popsal praktičtější zkušenosti s hraním obou decků, jak „Into the Breach“ tak „Infect and Defile“, zamyslel se nad tím, zda skutečně jsou turnajově konkurenceschopné a zkusil navrhnout jejich případné vylepšení na ještě lepší úroveň.

Podle mého názoru, oba balíčky budou, byť třeba s malým vylepšením, velice dobře hratelné!

Na shledanou u pokračování se těší

                                                                  Milan Pech /milape/

 

Pokud Vás jeden či druhý Event deck zaujal, můžete si jej zakoupit jej na partnerském e-shopu serveru cmus.cz a magic-guru.cz Veselý drak za zvýhodněnou cenu 599,- Kč.

 

 

Vysvětlivky:

1/ V „Into the Breach“ je nepřátelskou frakční kartou v sideboardu se necházející karta Into the Core, v „Infect and defile“ je to pak také sideboardová karta Go for the Throat.

2/ abilita Battle cry – použitá v edici Mirrodin Besieged , která říká „kdykoli tato nestůra zaútočí, každá další útočící nestůra získá +1/+0 do konce svého kola“.

3/ abilita Metalcraft – použitá v edici Scars of Mirrodin, která umožňuje využití speciální vlastnosti karty v případě, že hráč ovládá 3 a více artefaktů.

4/ abilita Infect – využívaná nestvůrami a použitá poprvé v edici Scars of Mirrodin, kdy nestůra rozdává zranění ostatním nestvůrám ve formě -1/-1 counterů a hráči ve formě jedových (poison) counterů.

5/ abilita Proliferate – použitá opět v edici Scars of Mirrodin a umožnující přidat libovolnému počtu permanentů a hráčů další countery v případě, že je již na sobě mají.

Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement