Thursday, April 18, 2024
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, February 14, 2012
Recenze Dark Ascension Intro Pack: Relentless Dead
Autor: AdamF @ 2:50 PM :: 4216 Přečtení :: 1 Komentáře :: :: Standard, Novinky, Tvorba balíků, Recenze
 
Vítejte u dalšího recenze Dark Ascension Intro Packu. Minule jsme se podívali na bíločervený Intro Pack Swift Justice, dnes je na řadě modročerný Intro Pack pojmenovaný Relentless Dead.
Tento Intro Pack se bude líbit zejména fanouškům zombií, protože z čtyřiadvaceti bytostí v tomto Intro Packu je dvacet tři typem Zombie. Ta zbylá bytost je foilovou rare kartou Intro Packu, která má se zombiemi také mnoho společného.
Intro Packy jsou levné balíčky určené pro začátečníky a seznámení s novou edicí, obsahují 60 karet včetně dvou vzácných karet. K tomu je přiložen jeden booster edice Dark Ascension.
Zde je kompletní decklist tohoto Intro Packu:

Relentless Dead WoTC
Main Deck Sideboard
1 Havengul Runebinder
1 Ghoulraiser
1 Headless Skaab
1 Makeshift Mauler
1 Rotting Fensnake
1 Skaab Goliath
1 Stitched Drake
2 Abattoir Ghoul
2 Black Cat
2 Diregraf Captain
2 Diregraf Ghoul
2 Farbog Boneflinger
2 Walking Corpse
2 Zombie Goliath
3 Screeching Skaab
1 Cellar Door
1 Corpse Lunge
1 Endless Ranks of the Dead
1 Moan of the Unhallowed
1 Negate
1 Zombie Infestation
2 Dead Wight
2 Forbidden Alchemy
2 Reap the Seagraf
10 Island
12 Swamp
2 Evolving Wilds
 


Rozbor začneme hlavní rare kartou, je jí Havengul Runebinder. Za 2UU dostáváte 2/2 Humana s aktivační schopností „2U, tapni Havengul Runebinder, vypověz kartu bytosti ze svého hřbitova: polož si na bojiště 2/2 černou bytost-token s typem Zombie, poté polož +1/+1 žeton na každou Zombie pod tvou kontrolou“. Pokud tedy máte dostatečně plný hrob, můžete si každé kolo vytvořit 3/3 bytost a posílit ostatní Zombie, na které se nyní podíváme.

Dvakrát zde najdete Abattoir Ghoul, 3/2 bytost za 3B s first strikem. Pokaždé, když zemře bytost, které Abattoir Ghoul toto kolo udělil zranění, získáte tolik životů, kolik byla odolnost zemřelé bytosti. V souboji s bytostmi je hodně silný, ale podlehne i obyčejnému Shocku.

Jednou z nejzajímavějších zombií je Black Cat, kterou zde najdete také dvakrát. Za 1B dostanete 1/1 kočku, která po smrti donutí soupeře náhodně zahodit kartu z ruky. A jelikož má tato kočka přinášet smůlu, může soupeř zahodit některou ze svých nejlepších karet. Pokud má soupeř na ruce důležité karty, vyhne se útočení, protože kočka by mohla velkou bytost zablokovat a donutit ho zahodit kartu. Jakmile ale soupeř nebude mít na ruce žádnou kartu, stane se z Black Cat předražená 1/1.

Diregraf Ghoula zde také najdete dvakrát. Jedná se o 2/2 za pouhé B, ale přijde do hry taplá. Ovšem pokud ji zahrajete v prvním kole, měla by soupeři udělit několik zranění či alespoň odradit od útoku bytosti jako Stromkirk Noble.

Farbog Boneflingera je v Intro Packu ve dvou kopiích. Za 4B dostáváte 2/2, která při vstupu na bojiště poskytne cílové bytosti bonus -2/-2 do konce kola. Na Limited je to určitě pěkný kousek, ale za pět man si můžete zahrát monhem lepší bytosti.

Ghoulraiser je v podstatě o manu levnější Gravedigger, ale může z vašeho hřbitova vracet na ruku jen Zombie a jelikož ve vašem hřbitově budou většinou jenom Zombie, vůbec vám toto omezení nebude vadit. Získáte tedy zpět zemřelou bytost a 2/2 bytost za pouhé 1BB.

Nyní se podíváme na čtyři bytosti, které potřebují vypovědět jednu nebo více bytostí z vašeho hřbitova, aby vůbec mohly sestoupit na bojiště. Říká se jim skaabové. Prvním z nich je novinka z Dark Ascension, Headless Skaab, 3/6 za pouhé 2U. Při jejím seslání musíte vypovědět ze svého hřbitova jednu bytost. Přijde na bojiště tapnutý, ale se šestkou dozadu zastaví většinu pozemních útočníků. Makeshift Mauler je 4/5 za 3U, který potřebuje vypovědět jednu bytost. Skaab Goliath je tramplující 6/9 za 5U, která potřebuje vypovědět ze hřbitova dvě bytosti. S devítkou dozadu zastaví i Titány. Nejzajímavějším ze zde obsažených skaabů je Stitched Drake, 3/4 letec za 1UU, který potřebuje vypovědět jedinou bytost.

Naplnit hrob vám pomůže Screeching Skaab, 2/1 za 1U, která vám při příchodu na bojiště odemele dvě karty. Najdete ji zde rovnou třikrát.

Perfektní Zombie potvorou je Diregraf Captain, který je zde taktéž dvakrát. Jako 2/2 deathtouch bytost je poměrně silný, protože se vypořádá s jakkoliv velkou bytostí. Jedná se ale o uncommonového lorda – všechny ostatní Zombie pod vaší kontrolou posilní o +1/+1. A kdykoliv jiná vaše Zombie zemře, cílový oponent ztratí jeden život.
Diregraf Captain je jeden z nejlepších uncommonů edice Dark Ascension, doporučuji jej zařadit v playsetu.

Poslední tři bytosti jsou vanilkové (neboli „bezschopnostní“) zombie. Rotting Fensnake, 5/1 za 3B, dvě Walking Corpse, 2/2 za 1B a dva Zombie Goliath, 4/3 za 4B.

To by bylo vše z bytostní části balíčku, pojďme rozebrat zbylé karty.

Cellar Door je skutečně špatná karta a ač souvisí se zombiemi, radši kartu, která za pět man odemele jednu kartu ze spodku knihovny a občas dostanete 2/2 Zombii, nehrajte. Corpse Lunge potřebuje k seslání vypovědět kartu bytosti z vašeho hřbitova, poté udělí zranění cílové bytosti podle síly vypovězené bytosti. Tuto kartu radši nehrajte, protože vaše bytosti lépe zužitkují skaabové či Havengul Runebinder. A takový Doom Blade bude mnohem lepším ničením.

Mnohem zajímavější kartou je aura Dead Weight, která očarovanou bytost oslabí o -2/-2 za pouhé B. Najdete ji zde dvakrát.
Na řadě je druhá rare karta Intro Packu, je jí očarování Endless Ranks of the Dead. Každá váš upkeep si do hry položíte X 2/2 Zombií, kde X je polovina počtu Zombií pod vaší kontrolou, zaokrouhleno dolů. Musíte mít tedy alespoň dvě Zombie (což nebude problém), aby Endless Ranks of the Dead něco dělala. Pokud ale tokenování rozjedete, bude se soupeř muset hodně snažit, aby nával Zombií zastavil.

Pak tady máme jeden z nejlepších commonů Innistrad a to rovnou dvakrát - Forbidden Alchemy. Za 2U se podívate na čtyři vrchní karty knihovny, jednu z nich si vyberete a dáte do ruky a zbytek položíte do hřbitova. Stejný efekt můžete získat po zaplacení flashback costu 6B. Touto kartou si tedy můžete najít kartu, kterou nyní potřebuje a naplnit hřbitov pro seslání skaabů.

Máme tady i tokenovací kouzla. Moan of the Unhallowed vytvoří za 2BB dvě černé 2/2 Zombie, Reap of the Seagraf vytvoří jednu 2/2 Zombie za 2B. Obě kouzla mají flashback cost, u Moanu to je 5BB, u Reapu 4U. Reap of the Seafraf zde najdete dvakrát, Moan of the Unhallowed jen jednou. Tokeny se určitě hodí, podporují Endless Army of the Dead a Diregraf Captain je pěkně posílí, ale nechodí do hřbitova a tak se nedají dále zužitkovat. Navíc flashback u Moan of the Unhalloed je opravdu předražený.

Nakonec je tady jedno rušení noncreature spellů za 1U, Negate. Přebytečné karty na ruce, ať už to jsou země, krmivo pro skaaby nebo flashbacky, můžete proměnit v 2/2 Zombie díky Zombie Infestation.

Manovou základnu tvoří 10 Islandů, 12 Swampů a dvoje Evolving Wilds.

Jak s balíčkem hrát
Začněte budovat svou Zombie armádu pomocí levných kousků jako Diregraf Ghoul, Walking Corpse a Diregraf Captain. Máte k dispozici i dvě flashbacková kouzla tvořící Zombie tokeny: Moan of the Unhallowed a Reap the Seagraf. Nezapomínejte plnit hřbitov pomocí karet Screeching Skaab a Forbidden Alchemy. Mít bytosti v hřbitově znamená, že můžete hrát Corpse Lunge, vrátit si důležité Zombie Ghoulraiserem a bytosti recyklující skaaby. Havengul Runebinder přemění vaše zemřelé zombie na nové 2/2 Zombie a navíc celou vaši armádu posílí o +1/+1 žeton.

Tipy na vylepšení
Jasnou volbou je Cemetery Reaper, Zombie lord z edice Magic 2012. Kromě toho, že ostatní vaše zombie bytosti posiluje o +1/+1, také může vytvářet 2/2 Zombie tokeny tím, že bude exilovat karty z libovolného hřbitova. Velkou podporou pro zombie je i Grave Titan, 6/6 bytost s deathtouch, která ze sebe při příchodu na bojiště a útoku vysype dva 2/2 Zombie tokeny.
Zákeřnou kartou je i Call to the Grave. Soupeř bude muset každé kolo obětovat non-Zombie bytost. Vy budete muset non-Zombie bytosti obětovávat také, ale ve vašem Intro Packu jsou téměř samé Zombie.
Pokud by vám dělal problém nějaký Human deck, přidejte Zombie Apocalypse. Toto mocné kouzlo zabije všechny Humany a vrátí všechny vaše Zombie z hřbitova na bojiště tapnuté.
Perfektní bytostí je i legendární Grimgrin, Corpse-Born, stejně tak Havengul Lich z Dark Ascension. A co takhle neustále se vracející Gravecrawler?
Pro manovou stabilizaci zvažte přidání Darkslick Shores a Drowned Catacomb.

Vylepšení - levná verze AdamF
Main Deck Sideboard
4 Diregraf Captain
4 Diregraf Ghoul
3 Grimgrin, Corpse-Born
2 Endless Ranks of the Dead
4 Stitched Drake
3 Screeching Skaab
12 Island
12 Swamp
3 Walking Corpse
4 Reap the Seagraf
4 Moan of the Unhallowed
2 Havengul Runebinder
3 Black Cat
 

Vylepšení - dražší verze AdamF
Main Deck Sideboard
4 Cemetery Reaper
4 Gravecrawler
4 Diregraf Captain
4 Diregraf Ghoul
2 Grave Titan
2 Havengul Runebinder
2 Grimgrin, Corpse-Born
3 Havengul Lich
2 Endless Ranks of the Dead
4 Stitched Drake
2 Screeching Skaab
1 Call to the Grave
8 Island
8 Swamp
4 Darkslick Shores
4 Drowned Catacomb
2 Walking Corpse
 

Pokud se vám Intro Pack Relentless Dead zalíbil, můžete si jej zakoupit za fantastickou cenu 269 korun u našeho partnerského e-shopu Veselý drak. Nyní je v nabídce i kompletní set pěti Dark Ascension Intro Packů za 1249 korun.
Příští týden se můžete těšit na rozbor dalšího Intro Packu Dark Ascension pojmenovaného Dark Sacrifice. Jedná se o černobílý Intro Pack založený na obětovacích rituálech.

AdamF
Komentáře
Autor: kubiccek9 @ Sunday, February 19, 2012 7:30 PM
Dobrej balík, ale příde mi zbytečné hrát tam ty Liche.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement