Thursday, April 18, 2024
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, February 22, 2012
Recenze Dark Ascension Intro Pack: Dark Sacrifice
Autor: AdamF @ 5:20 PM :: 4510 Přečtení :: 2 Komentáře :: :: Standard, Novinky, Tvorba balíků, Recenze
 
Po týdnu nastává opět čas podívat se na další z Dark Ascension Intro Packů. Jako první jsem představil bíločervený Intro Pack Swift Justice, následoval modročerný Intro Pack Relentless Dead a třetím v pořadí bude černobílý Intro Pack Dark Sacrifice.
Intro Packy jsou předkonstruované šedesátikaretní balíčky obsahující dvě rare karty. Jsou určeny pro začínající hráče a seznámení s novou edicí a jejími mechanikami. K tomu je přiložen jeden booster edice Dark Ascension.
Intro Pack Dark Sacrifice je jako jediný z Dark Ascension Intro Packů tvořen čistě kartami z Innistrad blocku.

Zde si můžete prohlédnout decklist:

Dark Sacrifice WoTC
Main Deck Sideboard
1 Fiend of the Shadows
1 Champion of the Parish
1 Disciple of Griselbrand
2 Doomed Traveler
2 Elder Cathar
2 Elgaud Inquisitor
3 Falkenrath Torturer
2 Galvanic Juggernaut
1 Mausoleum Guard
1 Selfless Cathar
1 Skirsdag Flayer
2 Unruly Mob
2 Village Cannibals
1 Wakedancer
2 Altar’s Reap
1 Avacyn’s Collar
2 Death’s Caress
1 Demonmail Hauberk
3 Gather the Townsfolk
1 Gravepurge
1 Lingering Souls
2 Night Terrors
1 Unburial Rites
1 Haunted Fengraf
12 Plains
11 Swamp
 

Foilovou rare kartou je Fiend of the Shadows. Jedná se o druhého Vampire Wizarda vůbec (prvním byl Viscera Seer). Za 3BB dostávete 3/3 letce. Kdykoliv Fiend of the Shadows udělí bojové zranění protihráči, protihráč vypoví kartu ze své ruky. Tuto kartu můžete hrát po dobu, co bude vypovězena. Jedná se tedy o vylepšený discard  - soupeř nebude moct využít toho, že jeho karta bude ve hřbitově, jako například u flashback kouzel, krmiva pro skaaby nebo vracejících se bytostí. Pokud kartu budete chtít zahrát, soupeř bude muset hrát černé, bílé nebo artefaktové karty.
Poslední schopností tohoto upíra je schopnost regenerace. Pokud by měl Fiend of the Shadows zemřít, můžete obětovat Humana a tím ho zachránit. Celý tento Intro Pack využívá Humany k různým obětím.

Druhou rare kartou je Champion of the Parish. Tento 1/1 Human za W dostane +1/+1 žeton vždy, když přijde na bojiště pod vaší kontrolu další Human. Intro Pack obsahuje 15 dalších Humanů. Přítomnost Championa v tomto Intro Packu je pro mě překvapení, jeho hodnota jako kusovky v obchodech je 80 korun.

Jedním z dalších Humanů je Disciple of Griselbrand. Tato 1/1 za 1B vám za 1 manu dovolí obětovat bytost a získat tak tolik životů, kolik byla její obrana. A k čemu že je to dobré? Můžete tak získat životy navíc, když například chump-blokujete v obraně. Obětovávání bytostí také podporuje další mechaniky v tomto Intro Packu.

Dále tady máme dvojici Doomed Travelerů. 1/1 Human za W, který se po smrti promění v 1/1 létajícího Spirita. Soupeř, který nehraje v balíčku mnoho letců, jej nebude blokovat vůbec a možná si rozmyslí i útočení.
V 1/1 létajícího Spirita se po smrti promění i Elgaud Inquisitor, 2/2 se schopností za 3W. Intro Pack jej obsahuje dvakrát.
Nejlepší bytostí, která se po smrti vrátí jako letec, je Mausoleum Guard. Jedná se o 2/2 za 3W, ale po smrti položí na bojiště dva 1/1 Spirity místo jednoho.

Elder Cathar je další Human. Za 2W dostanete 2/2 bytost, která po smrti odkáže +1/+1 žeton jiní bytosti pod vaší kontrolou. Pokud je tato bytost Human, získá dva +1/+1 žetony. Elder Cathar se v tomto Intro Packu pěkně kombí s kartou Unruly Mob – 1/1 Human za 1W, který získá +1/+1 žeton kdykoliv zemře jiná bytost pod vaší kontrolou. Pokud tedy zemře Elder Cathar, z Unruly Mob se stane 4/4 bytost. Obě tyto bytosti zde najdete dvakrát.

Oběti bude vyžadovat i Falkenrath Torturer. 2/1 upír za 2B dostane flying, pokud obětujete bytost. Pokud byla obětovaná bytost Human, získá navíc +1/+1 žeton. Na Limited je to určitě pěkná karta a na Constructed byste mohli získat létající 1/1 Spirity, ale i tak bych Falkenrath Torturerovi moc nedůvěřoval. V Intro Packu je obsažen rovnou třikrát.

Ze smrti Humanů (a tentokrát i soupeřových) bude sílit Village Cannibals. 2/2 za 2B se posílí o +1/+1 žeton, kdykoliv zemře jiný Human. Dává vám tedy další bonus z obětí a navíc jeho schopnost platí i na soupeřovy Humany. V Intro Packu je obsažen ve dvou kopiích.
Ještě temnějším člověkem než Village Canibals je Skirsdag Flayer. Tato 1/1 za 1B dokáže za obětování Humana, zaplacení 3B a tapnutí sama sebe zničit cílovou bytost. Na Limited je to skutečně skvělý kousek, ale i v tomto Intro Packu má dostatek nábojů.

Smrt bytostí potěší i Galvanic Juggernauta, kterého tady najdete dvakrát. Artefaktová 5/5 za 4 many, která útočí každé kolo, neodtapovává se ve vašem upkeepu a odtapne se jen tehdy, zemře-li jiná bytost. Pokud ho soupeř bude blokovat, Juggernaut se okamžitě odtapne. Pokud ho soupeř nebude blokovat, riskuje velké riziko, že obětujete někoho z vlastních řad a tím Juggernauta odtapnete.

Jedna mechanika pracuje se smrtí bytostí více než kterákoliv jiná – morbid. Wakedancer, 2/2 Human, s sebou do hry přivede 2/2 Zombie tokena, pokud dříve toto kolo zemřela bytost. Dostat dvě 2/2 bytosti za 2B je velmi levný efekt.

Poslední a nejméně zajímavou bytostí je Selfless Cathar. 1/1 Human za W, který se za 1W může obětovat a posílit vaše bytosti o +1/+1 do konce kola.

Noncreaturové spelly nabídnou tokenování, obětovací efekty i reanimaci.

Altar's Reap vám dovolí instantně líznout dvě karty za 1B, jako dodatečnou cenu ale musíte obětovat bytost. V tomto Intro Packu to ale můžete řádně zneužít. Toto kouzlo zde najdete dvakrát.
Pokud je vám líto obětovávat Humany, když za ně nedostanete náhradu, co takhle  vybavit je equipmentem Avacyn's Collar? Bytost tak získá bonus +1/+0 a vigilanci a pokud je to Human, tak se po své smrti promění (jak jinak než) v 1/1 letce Spirita.
Dalším kusem vybavení je Demonmail Hauberk, poskytuje bonus +4/+2, stojí 4 many na vyvolání a vybavovací cena je obětování bytosti. Dobré je, že nemusíte připlácet žádnou manu a můžete tak hned útočit a navíc můžete z obětování bytosti získat nějaký efekt navíc.
Death's Caress je jedno z nejdražších ničení. V Intro Packu jej najdete dvakrát. Stojí celé 3BB, je to sorcery, ale zničí jakoukoliv bytost bez ohledu na barvu. Pokud je zničená bytost Human, získáte tolik životů, kolik byla její odolnost. Přesto bych radši dal přednost obyčejnému Doom Blade, popřípadě Dismemberu.
Gather the Townsfolk je jedno z nejzajímavějších tokenovacích kouzel a představuje zcela novou mechaniku fateful hour. Za 1W si na bojiště položíte dva 1/1 Humany – průměrný efekt. Pokud máte 5 a méně životů, položíte si na bojiště pět 1/1 Humanů – silný efekt. Gather the Townsfolk zde najdete rovnou třikrát.
Ještě lepším tokenovacím kouzlem jsou Lingering Souls. Za 2W si do hry položíte dva 1/1 letce Spirity, stejného efektu můžete dosáhnout za flashback cost 1B. Lingering Souls jsou jedním z nejsilnějších a nejdražších uncommonů sady.
Pokud si potřebujete vrátit nějakou zemřelé bytosti, máte k dispozici Gravepurge. Tímto instantem za 2B si na vršek knihovny položíte libovolné množství karet ze hřbitova a pak si jednu kartu líznete.
Na znovuzahrání zemřelých příšer bude lepší Unburial Rites, které vám za 4B vrátí bytost ze hřbitova rovnou na bojiště, stejný efekt získáte po zaplacení flashback costu 3W.
Sorcery Night Terrors dokáže za 2B zažehnat největší hrozby ještě předtím, než se ukážou na bojišti a pošle je rovnou do exilu. Nejlepší efekt bude mít proti kouzlům s flashbackem a bytostem, které se umí vracet z hrobu.

Manová základna kromě 11 Swampů a 12 Plání obsahuje i novou zemi z Dark Ascension Haunted Fengraf. Tato země umí přidávat bezbarvou manu, ale za zaplacení tří man a obětování sebe sama si náhodně vrátíte bytost ze svého hřbitova na ruku.

Jak s balíčkem hrát
Doomed Traveler, Elgaud Inquisitor a Mausoleum Guard – ti všichni se promění v 1/1 letce Spirita. To samé platí o lidech vybavených Avacyn's Collarem. Elder Cather posílí vaše Humany, když zemře. Skirsdag Flayer dokáže za oběť Humana (v případě nouze i sebe samého) zničit cílovou bytost. Altar's Reap vás nechá líznout dvě nové karty, Falkenrath Torturer získá flying a posílí se, Fiend of Shadows se zregeneruje – všechny tyto oběti posílí Village Canibals a udrží Galvanic Juggernauta odtapnutého. Tyto temné obětovací rituály vás dovedou k vítězství.

Tipy na vylepšení
Zajímavou volbou pro vylepšení je určitě Ravenous Demon. Za obětování jediného člověka máte na stole létajícího 9/9 Demona s trample. Člověka ale musíte obětovat každé kolo, jinak se Démon obrátí proti vám. A pokud jste byli na prerelease Dark Ascension, máte doma jeho foilovou promo verzi.
Pokud máte málo Humanů na obětovávání, přidejte Increasing Devotion, která vám poskytne až patnáct 1/1 Humanů.
Sorin, Lord of Innistrad nemůže zkazit žádný bíločerný deck. Jeho nejsilnější schopností bude pro tento deck ta druhá, které posílí všechny vaše bytosti. Pokud chcete hrát s vícero sférochodci, přidejte i Gideona. Rovněž bych zahrnul i jednu nebo dvě kopie nového landu Vault of the Archangel – deathtouch a lifelink za pět man pro všechny vaše bytosti je smrtící kombinace.
Dark Ascension přinesla i velmi zajímavý uncommon Lingering Souls, ten se do Dark Sacrifice Intro Packu také hodí. Intro Packu chybí levné přímé ničení, máte na výběr mezi Doom Blade a Go for the Throat.
Pro manovou stabilizaci přidejte Isolated Chapel.

Vylepšení - levná verze AdamF
Main Deck Sideboard
3 Lingering Souls
3 Ravenous Demon
4 Doomed Traveler
1 Champion of the Parish
4 Galvanic Juggernaut
2 Fiend of the Shadows
4 Mausoleum Guard
4 Village Cannibals
4 Gather the Townsfolk
12 Swamp
12 Plains
2 Unburial Rites
2 Increasing Devotion
3 Doom Blade
 

Vylepšení - dražší verze AdamF
Main Deck Sideboard
3 Sorin, Lord of Innistrad
4 Lingering Souls
4 Isolated Chapel
2 Vault of the Archangel
3 Ravenous Demon
4 Doomed Traveler
2 Champion of the Parish
4 Galvanic Juggernaut
3 Fiend of the Shadows
3 Mausoleum Guard
1 Gideon Jura
4 Village Cannibals
4 Gather the Townsfolk
9 Swamp
9 Plains
1 Unburial Rites
 

To je všechno, co k tomuto Intro Packu mohu říci. Pokud se vám zalíbil, můžete si jej zakoupit u našeho partnerského e-shopu Veselý drak za výhodnou cenu 299 korun. Příští týden vám představím zelenočervený Intro Pack Monstrous Surprise.

AdamF
Komentáře
Autor: kubiccek9 @ Wednesday, February 22, 2012 7:37 PM
Fakt super článek.Tento balík znám, hraje s ním v Brně jeden kluk.Je těžký to porazit.

Autor:siltur @ Saturday, April 14, 2012 4:26 PM
No ja bych misto favel hou dal radsi hraben Doomsayer.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement