Saturday, May 25, 2019
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, July 08, 2013
Magic 2014 Core Set - základní informace
Autor: JakubMG @ 4:45 PM :: 2330 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky
 

Magic 2014 Core Set - základní informaceMagic: the Gathering 2014 Core Set (zkráceně Magic 2014 nebo M14) je 15. základní edicí karetní hry Magic. Edice vychází 19. července 2013 a obsahuje 249 černookrajových karet. Na rozdíl od přechozích edice je Magic 2014 Core Set úzce spojen s digitální hrou Duels of the Planeswalkers 2014. Prerelease turnaje této edice se uskuteční 13.-14. července 2013, release turnaje 20.-21. července 2013 a Game Day je naplánován na 10.-11. srpna 2013. Z důvodu oslav 20. výročí karetní hry Magic je logo laděno do oranžové/bronzové barvy namísto klasických barev.

V Magic 2014 nás čeká velký návrat rasy Sliverů, kteří si užili svoji slávu v edicích Tempest a Stronghold a jednu dobu byli velice oblíbeným balíčkem. Dále jsme se mohli se Slivery setkat v edicích Legions, Time Spiral a Future Sight, ale zde již moc úspěšní nebyli. V M14 se Sliveři vrátí ve všech 5ti barvách, ale na rozdíl od původních se vyvinuli a už vizuálně nevypadají stejně jako jejich starší verze. Tato změna trošku naštvala starší hráče, ale pro mladší ročníky bude určitě jejich vzhled zajímavější a modernější.


Z reprintů jistě všechny potěší Scavenging Ooze a Mutavault, kteří sice klesli na ceně, ale na druhou stranu pokud je nemáte, tak budou cenově dostupnější. Trošku špatnou zprávou je absence duálů a na rozdíl od předchozích Core Setů nebude v M14 žádný duál. Je možné, že po multicolored orgiích v Ravnica bloku chtějí Wizárdi mana pool trošku uklidnit. Na druhou stranu nemusíme zoufat. Po rotaci nám zůstanou guild gates, shocklandy a duály z Therosu, které snad poskytnou dostatečnou manovou základnu.


Pětici Planeswalkerů zde zastupuje: Ajani, Caller of the Pride; Jace, Memory Adept; Liliana of the Dark Realms - tito Planeswalkeři si zachovali svoji podobu z předchozích Core Setů. Novou podobu dostali zbylí dva a to Chandra, Pyromaster a Garruk, Caller of the Beasts.


Foilové rare karty v Intro Pacích jsou "příšerky Planeswalkerů" tj. Liliana’s Reaver, Garruk’s Horde, Chandra’s Phoenix, Jace’s Mindseeker a Ajani’s Chosen. Od Dragon's Maze začal vycházet už jen jeden druh Event Decku a stejně tomu bude i v M14. Na obalu Event Decku vévodí Chandra, tak snad se dočkáme nějakého pěkného fritovacího balíčku.


Jednotlivé barvy obsahují jednu "color hate" rare (vzácnou) příšeru. Jsou jimi Fiendslayer Paladin, Tidebinder Mage, Lifebane Zombie, Minsparker a Witchstalker. Každá z těchto příšer chová zášť ke svým dvěma nepřátelským barvám a má speciální schopnost na karty těchto barev.

 

Jedná se o první Core Set od 4. edice, který neobsahuje dual landy.

Po vyjití edice Magic 2014 Core Set můžete hrát na standardu karty z M13 a M14 do té doby, než vyjde edice Theros.

Kompletní spoler M14 najdete buď v galerii na Wizardech nebo na naši facebookové stránce.

Změna pravidel

Spolu s příchodem Magic 2014 Core Set nastanou i změny v pravidlech, které by měly hru zatraktivnit a zjednodušit pro nové hráče.

Hlavní změna se týká legendary pravidla. Nově může mít každý hráč jeden legendární permanent stejného jména pod svojí kontrolou. Pokud vyloží jeden a ten samý hráč druhý legendární permanent stejného jména, tak jeden vybere a odloží jej do hřbitova. Doteď platilo, že na bojišti nemohou být dva legendární permanenty stejného jména - reps. při vstupu druhého legendárního permanentu na bojiště se oba zničily a odložily do hřbitova. Dle nového pravidla nepůjdou využívat klony jako zabíjení legend.
Tohle pravidlo se týká i Planeswalkerů, takže nově může mít hráč na bojišti stejného Planeswalkera jako oponent. Takže např. vy budete mít vyloženého Planeswalkera - Jace a oponent bude mít také vyloženého Planeswalkera - Jace. Dle nových pravidel se nic neděje a oba mohou být v klidu na bojišti.


Další velká změna se týká sideboardu na Constructed formátech. Aktuálně může sideboard obsahovat 0 nebo 15 karet. Nově můžete mít v sideboardu "až" 15 karet. Takže např. na druhou hru můžete dát do main decku všech 15 karet a nic nevysidovat. 

Indestructible se nově stane keywordem. Takže nově bude na kartách napsáno jen Indestructible namísto "Jméno karty is Indestructible".

Podobná změna postihla i neblokovatelnost. Po staru je na kartě napsáno "*this creature* is unblockable", nově bude fráze "*this creature* can't be blocked".

Více informací o nových změnách v pravidlech s konkrétními příklady najdete v tomto článku.


Promo karty

Za účast na prerelease dostanete jak jinak než Slivera - Megantic Sliver, Launch promem je Colossal Whale, za účast na Game Day dostanete full art Hive Stirrings a pro celou TOP8 je připraven full art Goblin Diplomats. K boosteru boxu dostanete buy-a-box promo Ratchet Bomb - reprint ze Scars of Mirrodin, tentokrát s novým obrázkem. Přehled všech promo karet z M14 a DotP2014 najdete v tomto článku.

Jak vypadají proma v reálu najdete na fotce níže. Dále na ni najdete podložku pro vítěze Game Day turnaje. Za fotku děkujeme Magic klubu Napajedla.


Balené produkty

V Magic 2014 vychází booster, booster box, intro pack, fat pack, event deck a Deckbuilders Toolkit 2014 - vizuální podobu těchto produktů najdete v tomto článku. Z UltraPro sortimentu budou k mání dva druhy obalů a krabiček na karty, pět druhů podložek na hraní, stahovací A4 album na 360 karet a 3 kroužkové album na samostatné stránky - vizuální podobu UltraPro produktů najdete zde.


Technické informace

Jméno edice: The Magic 2014 Core Set
Zkratka edice: M14
Twitter Hashtag: #MTGM14
Počet karet: 249
Začátek preview na Daily MTG: 1. července 2013
Vydání edice: 19. července 2013
Prerelease turnaje: 13. – 14. července 2013
Vydání na Magic Online: 29. července 2013
Game Day: 10. – 11. srpna 2013

Prerelease promo:
Megantic Sliver
Launch Promo
: Colossal Whale
Buy a Box Promo : Ratchet Bomb

Design Team: Mark Globus (lead), Tom LaPille, Adam Lee, Shawn Main, Ken Troop
Development Team: Dave Guskin (lead), Kelly Digges, Aaron Forsythe, James Hata, Zac Hill, Max McCall, Matt Tabak

Hodnocení
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
Click here to post a comment
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement