Thursday, December 03, 2020
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, July 02, 2014
Magic 2015 Core Set - základní informace
Autor: JakubMG @ 2:57 PM :: 2943 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky
 

Magic 2015 Core Set - základní informace


Magic 2015 Core Set (zkráceně M15) je 16. core setem (základní edicí) karetní hry Magic: the Gathering, která vychází 18. července 2014. V této edici se můžeme těšit na 269 karet, které jsou rozvrženy v počtu 101 common, 80 uncommon, 53 rare, 15 mythic rare a 20 zemí. Magic 2015 je úzce spjata s digitální verzí Magicu a to Duels of the Planeswalkers 2015. Hlavním představitelem edici je planeswalker Garruk v jeho černo-zelené verzi Garruk, Apex Predator. Dále pak karta Waste Not, kterou si hráči vytvořili sami v cyklu "You Make the Card". Novinkou v této edici je pak nový design magicových karet. Na kartách najdeme nový magicový font Beleren, ve spodní části karty je pak holografická známka (u rare a mythic rare karet) a celkově bude spodní část karty upravena - rozšířena, aby se sem vešly všechny informace pro sběratele. Více informací o novém designu karet najdete v článku Magic 2015 Core Set - změny v designu karet.

Flavor

"Hunt Bigger Game"


Karty designované tvůrci jiných her

V Magic 2015 najdeme 15 karet, které byly navrženy nejrůznějšími tvůrci celosvětově známých a úspěšný her. Zde najdete jejich přehled:

Tvůrce  Čím je známý Jméno karty 
George Fan  tvůrce Plants vs. Zobmies Genesis Hydra 
Penny Arcade  Penny Arcade webcomic, tvůrce veletrhu PAX  Avarice Amulet 
Markus Persson  tvůrce Minecraftu a zakladatel firmy Mojang  Aggressive Mining 
Richard Garriot  tvůrce série Ultima Shield of the Avatar 
David Sirlin  designér Super Street Fighter II Turbo HD Remix Master of Predicaments 
Rob Pardo  hlavní designér World of Warcraft Xathrid Slyblade 
Isaiah Cartwright  hlavní designér Guild Wars 2 Warden of the Beyond 
Justin Gary  tvůrce Ascension: Chronicle of the Godslayer and Solforge  Spirit Bonds 
Stone Librande  hlavní designér Diabla 3 Goblin Kaboomist 
Brian Fargo  zakladatel Interplay Entertainment a InXile Entertainment  Yisan, the Wanderer Bard 
Mike Neumann  výkonný ředitel u hry Borderlands Chasm Skulker 
James Ernest  majitel a hlavní designér v Chesspass Games
Hot Soup 
Edmund McMillen  nezávislý Indie vývojář Super Meat Boy a Indie Game: The Movie  Cruel Sadist 
Brad Muir  herní vývojář v Double Fine Productions, projektový vedoucí v Iron Brigade  Ob Nixilis, Unshackled 
Magicová komunita Playing Magic  Waste Not


Mechaniky z Magic 2015 Core Set

Convoke - vaše příšery vám mohou pomoci zlevnit kouzlo s Convoke. Pokud hrajete kartu s Convoke a tapnete jednu příšeru, tak vám dá do poolu jedno bezbarvou manu nebo jednu manu dle many příšery. Např. u Siege Wurma, když tapnete 5 bílých příšer, tak dostanete 5 bezbarvých/bílých man a Wurma hrajete za 2 zelené.


Cykly karet

Planeswalkeři

Magicovou edici bez planeswalkerů si už nedovedeme představit, a proto na nás v M15 čeká celkem 6 mythic rare planeswalkerů. Reprintu se dočkala planeswalkerka Liliana Vess a Chandra Pyromancer, zbylí jsou úplně nový. Ajani vyšel už v páté podobě a v M15 bude jako Ajani Steadfast (posiluje o +1/+1 vaše příšery a dává jim schopnosti, ultimátka pak dává emblém, který preventuje damage). V páté verzi je zde i Jace jako Jace, the Living Guilpact (dělá horší brainstorm a vrací permanenty na ruku, ultimátka pak všem zamíchá ruku a hřbitov do balíčku a vy si líznete 7 karet). Nissa zde výjde teprve ve své druhé podobě jako Nissa, Worldwaker (untapuje foresty a dělá ze zemí 4/4 trample potvory, ultimátka pak najde libovolný počet basic landů, které si dáte do hry a zároveň jsou to 4/4 potvory). Poslední není nikdo jiný než prohnilý Garruk, symbol edice Magic 2015 Core Set. Ten je černo-zelený, stojí poctivých 7 man a má 4 loyality schopnosti. Garruk, Apex Predator ničí příšery a planeswalkery, dává do hry 3/3 příšery a ultimátka dává soupeři emblém, který říká, že když na vás útočí příšera, tak dostane +5/+5 a trample do konce kola. Nabídka zajímavých planeswalkerů je v M15 více než solidní.
Duše


Cyklus duší představuje šest příšer za 6 man, které jsou 6/6 a mají schopnosti, které přísluší k jejich barvě. Artefaktová Soul of New Phyrexia má trample a dává za 5 man nezničitelnost všem vašim permanentům do konce kola. Bílá Soul of Theros má vigilance a za 6 man dostanou všechny vaše příšery do konce kola +2/+2, first strike a lifelink. Modrá Soul of Ravnica má flying a za 7 man si líznete tolik karet, kolik máte barev permanentů pod svoji kontrolou. Černá Soul of Innistrad má deadtouch a za 5 man si vrátíte až 3 příšery z vašeho hřbitova do ruky. Červená Soul of Shandalar má first strike a dává za 5 man 3 damage do hráče a 3 damage až do 1 jeho příšery. Zelená Soul of Zendikar má reach a za 5 man dává do hry 3/3 beast token. Všechny tyto schopnosti jsou průtokové a můžete je zahrát za příslušný počet man a exilnutí duše ze hřbitova.


Legendy


Dalším cyklem je pěti legendárních rare bytostí. Bílá Avacyn, Guardian Angel preventuje zranění. Modrá Jalira, Master Polymorphist dává nelegendární bytost z vrchu knihovny do hry. Černý Ob Nixilis, Unshackled trestá oponenta obětováním příšery a 10 damage za to, když bude hledat ve své knihovně. Červený  Kurkesh, Onakke Ancient kopíruje nemanovou abilitu vašeho artefaktu a zelený  Yisan, the Wanderer Bard je trošku variací na Birthig Pod a hledá příšery ve vaší knihovně a dává je do hry.


Paragoni


Jedná se o pětici lordů za 4 many, kteří jsou 2/2 a navíc mají nějakou schopnost. Takže v první řadě dávají všem ostatním příšerám ve své barvě +1/+1. Poté za určitý počet man a tapnutí dají vybrané příšeře schopnost, která reprezentuje barvu lorda. Bílá dává vigilance, modrá flying, černá deathtouch, červená haste a zelená trample.


Kird Ape bytosti


V každé barvě najdeme jednu uncommonovou obrácenou Kird Ape bytost. Ta má klasické vanilla tělo a dostává +1/+1 za to, když máte ve hře zemi přátelské barvy (např. u bílé island, u modré swamp, u černé mountain atd.). Navíc má každá příšera průtokovou schopnost, která koresponduje se spřátelenou barvou – černá dává damage, zelená posiluje atd.

 

Sliveři

Magic 2015 Core Set slibuje návrat staré známé rasy sliverů. Sliveří země Sliver Hive nás nalákala na starý design sliverů, ale z dalších sliveřích karet vidíme, že budou mít nový design namísto starého. Sliveři dostali i svého pána – Sliver Hivelord, ten je 5 barevný a dává všem sliverům, které kontrolujete nezničitelnost. Na druhou stranu je to jen 5/5. Dále zde najdete pětici uncommonových sliverů. Bílý Constricting Sliver dává všem vašim sliverům schopnost exilovat oponentovi příšery, dokud jsou vaši sliveři ve hře. Modrý Diffusion Sliver dává všem vašim sliverům pokličku pokud oponent nezaplatí 2 many. Černý Leeching Sliver dává všem vašim sliverům schopnost, když útočí, tak bránící se hráč ztratí 1 život. Červený Belligerent Sliver dává všem vašim sliverům schopnost, že jej mohou blokovat jen dvě a více příšer. Nakonec zelený Venom Sliver dává vašim sliverům deathtouch.

 

Kouzelnické hůlky

Postrach všech Intro Packů a to Staff of the… vyjdou i v M15. V každé barvě najdete za 3 many artefaktovou kouzelnickou hůlku, která vám dá 1 život za zahrání kouzla příslušné barvy a za vyložení země příslušné barvy. Např. bílá Staff of the Sun Magus vám dá 1 život za zahrání bílého kouzla a položení pláně do hry.

 

Painlandy v nepřátelských barvách

Jedno z hlavních lákadel M15 jsou nepřátelské kousačky z Apocalypse. Pestré manové základny není nikdy dost, takže proč ne. Jen na spřátelené kousačky si budeme muset počkat. Navíc při podzimní rotaci nás opustí Ravnicové shocklandy, takže se budou muset Wizardi vytáhnout u podzimní edice Khans of Tarkir. Jediné, co o nich víme je:

„I can't tell you anything about the Khans of Tarkir cycle of dual lands yet, but I can tell you that they will make an impact on Standard.“

Takže snad nekecají a bude to pořádná bomba. Tipujete návrat fetch landů?

 
Reprinty


Kromě nových karet najdeme v Magic 2015 Core Set i velké množství reprintů. Kromě zmíněných kousaček mě zaujaly např. karty do Affinity – Ornithopter, Darksteel Citadel a Shrapnel Blast. Z drahých karet nás zajisté potěší Urborg, Tomb of Yawgmoth a Chord of Calling. Reprintu se dočkali i horší rare jako Phyrexian Revoker, Restock, Mass Calcify, Preeminent Captain a další. Z commonek např. Naturalize, Raise the Alarm, Elvish Mystic, Negate, Plummet, Lava Axe, Lightning Strike a další. Na standardu se poprvé objeví Hornet Queen a Illusory Angel, kteří zatím vyšly jen v EDH produktech. Zatím zveřejněné karty vypadají super a Magic 2015 vypadá na nadprůměrnou edici, tak uvidíme, zda nám Wizards představí ještě nějakou pecku.

 

Prerelease Magic 2015 Core Set

Stejně jako tomu bylo u Theros bloku, tak i v Magic 2015 budeme mít prerelease packy. Na výběr máte z Hunt with Valor (bílá), Hunt with Guile (modrá), Hunt with Ambition (černá), Hunt with Ferocity (červená) a Hunt with Strength (zelená). Každý pack obsahuje 5 boosterů Magic 2015 Core Set, 1 seeded booster, promo kartu, kartičku aktivit, počítadlo životů, oversized challange kartu Garruk the Slayer a 3 Wolf tokeny.


V Theros bloku jsme měli Cestu hrdiny, zde si můžete zkrátit čas mezi koly bojem proti samotnému Garrukovi! Jeden hráč bude hrát svůj prerelease balíček a druhý hráč bude hrát jen s kartou Garruk the Slayer. Hráč s prerelease balíčkem začíná jako první. Garruk může použít jen jednu loyalty abilitu za kolo, nemůže být vrácen na ruku nebo nějak zničen.

 

Ve vaši herně se můžete potkat i s velkým papírovým Garrukem. Ten je součástí dalšího questu na prerelease:

- vyfoťte se s Garrukem buď jako vítěz nebo poražený (příp. můžete natočit i 5-7s video)
- uploadujte tohle foto nebo video na Facebook a přidejte k němu hashtag #HuntBiggerGame
- přihlašte pak tento content na http://huntbiggergame.com/Nejlepší fotky nebo videa vyhrají luxusní „nerf“ sekeru. Pro Českou republiku budou k dispozici 3 sekery a pro Slovensko 1.

Magic the Gathering Magic 2015 Core Set 2-Player Clash Pack

Clash Pack zastupuje v M15 Event Deck. V tomto balení najdeme dva šedesátikaretní balíčky a šest karet má alternativní obrázek a jsou foilové. Balení bude pravděpodobně obsahovat jeden červeno-zelený balíček a jeden modro-zelený balíček. Z toho balení unikl část decklistu, a tak již víme, že zde najdeme např. Temple of Mystery, Prognostic Sphinx, Curse of the Swine, Nykthos, Shrine to Nyx, Prophet of Kruphix, Arbor Colossus a další.


Magic 2015 Sample Deck

Jde o 30 karetní balíček, který vás velmi jednoduše seznámí s Magicem. Každá barva má svůj balíček, takže si můžete vybrat barvu, která se vám líbí nejvíc. Jde tedy o klasický balíček pro začátečníky, který je však unikátní jednou věcí. V Magic 2015 Sample Decks najdete karty s pořadovým číslem 270 a výš, které nenajdete v klasických Magic 2015 Core Set boosterech. Ničeho se nelekejte. Tyto karty jsou legální na všech formátech, kde je legální M15. Navíc tyhle karty najdete i v Magic 2015 Deck Builder's Toolkit. Jedná se o tyto karty: Serra Angel, Divine Verdict, Aegis Angel, Inspired Charge, Mahamoti Djinn, Cancel, Walking Corpse, Sengir Vampire, Nightmare, Seismic Strike, Shivan Dragon, Furnace Whelp, Terra Stomper, Garruk’s Packleader a Centaur Courser. V M15 tedy celkem výjde 269 + 15 = 284 karet.Promo karty a tokeny

Prerelease proma budou stejná jako v Intro Pacích, takže na vás čeká Resolute Archangel, Mercurial Pretender, Indulgent Tormentor, Siege Dragon a Phytotitan. Release promem je In Garruk's Wake, na Game Day turnajích získá každý účastník promo kartu Reclamation Sage a TOP8 ještě navíc obdrží promo kartu Chief Engineer. Vítěz celého turnaje pak ještě získá exkluzivní hrací podložku. Přehled všech promo karet z M15 a tokenů najdete v tomto článku.Balené produkty

V Magic 2015 Core Set najdete booster, booster box, intro pack, fat pack, clash pack a deckbuilder's toolkit - vizuální podobu těchto produktů najdete v tomto článku.
Z UltraPro sortimentu bude k mání šest druhů obalů a krabiček na karty, tři druhy podložek na hraní a dvě stahovací A4 album na 360 karet - vizuální podobu UltraPro produktů
najdete zde.


Technické informace

Jméno edice: Magic 2015 Core Set
Zkratka edice: M15
Twitter Hashtag: #MTGM15
Počet karet: 269
Vydání edice: 18. července 2014
Prerelease turnaje: 12.–13. července 2014
Release turnaje: 18.–20. července 2014
Vydání na Magic Online: 28. července 2014
Prerelease na Magic Online: 25.-27. července 2014
Game Day: 9.–10. srpna 2014
Pro Tour Magic 2015: 1.-3- srpna, Portland, USA - standard

Prerelease promo:
Resolute Archangel, Mercurial Pretender, Indulgent Tormentor, Siege Dragon a Phytotitan
Launch Promo:
In Garruk's Wake
Buy a Box Promo:
Goblin Rabblemaster

Původní koncept a design: Aaron Forsythe (lead), Max McCall, Shawn Main, Mike Gills, Jenna Helland
Finální design a vývoj:
Billy Moreno (lead), Shawn Main, Adam Lee, Tom LaPille, Sam Stoddard
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement