Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Friday, October 30, 2009
Rozbor Itropacku ze zendikaru - Kor Armory
Autor: Kry5 @ 9:17 PM :: 3895 Přečtení :: 8 Komentáře :: :: Standard, Novinky, Recenze
 
 Kor Amory


 
Vítám vás v řadě už u třetího rozboru intropacku ze Zendikaru. Tentokrát budeme mít tu čest s balíčkem nazvaným Kor Armory. Jako se první z Intropacků (The Adventures) specializoval na Ally příšery s jejich „Whenever another Ally comes into play…“, tento Intropack je naopak zaměřený na jiný druh příšer, který je mimochodem také v Zendikaru novinkou, a to na Kory. Tento druh příšer je mimo jiné taky zajímavý svým „lordem“ (hromadným posilovačem ostatních příšer tohoto typu). Nedává totiž klasicky +1/+1 všem, ale za každý Equipment, který je na něm, dostanou všichni Korové +2/+2. To nutí balíček (pokud chce tohoto lorda hrát) mít alespoň pár Equipmentů, protože jinak by z Armament Mastera zbyla jen 2/2 za dvě bílé many. To už ale rozebírám konkrétní kartu, takže se podívejme i na ostatní karty, které nám tento Intropack přináší:

 
Kor Armory WotC
Main Deck Sideboard
1 Kor Duelist
2 Kor Skyfisher
1 Armament Master
2 Kor Aeronaut
2 Kor Hookmaster
2 Kor Sanctifiers
2 Kor Cartographer
1 Serra Angel
1 Spidersilk Net
1 Explorer’s Scope
1 Trusty Machete
2 Pacifism
1 Narrow Escape
1 Divine Verdict
1 Windborne Charge
1 Landbind Ritual
1 Conqueror’s Pledge
16 Plains
2 Kabira Crossroads
 
 
HODNOCENÍ KARET:
 
Velice dobré
 
Dobré, ale ne zas na tučné
 
Lepší
Něco mezi horším a lepším :-)
Průměrné až špatné
 
1x Kor Duelist – za pouhou jednu bílou manu dostaneme 1/1, která ovšem, dokud je na ní nějaký equipment, má double strike. V tomto balíčku se využije hlavně v kombinaci s equipmentem Trusty Machete, který přidává +2/+1. Tudíž pak máme 3/2 double strike. A to už je rozhodně za 1 jednu manu plus 2 za equipnutí stojí.
 
2x Kor Skyfisher – tahleta 2/3 lítačka za 1W může být dobrá nebo nepoužitelná. Vše záleží jen na tom, co máme vyloženo ve hře. Protože jeho záporná vlastnost způsobuje, že když ho vyložíme, musíme si vrátit jeden permanent do ruky. Což je špatné, pokud bychom si měli vracet třeba Serru (ano, jsou tam dvě R), která stojí za vyložení 5 man, ale naopak pokud si můžeme vrátit na ruku takový Spidersilk Net (neequipnutý), který má manacost 0, tak pak se za 1W 2/3 flying rozhodně hodí.
 
1x Armament Master – o tomhleto „Masterovi“ jsem psal už v úvodu článku. Je to Koří lord za pouhé 2 bílé many. S číslama 2/2 ani sám o sobě není propadák, ale jako každý správný lord dává +1…NE! Dává +2/+2 za každý Artefakt eqipment, který je na něm „nasazený“. Teď se určitě ptáte, kolik tedy má balíček equipmentů. Odpověd zní tři a jaké to jsou, se dozvíte níže.
 
2x Kor Aeronaut – opět vám představuji jednu z lepších karet. Za WW dostaneme 2/2 Flying. A aby toho nebylo málo, můžeme navíc tohoto letce „nakopnout“ za 1W, a pokud tak učiníme, dá nějaké příšeře flying do konce kola. Ovšem to už je jen taková třešnička na dortu, protože za 2 many 2/2 flying je krása.
2x Kor Hookmaster – za 2W dostaneme 2/2 Kora, který si svůj vyšší manacost (2W) vynahrazuje vlastností tapnout cílovou soupeřovu příšeru a zakázat jí si odtapnout během příštího upkeepu. Dokážeme tak soupeře zdržet, ale pokud hraje nějaký kontrolnější balík, moc mu to asi vadit nebude. Jen škoda, že nemůžeme tapat permanent.
 
2x Kor Sanctifiers – za 2W dostaneme dalšího z řady ničitelů Artefaktů-enchantmentů. Tentokrát to ovšem není povinnost. Za výše zmíněný manacost dostaneme obyčejnou 2/3, která ovšem také byla obdařenoa schopností kicker. Takže pokud ji za W nakopneme, při příchodu do hry zničí artefakt nebo enchantment.
 
2x Kor Cartographer – za 3W můžeme vyložit 2/2, která při příchodu do hry najde jednu pláň a dá ji do hry taplou. Nevidím důvod, proč tuto kartu hrát. Můžeme navíc najít jejího zeleného dvojníka: Borderland Rangera (existuje těchto hladačů více). Ten za 3 many najde jakýkoli basic land a dá nám ho do ruky.
 
Serra Angel – za 3WW dostaneme 4/4 anděla s vlastnostmi flying a vigilance. Na normálním standartu už si Serru nezahraje, ale v tzv. „funny decích“ (do této kategorie také spadají souboje Intropacků) můžu způsobit značné škody.
 
Tím máme projity všechny příšery a čekají nás ostatní kouzla:
Nejdříve se podíváme na ty tři důležité artefakty-equipmenty. Pokud si již nepamatujete k čemu, tak vám rád připomenu, že pokud nějaký z nich dáme na Armament Mastera, tak dostanou všechny naše Kor příšery +2/+2 (pokud jich připevníme více mají za každý artefakt +2/+2). A ještě kvůli kartě Kor Duelist, která s equipnutím artefaktu na její tělo si přivlastní schopnost double strike. Takže mezi ty tři slíbené artefakty za prvé patří Spidersilk Net. Je to artefakt, který má vykládací manacost 0, ale equip už bohužel stojí 2 bezbarvé many. Spidersilk se celkem hodí k našemu lordovi (Armament Master), z kterého se tak stane 2/4, a tudíž si s ním neporadí ani Lightning Bolt, ale ani poslední dobou poměrně dost využívaný Burst Lightning (pokud tedy soupeř není ochoten doplatit 4 many). Další z artefaktů je Explorer’s Scope. Vyložení a equipnutí stojí v součtu stejně jako u Spidersilk Netu, ale v jiném rozdělení: vyložení nás bude stát 1 manu a equipnutí také. Jeho vlastnost způsobí, že kdykoli daná příšera útočí, podíváme se na vrchní kartu knihovny, a pokud je to land, dáme ho tapnutý do hry. Tenhle artefakt bych radší viděl na Kor Duelistovi, protože ten bude asi častěji útočit, ale rozhodně se ani na Armament Masterovi neztratí. No a poslední z této řady je Trusty Machete. Je to nejdražší z artefaktů, protože na vyložení potřebujeme 1 manu a na equip další 2. Opět bych ho radši viděl na Kor Duelistovi, protože přidává +2/+1 a v tomto případě double strike. Z čehož nám vznikne 3/2 double strike, a to už něco způsobit dokáže. Jen škoda té dvojky vzadu, se kterou si poradí i výše zmiňovaný Burst Lightning. Ovšem pokud bych měl artefakt ve hře a Kor Duelist s Armament Másterem také ve hře, rozhodně bych dal ten artefakt na Kor Mastera. A to ať už je to jakýkoli z těchto tří artefaktů, ovšem pokud oba získají artefakt, tak už je to o něčem jiném. To už je pak síla. Všechny kor příšery dostanou +2/+2, a dejme tomu, že Kor Duelist (momentálně 3/3) dostane Machetu, a tudíž i double strike. Poté máme 5/4 double strike, a to se pak špatně hraje. Potíže jsou ovšem s černou, které stačí použít třeba takový Doom Blade nebo i Deathmark, a máme po srandě, ale s tim bohužel nic nenaděláme.
 
Další stránku ostatních kouzel obvykle zabírají enchantmenty, ale s nimi si nyní asi moc neužijeme, protože byl tento balíčkem obdařen jen jedním. Je to, jak se dalo čekat, Pacifismus. Pacifismus nebýval špatná karta. Fungoval jako levnější (manově) varianta Oblivion Ringu na kreatury. Bohužel pro Pacifismus a naštěstí pro hráče se v Zendikaru objevil Journey to Nonwhere. Je to nový Oblivion Ring se stejnými funkcemi jako ten starý, ale s tím rozdílem, že funguje jen na příšery a je o manu levnější. Proto je velice jasné, že Pacifismus už v balíčcích neuvidíme, a to asi ani ve funny. Navíc Journey to Nonwhere stojí pouhých 7 korun, takže na cenu se vymlouvat nemůžeme.
 
Další kapitola jsou Sorcery. V této kategorii se setkáváme hned se třemi rozdílnými kartami. Za prvé je to Windborne Charge, který za 2WW dá dvou cílovým příšerám +2/+2 a flying (každé z nich) do konce kola. Je škoda, že to není instant, ale nemůžeme chtít všechno. Rozhodně je to zajímavá karta a ve funny balíčcích se skvěle využije. Další kartou této kategorie je Landbind Rituál, který nám za pět (3WW) man dá tolik životů, kolik máme Plání krát 2. Jinak řečeno 2 životy za každou pláň pod naší kontrolou. Opět tato karta se dokáže osvědčit podle toho, kolik máme man. Někdy se velice hodí (dostal jsem jednou přes ní 20 životů), ale někdy máme manovou nouzi a nemáme na to ani ji vyložit a už vůbec ne, aby se nám vyplatila. A poslední Sorcery - Conqueror's Pledge - je karta vzácná, neboli rare, která nám za 2WWW dá do hry 6 1/1 Kor Soldier tokenů. To znamená, že pokud počítáme 1 mana = 1 token, tak dostaneme jeden jako bonus. Ovšem můžeme si ještě doplatit 6 (Kicker)- pak je tedy manacost karty 8WWW- a dostaneme 6 dalších tokenů navíc. Tudíž jich pak dostaneme 12 no, a pokud z nich přes Armament Mastera uděláme 3/3 (nebo i 5/5 či dokonce 7/7), je to pak tzv. Texaský masakr motorovou pilou. Jediný problém může znamenat nějaké buď hromadné, nebo i obyčejné ničení seslané na Armamenta.
 
No a poslední kategorií karet jsou instanty neboli karty, které můžeme zahrát i během soupeřova kola. Ty nám tento Intropack přinesl dva. Prvním z nich je klasické ničení z M10 Divine Verdict. Za 3W totiž zničíme útočící nebo blokující příšeru. Je to velice jednoduchá karta s předraženým manacostem a rozsáhlým účinkem. Kdyby byla třeba za 2 nebo alespoň za 3 many, bylo by vše daleko jednodušší, ale dostala 4, tak s tím nic neuděláme. Přesto je karta v tomto typu funny deků použitelná, protože pokud bychom chtěli najít nějaké dobré bílé ničení, asi bychom se (pokud tedy nepočítáme O. Ringy, které nejsou instanční ničení) dostali až na Path to Exile, který momentálně koupíme asi za 100Kč.
Druhá karta je Narrow Escape. Za 2W si vrátíme nějaký permanent pod naší kontrolou do ruky a dostaneme 4 životy. Moc nechápu význam karty, ale nakonec jsem našel 2 příležitosti, kde by byla použitelná. Za prvé: když soupeř sešle hromadné ničení, můžeme si naši nejlepší kartu vrátit na ruku, a tak ji zachránit, a za druhé by se možná dala použít s nějakými kartami s vlastností Cascade nebo s jinými vlastnostmi „When comes into play“. Ovšem v tomto balíčku se mi zdá naprosto zbytečná.

Z landů je zde 6 Plání a 2 Kabiry Crossroads. Což jsou bílé landy, které přijdou do hry taplé a při příchodu do hry nám dají 2 životy. Poté za tapnutí přidávají bílou manu.
 
Nyní máme projity všechny karty v tomto Intropacku a podíváme se, jak ho vylepšit. Potenciál kor vojáků není ani nejsilnější, ale ani nejslabší. Přestože s příchodem Zendikaru se otevřeli 3 rasy, hraje se z nich jenom jedna. Vampíři. Ostatní dvě: Korové a Ally zůstaly nevyužity. Přesto se v nějakých fun balících na ně můžeme specializovat a přesně to bych teď chtěl udělat:

 
Kor Armory - zlepšená verze Kryštof
Main Deck Sideboard
4 Armament Master
4 Kor Aeronaut
2 Kor Outfitter
4 Kor Duelist
2 Kor Sanctifiers
2 Serra Angel
3 Kor Hookmaster
4 Jorney to Nonwhere
2 Explorer’s Scope
2 Adventuring Gear
2 Bone Saw
3 Armored Ascension
3 Conqueror’s Pledge
23 Plains
 
 
Nyní se tedy podíváme na nové karty z mého rozšířeného (60 karet) a doufám i vylepšeného balíčku. Všechny karty jsou velice levné jen Conqueror’s Pledge stojí 70Kč, ale zase jednou už ho přece máme. Takže půjdeme hezky postupně a první nás čekají příšery. Kor Outfitter je 2/2 za WW, která nám, když přijde do hry, equipne nějaký artefakt na nějakou příšeru, a to zdarma. To se hodí u některých artefaktů, kde je „equip cost“ třeba 2. Jak se tak koukám na ten můj balíček, tak je to vlastně jediná příšera, která tam přibyla. Z artefaktů se také dostavili nováčci. A to hned dva. Prvním z nich je Adventuring Gear, který stojí na vyložení 1 a 1 equip a příšeře, na které je nasazený dá schopnost landfall (kdykoli přijde land pod naší kontrolu do hry…). V tomto případě dostane ona příšera +2/+2 do konce kola. Není to nijak skvělý equipment, ale na Kor Duelistovi se použije. Stane se z ní pak 3/3 Double strike, a to už přece jenom něco umí. A druhý z artefaktových nováčků je Bone Saw. Tentokrát nestojí na vyložení nic a equip máme za 1. Ona příšera, na které momentálně tento artefakt je, dostane +1/+0. Poté ještě přibyly dva enchantmenty: Za prvé to je již výše zmiňovaný Journey to Nonwhere, který vyložíme za 1W, a když přijde do hry, odstraníme ze hry cílovou příšeru. Pokud Journey opustí hru, vrací se ta karta zpátky. Prostě klasický Oblivion Ring, který funguje jen na krratury. Druhým enchatnmentem je Armored Ascension z M10. Za 3W dostane očarovaný příšera +1/+1 za každý Plains, který máme (a že jich máme hodně) a navíc flying. To dokáže s takovými 5 landy spáchat pěknou škodu. Představte si takého Kor Duelista s Bone Saw a Armored Ascension (za předpokladu že máme 5 Plains). Jednodušeji řečeno 7/6 flying, double strike. Takže úúútok a za 14…pokud tedy soupeř nemá zrovna nějaký flying.
Z instantů a sorcery nepřibyl nikdo nový, naopak jich hodně zmizelo a z jejich řad nám zůstal akorát Conqueror’s Pledge.
 
Myslím, že vylepšený balíček docela funguje hrál jsem s ním asi 3 hry a ani jednou jsem nebyl v nějaké hrozné nouzi; sice si s ním na turnajích asi nezahrajeme, ale pro funny hry je ideální.
 
Doufám, že se vám rozbor třetího Intropacku - který můžete zakoupit na našem internetovém obchodu -ze Zendikaru líbil, a budu chystat rozbor toho předposledního, tím bude modro-zelený Unstable Terrain.
 
Díky, že jste se dočetli až sem
 
 
Kryštof
 
Komentáře
Autor: Majay @ Friday, October 30, 2009 10:51 PM
Mno.. já bych rád viděl jak často jsi zahrával na armament mastera equip, protože první co bych udělal jako změnu na tomto intropacku to, že bych ty mastery vyházel, protože už i Glorious anthem je lepší.. CO mi zde hodně chybí je zhodnocení decku samotného a vůbec návod na to, jak deck hrát.. Jestli mi teď chceš říct, že to je samozřejmé, tak pro nováčka, co toto bude číst ne. U už asi deseti tvých rozborů mi to chybělo a tady mi to chybí taky. Z mého pohledu by tvé články měly nabývat na kvalitě, což se tady neděje a jako nováček bych si totálně nebyl jist, jestli si tento deck zakoupit, ba o něm vůbec uvažovat, protože jsem se dozvěděl jen jaké karty v páklu najdeme. Dále hodnocení jednotlivých karet : Podle mě toto není opravdu na místě, protože pokud se podíváš na profi combo balíky, tak karty samy o sobě nedělají shola nic a až pospolu dávají nějakou souvislost. Zaměř se na deck více jako na celek. Tady to stojí a padá a i tento rozbor mi přijde značně chaoticky narychlo napsaný. S doporučováním karet : Nic proti, ale někdo kdo radí zařadit do decku Bone Saw, by neměl psát potenciální úpravy decku. Prostě se zaměř jen na intropack jako takový, Zjištuj, testuj, a radši napiš rozbor jednoho intropacku měsíčně, který bude na vyšší úrovni, než tři, které budou obsahově podrpůměrné.

Autor: nosmile @ Saturday, October 31, 2009 3:04 AM
majay-vystihl jsi to moooc dobře!

Autor: Flamberg @ Saturday, October 31, 2009 8:42 PM
Jen hnidopišský detail: Korové nejsou novinka, viz. http://gatherer.wizards.com/Pages/Search/Default.aspx?type=+[kor]||subtype=+[kor]

Autor: Jamííík @ Saturday, October 31, 2009 10:04 PM
Máš chybu: Korové nejsou novou rasou - v magicu jsou už docela dlouho.

Autor: Gwaihir @ Sunday, November 15, 2009 10:44 PM
Pekne. Dal by se z toho udelat balicek, se kterym se clovek muze ukazat na turnaji? Jsem uplny zacatecnik a teprve se zacinam ucit - kor armory mi prijde asi ve stredu a budu to jen zkouset, takze zatim tomu vubec nerozumim ;-)

Autor: Kry5 @ Monday, November 16, 2009 8:10 AM
Gwaihir: jestli chceš koupit nějakej Intropack tak si počkej na Rise of the Vampires ten když vylepšíš tak se na turnaji ukázat můžeš. Jeho rozbor bych sem měl dát dneska nebo zejtra.

Autor: Gwaihir @ Monday, November 16, 2009 1:51 PM
No me jde spis o to, se to naucit a pochopit. Pokemon TCG jsem celkem zvladl, ale magic me zajima tez, abych videl jine moznosti a mohl srovnavat. Zatim mam velkej hokej ve vsem - v pravidlech, formatech, kartach, ale nejak to dostuduju ;-) Kazdopadne na novy clanek se tesim.

Autor: MiCrO @ Wednesday, December 02, 2009 10:56 PM
Hoši, pls poraďte dobrou stránku na nákup kusovek. Moc by mi to pomohlo. Díky

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement