Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, March 24, 2010
Písecký extended - Living End
Autor: Ufin @ 7:51 PM :: 2627 Přečtení :: 1 Komentáře :: :: Reporty
 
Zdravím všechny příznivce magicu u svého prvního reportu.Každý nějak začínal, takže doufám, že se Vám můj report bude líbit a že mě neukamenujete. Většina z Vás mě asi nezná (až na pár jihočeských vyjímek), takže by se hodilo o mě napsat pár slov. Jmenuji se Honza Kozák, je mi 15, bydlím v Písku a navštěvuji osmileté gymnázium.Kromě MtG mám rád fotbal, počítače a rád se podívám na nějaký hezký film. MtG hraji přibližně dva roky.Nejraději si zahraju T 1.5, ale ani draft mě neurazí.
            6.3. se u nás v Písku konal pravidelný turnaj ve formátu extended a já se rozhodl, že nesmím chybět. Týden před turnajem jsem měl veliké dilema co, že budu hrát, když do mého ZOOčka chybí nějaký ten duál a párek Tarmogoyfů. Rozhodl jsem se pro Living End combo, které poprvé světu ukázal Američan Travis Woo na GP Oakland 4.místo (P.Brožek 7.místo). Balík jsem doslova postavil z odpadu a zbytek poobjednal z e-shopů. S balíkem jsem měl na MWS nahráno kolem 10ti her, takže to podle toho také vypadalo. Naštěstí je balík takřka autopilot -> stačí si to správně lízat.
            Nastal den D. Velice otravné vstávání napravila alespoň chutná snídaně.Trochu jsem se zhrozil, když jsem viděl našeho psa jak leží nad krabičkou s deckem.Naštěstí byla pouze poslintaná…Cesta na sajtu je poměrně poklidná až na to, že je venku příjemných -5°C a vydatně sněží.
Celý zmrzlý dobíhám na registraci jako jeden z posledních a půjčuji si pár slíbených karet. Z Č.B. dorazilo jedno auto, takže se nás sešlo 21, což je na naše poměry docela hodně.Rozhodl jsem se hrát deck v této podobě:
 
 
LivingEnd Jan Kozak
Main Deck Sideboard
2 Mountain
3 Forest
2 Swamp
4 Verdant Catacombs
1 Scalding Tarn
2 Dragonskull Summit
3 Rootbound Crag
1 Stomping Ground
1 Blood Crypt
4 Ingot Chewer
4 Street Wraith
4 Deadshot Minotaur
4 Monstrous Carabid
4 Jungle Weaver
4 Valley Rannet
2 Shriekmaw
2 Kitchen Finks
4 Demonic Dread
4 Violent Outburst
3 Living End
2 Maelstrom Pulse
 
3 Great Sable Stag
2 Shriekmaw
3 Thought Hemorrhage
4 Blightning
3 Krosan Grip
 
 
 
->bohužel jsem nesehnal Fulminator Mage, ostatně ani bych je v mainu nehrál, jelikož jsem věděl, že na turnaji bude hodně fritek pilotovaných mladšími hráči->žádné non-basicy...místo nich 2 Kitchen Finks a 2 Shriekmaw
->side byl hodně improvizovaný a narychlo udělaný
->Maelstrom Pulsy jsem vyhodnotil jako lepší než Night of Souls' Betrayal
 
A teď už k samotné hře.Předem se omlouvám za nějaké dobnější nepřesnosti, přeci jenom poznámky byly vedeny v rychlosti a připomínají spíše hieroglyfy.
 
1.kolo Filip Blažek – Fritka
Soupeř patří do písecké základny mladších hráčů, takže dopředu vím, že hraje frit. Začne mulliganem do pěti a už začínám cítit výhru. Nestačím se divit, když mi ukazuje perfektní manovou křivku a to nejlepší z jeho balíku. Ball Lightningy,Hellspark a pár blesků.
 
Ve druhé hře soupeř dostane Blightningem, který už jen těžko rozdýchá. Procyklím pár prasat a v pátém kole easy kill.
 
V rozhodující partii máme oba vlažné draw se stylem land and go.Mezitím pomalu, ale jistě plním hrob a situaci na stole mi zlepší dva Finksové(Kitchen Finks). Do šestého kola se mi nepodaří líznout zdroj černé many i přes sedminásobný cycling.Z exilnutého hrobu mu vyskočí Ball Lightning,Spark Elemental a 2x 2/2 doublestrike.První dva jmenovaní na konci kola umírají, 2/2 doublestrike v mém dalším kole dostanou Pulsou a moji pašíci mají jednoduchou úlohu1:0
 
2.kolo Tomáš Poder – Gwb treefolks
V první hře soupeře nehorázně míchnu do čtyř.Ve třetím kole rozjíždím cascádu pro 3/3,3/4 a 5/6 a ve čtvrtém jedu už za 11. Oponent teprve teď dolíznul druhou zemi a 1/3 Bannereta zabíjím ve svém kole Pulsem.
 
Ve druhé hře oba necháváme svých sedm.Soupeř to špatné nemá, ale ve třetím kole sklízím stůl na kterém je Leaf-Crowned Elder, Bosk Banneret a Treefolk Harbinger.Mě vyskáčou tři potvory a stihám Tomáše zabít.2:0
 
3.kolo Jakub Čapek - big dump idiots, aneb monoG treefolks
Soupeř to má hodně rychlé, na konci čvtrtého kola (kolo před smrtí) sklízím čtyři jeho treefolky včetně 7/7 Dauntless Dourbarka. Vyskáčou mi 2x 3/3, 5/6 a následně útočím za 11.Oponent se to ještě snaží nakopnout Banneretem a Harbingerem hledá Leaf-Crowned Eldera, vytuším že nemá čtvrtou manu, pro jistotu zabíjím Bannereta a jedu za šest (Harbinger blokuje 5/6 pavouka).Další kolo pohodlně vítězím.
 
Soupeř si dá mulligan ja nechávám počátečních sedm. Druhá hra je hodně podobná té první a když mu dám ve třetím kole Blightning a on zahazuje Timber Protectora, kterého si kolo zpátky hledal Harbingerem vycítím zradu.Zrada přichází o dvě kole později v podobě Primal Commandu, kterým mi míchne mé čtyři creatury z hrobu zpět do balíku.Nelížu si nic s cascádou a mám hodně many takže se mi úspěšně daří vykládat creatury za plnou a za pár kol vítězím.3:0
 
4.kolo Jirka „Elfík“ Mendl – Brožek deck wins
Jirka není žádný klučík, takže dopředu vím, že to nebude vůbec lehké i kdyby hrál s nadraftovaným deckem.K mému neštěstí v prvním kole ukazuje Flagstounu a já začínám tušit, že sem v háji.Plated Geopeda mě poctivě kouše každé kolo za pět, takže čas se mi rychle krátí.Na ruce mi voní 2 Street Wraithi a dostávám kill ve čtvrtém bez použití Streetwraithů.
 
Druhou hru začínáme oba mulliganem do šesti.Od druhého kola mě hryžou dvě Goblin Guidy, ale zároveň mi lížou země.Ve třetím sklízím obě Guidy a Geopedu Living Endem z kterého mi vyskáčou dvě 4/4 a 6/3 bytosti.Jsem na nějakých 11ti životech, ale Jirka vynechává ve čtvrtém kole land a začínám tušit, že čtyři ze čtyř karet jsou frit – nemílím se a o chvíli později prohravám.3:1
 
           
5.kolo Vítek Mikát – Affinity
Poprvé vyhraji hod kostkou.Oba keepnem svých sedm a Vítek to nemá vubec zlé.V prvním vyskládá na stůl tři Ptéry,Bubny a Chromatic Star.Ve druhém přida Mástra projede mě za dva,spiklenecky se usměje a předá tah.Na konci jeho kola cyklím 5/6 pavouka a Streetwraitha.Draw,land and go.Před útokem se spiklenecky usměju já, zahraju Violent Outburst a Vítek už svoji armádu pomalu sklízí ze stolu.Mě vyskáčou tři potvory.Vítek s jednou kartou na ruce už se zmůže pouze na chumpblockování 5/6 pavouka.
 
Opět míchám jak to jde a přínáší mi to ovoce, když oponent jde do čtyř. Mě to přijde na kartu přesne a v pátém kole jedu jedním útokem za 21.Easy kill and easy win.4:1
 
6.kolo Honza Dvořák - UGW control
Super.Jsem napárován dolů tzn.že musím hrát.Začali jsme mulliganem a soupeř za celou hru vyložil pouze tři many a ještě měl manascrew.Mě pro změnu nedojde nic s cacádou a vykládám přišery za plnou, které ho dokářou o pár kol později umlátit.
 
Zase míchám o sto šest a soupeř to zkouší se čtyřma kartama.Ja keep svých šest a ať cykluju jak cykluju tak spell s cascádou nedorazí.Od třetího kola každé kolo potvora a soupeř se zasekl zase na třech manách.V obou hrách jsem zahrál minimálně jednoho Finkse a jednoho Shriekmawa, možná kdyby místo nich byly v této hře Fulminator Mágové bylo by to asi lepší.5:1
 
TOP 8 Jirka „Assam“ Novák - Pyromancer Ascension
Začnu si mulliganem do čtyř, kde konečně nacházím manu.Sice rovnou čtyři, ale co se dá dělat.Do tří se mi už opravdu nechtělo.Tuším, že tuhle partii nevyhraji, takže spíše sleduji jaké záludnosti skýtá Jirkovo balík.Ani přes čtyři Pondry a dvě Serum Visions se mu nedaří najít Ascensy. Přes Electrolyzu jí o kolo později dolízne .Položit dva countery na Ascensy mu nedělá problém, takže po sérii rituálů a blesků umírám.V této hře stačilo si to malinko lízat a i s jednou 5/6 ve třetím kole bych Jirku stihl zabít.)
 
Druhou hru zahajuji s pěknými sedmi a s trochou štěstí vyskáčou z hrobu ve třetím kole tři potvory. Jirka nechá ruku s jednou zemí a Pondrem. Místo toho aby se nejdříve kouknul na vrchní tři začne omilem balíček automaticky míchat a nechává líznutí druhé many náhodě.Zasmějeme se jeho blbosti, manu dolízne až kolo před smrtí a nedokáže to už nakopnout.
 
V rozhodující partii jdu do šesti a nechávám pochybnou ruku s jednou zemí,třemi cyklovači za jednu manu,Demonic Dreadem a Living Endem na ruce.Manu i přes líznutí extra tří karet nenacházím a oponentovi to přišlo luxusně.Navíc to má jištěné dvěma Remandy.Dostávám kill snad ve čtvrtém kole a turnaj pro mě končí.Jak tak na to zpětně koukám, tak tato ruka měla být jasný mulligan.
 
Co závěrem?
+ balíček je opravdu jednoduchý na pilotování a ani jeho cena není nějak vysoká, takže kdo nemá peníze na ZOO nebo DD a chce mít konkurence schopný balíček tak Living End je jasná volba
+ kvalitní organizace, ostatně jako vždycky
+ málo chyb, ale to souvisí s obtížností balíčku :)
+ rozmanitost fieldu (Brožek deck wins, Bant, 2x Dark Depths, 2x Treefolks, Affinity, Pyromancer Ascension, Dredge, UB control, URw control, UB mill, Living End combo, Xx fritek)
+ celkové šesté místo-> 2 boo
 
- žádné 
 
Pokud jste článek dočetli až sem, tak tak Vám děkuji a doufám že jste se moc nenudili.Naviděnou třeba zase někdy u nějakého reportu.

Autor: Jan „_KoZZy“ Kozák
 
Komentáře
Autor: Elden43 @ Thursday, March 25, 2010 12:58 PM
Hola,
hezky report, pekne se cte.

V extu se ale vubec neorientuju, takze bych urcite ocenil min slangu (nekdy jsem nevedel, co se popisuje) a pripadne dovysvetleni nekterych situaci.
Protoze neznam ani extove archetypy, tak by mi bodlo i jednou-dvouvetne vysvetleni byliku, co hrali souperi.

K uprave - urcite bych ocenil prolinkovani na gatherer nebo jinou DB karet, abych nemusel vse slozite vyhledavat.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement