Monday, January 30, 2023
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Sunday, April 25, 2010
Rise of the Eldrazi - nové techniky
Autor: Ufin @ 3:15 PM :: 3424 Přečtení :: 5 Komentáře :: :: Pravidla
 

Level up

Level up není pouze jen novou technikou hry, ale přináší také úplně nový vzhled karet. Jde o techniku, která se týká výhradně kreatur a jejich aktuální level je znázorněn pomocí počtu level žetonů. Tedy kreatura s třema level žetonama má level tři a kreatura s žádným žetonem má level nula. Kreatura nové level žetony získává zejména za pomoci aktivační schopnosti "Level up", kterou má každá levelující kreatura. Tato schopnost je význačná tím, že je na ní vždy napsaná manová cena pro položení jednoho level žetonu na kreaturu. Důležité je vědět, že tuto schopnost je možné aktivovat pouze jako sorcery, tedy pouze ve Vašich main fázích a když je stack prázdný. Růst kreatury je znázorněn ve třech řádcích. Dokud kreatura nemá žádné žetony, nebo ještě nedosáhla potřebného levelu pro růst, tak se její síla a odolnost řídí podle hodnot uvedené ve vrchním řádku spolu s aktivační Level up schopností. Tyto hodnoty platí i pro informace mimo bojiště. V druhém nebo-li prostředním řádku je na levé straně uvedeno při jakém počtu level žetonů kreatura vyroste na tyto hodnoty uvedené dále v řádku. Spolu s možným nárůstem síly případně odolnosti může kreatura také získat nové schopnosti nebo si při posledním levelu ty stávající vylepšit. Tedy například pokud Zulaport Enforcer má na sobě dva level žetony, a tak spadá do rozmezí 1-2, stane se z něj po dobu co bude mít ty dva level žetony na sobě kreatura se sílou a odolností tři. Jakmile Zulaport Enforcer získá další level žeton, tedy třetí, tak se zkontroluje jestli nedojde k růstu. Jelikož už nespadá do situace 1-2 žetonů, ale do 3+ uvedené na posledním řádku, tak vyroste do největších možných rozměrů, tedy do hodnot na posledním řádku. Získá tak sílu i odolnost 5 a k tomu novou schopnost, že bude moct být blokovaný pouze černou kreaturou. Větší počet level žetonů než je třeba pro poslední růst už nijak kreaturu nezlepší a tak je u Zulaport Enforcer pro jeho schopnosti jedno jestli má tři nebo šest level žetonů. Pokud kreatura nějakým způsobem přijde o nějaký počet level žetonů, tak se tato kreatura může oslabit podle toho do jakého řádku bude spadat. Například mám na stole Transcendent Mastera s desíti level žetony a oponent obětuje Vampire Hexmaga pro použití jeho schopnosti a se zacílením mého Transcendent Mastera z něj odebere všechny level žetony. Tím se z mé kreatury stane opět 3/3 kreatura bez jakýchkoliv schopností. Jakýkoliv počet level žetonů také nijak nezmění converted mana cost karty.

 

Annihilator

Touto schopností disponují pouze některé karty s typem Eldrazi. Jedná se o spouštěcí schopnost, která se spustí vždy když kreatura s touto schopností zaútočí. Hráč na kterého utočí má povinnost, pokud samozřejmě nemá možnost jinak reagovat, obětovat určitý počet libovolných svých permanentů na bojišti. Tento počet určuje síla annihilator schopnosti útočící kreatury, která je vyznačena číslem za touto schopností, například annihilator 2. To znamená, že hráč v tomto případě musí obětovat permanenty dva. Spuštění annihilator schopnosti se provede vždy jakmile se vyhlásí všechny útočící kreatury a tak není možné s některou kreaturou například blokovat a poté ji v důsledku annihilator schopnosti obětovat. Pokud některé kreatury útočí na planeswalkera, který je následně v důsledku annihilator schopnosti odstraněn z bojiště, tak pokud tato kreatura nebude dále blokována, tak neudělí žádné zranění ničemu.

Rebound

 
Rebound je schopnost, která se nachází na instant a sorcery kartách a umožňuje po zahrání kouzla s touto schopností zahrát toto kouzlo ještě jednou bez placení manacostu ihned na začátku Vašeho dalšího unkeepu. Pokud je kouzlo s rebound schopností úspěšně zahráno, tak nejde ihned na hřbitov, ale nejdříve mimo hru. Odtud se pak na začátku příštího kola opětovně zahraje a pak je teprve kouzlo přesunuto na hřbitov. Pokud je kouzlo zahráno jinak než-li z ruky, tak jde na hřbitov ihned a její rebound schopnost se neuplatní. Když je kouzlo s reboundem zrušeno například pomocí Cancelu, tak se rebound schopnost neuplatní, protože karta šla na hřbitov. Schopnost rebound se aktivuje pouze tehdy, je-li karta se schopností na začátku kola mimo bojiště (exiled). Jakmile kouzlo vyžaduje zacílení něčeho (kreatury, permanentu, hráče, atd.), tak při druhém zahrání tohoto kouzla pomocí rebound schopnosti není nutné zvolit vždy stejný cíl.
 

Totem armor

 
Jako poslední je totem armor. Jedná se o schopnost enchantment aur, které jsou význačné tím, že všechny obsahují v jméně slovo Umbra. Protože se jedná o auru, tak se jedná o enchantment posilňující zvolenou kreaturu a k ní se řadí tato totem armor schopnost. Totem armor na kreatuře dělá to, že jakmile by kreatura měla být zničena, tak namísto kreatury jde do hrobu onen enchantment s totem armor schopností. Tohle chrání kreaturu před zraněním, které by způsobilo zabití kreatury (např. před Lightning boltem) a nebo proti jakémukoliv zničení. Pokud kreatura obdrží nějaký počet -1/-1 žetonů tak, že její odolnost klesne na nulu, tak kreatura je zabita i přez to, že má na sobě enchantment s touto schopností, stejně tak aura neochrání před např. Path to exile. V případě, že je zničena příšera, která má na sobě více něž jeden enchantment s totem armorem, tak majitel této kreatury si může vybrat, který enchantment bude zničen namísto kreatury.Autor: Tharin
Komentáře
Autor: narox @ Sunday, April 25, 2010 8:21 PM
pls může mi někdo vysvětlit v čem je přesně kouzlo LEVEL UPu? Nemůžu si pomoct, ale v potvorách jako je právě Zulaport Enforcer vidim většinou pořád jenom 5/5 s polovičním fearem za 13 man (pokud umim dobře počítat).

"A to se vyplatí!"...

Autor: Tharin @ Sunday, April 25, 2010 8:41 PM
Tak ten Zulaport je rozhodně horší karta z těch co level up mají. Jako sám v tom nevidím extra schopnost, která se asi chytne a najde pořádné využití jinde nežli na draftu např., protože mne vždycky pak většinou přinutí zaplatit víc a pak jde jen o schopnost, kterou hraju jen jako výplň, když mam volnou manu a ne co hrát (což by se nejlépe u dobrého balíčku ale stát často nemělo). Asi půjde o to, že můžu vyložit slabou, kterou můžu hrát jak v druhém kole, tak se bude moct chytnout i v pozdější hře. Ale určitě se nabízí využití u karet, které potřebují pro maximální level málo žetonů, ale level up schopnost mají drahou. Například Brimstone Mage, který ve spojení s Venerated Teache se stane rychleji silnou kartou.

Autor: jirxu @ Monday, April 26, 2010 12:36 PM
Autor: narox @ 25. dubna 2010 20:21
pls může mi někdo vysvětlit v čem je přesně kouzlo LEVEL UPu? Nemůžu si pomoct, ale v potvorách jako je právě Zulaport Enforcer vidim většinou pořád jenom 5/5 s polovičním fearem za 13 man (pokud umim dobře počítat).

"A to se vyplatí!"...
--------------------------------
polovicni fear by znamenal ze je to horsi nez fear a on je o pulku lepci:).......a jako rict ze to je 5/5 za 13 man......tak kouzlo toho levelupu je prave v tom ze to nemusis platit najednou.....tak tohle j commona co construted neovlivni ale na draftu to neni k zahozeni....sou potvory co maj level up za jednu manu.....tvym pristupem je student of warfare za 8 man 4/4 doublestrike...jako gut ale nic moc....ale levelup za jednu manu ...to je preci bomba ne? proste ti zbyva par man v kolech a tak je propalis na levelovani....

Autor: Lankar @ Monday, April 26, 2010 2:27 PM
Podle mého, je škoda že se často zapomíná na kartu Training Grounds v souvislosti s Level Upem - z toho Enforcera se rázem stane težko blokovatelná 5/5 za "pouze" 7 man, a navíc není nutné mít je oba na ruce najednou, stačí vyložit Enforcera a když TG nejsou tak si holt chvíli počkám, mezitím můžu neviužitou manu dávat do ostatních Level Up abilit.

Autor: Aggrokumano @ Monday, April 26, 2010 5:30 PM
Třeba takový Student of warfare je ve druhém kole 3/3 first strike a navíc může rovnou útočit!

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement