Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Saturday, May 15, 2010
Povídkový příběh s reportem - První turnaj
Autor: Ufin @ 12:36 PM :: 2381 Přečtení :: 5 Komentáře :: :: Reporty
 
Cesty k Magicu jsou různé. Některé spletité, jiné rovné a krátké. Ta moje byla poměrně krátká a rychlá. Synek Vojta (12) si již po několikáté přál k svátku nějaké podivné karty. Nerozuměl jsem tomu, a proto jsem (já 39) toto přání jaksi opomenul na Vánoce vyplnit. (Doufám, že tohle nečtou děti co ještě věří na Ježíška.) Za další čtyři měsíce přišel jeho svátek a šli jsme spolu supermarketem, synek si vzpomněl na karty, a tak k svátku dostal dva balíčky karet, pro dva hráče, s návodem. Jednalo se o duel-deck Cho-manos resolve vs. Evincars tyranny, desátá edice.
Deck list Cho-manos resolve:
 
1x           Ghost Warden C
2x           Youthful Knight                C
2x           Benalish Knight               C
1x           Venerable Monk             C
2x           Wild Griffin        C
1x           Cho-Manno, Revolutionary        R
2x           Skyhunter Patrol             C
2x           Angel of Mercy                U
2x           Loxodon Mystic               C
1x           Steadfast Guard C
1x           Condemn           U
2x           Pacifism               C
1x           Pariah   R
1x           Serra's Embrace               U
1x           Angel's Feather               U
1x           Icy Manipulator               U
17x         Plains    -
Tenhle balíček je založený na kombu Cho-Manno – Pariah.

Deck list: Evincars tyranny

2x           Vampire Bats    C
1x           Drudge Skeletons           U
1x           Thrull Surgeon U
1x           Looming Shade                C
2x           Severed Legion                C
1x           Dross Crocodile                C
1x           Gravedigger      C
1x           Mortivore           R
1x           Mass of Ghouls                C
1x           Ascendant Evincar          R
1x           Bottle Gnomes U
1x           Unholy Strength              C
1x           Cruel Edict          U
1x           Terror   C
1x           Diabolic Tutor U
1x           Assassinate        C
2x           Mind Rot             C
1x           Essence Drain   C
1x           Recover C
1x           Demon's Horn U
17x         Swamp -
Zde jsou pro změnu ústřední postavou upír Evincar a útočník Mortivore.
 
Sváděli jsme spolu nelítostné boje, protože synek je jedináček, zbylo soupeření na mě, avšak stále jsme se dohadovali o pravidlech, a přiložená „plachta“ nedávala dostatek odpovědí.
Do této chvíle celkem nezajímavý příběh, který mohl takto skončit, kdybych se na jednom pivku nezmínil o této hře. Ukázalo se, že mám kamaráda, říkejme mu třeba Petr, který tuto hru hraje již více než 5 let, hraje turnaje, a tedy je o hodně zkušenější. Byl velmi ochoten se nám věnovat, a tak se stalo že jsme se několikrát sešli, on nám vysvětlil pravidla, hráli jsme to spatně, věnoval karty, které mu nebyli k ničemu a my mohli začít stavět svoje první 60ti karetní balíčky.
Dovedete si jistě představit, jaké to byly nedokonalé decky. Proti jeho White Weenie plném Path to Exile a Honor of the pure jsme neměli šanci uspět. Jediná možnost jak si vyrovnaně zahrát byla partie „dva proti jednomu“. Pak se hra vyrovnala, ale přesto, že jsme měli vlastně o kolo navíc a dvakrát více karet na stole nevyhrávali jsme vždy. A tu přisla chvíle na nákup lepších karet, a pokud možno na standart, abychom se mohli také někdy ukázat v oficiální herně. Nakoupil jsem tedy několik směsí různých karet, především z edic Zendikar a Wordwake, ale i M10. Petr navrhl, že pozve další hráče, abychom nehráli jen mezi sebou. Zkušenosti s jinými soupeři se nám budou hodit. Teď bylo třeba postavit rozumné konkurence schopné balíčky. Při pohledu na získané karty na mne jukly dvě možnosti. Bílé Soldiers, a černé Vampires.
Vojáčci nebyli pochopitelně vůbec dokonalí, vzpomeňte si na svůj první balíček. Na prvním slotu mix Akrasan Squire, Soul Warden a dva obstojní Ally Hada Freeblade. Na druhém slotu další dva Ally Kazandu Blademaster, dva Veteran Armorsmith, na třetím slotu čtyři Veteran Swordsmith, dále Kor Skyfisher, Rhox Pikemaster, Captain of the Wath, podporováni dvěma Glourious Anthem, dvěma Marshal’s Anthem, a dalšími kouzly jako Journey to Nowhere. Neuspořádáná směs, nejasná strategie.
Upíři, kterými hrál Vojta, byli za to mnohem kompaktnější. Každý slot byl vzorně zaplněn. Na prvním hrál nepříjemný Pulse Tracker, na druhém first-striková Vampire Hexmage, na třetím Gatekeeper of Malakir. Jen slavný Vampire Nighthawk byl zastoupen pouze třemi kousky. Podporování černým zabíjením. Strategie byla poměrně jednoduchá a měla být i účinná. Přežít do pěti zemí, vyrazit soupěři karty z ruky Mind Sludge a dalším kole položit na stůl Anowon, the Ruin Sage. Ten je poměrně slabý, proto je nutný ten discard před jeho vynesením. Soupeř ho pak nemá čím sestřelit, postupně slábne, a jen doufá, že si lízne nějaké zabíjení. Pokud kombo nepřijde na ruku, je tu Diabolic Tutor, aby nám ho pomohl dát dohromady. A pro případ ztráty Anowona je nějaké to vytažení z hrobu nutné. Proto byl v balíčku Disentomb a Recovery. Není to úplně standart, ale na pravidlech v tu chvíli nebylo nutné bazírovat.
Přišel den turnaje. Každý tuší, jak to asi mohlo dopadnout, přesto jsme překvapivě neskončili poslední. Sešlo se nás 7. Divné číslo, ale počítač losuje a přiděluje stand-by kolo.
  1. kolo
První zápas jsem hrál proti upírům. Měl jsem obavy, tohle přeci znám z domova, Vojta mne vždy porazil. Soupeř to ale neměl přiliž uspořádané, podařilo se mi ustát první kola, dostal jsem se na sedm zemí, a pak jsem začal čarovat. Martial Coup vyklízím stůl. V balíčku je mám dva. Na stole teď leží pět slabých vojáčků.  Soupeř vynáší laciného upírka, který nic nevyřeší, a má prázdnou ruku. V dalším kole nesu kicknutý Marshal’s Anthem, a na stůl si vracím Veterán ArmorSmith. V následujícím kole si líznu Kor Skyfisher, pokládám ho, na ruku si vracím Antému, a kiknutou ji ihned vracím zpět a z hrobu jde na stůl tentokrát Veteran SwordSmith. Vsichni vojáčci útočí za 3 a soupeř pokládá karty. Další kolo by nepřežil. Nejzajímavější a nejdelší zápas turnaje. V druhé hře už soupeř hrál co potřeboval, moji vojáčci se neubránili, ale je z toho pěkná remíza 1:1, v časovém limitu více nestihneme.
Vojtovi se s nevedlo tak dobře. Dostal silného a zkušeného soupeře, taktéž upíry. To už jsou dva soupeři s úpíry, a na ně jeho strategie s Anowonovou ultimátní vlastností neplatí. Trošku chybička, ale kdo to mohl tušit? Ve chvíli kdy soupeř pokládá na stůl Nocturnuse, je rozhodnuto. Obě hry mají podobný průběh, Vojta navíc proti upírům nemá co hrát.
  1. kolo
Ve druhém kole stojím, mám stad-by, rád vydýchám napínavou partii.
Vojta dostává dalšího silného a zkušného soupeře, zeleno-bílý balík. Manová akcelerace ze začíná rozjíždět, Elfové se točí na stole, podporováni Oran-Rief, the VasWood, zemí, která posiluje zelené bytosti. Takhle se mu podaří vytořit šílenou bestii, vyčaruje traple a je konec.
Ve druhé hře měl ovšem navrch Vojta. Podařilo se mu pozabíjet co soupeř položil na stůl, sestavil přepisově kombo Mind Sludge a Anowon, soupeř nemůže hrát, položí co lízne, země, Elf, a s tenčící se obranou vzdává.
Třetí hra vypadala též slibně, kombo je na stole, ale soupeř líže Path to Exile, Vojta ale nemá dalšího, ani vytahování z hrobu nepřichází, soupeř rychle navyšuje svoji manu, Eplore, na stůl přichází zelená bestie a je konec. 1:2, bohužel.
  1. kolo
Ve třetím kole dostávám zelené soupeře já. Překvapivě snadné vítězství, soupeř muligenuje, ani po té nemá co hrát, vojáčci rostou na stole, 1:0. Druhý západ má úplně stejný průběh, po té co jsem soupeřova countery vyhnaného jediného Elfa poslal Journey do nikam vzdává. 2:0
Vojta má relativně nejslabšího soupeře, hoch, mladší než on nezvládá složitější strategii vícebarevného balíku, nechodí mu potvory správných barev a dvakrát snadno podléhá Anowonovým upírům.
  1. kolo
Los mi přiděluje nejmladšího hráče turnaje, který dvakrát podlehne rychle nastoupivším vojáčkům. Ke slovu se dostal i Captain of the Watch. 2:0
Vojta dostává našeho učitele Petra. Proti jeho White Weenie to nemá snadné. První hru ale s přehledem vyhrává, bezvadně uplatněná strategie, a soupeři nepřišel Path. Druhou hru také bojuje, ale Anowona na stole neudržel, byla chyba nepočkat si na Mind Sludge, měl sice na ruce dva, ale dvakrát Path to Exile rozhodl hru. Ještě se bojí jít pod deset životů, je to asi magická hranice.
Ve druhé hře je již Vojta odevzdaný, ruka nepřišla a snadno prohrává zápas 1:2.
  1. Kolo
Budete se divit, ale los tak určil a hraju proti svému synovi. Je to potíž se žádným Pathem a dvěma Journey. Přesto vyhrávám první hru, další dvě ale končím stejným způsobem, prázdná ruka, Anowon na stole. Tak to má být, jsem na svého synka hrdý.
 
Co napsat závěrem? Nevyhráli jsme, ale ani neprohráli. Odcházíme plni nadšení, poučení, nových zkušeností a dalších nápadů na vyladění naších balíčků. Těšíme se na další turnaje.
Výsledky:
1    Petr, White Weenie               15 bodů
2   Olda, Vampires (Nocturnus)  12 bodů
3   Jirka, BW Aggro                   12 bodů
4   Dan (moje maličkost), W Soldiers              10 bodů
5  Vojta Vampires (Anowon)          6 bodů
6  Karel (Vampires)              4 body
7  Karel ml. (nečitelný tříbarevný deck)          0 bodů   


Autor: dpazout

Komentáře
Autor: Flamberg @ Saturday, May 15, 2010 1:14 PM
Hezké, hezké. Já si budu muset počkat, až ten můj trochu doroste :-)

Autor: Sběratel @ Saturday, May 15, 2010 2:58 PM
No a já si budu muset počkat, až se narodí:)
Těším se na další report, třeba už DCI turnaje;)

Autor: Tryan @ Monday, May 17, 2010 2:40 PM
já jsem k tomu svého taťku zkoušel navést taky, ale vždy když se o to pokusím, odbije mně že má moc práce a na takové blibiny nemá čas.

Autor: dpazout @ Monday, May 17, 2010 3:17 PM
to Sběratel: v So jsme si zahrali dalsi "mini" turnaj, a máme z něj mnoho nových poznatků, a zkušeností

to: Tryan: ano, to je pravda, ale o moc kostruktivnější zábava než sledování televize, škoda, že u nás v Liberci není dětský klub např. v DDM, jako je v Jičíně nebo v Nové Pace. Tam by měl synek mentálně rovnocenné soupeře

Autor: Aggrokumano @ Monday, May 17, 2010 4:40 PM
V Liberci je ale zase pěkná přátelská atmosféra. Taky jsem tam kdysi začínal s hraním turnajů a hraju tam dodnes :)

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement