Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, June 15, 2011
Rozbor New Phyrexia Intro Packu - Artful Destruction
Autor: JakubMG @ 10:41 AM :: 2737 Přečtení :: 6 Komentáře :: :: Standard, Novinky, Tvorba balíků
 

Rozbor New Phyrexia Intro Packu - Artful Destruction

Vítám Vás u rozboru druhého intro-packu edice New Phyrexia (dále jen NPH). Druhý intro-pack se jmenuje Artful Destruction (dále jen AD) – v překladu to může znamenat něco jako „rafinované ničení“ nebo jednoduše rychlá destrukce. S trochou fantazie se dá snadno intropack k těmto dvěma slovům přirovnat, což vím i z vlastní zkušenosti. AD je zeleno-bílý intropack.

Myslím, že jsem při minulém rozboru intropacku neuvedl nebo nenaznačil dost jasně, že chci psát články především pro nováčky. Ten úplně první, který jsem napsal, se týkal jednoho levného decku, se kterým momentálně hraji na menších turnajích v Praze. Článek jsem nazval Boros Allcommon a už to v porovnání s decklistem balíčku naznačovalo, že byl článek napsán trochu zbrkle a rychle a tak se to snažím trochu napravit. K rozborům intropacků vždy přikládám jednu či dvě verze, jak jsem intropack vylepšil a ozkoušel na Magic Workstation (MWS). Snažil jsem se vždycky vylepšení udělat tak, aby bylo levné, chytré – ne pouze vem silnější, drahé karty, co doma najdeš a nahraď jimi ty špatné z intropacku – a aby se vzešlý balík mohl hrát ještě po rotaci. Pokud vás balíček zaujme, můžete si New Phyrexia Intro Pack - Artful Destruction zakoupit v našem partnerském eshopu Veselý drak. K dostání je i balení všech Intro Packů za super cenu!

 

Nejdříve samotný decklist:

Artful Destruction WoTC
Main Deck Sideboard
12 Forest
12 Plains
1 Blade Splicer
1 Brutalizer Exarch
3 Copper Myr
1 Garruk’s Packleader
3 Gold Myr
1 Golem Artisan
3 Master Splicer
1 Maul Splicer
2 Palladium Myr
1 Phyrexian Hulk
1 Precursor Golem
2 Sensor Splicer
1 Stone Golem
2 Suture Priest
2 Vital Splicer
1 Conversion Chamber
2 Cultivate
2 Forced Worship
1 Giant Growth
1 Glissa’s Scorn
1 Mighty Leap
1 Viridian Harvest
2 War Report
 


Co vidíme na první pohled z decklistu: Jádrem balíčku jsou jakýsi Spliceři, povoláním (type) artificiers – řemeslníci. Je jich tam docela hodně (9) na to, že vyšly poprvé až v NPH. Jejich specifickými znaky jsou, že jsou to pouze 1/1 bytosti, které však po příchodu do hry vytvoří jeden či dva tokeny golemů. Jejich další schopnost je, že dodávají nějaký hromadný bonus pro všechny golemy, které kontrolujeme jako First strike, regenerace, +1/+1 apod. Golemí tokeny jsou 3/3 colorless artifact creatures. Toto je hlavní síla celého balíčku. Dále je tu hodně karet „manové akcelerace“, také další golemové, kteří využijí schopností splicerů a další „kontrolní“ karty nebo removaly.

Balíček je tedy více agresivní a více se zaměřuje na bytosti na rozdíl od minulého intro-packu Feast of Flesh. Rafinovaným zničením byl nazván asi kvůli tomu, že nejlíp a nejobratněji/nejrafinovanějii dokáže sestavit obrovskou a smrtící armádu v krátkém časovém limitu oproti ostatním intropackům. Nyní k rozboru jednotlivých karet:

Opět jako u minulého rozboru, boduji od 1 do 5 – pět je nejvyšší, jedna je nejnižší.

 

1 Blade Splicer – 5 – BUM! A hned je to tady. Pět bodů z pěti často nedávám, ale tento řemeslník si to opravdu zaslouží. Už jen fakt, že za 2W dostaneme 1/1 plus 3/3 first strike je docela fajn. Když k tomu připočítáme ten malý bonus, že First Strike dostávají úplně všichni golemové pod naší kontrolou, takže v boji bytost vs. bytost jsou golemové opravdu velice silní, tak je tato „bytůstka“ silným kandidátem na nejlepší bytost, kterou lze najít v intro-packu. Její cena se pohybuje okolo 50 korun, ale tady ji máme ve Foil verzi, protože je generálem celého AD, tím se cena ještě značně zvyšuje….

 

1 Brutalizer Exarch –2 - za 5G máme 3/3 bytost + jako bonus si můžeme, jak to u exarchů bývá, vybrat ze dvou možností – buď horší tutor na potvoru (najedeme si lib bytost v knihovně a dáme ji na vršek) nebo horší/lepší ničení bytosti (zvolíme nepotvorový (noncreature) permanent a jeho kontrolor ho musí dát na spodek své knihovny – dobré proti nezničitelným potvorám). Bez těch menších postihů (bytost si nedáme do ruky, permanent nesmí být bytost) byl by tento exarch docela dobrý, takto je podle mého názoru moc drahý a zahraju si raději Acidic Slime, ten však zase nejspíš odrotuje ze standardu, tak nebude exarch tak zapomenut.

 

3 Cooper myr, 3 Gold myr – 2,5 – klasická manaakcelerace, v podobě bytosti, takže snadněji zničitelná, ale zase s ní můžeme v pozdější fázi hry i útočit. Myrkové nám hlavně umožní zahrát ve třetím kole něco za čtyři many. Do tohoto balíčku se opravdu hodí.

 

2 Palladium Myr – 2,5 – Když už jsme u té many, tak tu vypíšu všechna kouzla, která nám ji nějak dodávají. Další z myrů je pro změnu za tři bezbarvé many 2/2, což je trošku lepší poměr než u předešlých dvou a ještě k tomu nám dá dvě many, ale bezbarvé. Můžeme např. zahrát ve čtvrtém kole něco za šest man. V balíčku je ale hlavně mnoho potvor za čtyři many a k těm nám palladium myr nijak zvlášť oproti GM a CM nepomůže.

 

2 Cultivate – 3,5 -  poslední akcelerace v podobě sorcery. Za 2G si najdeme v knihovně dva landy a jeden z nich dáme do své ruky a druhý na bojiště taplý. Je to hlavně velká karetní výhoda a soupěř nám tuto manaakceleraci nemůže nijak lépe oproti myrům narušit. Nevýhodou je, že v říjnu tahle karta odrotuje ze standardu.

 

1 Garruk’s Packleader – 3 – průměrná 4/4 bytost za 4G se schopností, že kdykoliv přijde pod naší kontrolu bytost se sílou tři a více, lízneme si kartu. V tomto balíčku má ovšem velké využití, protože všichni golemové mají sílu 3 a více, tudíž lízáme často. Jediná škoda je, že to není golem, ale to už bychom chtěli asi moc.

 

1 Golem Artisan – 3,5 – A je tu další golem. Za pět man 3/3 – nic moc. Velká výhoda je však v jeho využitelnosti v pozdější fázi hry. Za dvě many dáme libovolné artefaktové potvoře+1/+1 nebo flying nebo haste nebo trample. Pro tuto aktivační abilitu ho ani není potřeba tapovat a můžeme ji použít i pro něj samotného. Stačí mít jen hodně many a pár golemů a budeme mít téměř neporazitelnou armádu.

 

3 Master Splicer – 4 – Máme tu dalšího z řemeslníků. Za 3W 1/1 + 3/3 golem a dodává všem golemům +1/+1. Výborný a bezpodmínečně využitelný do golemího decku.

 

1 Maul Splicer – 2,5 – Třetí z řemeslníků je trochu dražší než dva předchozí. Za 6G zase 1/1, tentokrát však s sebou přinese 2 3/3 golemy. Navíc všem golemům dodává trample, který určitě využijeme proti jiným potvorovým balíčkům. Bohužel však sedm man je sedm man, takže maul splicera zahrajeme jen zřídka…

 

1 Phyrexian Hulk – 2 - Výhoda AD je mimo jiné v tom, že žádná karta není prostou výplní balíčku. Protože ani golem 5/4 za šest man není špatný vedle několika splicerů dodávajících mu mnoho bonusů.

 

1 Precursor Golem – 3,5 – za pět jakýchkoliv man získáme třikrát 3/3 golema, to zní jako sen… Jeho nevýhoda (občas i výhoda) je však taky velká. Pokud totiž jakékoliv sorcery nebo instant cíluje některého z našich golemů, přecílí se zároveň na všechny ostatní golemy pod naší kontrolou. Konkrétně; pokud soupeř zahraje into the roil na jednoho z golemů, musíme si vrátit na ruku úplně všechny golemy pod naší kontrolou. To zní jako sebevražda, ale zároveň máme karty, jako Giant Growth nebo Mighty Leap (viz dále) a ty také přecílujeme. Takže to není vždycky nevýhoda. A hlavně je tato karta druhé réro intro-packu v ceně přibližně 25 korun…

 

2 Sensor Splicer – 2,5 – Předposlední za splicerů, 1/1 plus 3/3 golem a všichni golemové mají vigilance. To není úplně špatná abilita, ale cena tohoto řemeslníka (4W) je trochu přehnaná…

 

1 Stone Golem – 2,5 – za pět man 4/4 další golem, na tom není nic špatného ani nic převratného…

 

2 Suture Priest – 4 – Tento klerik soupeře opravdu zamrzí. Především v boji proti potvorovým balíkům, což jsou všechny intro-packy, se opravdu vyplatilo ho hrát ve druhém kole. Za 1W 1/1, po jejímž vyložení soupeř nebude rád hrát bytosti, zatímco my za každou dostaneme navíc život. Výborná bytost proti mnoha balíčkům, hlavně proti novým kombům - Pyrotwin kombo (http://www.deckcheck.de/deck.php?id=22991) a kombo s Phyrexian Metamorphem(http://www.deckcheck.de/deck.php?id=22978)

 

2 Vital Splicer – 4 – Poslední bytost splicer za 3G 1/1 + golem a všem golemům dodává schopnost se za jednu bezbarvou manu regenerovat. S ním budou golemové téměř nesmrtelní…

 

1 Conversion Chamber – 1.5 – Za tři many zahrajeme artefakt, za dvě many a tapnutí a odstranění artefaktu z hrobu na něj položíme jeden kántr a za dvě many a opět tapnutí (až další kolo) a zrušení jednoho kántru si vyrobíme jednoho 3/3 golema. První golem nás tedy stojí sedm man a každý další čtyři many. Musíme hlavně ještě vždycky počkat, abychom to mohli podruhé tapnout nebo nějakým způsobem to proliferovat. Využití vidím pouze v nějaké hodně zablokované hře, kdy na obou stranách jsou narůstající armády a bojí se zaútočit, jinak ne…

 

2 Forced Worship – 2,5 – Horší Pacifism, ale zase si ho můžeme za tři many vrátit na ruku – třeba když očarovaná bytost právě umírá – a pak ho zase použít na jinou bytost. Menší zdržení soupeře před vyložením naší armády.

 

1 Giant Growth – 3 – Výborná karta už dlouhou dobu. Pokud nám chtějí zastřelit bleskem golema, tato karta ho ubrání. Když chceme udělit bytostí více zranění, giant growth to zařídí. Pořád skvělá karta…

 

1 Glissa's Scorn – 3 – Klasické ničení artefaktu za dvě many, na zelenou trochu slabé – chybí tam možnost zničení enchantmentu, ale soupeř zase ztratí život a na dnešním standardu se v každém balíčku hrají nějaké artefakty, takže určitě využitelná karta.

 

1 Mighty Leap – 2 – Kdyby byla tahle karta o manu levnější byla by skvělá asi jako Disortion Strike. Takhle není nicmoc, ale na ruce nám díky její instantnosti asi nezůstane.

 

1 Viridian Harvest – 2 – Obyčejné získávání životů. Očarujeme např. našeho jediného golema, takže i z jeho smrti něco vytěžíme. Ale nic úžasného to není.

 

2 War Report – 2,5 – Jsou situace, kdy si pomocí této karty přidáme opravdové hafo životů. Za každou artefaktovou bytost (golemové a myrové) totiž získáváme dva životy, takže v tomto balíku určitě je využití. Když přičtu počet soupeřových bytostí a artefaktů, tak není nemožné přidat si tímto instantem ve čtvrtém kole třeba 20 životů….

 

Tak to je celý decklists rozbory. Balíček je velmi konkurenceschopný, zejména proti jiným potvorovým balíčkům. Removal je tam pouze jeden (Glissa’s Corn), pak je tu dvakrát Forced Worship, to je vše proti bytostem. Na karetní výhodu tu máme pouze dvakrát Cultivate a jednou Garruk’s Packleader. To však není pro tento balíček podstatné. Jemu stačí mít na ruce tři landy nějakou manaakceleraci, některého ze splicerů a ještě třeba dalšího golema a jste v pohodě. V boji intropacků se mu vyrovnal asi pouze červeno-bílý intropack Life for Death se svým Moltensteel Dragonem, který golemy během tří kol ulétal anebo pomocí karty Rage Etractor, kterou dával do golemů tolik dmg, že se nestihl rozvinout. Slabinou golemího balíčku je nemožnost létání (jen Mighty leap a Golem Artisan) a nepatrná pomalost. Když by se tyto menší nedostatky napravily, bude balíček opravdu silným oponentem.

 

Předpokládejme, že chceme postavit balíček, který bude na formátu standard i po rotaci. Tady je uvedeno pár typů na rozvoj našeho golem-decku:

-          Zaprvé bych doplnil počet Blade Splicerů, Master Splicerů a Vital Splicerů na počet tří až čtyř. Sensor splicery bych nechal dva. Cena jednoho Blade Splicera se však pohybuje okolo 40kč. Ti ostatní jsou do pěti korun.

-          Doplnil bych také nějakou další manaakceleraci. Cultivate bohužel odrotuje, můžeme ji prozatím nahradit třeba šikovnou bytostí Viridian Emissary (5,-), která je 2/1 za 1G a když zemře, tak si najdeme libovolnou zemi a dáme ji do hry taplou – proti potvorovým balíkům opravdu výhodná bytost. Další možností jsou už uvedení myrové nebo třeba Pristine talisman, který nám přidává i životy.

-         Glissa’s Corn, jakožto nutné ničení artefaktů v mainu bych asi nahradil lepším Viridian Corrupter, jenž disponuje i schopností infect, která se vždy hodí. Doplnil bych počet těchto elfů tak na dva tři. Tímto krokem jsme se také obrnili proti zmiňované kartě Rage Etractor.

-          Druhý problém, tedy pomalost tohoto balíčku, můžeme vyřešit jak pomocí další manaakcelerace tak pomocí karty Tumble magnet, který na pár kol vyřeší soupeřovi nepříjemné bytosti. (např Moltensteel dragona)

-           Karta, kterou bych určitě doplnil je enchantment Tempered Steel , který dává všem artefaktovým bytostem pod naší kontrolou +2/+2. Je ale réro o ceně asi 55kč/kus. Třikrát by do decku skvěle zapadl. Další skvělá karta je Mimic Vat, která nám bude exilovat jednoho ze splicerů a tak nám budou přibývat noví tokeni. Je to velice univerzální karta. Vedle splicerů pod něj můžeme exilovat i Viridian Corruptera proti artefaktům (každé kolo zničíme jeden artefakt)nebo třeba soupeřovu umírající silnou bytost. Jeho cena je ale asi 35 kč, můžeme ho pro začátek však nahradit bytostí Glimmerpoint Stag (3kč/kus), což je 3/3 vigilance za 2WW a po příchodu také exilne do konce kola jakýkoliv permanent, takže třeba i opotřebovaný Tumble magnet.

-          Je spousta dalších golemech karet, které se do takového balíku hodí. Tak třeba už jednou obsažený Precursor golem, zajímavý Darksteel Sentinel, s metalcraftem spolupracující Rusted Relic, trochu dražší, ale přece golem je Platinum Emperion anebo v nějakém proliferačním balíčku si dokážu představit i Titan Forge. Všechny je můžete vyzkoušet ve svém golemím balíčku, žádný z nich není moc drahý. Přiznám se ale, že ve svých konstrukcích jsem ani jednoho z nich nepoužil…

 

 

Lands:

4 Razorverge Thicket (160 kč)

4 Dread Statuary (20kč)

8 Plains

8 Forest

Creatures:

4 Blade Splicer(180kč)

3 Master Splicer (10kč)

3 Vital splicer (10kč)

3 Viridian Corrupter (15kč)

2 Sensor Splicer (4kč)

3 Viridian Emisary (9kč)

3 Pristine Talisman (9kč)

2 Cooper myr (6kč)

1 Gold Myr (6kč)

1 Maul splicer (3kč)

3 Tumble Magnet (15kč)

Spells:

3 Tempered Steel (165kč)

3 Mimic Vat (105kč)

2 Glimmerpoint Stag (6kč)

 

Sideboard:

4 Divine Offering (12kč) – další ničení artefaktů proti balíčkům s hodně artefakty (Tezzeret, Mono W equipments atd.) nebo, když potřebujete co nejrychleji zničit artefakt, kterým vás může soupeř rychle zničit a rychle ho dostat na stůl, jako meče (v Caw Blade, Boros…)

3 Dismember (75kč) – momentálně není moc k sehnání a asi půjde s cenou nahoru, ale je to nejspíš nejlepší ničení na standardu a můžete ho hrát ve všech batvách!

Dále bych přiřadil nějaké výhodné přidávání životů nebo zkrátka něco proti fritce, goblinům a všem podobným agresivním balíkům. Nejlepší možností by byl Kor Firewalker (7kč/ks), ale ten bohužel v říjnu odrotuje …

Další sideboarding je už na Vás, momentálně mě nic levného a výhodného nenapadlo, ale hlavně za pár týdnů přijde M12 a úplně změní standard a tam si asi nějakou sideboardovku vyberete…

 

Taktika balíku je jasná: dostat na stůl co nejrychleji svou armádu a pak ji ještě pomoct v rozvoji třeba pomocí karet Mimic Vat, Glimmerpoint stag a posílit Tempered steel. Na urychlení tu jsou Cooper Myr, Goold myr, pristine talisman, který bude dodávat i životy.

 

Takto jsem se pokusil sestavit docela levnou konstrukci spliceřího balíčku. Duallandy stojí 40kč/kus, takže trochu na ceně přidají, ale nejsou nezbytně nutné. Druhý nonbasic land bohužel v září odrotujeale je úplně skvělý tím, že ho můžeme za čtyři many oživit na 4/2 golema – co víc si do golemího balíčku můžeme přát. V M12 ještě navíc určitě vyjde několik dobrých zemí, kterými nahradíte stávající basic země. Žádná jiná karta už nebude rotovat, takže Vám balíček vydrží ještě takřka 1 a půl roku.

Jeho cena (i s duallandy) se pohybuje okolo 720 kč celkem, přičemž některé karty už máte předem.

 

Druhá verze spliceřího balíku přidala modrou barvu a přidala dalšího Wing Splicera, který golemům dodává Flying. Proti balíčkům mnoha pozemních potvor je to nezbytná schopnost. Další skvělá karta, vlastně dvě, které můžeme s příchodem modré dodat, jsou jako stvořené pro tento balíček – Shape Anew + Blightsteel colossus. Pomocí Shape anew obětujeme jednoho golemího tokena a vyndáme si z knihovny Blightsteel colossusa rovnou do hry. 11/11 bytost s abilitami infect, trample a nezničitelností a ještě je to golem, to je opravdová chuťovka. Problém je, že musíme pro shape anew vytahat z decku všechny ostatní artefakty kromě Colossusa. Modrá také přináší dvě nové věci, kterými jsou důležitě kántrování, které řeší pomalost balíčku a posunuje ho trochu do kontrolní verze, a tou druhou je všemožné lízání. Konstrukci jsem vymyslel přibližně nějak takto:

 

Lands:

3 Razorverge Thicket (40kč/ks)

4 Seachrome Coast (70kč/ks)

6 Island

3 Plains

2 Forest

3 Dread Statuary

4 Inkmoth Nexus (200kč/ks)

Creatures:

4 Blade Splicer

4 wing Splicer (12kč)

4 Master Splicer

3 Vital Splicer

1 Sensor Splicer

Spells:

4 Shape Anew (10kč/ks)

3 Stoic Rebbutal  (3kč/ks)

2 Psychic Barrier (3kč/ks)

3 Steel Sabotage (3kč/ks)

3 Gitaxian Probe (5kč/ks)

3 Divine Offering (5kč/ks)

1 Phyrexian Rebirth (10kč)

1 Tezzeret’s Gambit (7kč)

 

Balíček byl trochu narychlo zkonstruovaný a nestihl jsem ani jeho finální verzi, kterou zde vidíte, ozkoušet na MWS, když jsem však o něm přemýšlel a zkoušel jeho průběžné verze, byl docela funkční. Umí zabíjet dvěma způsoby a oběma vcelku šikovně. Nejdříve se snažíte dostat na stůl své golemí pomocníky a vyzbrojit je flyingem, first strikem atd. Máte jich v balíku celkem málo, ale můžete se k nim dostat rychle pomocí lízacích karet a hlavně pořád budete kontrolovat hru za pomoci kántrování a podobných věcí. Pokud to nestačí na umlácení soupeře, tak je tu Shape anew, které za cenu jednoho z golemů přivede na stůl desetkrát silnějšího golema, který umí zabít jedním útokem. Je tu hodně možností, jak se ho zbavit nebo ho zdržet, hlavně Tumble magnet, ale proti tomu máte zase Offering. Phyrexian Rebirth vypadá jako totální úlet, ale ve hře proti mnoha potvorám, kdy už to vypadá, že prohráváte, se může přeci jenom hodit a taky vyrábí artefakt – alternativní cíl pro Shape Anew. Dalším alternativním cílem pro Shape anew je skvělý Inkmoth Nexus, jeho cena je ale poměrně vyšší, takže to je jen návrh. A posledním cílem je už zmíněna země Dread Statuary, která ze sebe také umí udělat artefakt.

 

Sideboard opět nechávám na vás. Mezi levné a použitelné krty patří opět Dismember pak na další artefakty Viridian Corrupter či Leonin Relic warder. Šikovná je i karta Twisted Image proti Spellskite, Steppe Lynx, všem možným zdem a vůbec proti všem potvorám s 0 dopředu, kterých ale po rotaci asi nebude tak moc…  Výborná karta, kterou jsem už zmínil v rozboru intropacku je Suture Priest. Její cena je 3kč za kus a naruší zmíněná komba jako Pyrotwin a Matamorph kombo a vůbec proti potvorovým balíčkům je úžásná! A poslední sideboardovkou je nová Melira, Sylvok Outcast (30kč/ks), která hodně překazí plány infectu.

 

Celková cena této verze balíčku i se všemi zeměmi je na českých obchodech okolo 1500 korun. Je tedy trochu vyšší, a ještě musíme připočíst něco za sideboard, ale polovičku z ceny dělají Inkmoth Nexusy a hlavně část balíčku už máte předem.

Oba balíčky jsem vymýšlel sám a docela narychlo, ten první jsem ani bohužel nestihl pořádně vyzkoušet, takže mě možná s jejich stavbou ukamenujete, ale aspoň jsem třeba zmínil karty, které Vám s jeho stavbou pomohou.

Další možnosti spliceřího balíčku najdete na těchto stránkách: http://forums.mtgsalvation.com/showthread.php?t=329829, http://tappedout.net/mtg-decks/golem-splicer-deck/. A trochu zvláštní konstrukce využívající kartu Birthing Pod:http://tappedout.net/mtg-decks/splicer-deck/

 

Pokud se Vám některý z uvedených balíčků líbil, tak jsem moc rád a pokud se Vám líbil celý článek, tak jsem ještě raději. Doufám, že alespoň někdo ozve v komentářích s nějakou připomínkou. Také doufám, že jsem tímto článkem pomohl nováčkům s nákupem dalšího intropacku. Děkuji za pozornost těm, kteří to dočetli až sem.

Jakub Štingl


 

Vysvětlivky:

 

Můj první článek – boros allcommon - http://www.magic-guru.cz/dnn/Články/Všechnyčlánky/tabid/303/articleType/ArticleView/articleId/2731/Boros-allcommon.aspx

Decklist – seznam karet balíku (deck – balíček karet, list – seznam)

Manová akcelerace – některé karty, hlavně bytosti a artefakty, které nám přidávají manu navíc, čímž si zrychlíme hru – akcelerujeme. Např.: Llanowar Elves, Grand Architect, Cooper myr…

Removal – jakékoliv ničení, odstranění ze hry různých karet – bytostí, artefaktů, enchantmentů, landů atd… Např.: Go for the Throat, Glissa’s Corn, Beast Within

Kdybyste neznali některé ability, které zmiňuji u jednotlivých karet, tak Vás odkážu na článek, který i mě kdysi dost pomohl:http://www.magic-guru.cz/dnn/%C4%8Cl%C3%A1nky/V%C5%A1echny%C4%8Dl%C3%A1nky/tabid/303/articleType/ArticleView/articleId/2514/Schopnosti-potvor.aspx

 

 

 

 

 

Komentáře
Autor: Molda22 @ Wednesday, June 15, 2011 12:04 PM
Chudáci Artificiers :-D Oni to byli lidé, kteří měli vyjímečné nadání na ovládání, vedení a případnou konstrukci artefaktů a artefaktových bytostí. Často pomocí mysli a magických krystalů z dob Thranů. Mocní lidé jako Urza, Mishra, Tawnos atd. Takže ten překlad "řemeslníci" chudáky dost degraduje :-D (Nic proti řemeslníkům :) )

Autor: Myth @ Wednesday, June 15, 2011 5:11 PM
Jestli mohu doporučit, tak obrovský prostor pro zlepšení vidím v hodnocení karet, které zatím působí spíše komickým než objektivním dojmem. Nebylo by od věci stanovit nějaké měřítko, podle kterého jsou karty hodnoceny. Pokud Blade Splicer má plný počet bodů, mělo by být vysvětleno, co si pod tím hodnocením vlastně představit. Kolik bodů by potom měl například Sword of War and Peace? 10/5? Také bych se trochu zamyslel, pokud si projdete veškerá hodnocení, zjistíte že napříkad takový War Report má 2,5/5, Giant Growth 3/5, což je víc než manoví myři nebo bystosti, které i něco umějí. Což u karet, z nichž první se hrát nedá, a druhá se dá hrát snad jen v jednom jediném specifickém balíčku půstobí dost zvláštně. Takže myslím že v téhle oblasti by nebylo od věci do budoucna zapracovat ;-)

Autor: dpazout @ Wednesday, June 15, 2011 5:54 PM
Chce to jeste jednu revizi clanku. U Brutalizer Exarch je to nejake pomotane, souperovy neznicitelne bytosti se opravdu nezbavis, a Slimak nam neodrotuje, vyjde znovu v M12.
A pak jsou tam i nejake dalsi pravopisne chybky.

Autor: James Lebka @ Wednesday, June 15, 2011 6:56 PM
Pravopis opominu, jelikož ho sám nemám nejlepší...

Naprosto chybné je dle mě tvrzení, že Precursor Golem balíček posílí - naopak ho podle mě pošle do horoucích pekel. S Exarchem to už uvedl na pravou míru kolega a nedostatečnost hodnocení už uvedl v příspěvku můj dobrý známý Myth :-)

Obecně je těžké nějak dobře zhratelnit Intro-packy. Ale určitě bych nekombinoval různé strategie (Viridian Corrupter a Nexus tady nemají co dělat. Jestli přidávat elfy - no nevím. Problém je, že tenhle balík sám o sobě má velmi málo synergie...

Autor: Troglo @ Wednesday, June 15, 2011 10:27 PM
1. Za ty řemeslníky se samozřejmě omlouvám. Žádné legendy jsem k tomu nečetl, pouze jsem si našel překlad ve slovníku a myslím, že i když je to hrubé, jistou spojitost to má.
2. ta hodnocení jsou, ikdyž se vám to nelíbí, jen v rámci intropacku. War report byl často v souboji intropacků klíčovou kartou, jak jsem zmiňoval a když jsem s intropackem vyšel do černého rytíře a vyzkoušel ho s pár lidmi (těmi, kteří byli ochotní hrát na tak nízké úrovni), tak se mi hodnocení víceméně potvrdilo... Ten giant growth by mohl mít o 0,5 až 1 bod méně, ale mám pro něj jakousi úchylku :-) asi proto, jak je to stará a pořád se trochu hrající karta.
3. Chyba v exarchovi bude snad opravena, ale na to já nemám práva. Bytost opravdu jím neodstraním...
4. Ten corrupter a nexus rozhodně není žádné kombinování... Nexus se hraje v mnoha balících bez ohledu na to jestli je to infect nebo ne, corrupter se také hraje proti artefaktům - když borosu zničíš meč a pak ještě máš do bloku něco s infectem proti steppelynxám apod., tak je to za tři many dobrá volba.
Ovšem děkuji moc za všechny připomínky a já se třeba pokusím na příští rozbor vymyslet nějakou změnu.

Autor: Molda22 @ Thursday, June 16, 2011 2:03 AM
V pohodě, já to samozřejmě myslel s jistou nadsázkou, nebylo to myšleno zle, takže není třeba se omlouvat :)

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement