Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, August 03, 2011
Lebkův limited – Poslední draft SOM bloku
Autor: James Lebka @ 7:41 PM :: 3536 Přečtení :: 6 Komentáře :: :: Limited, Reporty
 

        Po téměř měsíční odmlce přeji opět hezký den všem fanouškům karetní hry Magic: the Gathering a samozřejmě též všem věrným čtenářům Magic Guru. Boostery edice M12 již pár týdnů leží na pultech obchodníků, leč v digitální podobě na MTGO se ještě pravidelné limited akce nekonají. Proto jsem se odhodlal vzít své poslední tři virtuální boostery SOM bloku a dát si jeden poslední draft. Jelikož jsem po dlouhé pauze vypadl ze cviku, zvolil jsem švýcarský systém, kdy sehraju tři zápasy bez ohedu na výsledek.

 

            Mnohá má rozhodnutí a jednotlivé picky mohou být rozporuplné a pořizováním záznamů jsem se obral o cenné vteřiny, které bych jinak strávil pečlivým rozjímáním o kartách. Balíček, který jsem poté hrál, nebyl nijak úchvatný a také podle toho dopadl. Přesto si myslím, že zvláště hráčům-začátečníkům může být užitečným úvodníkem do světa draftování.

            Pravidla draftu naleznete na Magic-Guru v jiných článcích, například ve Scalpelexově „Draftování poprvé aneb jak na to“. Já zde uvedu pouze tolik, že vždy otevřete booster (15 karet), jednu si vezmete a zbytek pošlete dál. Dostanete booster svého kolegy (14 karet), zase si jednu vezmete a zbylé odevzdáte sousedovi a tak dále, až je rozebráno. Tutéž proceduru opakujete s dalšími dvěma balíčky, až skončíte se 45 nadraftovanými kartami, k nimž přidáte základní země a postavíte hrací balíček obsahující minimálně 40 karet.

            Zbytek článku už bude věnován podrobnému popisu draftu, včetně argumentace a stručnému popisu zápasů. Tak tedy začínáme:

 

 

První booster – New Phyrexia

 

1. pick) Hex Parasite, Argent Mutation, Despise, Shrine of Limitless Power, Forest, Spire Monitor, Artillerize, Blighted Agent, Shriek Raptor, Trespassing Souleater, Glistener Elf, Hovermyr, Gitaxian Probe, Vault Skirge, Suture Priest.

            Z tohoto boosteru jsem nebyl příliš nadšen. Rare i uncommony dost hrůza. Přemýšlel jsem mezi Spire Monitorem (letec plus překvapení ve formě flashe), Suture Priestem (Levný a účinný článek v aggru), Vault Skirgem (viz předchozí) a Artillerizou (removal). Jelikož obvykle mívám problémy s přítomností příliš drahých kreatur, zvolil jsem Priesta. Také jsem tím vzal jedinou bílou non-infect kartu z balíčku. O síle Hex Parasita na limited nejsem příliš přesvědčen.

 

            2. pick) Shrine of Burning Rage, Postmortem Lunge, Despise, Plains, Death-Hood Cobra, Lost Leonin, Razor Swine, Spire Monitor, Pristine Talisman, Leeching Bite, Immolating Souleater, Ogre Menial, Sensor Splicer, Chained Throatseeker.

            Jelikož v momentě, kdy jsem picknul Suture Priesta, měl jsem již na mysli konstrukci červeno-bílého aggra, byla v tuto chvíli Shrina jasná volba. Považuji ji za jeden z nejlepších uncommonů celého bloku, protože sesílá na soupeře hrozbu střely do hlavy za hodně damage.

 

            3. pick) Myr Superion, Spinebiter, Darksteel Relic, Island, Parasitic Implant, Volt Charge, Grim Affliction, Spined Thopter, Ruthless Invasion, Maul Splicer, Vapor Snag, Apostle’s Blessing, Dementia Bat.

            Celkem jasný pick Volt charge, jako nejlepšího červeného removalu edice. Navíc se skvěle kombinuje se Shrinou (přidá na ni hned 2 žetony). Zdá se, že žádný z hráčů po mé pravici nehraje černou, když zůstaly karty jako Implant a Affliction.

 

            4. pick) Soul Conduit, Greenhilt Trainee, Deceiver Exarch, Island, Numbing Dose, Slash Panther, Psychic Barrier, Victorious Destruction, Rotted Hystrix, Dementia Bat, Forced Worship, Flameborn Viron.

            Dost vybrakovanej booster. Zůstává zde modrý exarch a bariéra. Zdá se, že ani modrá moc nefrčí. Vypadá to, že nejsem v ideálních barvách a moji předchůdci mi svačí karty. Každopádně chci tu káru zkusit táhnout ještě dál a beru Panthera. Asi jsem definitivně v červené. Uvidíme, jak to bude s bílou.

 

            5. pick) Caress of Phyrexia, Arm with Æther, Mountain, Numbing Dose, Slash Panther, Psychic Barrier, Victorious Destruction, Rotted Hystrix, Dementia Bat, Forced Worship, Flameborn Viron.

            Co se týče commonů, tak identický booster s předchozím. To nevidím rád, protože je logicky stejným způsobem vybrakovaný. Asi jsem tady měl myslet na protihru a picknout kapku dražší removal artefaktů (Destruction), ale chtěl jsem agresivní kreatury, a tak to byl druhý Panther.

 

            6. pick) Xenograft, Geosurge, Rage Extractor, Forest, War Report, Trespassing Souleater, Furnace Scamp, Ogre Menial, Mortis Dogs, Apostle’s Blessing.

            Kdybych se plně držel myšlenky agresivního RW decku, měl bych vzít Scampa, ale nelíbí se mi jeho matematika. Je to 1/1 a když projde a vy ho obětujete, přidáte další 3 damage. To jsou celkem 4 za jednu kartu. Tenhle poměr se mi moc nelíbí, navíc se snadno může stát, že z něj bude jen malý blbeček neschopný projít. Vzal jsem raději Apostle’s Blessing jako kombat trik.

 

            7. pick) Reaper of Sheoldred, Island, Impaler Shrike, Pestilent Souleater, Shriek Raptor, Mycosynth Wellspring, Remember the Fallen, Viridian Betrayers, Ruthless Invasion.

            Na sedmý pick jsou tu velmi dobré karty pro dost barev. Dokonce i já beru lepší než můj first-pick: Remember the Fallen – výměna dvě za jednu.

 

            8. pick) Corrupted Resolve, Swamp, Mutagenic Growth, Viridian Harvest, Chained Throatseeker, Scrapyard Salvo, Mountain (foil), Rotted Hystrix.

            Pro moje barvy už nic. Beru Mutagenic Growth. Pravděpodobně ho hrát nebudu, ale co kdyby…

 

            9. pick) Argent Mutation, Shrine of Limitless Power, Forest, Shriek Raptor, Glistener Elf, Hovermyr, Gitaxian Probe.

            Jelikož nás draftuje osm, vrátil se mi mnou otevřený booster. Jelikož v něm nebylo nic zajímavého předtím, je celkem logické, že neobsahuje žádnou pro mne dobrou kartu ani teď. Trochu mne překvapuje přitomnost Elfa, Raptora i Proby. Beru Raptora (aby ho nikdo nenasadil proti mně) a posílám dál…

 

            10. pick) Postmortem Lunge, Plains, Lost Leonin, Razor Swine, Ogre Menial, Chained Throatseeker.

            V těchto fázích už nemůžu čekat žádné dobré karty. Beru Razor Swine.

 

            Z posledních karet jsem nabral ještě smetí v podobě Myr Superiona (i když, ten by se za jistých okolností hrát dal), Soul Conduit, Flameborn Virona, War Report a Island. Balíček zatím vypadá dost otřesně. Jeden removal, tři až čtyři tematicky hratelné bytosti a navrch Shrine a Remember. Jestli se to nezlepší s dalšími boostery, budu zralej na ručník.

 

 

Druhý booster – Mirrodin Besieged

 

            1. pick) Creeping Corrosion, Kemba’s Legion, Plaguemaw Beast, Choking Fumes, Mountain, Spread the Sickness, Horrifying Revelation, Viridian Emissary, Flensermite, Steel Sabotage, Copper Carapace, Koth’s Courier, Burn the Impure, Mirran Mettle, Master’s Call.

            Tak opět žádné dobré rare nebo účko. Co se dá dělat. Beru removal v podobě Burn the Impure.

 

            2. pick) Signal Pest, Plague Myr, Skinwing, Plains, Fuel for the Cause, Rot Wolf, Virulent Wound, Serum Raker, Priests of Norn, Burn the Impure, Razorfield Rhino, Frantic Salvage, Kuldotha Ringleader, Fangren Marauder.

            Tohle je na druhé straně velmi pěkný booster, ze kterého bych chtěl asi tři až čtyři karty. Volba je hlavně mezi druhým Burnem a Skinwingem. Kapku pozadu jsou Ringleader (dost drahý), Signal Pest (předpokládá, že budu mít hromadu kreatur) a Rhino (též velmi drahý). Zde jsem učinil pravděpodobně další chybný krok a dal jsem přednost removalu proti evasion kartě – beru Burn the Impure.

           

            3. pick) Titan Forge, Quilled Slagwurm, Leonin Relic-Warder, Swamp, Rot Wolf, Banishment Decree, Rusted Slasher, Phyrexian Rager, Blisterstick Shaman, Gust-Skimmer, Spire Serpent, Shriekhorn, Leonin Skyhunter.

            Další bohatý booster. Celkem logicky mi červeno-bílá chodí z této strany lépe. Z kvarteta Skyhunter, Shaman, Slasher a Relic-Warder vychází vítězně Shaman, protože umí (zejména v počátcích) výměnu 2 za 1.

 

            4. pick) Spiraling Duelist, Plague Myr, Swamp, Blightwidow, Banishment Decree, Myr Sire, Morbid Plunder, Pistus Strike, Copper Carapace, Turn the Tide, Hexplate Golem, Tangle Mantis.

            Dobré karty ubývají. Duelistu rád nemám (navíc to nevypadá, že bych měl mít metalcraftový balík) a tak volím mezi dvěma myry. Nakonec beru Plague Myra kvůli možnosti hrát Myr Superiona.

 

            5. pick) Core Prowler, Lumengrid Gargoyle, Plains, Steel Sabotage, Phyrexian Digester, Tangle Hulk, Viridian Emissary, Mirran Mettle, Koth’s Courier, Gnathosaur, Hexplate Golem.

            Kothův kurýr je sice dobrý side a Dinosaurus hovado, ale já volím cestu přes drahý evasion a beru Gargoyla. Je to konec konců moje teprve druhá karta s vyvolávací cenou šest a Flameborn Virona hrát určitě nebudu.

 

            6. pick) Creeping Corrosion, Plaguemaw Beast, Island, Flensermite, Ichor Wellspring, Glissa’s Courier, Master’s Call, Rally the Forces, Gust-Skimmer, Mirran Mettle.

            Jako výplň beru Ichor Wellspring. Snad seženu způsob, jak ho obětovat.

 

            7. pick) Galvanoth, Gore Vassal, Island, Tine Shrike, Ichor Wellspring, Bladed Sentinel, Master’s Call, Tangle Mantis, Ogre Resister.

            Na sedmý pick velmi dobrý výběr. Nejdřív jsem v pokušení vzít Galvanotha, ale vzpomínám si na deck, ve kterém jsem ho měl, a moc se chlapec nepředvedl. Druhý Wellspring nepotřebuji, a tak beru agresivního Ogra.

 

            8. pick) Gruesome Encore, Melira’s Keepers, Island, Unnatural Predation, Pistus Strike, Rally the Forces, Bladed Sentinel, Loxodon Partisan.

            Beru Bladed Sentinela, protože mi lépe zapadá do křivky než Partisan. Je to velmi spekulativní pick, ale velmi často se mi stává, že mám mnoho bytostí za pět man a málo za čtyři.

 

            9. pick) Kemba’s Legion, Mountain, Horrifying Revelation, Flensermite, Koth’s Courier, Mirran Mettle, Master’s Call.

            Jsem rád, že si můžu picknout jednoho kurýra jako sideboard proti zelené.

 

            10. pick) Signal Pest, Plains, Fuel fot the Cause, Razorfield Rhino, Frantic Salvage, Kuldotha Ringleader.

            Mezi posledními šesti kartami jsou tři dost dobře hratelné a já se musím rozhodnout jen pro jednu a je jí… Ringleader.

 

            Dále mi dorazily ještě Rusted Slasher a Gnathosaur (ty jsem velmi uvítal, když už jsem vzal ten Wellspring), dále ještě Banisment Decree, Rally the Forces a Island. Přibyly mi removaly i hratelné kreatury. Balík začíná vypadat hratelně, ale na nějakej extra-výsledek to asi nebude. Uvidíme, jak to změní poslední booster.

 

 

Třetí booster – Scars of Mirrodin

 

            1. pick) Spikeshot Elder, Palladium Myr, Acid Web Spider, Skinrender, Swamp, Melt Terrain, Dross Hopper, Nihil Spellbomb, Steady Progress, Ezuri’s Archers, Flight Spellbomb, Vedalken Certarch, Vulshok Heartstroker, Perilous Myr, Arrest.

            Velmi našlapaný booster, bohužel bych ho ocenil víc, kdybych hrál zelenou nebo černou. Nyní stojím mezi Elderem a Arrestem. Po půl minutě se přikláním k pravděpodobně špatné variantě a beru Eldera. Pouštím dál hromadu kvalitních karet (pavouka, Skinrendera, Arrest, dva myry – uvidíme, co se ke mně vrátí).

 

            2. pick) Blackcleave Cliff, Liquimetal Coating, Abuna Acolyte, Island, Wing Puncture, Vector Asp, Assault Strobe, Horizon Spellbomb, Relic Putrescence, Ezuri’s Archers, Sylvok Lifestaff, Carapace Forger, Vedalken Certarch, Neurok Replica.

            Tak toto je na druhé straně hnus. Vůbec nic, co by se mně hodilo, a tak z nouze beru Lifestaff (když už mám toho Spikeshot Eldera).

 

            3. pick) Barrage Ogre, Heavy Arbalest, Viridian Revel, Plains, Scrapdiver Serpent, Corpse Cur, Carapage Forger, Chrome Steed, Iron Myr, Auriok Sunchaser, Tel-Jilad Fallen, Fume Spitter, Glint Hawk.

            Tak toto byl zase dobrý booster. Až příliš dobrý. Zase chci tak tři až čtyři karty. Mám málo levných artefaktů, takže Hawk to nebude a Chrome Steed také ne. Myr by se hodil k Superionovy, ale to jsou pořád jen dva bez záruky, že přijde další. Beru tedy Barrage Ogra, který má možnosti, jak dostřelit soupeře, který se stabilizuje po nějakém mém úvodním tlaku.

 

            4. pick) Carrion Call, Golem’s Heart, Mountain, Scoria Elemental, Turn Aside, Whitesun’s Passage, Accorder’s Shield, Wall of Tanglecord, Salvage Scout, Bleak Coven Vampires, Galvanic Blast, Contagious Nim.

            Bez delšího rozmýšlení beru Galvanic Blast.

 

            5. pick) Trinket Mage, Forest, Strider Harness, Scrapdiver Serpent, Moriok Replica, Ichorclaw Myr, Tel-Jilad Fallen, Saberclaw Golem, Sunspear Shikari, Turn to Slag, Vulshok Replica.

            Opět je na výběr několik zajímavých katet. Strider Harness posiluje, ale též dost zpomaluje. Golem je dobrý, ale preferoval bych něco levnějšího, Shikari by byla cool, kdybych měl víc equipmentů (zatím mám jen Sylvok Lifestaff). Turn to Slag je super removal, ale já víc potřebuje průměrné bijce a tematicky mi nejlépe zapadá Vulshok Replica. Beru ji.

 

            6. pick) Trigon of Thought, Mountain, Golden Urn, Oxidda Daredevil, Bladed Pinions, Untamed Might, Forest (foil), Sunspear Shikari, Ichorclaw Myr, Plated Seastrider.

            Beru Shikariho s tím, že ho pravděpodobně hrát nebudu. Kdybych však měl příležitost picknout ještě jednu Lifestaff nebo Strider Harness, budu o něm uvažovat do main decku.

 

            7. pick) Swamp, Untamed Might, Turn Aside, Psychic Miasma, Seize the Initiative, Sky-Eel School, Instill Infection, Auriok Replica, Soliton.

            Logicky by se jevila bílá replika, ale já tuto kartu opravdu nemusím. Rozhodl jsem se proto counter-pickovat Untamed Might, aby ji nedostal do ruky nějaký šílený infect.

 

            8. pick) Auriok Edgewright, Plains, Ezuri’s Archers, Soul Parry, Assault Strobe, Echo Circlet, Blackcleave Goblin, Plated Seastrider.

            Beru Edgewrighta s tím, že se do decku na 90 % nedostane.

 

            9. pick) Swamp, Melt Terrain, Dross Hopper, Nihil Spellbomb, Steady Progress, Flight Spellbomb, Vulshok Heartstroker.

            Z mého boosteru podle očekávání zmizely všechny dobré karty. Beru alespoň Heartstrokera, který dokáže podpořit moji útočnou strategii.

 

            10. pick) Liquimetal Coating, Abuna Acolyte, Island, Wing Puncture, Assault Strobe, Relic Putrescence.

            Zde už není nic zajímavého. Beru Acolyte.

 

            Dále se mi ještě do ruky dostaly Auriok Sunchaser (na nějž nemám dost artefaktů), Scoria Elemental, Saberclaw Golem (toho jsem nakonec velmi rád viděl), Golden Urn a Swamp.

            Bezprostředně po dodraftování třetího boosteru jsem měl smíšené pocity. Věděl jsem, že disponuji pouze průměrnými kartami a jestli soupeř vyloží nějakou super-bombu, budu pravděpodobně ztracen. Na druhou stranu však mám pár kreatur, které dokážou vyvinout nějaký tlak, a třeba budu schopen slabšího soupeře přetlačit.

            Nutno dodat, že jsem si celou dobu (především kvůli pořizování snímků) myslel, že jsem RW a až při samotné konstrukci balíku zjistil, že to s tou bílou není tak žhavé. Měl jsem si to uvědomit dříve a skočit třeba až v SOMu do jiné barvy (ten Skinrender na first pick vypadal šťavnatě). Nakonec jsem svůj balík postavil následovně:

 

            Jako hlavní pozitiva bych zmínil poměrně uspokojivou manovou křivku (Slash Pantherové jsou fakticky za 4 many), dostatek nestvůr (15) a v neposlední řadě též barevnou stabilitu. K negativům patří vyvolávací cena bytostí (jen jedna kreatura za jednu manu a jedna za dvě) a dále neschopnost balíku vypořádat se s bombami. Nepřítomnost Arrestu (kvůli Spikeshot Elderovi) a ničení artefaktů bude mít za následek katastrofu, pokud soupeř vyloží nějakou silnou bytost s toughness čtyři a více, nebo třeba nějaký meč.  

            Před hrou jsem rozhodně neměl z balíčku dobrý pocit. Nedisponoval mnoha synergiemi a měl příliš mnoho slabin, než aby mohl konkurovat těm nejlepším. Vlastně karty v mém decku se dají rozdělit do dvou skupin: removal a polo-hovada.

Asi je čas zamyslet se nad tím, co jsem mohl udělat lépe. Zpětně to teď hodnotím tak, že jsem měl vzít Arrest nebo Skinrendera místo Spikeshot Eldera a pravděpodobně jsem měl nechat bílou plavat a hledat k červené jiného spojence. V prvním a třetím boosteru chodily celkem solidní karty v černé nebo modré.

 

Zápasy bez překvapení

 

            V prvním kole jsem hrál s černo-modrým kontrolem. Bohužel jsem měl v první hře solidní mana-screw a než jsem se trochu rozjel, byl jsem prakticky mrtev. Na náladě mi nepřidal ani fakt, že mě soupeř porazil s podprůměrnými kousky jako Bleak Coven Vampires a Copper Carapace (ten je sice hratelný, ale ne do kontrolu).

            Ve druhé hře můj balíček předvedl to nejlepší, co jsem od něj mohl očekávat. Nestvůry přišly po křivce a pomocí blesků jsem jim čistil cestu. Celkem rychlá výhra a vyrovnání na 1-1.

            Ve třetí hře však soupeř ukázal pár nadprůměrných kousků (ani to nemuseli být bomby) a bylo po hře. Suture Priesta mi zabil, když do bloku seslal flashově Deceiver  Exarcha a když přiložil Spire Monitora a Wing Splicera, bylo po hře. 1-2

 

            Druhé kolo mi přihrálo jako soupeře červeno-bílo-černý infect. Soupeř nedisponoval příliš mnoha problematickými kartami. Tipuju, že v NPH nabral pár Lost Leoninů a Razor Swinů, ale v dalších edicích už mu přestaly chodit barevně vhodné karty (kromě Priests of Norn). V obou hrách s ním mi přišla Shrine of Burning Rage a ukázala svoji smrtonosnost. Vlastně ode mě stačilo pár útoků za cca 7 životů a soupeř neukázav žádnou protihru proti artefaktům jen sledoval, jak se Shrina postupně nafoukla na 13 a byla odpálena do něj. Obě hry byly velmi podobné: 2-0

 

            Po dvou kolech situace nevypadala tak zle. Na to, že karty v mém balíčku jsou lehce „jalové“, mohlo být mnohem hůř. Ve třetím kole však soupeř plně využil mých slabin. Hrál zeleno-bílý kontrol a karty mu hrály krásně dohromady. První hra byl velmi zajímavý damage race, ve které jsem já tlačil Kuldotha Ringleaderem, Saberclaw Golemem a Suture Priestem proti dlouho osamocenému Victory’s Heraldovi. Oponent poté vytáhl Maul Splicera a neúplně jednoduchou situaci vyřešil správným rozvržením blokerů, takže nezahynul, a sám mě projel za mých posledních 7 životů.

            Druhá hra byla ještě jednoznačnější. Musel jsem sice muliganovat do šesti, ale když vybalil Brutalizer Exarcha, kterým si našel Elesh Norn, věděl jsem, že by ani sedm karet nestačilo. Krásný příklad bomby, se kterou jsem si neměl jak poradit a tedy zasloužená prohra 0-2.

 

            Výsledek 1-2 je celkem adekvátní balíčku, který jsem sestavil. Nebylo to úplné smetí, ale nic extra také ne. Prostě fatálně chyběla protihra proti mocnějším kartám. Myslím, že jsem se v sehrávce žádných závažných chyb nedopustil. Rád si s vámi pohovořím o vašich názorech na tento draft a má jednotlivá rozhodnutí.

Nezbývá než doufat, že M12 mi do draftů a limited sedne lépe. Slyšel jsem, že je velmi rychlý a agresivita slaví úspěchy. No uvidíme… 

Komentáře
Autor: AdamF @ Friday, August 05, 2011 11:09 AM
Pěkné... ale rád bych si přečetl report z nějakého "skutečného" draftu.

Autor: Aggrokumano @ Friday, August 05, 2011 12:47 PM
Tak příští týden bych mohl zajít na draft a něco o tom napsat ;)

Autor: Caranthir @ Friday, August 05, 2011 5:27 PM
Jako firstpick bych se nebal vzit Artillerize, kdyz uz ses tak rozmyslel. Tycka je tycka.
Zbytek draftu: Elder vs. Arrest je orisek, zadne posilovani jsi nemel - asi bych vzal Arrest.
Misto Barrage Ogre bych uvazoval o Heavy Arbalest - zas tolik veci, co bys mohl do Ogra obetovat, jsi nemel. Kuse je pomalejsi, ale soupere strelis vzdy.
Jo, a rika se vetsinou. "hate-pick" nebo "hate-draft", ne counter-pick ;-)

Autor: Ufin @ Sunday, August 07, 2011 9:51 PM
report pekny, jen mozna linky na karty by priste zmensil klidne velikost fontu, je to neumerne velke :] al ctivost super

Autor: Aggrokumano @ Sunday, August 07, 2011 10:53 PM
Ufin: Pokud ty linky děláš přímo tady v editoru, tak to takhle blbne, mně to taky dělá :( A největší horor je vkládání flash objektů :)

Autor: turgon @ Tuesday, August 23, 2011 10:08 AM
V nastavení aplikace Magic Online (Menu/Settings/Game Play- záložka Advanced Settings lze zaškrtnout Enable Draft Recorder. Pak se picky zaznamenávají v textové podobě do souboru, který je umístěn v Dokumenty/Games/MTGO/Drafts (každý draft má svůj .txt soubor, jehož jméno má tvar nick-eventnumber-date.txt
Pak se můžeš soustředit na samotné picky. P1P1 bych si vzal určitě Artillerize.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement