Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Thursday, September 01, 2011
Duel Decks: Ajani vs. Nicol Bolas
Autor: AdamF @ 12:43 PM :: 3253 Přečtení :: 10 Komentáře :: :: Novinky
 


Tento produkt obsahuje dva šedesáti karetní balíčky. Už se spolu utkali Jace a Chandra, Garruk a Liliana, Elspeth a Tezzeret. Tyto balíčky se však od předchozích výrazně odlišují – poprvé se dočkáme dvou trojbarevných balíků – a ne jen tak ledajakých – Ajani prezentuje Nayu a Nicol Bolas Grixis. Pojďme se rovnou podívat na ty nejlepší karty z balíčku, které znáte už velmi dlouho:
 


Nicol Bolas
je nejmocnějším sférochodeckem celého Multivesmíru. Jeho jediným problémem je náročný mana cost, ale svými schopnostmi zcela jistě předčí své předchůdce i nástupce. Začíná na pěti žetonech a po použití své první schopnosti jich bude mít osm, takže je jasné, že se bude velmi těžko ničit. Jeho první dvě schopnosti se pěkně kombinují: nebytostní permanenty budou zničeny a bytosti budou ovládnuty. Ještě jedna důležitá poznámka: ovládnutá bytost zůstává pod kontrolou stále (nevrací se ke svému vlastníkovi na konci kola) a to i tehdy, když je zničen sám Nicol. Ultimátka je mimořádně mocná: sedm zranění, sedm zahozených karet a sedm obětovaných permanentů. To vše působí úžasně, ale mana cost Nicola ho velmi znehratelňuje: osm man za planeswalkery nikdo platit nechce, navíc Nicol má rovnou čtyři vybarvené.

Ajani má mana cost mnohem sympatičtější: pouhé čtyři many. A jeho schopnosti? Plusová schopnost soupeře velice zpomalí, ať to bude bytost, země nebo nějaký artefakt. Druhá schopnost pak připomíná Chandru, ovšem hodně vylepšenou – vlastně jde o schopnost karty Lightning Helix, která je v balíčku obsažena také. Ultimátka velmi často rozhodne hru, protože co se dá hrát bez zemí? Ovšem spusti ultimátku bude Ajanimu trvat celých pět kol a stále ho může nějaká bytost zranit.

Je tedy jasné, že Ajani bude mít slovo hlavně na začátku hry a Nicol zase v late-game. Symbolem tohoto produktu je Ajaniho sekera skřížená s rohy Nicola Bolase.

 

 

Ajani

Pomsta je nejlépe vykonána pomocí drápů a hněvu, s obojím řádně zvětšeným.”

Ajani Goldmane WoTC
Main Deck Sideboard
1 Woolly Thoctar
1 Firemane Angel
1 Fleetfoot Panther
1 Loxodon Hierarch
1 Marisi’s Twinclaws
1 Spitemare
1 Qasali Pridemage
1 Kird Ape
1 Canyon Wildcat
2 Ajani’s Pridemate
1 Loam Lion
1 Nacatl Hunt-Pride
1 Wild Nacatl
1 Jade Mage
1 Ageless Entity
2 Sylvan Ranger
1 Essence Warden
1 Pride of Lions
1 Briarhorn
1 Grazing Gladehart
1 Searing Meditation
1 Ajani’s Mantra
2 Recumbent Bliss
1 Griffin Guide
1 Titanic Ultimatum
1 Lead the Stampede
1 Naya Charm
1 Lightning Helix
2 Sylvan Bounty
1 Ajani Vengeant
1 Behemoth Sledge
2 Evolving Wilds
1 Kazandu Refuge
1 Graypelt Refuge
2 Jungle Shrine
8 Forest
6 Plains
3 Mountain
1 Vitu-Ghazi, the City-Tree
1 Sapseep Forest
 

Ajaniho balíček si zakládá na velkých bytostech – obsahuje jich celkem 22.

Zajímavou uncommon bytostí je nepochybně Wooly Thoctar – 5/4 bytost za pouhé 3 many je skvělá nabídka, bohužel na ně nemůžete pohlížet jako na “nějaké” tři many, ale od každé barvy Nayi jednu – tedy červená, bílá a zelená. Vzácnou bytostí je boroský Firemane Angel, původně z edice Ravnica: City of Guilds. Tento 4/3 letec s first strike za 6 man vám každé kolo přidá 1 život, ať je ve hře nebo v hřbitově. Tohoto anděla se soupeř bude velmi těžko zbavovat, protože za 10 man si ho můžete během svého upkeepu z hřbitova vrátit přímo do hry.

Fleetfoot Panther, zelenobílá bytost z Planeshift má netypickou schopnost, která náleží spíše modré: flash. A co je důležitější, když přijde, vrátí vám bílou nebo zelenou bytost pod vaší kontrolou zpátky na ruku. Sám je 3/4 bytost za pouhé tři many, takže do balíčku určitě patří.

Další vzácnou bytostí z Ravnicy je zelenobílý Loxodon Hierarch z guildy Selesnya. Když přijde, vrátí vám čtyři životy a za GW ho můžete obětovat a zregenerovat tak všechny své bytosti.

Grazing Gladehart je zelená common bytost ze Zendikaru, 2/2 za tři many s landfall schopností: kdykoliv zahrajete zemi, vrátí se vám 2 životy. Možná si říkáte, k čemu je tohle všechno léčení dobré?

Odpovědí je více, jednou z nich je také Agelles Entity z Darksteelu, vzácná 4/4 bytost za pět man, která má zajímavou schopnost: kdykoliv si přidáte životy, položíte na ni tolik +1/+1 žetonů.

Vracení životů se bude líbit také Ajani's Pridemate, kteří jsou v balíčku ve dvou kopiích. Na ně položíte +1/+1 žeton, kdykoliv si vrátíte život, ovšem nezáleží kolik životů přesně, žeton vždy položíte jen jeden.

Zelená bytost Briarhorn z edice Lorwyn je 3/3 za 4 many, ale při svém příchodu provede Giant Growth – tedy cílová bytost dostane +3/+3 do konce kola. Další výhodou je, že ho můžete zahrát za Evoke cenu, tedy pouhé 2 many. Briarhorn sice přijde na bojiště, ale hned ho musíte obětovat, ale to nevadí, protože bonus nějaká bytost získá.

Canyon Wildcat je jediná bytost z balíčku, která mě nechává na pochybách. Myslím, že se do balíčku nehodí a nehradil bych ji něčím jiným.

Essence Warden, zelená 1/1 bytost za jednu manu, vám přidá život kdykoliv přijde jiná bytost na bojiště a tak podpoří všechny bytosti, které s přidáváním životů pracují.

Nejnovější bytostí z balíčku je Jade Mage, bytost z cyklusu Mágů. Tahle za cenu 2G přivolá do hry 1/1 Saproling tokena.

 

Chcete 2/3 bytost za jedinou červenou manu? Kird Ape je bytost tak mocná, že bývala zakázána a vydána ve From the Vault: Exiled. Není čemu se divit, protože pokud ji vyložíte v prvním kole a v druhém kole zahrajete Forest, je schopná útočit za dvě zranění.

Další bytostí, která funguje podobně je bílý Loam Lion z Worldwake. 1/1 za jednu bílou manou není nic moc, ovšem jakmile zahrajete Forest, je z něj 2/3.

I zelená má svou bytost na stejný způsob – Wild Nacatl. Za jedinou zelenou manu dostanete 1/1 bytost, a pokud budete kontrolovat Plains, posílí se o +1/+1 a pokud zahrajete také Mountain, stane se z ní 3/3.

Bytost Marisi's Twinclaws z Alara Reborn je 2/4 s double strike za čtyři many. Navíc ho můžete zaplatit červenou nebo bílou, protože má mana cost hybridní, ale zelenou musíte zaplatit vždy.

Ačkoliv je další bytost čistě bílá, balíček potřebuje trojbarevný. Nacatl Hunt-Pride z Confluxu je 5/4 bytost s vigilancí za 6 man a k tomu má dvě aktivační schopnosti. Za zaplacení červené a tapnutí cílová bytost blokovat nemůže a za zaplacení zelené a tapnutí cílová bytost blokovat musí.

Čistě zelená bytost Pride of Lions se mi i přes jeho “neblokovatelnost” nějak nepozdává a v balíčku bych ji radši něčím nahradil.

Qasali Pridemage je 2/2 bytost za 2 many, která prezentuje bantskou mechaniku Exalted a tak posiluje útočící bytost a za 1 manu a obětování zničí cílový artefakt nebo enchantment, takže se jedná o velmi slušný common – vlastně jde o jednu z nejlepších karet celé edice.

Jedinou čistě hybridní kartou v balíčku je Spitemare z Eventide. Tato 3/3 bytost za 4 many soupeře pěkně potrápí, protože když do ní udělí zranění, Spitemare udělí tolik zranění do libovolného cíle. Pokud nebude mít soupeř nějaké nezraňující ničení, bude pro něj Spitemare nepříjemnou záležitostí.

Čepele se otupí a brnění zreziví. Marisi nás učil, že jedinou věcí, kterou
pravý válečník potřebuje, je instinkt.“

Ajaniho balíček hraje hlavně na bytostí a obsahuje jen 11 dalších spellů. Jediným artefaktem v balíčku je Behemoth Sledge, multicolored zelenobílý equipment, který vybavené bytosti poskytne bonus +2/+2, trample a lifelink.

Dále jsou v balíčku obsažené dvě sorcery: Lead the Stampede (na profiltrování balíčku a získání bytostí) a Titanic Ultimatum. Vzácné kouzlo za sedm man posílí všechny vaše bytosti o +5/+5 a získají first strike, lifelink a trample – tedy možná vše pro to, aby ukončily hru.

Mezi instanty najdeme již zmíněný Lightning Helix. Dále je tu také Naya Charm, který vám dá vybrat ze tří možností: udělíte 3 zranění cílové bytosti nebo vrátíte cílovou bytost z hrobu na ruku jejího vlastníka nebo tapnete všechny bytosti cílového hráče. Sylvan Bounty je tu téměř do počtu, raději ho využívejte na procyklování.

Posledních pět karet jsou enchantmenty: Ajani's Mantra vám nejen vrátí každé kolo nejen život, ale také posílí některé bytosti. S Mantrou se skvěle kombinuje i enchantment Searing Meditation – kdykoliv si vrátíte život, můžete doplatit 2 many. Pokud tak učiníte, Searing Meditation udělí dvě zranění cílové bytosti nebo hráči. Recumbent Bliss je o manu dražší Pacifism, ale zase vám v každém vašem upkeepum dá 1 život navíc. Tento enchantment je zde ve dvou kusech. Poslední kartou balíčku je Griffin Guide, očarování na bytost, které posiluje o +2/+2 a dává flying. A pokud očarováná bytost zemře, jako náhradu dostanete 2/2 tokena s flying.

 

Poslední částí balíčku je 25 zemí – ze základních je zde 8 lesů, 3 hory a 6 plání. Dále jsou zde dvě “fetchky” Evolving Wilds, poté zendikarská zelenobílá Graypelt Refuge a červenozelená Kazandu Refuge přidávající 1 život. Celý systém přidávání životů podporuje i Sapseep Forest, neobyčejný forest, který vám za jednu zelenou manu a tapnutí vrátí 1 život – ale musíte konrolovat dva a více zelených permanentů (pozor, země jsou bezbarvé).

Nejuniverzálnějšími zeměmi balíčku je dvojice Jungle Shrine, která za tapnutí přidá jednu z manev Nayi, ale přichází na bojiště tapnutá.

Nejzajímavější zemí je Vitu-Ghazi, the City-Tree, země přidávají jednu bezbarvou manu, ale za 2WG a tapnutí si do hry položíte 1/1 Saproling tokena.

 

Ajaniho balík je tedy velmi rychlý balík (mana cost většiny karet je do tří man), kdyby se hra protáhla, přijde na řadu Firemane Angel a Ageless Entity, popřípadě Titanic Ultimatum. Ještě bych rád podotknul, že Behemoth Sledge a Lightning Helix dostali novou, alternativní ilustraci.

 

Nicol Bolas, Sférochodec

Nicol Bolas nečiní rozdílu mezi služebníky a oběťmi.
Nicol Bolas, Planeswalker WoTC
Main Deck Sideboard
1 Fire-Field Ogre
1 Moroii
1 Jhessian Zombies
1 Dimir Cutpurse
1 Igneous Pouncer
1 Blazing Specter
2 Hellfire Mongrel
1 Slavering Nulls
1 Ogre Savant
1 Nightscape Familiar
1 Shriekmaw
1 Morgue Toad
1 Steamcore Weird
1 Brackwater Elemental
1 Surveilling Sprite
1 Elder Mastery
1 Rise / / Fall
1 Pain / / Suffering
1 Cruel Ultimatum
1 Slave of Bolas
1 Profane Command
1 Deep Analysis
1 Spite / / Malice
1 Recoil
1 Countersquall
1 Grixis Charm
1 Undermine
1 Agonizing Demise
1 Vapor Snag
1 Nicol Bolas, Planeswalker
1 Icy Manipulator
2 Obelisk of Grixis
9 Swamp
5 Mountain
7 Island
2 Terramorphic Expanse
2 Crumbling Necropolis
1 Rupture Spire
 

Rozbor balíčku opět začnu relativně levnou bytostí – Fire-Field Ogre, 4/2 bytost s first strike za “pouhé” čtyři many. Ovšem tři z nich jsou v barvách Grixisu (modrá, černá, červená), takže zaplatit jej nebude snadné. Tento obr má ale ještě schopnost Unearth – schopnost, která vám dovolí si jej na jedno kolo přivolat zpět s haste a poté ho vypovíte ze hry. Tuto schopnost můžete využít pouze jako sorcery. Unearth je u Fire-Field Ogra levnější než jeho manocost – pouze UBR.

Další bytostí je dimirský Moroii, 4/4 letec za pouhé čtyři many. Tento upír je ale vybaven menším prokletím – každé kolo ztratíte jeden život.

Modročernou Jhessian Zombies, 2/4 bytost za 6 man doporučuji spíše procyklovat za Island nebo Swamp, ke konci hry si ji ale klidně zahrajte.

Moje oblíbená vzácná dimirská bytost, Dimir Cutpurse je 2/2 bytost za 3 many. Kdykoli tento duch udělí bojové zranění do hráče, tak zraněný hráč zahodí kartu a vy si jednu kartu líznete. Prostě neuvěřitelná karetní výhoda!

Igneous Pouncer, červenočerná 5/1 bytost s haste se mi moc nelíbí a tak bych ji buď vůbec nehrál nebo ji procykloval za Swamp nebo Mountain.

Za to další červenočerná bytost s haste je mnohem zajímavější: Blazing Specter. Čtyřmanový 2/2 letec donutí soupeře zahodit kartu, kdykoliv do něj udělí bojové zranění.

A pak tady máme čistě červenou bytost Hellfire Mongrel. Tento elemantál udělí soupeři 2 zranění v každém jeho upkeepu, pokud bude mít na ruce 2 a méně karet. V balíčku je obsažen ve dvou kopiích.

Další bytostí, která bude soupeři zmenšovat ruku, je Slavering Null. Zombie s parametry 2/1, která donutí soupeře zahodit kartu, pokud udělí bojové zranění soupeři a pokud kontrolujete Swamp.

 

V dějinách Grixisu ještě nikdo nezahynul stářím.”

Červený Adept! Tak by šel nazvat Ogre Savant, 3/2 za pět man, která při příchodu vrátí cílovou bytost na ruku – ale jen tehdy, pokud jste při placení jejího mana costu použili modrou manu.

Na podobném principu funguje Steamcore Weird, modrá 1/3 za čtyři many, která při vstupu udělí 2 zranění do libovolného cíle, pokud jste zaplatili červenou manu při jejím sesílání.

Čistě černá bytost Nightscape Familiar, původně z Planeshift, bude pomáhat červeným a modrým kouzlům, která vás budou stát o manu méně. On sám je 1/1 za dvě many s regenerací za dvě many.

I Bolasův balíček má bytost s evoke cenovkou, je jí Shriekmaw. Tato bytost z Lorwynu je černá 3/2 za pět man s evoke costem 1B. Její speciální vlastností je, že při příchodu na bojiště zničíte cílovou nečernou, neartefaktovu bytost. Tento efekt připomíná karta jako Nekrataal, Feast and Famine nebo nedávný Terror.

Velmi vtipnou bytostí je černá manová žába Morgue Toad, 2/2 bytost za tři many, která za obětování přidá UR do vašeho mana poolu.

Brackwater Elemental je modrá 4/4 bytost za tři many. V čem je háček? Když zaútočí nebo bude blokovat, musíte ji na konci kola obětovat. Na druhou stranu, má unearth 2U, takže je velmi zábavnou částí balíčku.

Šestnáctou bytostí balíčku je Surveilling Sprite, 1/1 letec za dvě many, která vám při odchodu do hrobu dá možnost vzít si kartu.

 

"Zrození i smrt lze vrátit zpět."

Důkazem, že kicker není zendikarskou novinkou, je Agonizing Demise, černý čtyřmanový instant, kterým zničíte cílovou nečernou bytost a zabráníte jí v regeneraci. A pokud si doplatíte 1R, navíc ještě udělíte zranění do kontrolora zničené bytosti rovné její síle.

Dalším instantem je černomodré dvojmanové rušení Countersquall, kterým zrušíte cílové nebytostní kouzlo a jeho sesílatel navíc ještě ztratí dva životy. Tato karta dostala zcela nový obrázek a flavor text.

 

Nejmocnějším kouzlem balíčku je patrně Cruel Ultimatum – osmimanové sorcery v barvách Grixisu, které donutí cílového hráče obětovat bytost, zahodit tři karty a ztratit pět životů. Naopak vy si pět životů přidáte, vrátíte si bytost z hřbitova na ruku a ještě si líznete tři karty.

Následující sorcery prezentuje mechaniku, kterou již brzy potkáme v Innistrad - flashback. Karta Deep Analysis, původně z edice Torment, má velmi vtipný obrázek. V tomto Duel Decku tato karta dostala nový obrázek a nový flavor text. Co ale dokáže ve hře? Za čtyři many líznete dvě karty. Tuto kartu si ale můžete zahrát znovu za flashback cost – pouhé dvě many a tři životy. Poté ji vypovíte ze hry.

Klasické grixiské kouzlo, Grixis Charm, je trojmanový instant za UBR, který vám dá na výběr ze tří možností: můžete vrátit jednu bytost zpátky na ruku svého vlastníka nebo cílová bytost dostane -4/-4 do konce kola nebo bytosti pod vaší kontrolou dostanou +2/+0 do konce kola.

Recoil, modročerný třímanový instant, vrátí cílovou bytost na ruku a poté hráč onu bytost konrolující zahodí kartu. Tento kousek si zahrajte tehdy, když bude mít soupeř prázdnou ruku a vrátíte mu do ruky Titána nebo jinou skvělou bytost, kterou bude muset okamžitě zahodit.

Černá, modrá a červená jsou barvy, které umí krást bytosti – modrá a černá nastálo, červená na chvíli.Výsledkem spojení těchto barev je pětimanové sorcery Slave of Bolas, kterým získáte kontrolu nad bytostí, odtapnete ji, získá haste a na konci kola ji obětujete.

 

Po letech zaměřených na proměnu světa je Bolasův triumf na dosah ruky.

Vapor Snag, zraňující Unsummon z New Phyrexia, je zde téměř navíc. Zato kousek Undermine je jednou z nejcennějších karet balíčku – má hodnotu okolo sta korun. A co vlastně umí? Za cenu UUB zrušíte cílové kouzlo a jeho sesílatel ještě navíc ztratí 3 životy.

Dalším vzácným kouzlem balíčku je Profane Command, lorwynské sorcery, které za cenu XBB dává čtyři nabídky, z nichž dvě můžete využít: cílový hráč ztratí X životů nebo si vrátíte cílovou kartu bytost s převedeným mana costem X nebo méně ze hřbitova na ruku nebo cílová bytost získá -X/-X do konce kola nebo X cílových bytostí získá do konce kola fear.

Balíček obsahuje ještě tři půlené karty. Pain (cílový hráč zahodí kartu)//Suffering (znič cílovou zemi), Rise (vrať cílovou bytost z hřbitova a cílovou bytost z bojiště na ruku jejího vlastníka) //Fall (cílový hráč ukáže dvě náhodné karty z ruky a zahodí všechny nezemní karty, které ukázal) a Spite (zruš cílové nebytostní kouzlo) //Malice (znič cílovou nečernou bytost, nemůže být regenerována).

 

Dále zde najdete dvě kopie Obelisk of Grixis, artefaktu za tři many, který vám za tapnutí přidá jednu z barev Grixisu. Icy Manipulator je artefakt za čtyři many, který za jednu manu a tapnutí tapne cílový artefakt, bytost nebo zemi.

Poslední kartou balíčku je šestimanové očarování Elder Mastery – očarovaná bytost získá +3/+3, flying a kdykoliv udělí bojové zranění do hráče, tak zraněný hráč zahodí dvě karty.

 

Nakonec vám představím země – Bolasův deck jich obsahuje 26. Základními zeměmi je 7 ostrovů, 5 hor a 9 bažin. Crumbling Necropolis je země, která přijde do hry tapnutá, ale za tapnutí vám poskytne jakoukoliv barvu Grixisu. Rupture Spire je také zajímavou zemí – přijde do hry tapnutá a musíte zaplatit 1 při jejím příchodu (jinak ji musíte obětovat), ale za tapnutí vám přidá jakoukoliv barvu many do vašeho mana poolu. Poslední dvě země jsou “fetchky” Terramorphic Expanse.

 

Který balíček je lepší? Během her, které jsem s těmito balíčky odehrál, se mi lépe hrálo s balíkem Ajaniho. Balíček je přeci jen mnohem rychlejší a obsahuje větší bytosti. Vyhrával jsem i s balíkem Nicola Bolase, ale hra byla mnohem pomalejší.

 

Na závěr bych chtěl říct, že balíčky nejsou určené na turnaje (byť jen pro to, že jejich původní podoby jsou jen na Legacy). Odehrál jsem s nimi mnoho her a můžu říct, že jsou velmi zábavné, dobře sestavené a vyplatí se i finančně – jen cena obou sférochodců je vyšší než cena samotného produktu. Pokud jste tedy fanouškem Nicola Bolase či Ajaniho, máte rádi Shards of Alara blok nebo sháníte dárek pro hráče Magicu, je tento Duel Deck tím pravým.

Za 399,- korun si jej můžete koupit na partnerském e-shopu Veselý drak.

 

Bitva o magický vír Maelstrom a celou znovuzrozenou Alaru je ve vašich rukách!

Zafi (AdamF)

 

Komentáře
Autor: Ichitsugoo @ Thursday, September 01, 2011 1:27 PM
Dost slušnej článek, nemám snad vůbec co vytknout, nic nechybí, pokračuj s tim :)

Autor:Naggrat @ Thursday, September 01, 2011 1:40 PM
dost dobrý článek Zafi doufám že jich bude víc :))

Autor: milape @ Thursday, September 01, 2011 1:57 PM
Článek je moc pěkně napsaný, stejně jako o Legendách a budu mít co dělat, abych ho trumfnul a napsal lepší :-))

Jen je škoda, že ti admin psal, at s tou recenzí počkáš, že už je psaná někým jiným. Nejde o to, že pak jsou tu dvě, ale o to, že to vůči druhému recenzentovi, který to neví, není fér. A nebudu pořádat závody, kdo bude první a dřív to vyvěsí...protože kvalita pak jde do kopru.

Autor: AdamF @ Thursday, September 01, 2011 2:01 PM
Ahoj,
když jsem se dozvěděl, že článek píše někdo jiný, tak už jsem měl 3/4 napsané (píšu ho už od zveřejnění decklistů) a bylo mi líto to zahodit. Jinak se samozřejmě můžeme domluvit, nemusím psát úplně o všem. A nemyslím si, že jde o závody - klidně tady můžou být články 2, někdo si určitě rád počte.

Autor: Fatis Fexšn @ Thursday, September 01, 2011 3:10 PM
Seš jedinej, od koho čtu články až do konce :D … Ten malíř Izzy je pěknej negramota, ten Ajani vypadá HROZNĚ :D

Autor: vojta @ Thursday, September 01, 2011 4:01 PM
Ten článek se ti povedl, jen si měl napsat že znak sekery s rohy je hrozný.

Autor: Dominik Kohout @ Thursday, September 01, 2011 5:18 PM
super článek mě se líbyl

Autor: JanJ @ Thursday, September 01, 2011 7:26 PM
výbornej článek těším se na další.Fakt výbornej :)))

Autor: AdamF @ Friday, September 02, 2011 6:39 PM
Ahoj, děkuju všem za pochvaly :-) Již brzy zde můžete očekávat další článek.

Autor: Golena @ Friday, September 02, 2011 10:20 PM
Toto je podla mna tvoj najlepsi clanok a pacia sa mi tvoje fetchky

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement