Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Sunday, October 30, 2011
Zafiho deník: podzimní Šumperákon
Autor: AdamF @ 7:00 PM :: 3218 Přečtení :: 1 Komentáře :: :: Limited, Reporty, Tvorba balíků
 


Vítám vás u pokračování mého deníku.

Na Šumperákonu jsem se zúčastnil dvou turnajů. Prvním z nich, který probíhal v pátečních večerních hodinách, je FNM Draft.
Z Olomouce do Šumperka to není daleko. Ovšem cesta byla velmi zajímavá, vlak se v půli cesty rozpojoval a já málem dojel někam úplně jinam. Přesto jsem v 17:50 stál u Hotelu Grand, kde se Šumperákon koná.


 

Friday Night Magic – Draft

Registrace na draft oficiálně začínala v 18:00, turnaj měl začít v 19:00. Hrůzostrašnou innistradskou atmosféru zde vytvářely svítící halloweenské dýně. Draftu (který začal až 19:40) se zúčastnilo 43 lidí, rozdělených do pěti draftovacích podů.

 

 

Můj první booster obsahoval mythic rare a rare kartu – Essence of the Wild a Instigator Gang. Vybral jsem si transformujícího se vlkdolaka a poslal karty dál. Můj balíček jsem půlky prvního boosteru plánoval jako RG Werewolves. Druhý booster byl ještě zajímavější – zase dvě rare! Tentokrát Mayor of Avabruck a Champion of the Parish. Vybral jsem si Mayora. Během draftu jsem získal dalších 6 vlkodlaků, Falkenrath Marauders, Stensia Bloodhall a Skirsdag High Priest. Nejzajímavějším kouskem byl Past in Flames. Draftovalo se bez redraftu, tudíž jsem se divil, že takové zajímavé sorcery doputovalo až ke mně. Třetí booster obsahoval Mentor of the Meek – toho jsem si vybral kvůli jeho finanční hodnotě a také proto, že jsem jej potřeboval na Standard Adept Championship.

 

 

Vím, že u našeho stolu se našel Garruk Relentless a dva Bloodline Keepeři.

 

 

Stručně představím svůj balíček: hlavní slovo měli vlkodlaci Mayorem of Avabruck, Instigator Gangem, dvěma Reckless Waify, dvěma Gatstaf Shepherdy, jedním Villagers of Estwald a jedním Grizzled Outcasts. Dále by jste zde našli dvojici Bloodcrazed Neonate a jejich malého lorda Rakish Heir. Vzácný upír Falkenrath Marauders zde byl na doplnění létajících sil. K vlkodlakům se přidala i dvojice Feral Ridgewolf a Woodland Sleuth. Černý splash zde byl kvůli Stromkirk Patrol a Skirsdag High Priestovi. Poslední dvě bytosti byli Rage Thrower do late-game a Somberwald Spider na blokování poletuch. Nebytostní částí balíčku byl střílecí land Stensia Bloodhall, hledání zemí Caravan Vigil, prolomení obrany Nightbird's Clutches a nový Act of Treason Traitorous Blood.

 

Můj finální decklist si můžete prohlédnout zde.

Draft RGB AdamF
Main Deck Sideboard
1 Traitorous Blood
1 Caravan Vigil
1 Nightbird’s Clutches
1 Somberwald Spider
1 Rage Thrower
1 Stromkirk Patrol
1 Skirsdag High Priest
1 Woodland Sleuth
2 Feral Ridgewolf
1 Falkenrath Marauders
1 Rakish Heir
3 Bloodcrazed Neonate
1 Grizzled Outcasts
1 Villagers of Estwald
2 Gatstaf Shepherd
1 Mayor of Avabruck
2 Reckless Waif
1 Instigator Gang
2 Swamp
1 Stensia Bloodhall
7 Mountain
7 Forest
 


Hra první – BG Jeďáci

 

První hru jsem hrál proti soupeři, který seděl na draftu naproti mně. Jeho balíček obsahoval množství Typhoid Rats (posílené Wreath of Geists), Boneyard Wurmy a Ambush Vipery. Nebyla nouze ani o rare karty – Sever the Bloodline vyhubilo šestižetonového Maraudera a Curse of Death's Hold, která neustále oslabovala mé bytosti o -1/-1. První hru jsem vyhrál, druhou těsně prohrál a třetí hru jsem vyhrál v několika prvních kolech díky scénáři Reckless Waif-Mayor of Avabruck-Gatstaf Shepherd-Instigator Gang.


Výhra mne potěšila, protože jsem tak díky FNM multiplikátoru získal 9 sférochodeckých bodů.

 


Hra druhá – RG Werewolves

 

 

Můj druhý soupeř seděl vedle mně, věděl, co draftuji za vlkodlaky. Největší potíž byla v tom, že on sám měl nějaké vlkodlaky nadraftované a obě dvě hry jsem celkem rychle prohrál. V první hře se o soupeřovu výhru postaral vybavený transformovaný Village Ironsmith, který mě porazil během pěti útoků. Druhá hra byla trochu delší, ale dvakrát zahraný Nightbird's Clutches znehodnotil mou obranu.

 

 

 

Hra třetí – WU Spirits

 

Ze třetí hry si nejlépe pamatuji, že soupeř měl karty obalené ve světle růžových obalech. Oponent měl postavené Spirity, zakladájích se na bytostech jako Lantern Spirit (ten několikrát zmátl útočícho vlkodlaka), Battlegroud Geist a několik kopií Voiceless Spirit. Mého těžce vydobytého 5/5 Démona, kterého mi vytvořil Skirsdag High Priest, mi soupeř vrátil na ruku pomocí Silent Departure. Své bytosti nakonec posílil Spectral Flight, který si našel pomocí zahraného a flashbackovaného Think Twice. Když se mi konečně povedl zredukovat jeho létající armádu, objevil se Makershift Mauler a Stitched Drake.

 

 

 

A tím draft skončil. Skóre 1:2 bylo úplně stejné jako minulý rok při prvním draftu se Scars of Mirrodin. Získal jsem ale nějaké sférochodecké body a vrátilo se mi 250 korun, které jsem zaplatil za účast na draftu.

 

 

 

 

Standard Adept Championship

 

Standard Adept Championship je turnaj, kterého se smí účastnit pouze ti hráči, kteří mají 250 nebo méně sférochodeckých bodů.

 

 


Standard jsem nikdy nehrál a v dohledné době to neplánuji. Když jsem dostal vstup zdarma na turnaj, na který mají zkušení hráči “vstup zakázán”, začal jsem o sestavení balíčku na Standard uvažovat.

 

 

Karet mám přes šest tisíc. Nedávno ovšem odrotoval Zendikar a tak jsem neměl z čeho vybírat. Nechtěl jsem, aby můj balíček dopadl jako dort pejska a kočičky a tak jsem začal zvažovat různé strategie.

Nejdříve jsem svůj balíček viděl na RG Vlkodlaky, protože mám čtyřikrát Mayor of Avabruck a jednou sférochodce Garruka Relentless.

Pak se ozval kamarád, že na tento turnaj možná pojede a půjčí mi své UW Tempered Steel. Tento plán ovšem padl a tak jsem musel vymyslet něco nového.

Řešením, které začalo vznikat necelý týden před Šumperákonem, se nakonec stal UW Control.

 

 

Nyní vám svůj balík představím.


Na palubě balíčku se nachází pětice planeswalkerů – jeden Gideon Jura, jedna Elspeth Tirel a třikrát Venser, the Sojourner. Elspeth je zde pro získávání životů a tokenů, Gideon zatapuje soupeřovy bytosti a může z něj být i schopný útočník. Venser umí “blinkovat” permanenty – to se zde hodí hlavně kvůli kartám jako Stonehorn Dignitary (jeden vlastní, jeden půjčený) a Sun Titana (můj z prerelease).

 

Bytostní část balíčku tvořil playset Doomed Travelerů, playset Elite Vanguardů, trojice Gideonových tapovačů a trojice Fiend Hunterů. Na úrovni vzácných karet zde byl playset Mirran Crusaderů a dvojice Mentorů of the Meek (jednoho jsem získal na včerejším draftu). Nejsilnější bytostí byla Hero of Bladehold. V jedné kopii se zde nacházel i Phyrexian Metamorph.

 

Enchantmentů zde bylo šest – playset Oblivion Ringů (s krásnými ilustracemi z Lorwynu) a dvojice Bonds of Faith, innistradského Pacifismu.

 

 

 

Zemí zde bylo 24 – jedna Glacial Fortress, jedna Seachrome Coast, pět Islandů a sedmnáct Plains.

 

 

Připravil jsem si i sideboard – dvojice Nihil Spellbomb proti hrobařským strategiím, playset Leonin Relic-Warderů proti Tempered Steelu, Stony Silence proti artefaktovým či equipovacím strategiím, Purify the Grave, další Fiend Hunter, tři Cloistered Youth a Nevermore, který jsem sideboardoval vždy po první hře a True Conviction.

WU Control AdamF
Main Deck Sideboard
3 Fiend Hunter
4 Doomed Traveler
4 Mirran Crusader
3 Venser, the Sojourner
1 Gideon Jura
1 Elspeth Tirel
3 Gideon’s Lawkeeper
2 Stonehorn Dignitary
1 Glacial Fortress
5 Island
17 Plains
4 Elite Vanguard
1 Phyrexian Metamorph
1 Seachrome Coast
4 Oblivion Ring
1 Hero of Bladehold
1 Sun Titan
2 Bonds of Faith
2 Mentor of the Meek
1 Nevermore
3 Nihil Spellbomb
1 Stony Silence
1 True Conviction
4 Leonin Relic-Warder
1 Fiend Hunter
1 Purify the Grave
3 Cloistered Youth

 

Hra první – BR Upíři

 

Soupeř si nechal špatnou ruku a prvních pět kol strávil s jedním Swampem na stole. Mezitím musel zahodit Sangromancer, Bloodlord of Vaasgoth a Bloodline Keeper. 

Já jsem měl landy na stole jen dva, takže za mě bojovala pouze dvojice Doomed Travelerů a Elite Vanguard. S druhým Swampem však přišel Doom Blade, Elite odešel do hřbitova v kolech následujích se Traveleři transformovali na létající 1/1 Spirity. Soupeře nezachránila ani dvojice Bloodcrazed Neonate.

 

 

Hra druhá se nesla ve znamení dvou Mirran Crusaderů, kteří byli navíc posílení Bonds of Faith. Soupeř je nejdříve chump-blokoval svými malými bytostmi, ale pak Crusadeři zvítězili.

 

 

 

 

Hra druhá – UG Mix

Můj druhý soupeř měl balíček poskládaný z mnoha half-decků a první hru jsem vyhrál tím způsobem, že jsem si vykládal svou armádu a Venserem blinkoval Stonehorn Dignitary. Pak jsem použil Venserovu -1 schopnost a moje bytosti soupeři udělili 26 zranění.

Druhou hru bylo zapotřebí použít několika Oblivion Ringů a Mirran Crusaderů – vyplatilo se, protože soupeř prohrál po třech útocích.

 

Hra třetí – UW Iluze

 

Můj třetí soupeř měl balíček vskutnu nadupaný – tipuji playset Snapcaster Mage, Wurmcoilů, Dismemberů, Lordů of Unreil, Oblivionů a iluzorního medvídka, draka i kopírky.

 

 

První hru s iluzemi zatočil Gideonův tapovač, poté přišly na řadu Obliviony, které si poradily se skutečným i iluzorním Wurmcoilem. Hra skončila tak, že přišel Venser a Stonehorn Dignitary, kteří soupeře drželi několik kol v šachu. Soupeřovi Wurmcoilové i Phantasmal Dragoni nebyli schopni nic dělat. Poté jsem aktivoval Venserovu ultimátku. Na ruce jsem měl tři karty. Zahrál jsem Doomed Travelera – vypověděl jsem permanent, zahrál jsem Elite Vanguard – vypověděl jsem další permanent, zahrál jsem dalšího Stonehorn Dignitary – vypověděl jsem posledního Wurmcoila a soupeř nemohl následující kolo útočit. Soupeř již nic překvapivého nevymyslel a zvítězil jsem.

 

 

Druhou hru soupeř zmulliganoval na pět karet a jelikož dlouho nic nehrál, měl jsem volný prostor pro vítězství.

 

 

 

 

Hra čtvrtá – RG Werewolves

 

Čtvrtý soupeř vsadil na innistradské vlkodlaky (Mayor of Avabruck, Reckless Waif, Kruin Outlaw, Instigator Gang, Gastaf Shepherd, Daybreak Ranger) a i když jsem se snažil zabránit jim v transformaci nebo je transformovat zpět, soupeř vše uvedl zpět do pořádku Moonmistem. Druhou hru jsem vyložil Hero of Bladehold a získal čtyři tokeny, Phyrexian Metamorphem zkopíroval transformovaného Instigator Gang, ale soupeř zahrál Moonmist a můj plán jak udělit 40 zranění padl.

 

 

 

Bylo dobojováno, umístil jsem se na druhém místě, získal foilovou kartu Mirran Crusadera a čtyři boostery (2x MBS, 2x M12) a rozbalený černý Zenith a Furyborn Hellkite jsem směnil za dvojici Heartless Summoning, Bloodgift Demona a foilovou Comet Storm.

 

 

 

A tím pro mne Šumperákon skončil. Doufám, že se vám report líbil a já se těším naviděnou u recenze Premium Deck Series: Graveborn.

 


AdamF (Zafi)

Komentáře
Autor: vojtad @ Sunday, October 30, 2011 4:18 PM
Pěkný report a pěkné boostery při draftu. Ještě gtatuluji za druhé místo při standardu.


You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement