Wednesday, October 27, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Thursday, December 29, 2011
Magic v roce 2012
Autor: AdamF @ 8:59 AM :: 3312 Přečtení :: 3 Komentáře :: :: Novinky
 

Vítejte u mého posledního článku roku 2011.

Rok 2012 už začíná klepat na dveře a v tomto výhledovém článku se podíváme, co všechno nám Wizardi do světa Magic: the Gathering přinesou.

Začneme promo kartou, která bude vydána každému účastníkovi Grand Prix 2012. Vaším průvodcem na těchto turnajích bude Goblin Guide.

 

Aktuální cena této karty je 140 korun, na Grand Prix ji dostanete s alternativním obrázkem a ve foilovém provedení.

 

Friday Night Magic budou nabízet promo verzi Glistener Elfa, základní kámen zeleného infectu, který jednu dobu tvořil základ balíčku, který byl schopen otrávit soupeře v druhém kole.

 


 

Známe i dvě další proma i s obrázkem – Tectonig Edge z Worldwake a Despise z New Phyrexia. Despise bude FNM promo na únor, u jaké příležitosti bude vydán Tectonic Edge ještě nevíme.


 

Leden nabídne 28. a 29. prerelease nové sady Dark Ascension.
Znakem setu je upír:
 

 

Prerelease promo ponese název Ravenous Demon , buy-a-box promo Gravecrawler. Tagline edice je „Ovládni noc“ a najdete zde mnoho zajímavých double-faced karet a to nejen bytostních. Preview sezóna začíná 9. ledna 2012.

Už teď si můžeme ukázat jednu kartu:

 

 

Faithless Looting je bezpochyby hratelná karta a stane se součástí balíčků jako Delver Aggro či Grixis Control. V Dark Ascension vyjde s jiným obrázekem a jako common karta. Na alternativní verzi vidíte sférochodce Dacka Faydena.
Jeden z Intro Packů bude červenobílý s bílým foilem, na internet unikl obrázek:

 

Dále už jsou k dispozici jen obrázky. Vyjdou obaly se Sorinem:

 

 

Podložka s upírskou princeznou:

 

 

Na tomto obrázku je vidět „hadí žena“, možná sférochodkyně Sifa Grent. Art bude použit na krabičce.
 


Na internet také unikla italská verze lednového FNM plakátu:
 30. března 2012 dorazí na pulty obchodů produkt Duel Decks: Venser vs. Koth. Sférochodce Venser, the Sojourner a Koth of the Hammer zde najdete ve foilové verzi. Co je nejdůležitější, oba tito sférochodci jsou zcela legální na formát Standard. Wizardi tímto produktem převrací dosavadní vydávání Duel Decků: jarní býval frakční a podzimní sférochodecký, nyní se systém obrací. Podzimní Duel Deck tedy nebude sférochodecký.
 

 

V prosinci Wizardi oznámili důležité info o posledním setu Innistrad bloku. 28. a 29. dubna můžete vyrazit na prerelease setu Avacyn Restored. Tato edice obsahuje 244 karet, jde tedy o velkou edici. Jedná se tedy o jeden Constructed blok, ale o dva Limited bloky. Innistrad se bude draftovat v poměru INN-INN-DKA, Avacyn Restored v poměru AVR-AVR-AVR. Sealed decky (tím pádem i prerelease) bude složeno ze šesti Avacyn Restored booster packů.

Důležitou informací je to, že Avacyn Restored nebude obsahovat double-faced karty. Tagline této edice zní „Zažehni rozbřesk“. Po předchozích blocích, kde Mirrodin ovládla Phyrexie, kde Eldrazi ovládli Zendikar, kde Nicol Bolas absorboval téměř veškerou energii Maelstromu, kde se pohádkový Lorwyn ponořil do temnoty, tu máme edici, kde dobro zvítězí.

Zde je symbol edice, jedná se o znak Avacyniny církve:

 

Tohle je obrázek doprovázející oznámení třetího setu, patrně samotná archandělka Avacyn:
 

 

Posledním oznámeným produktem je člen do rodiny Causal produktů. Jedná se o Planechase (2012 Edition). Tento produkt poprvé vyšel v roce 2009, a ačkoliv nabídl zcela nový způsob, jak hrát Magic, nikdy se nestal příliš populárním.

Ale letošní Causal produkt, Commander, se stal hitem. Wizardi se poučili a čtyři nové Planechase balíčky pojmenované Chaos Reigns, Night of the Ninja, Primordial Hunger a Savage Auras budou obsahovat zcela nový typ karty.

 

Jedná se o phenomenom, typ karty, jejíž funkce se provede tehdy, když se hráči sféroportují na jinou sféru. Celkem zde najdete 32 nových karet sfér a 8 nových phenomena. Mezi kartami sfér najdete i sféru Shandalar! Zde je názorný phenomenom:

 


 

Kromě toho zde vyjde 21 zcela nových Magic karet, které budou legální na Eternal formátech. A důležité je i to, že se zde objeví cyklus mnohobarevných legendárních bytostí, jako je tahle:
 

 

Haste pro všechny vaše bytosti a dvojí kaskáda, navíc trojbarevná karta? Z tohoto poutníka bude zcela jistě zajímavý Commander. Když už mluvíme o Commanderu, Wizardi nás ujistili, že i další Commander produkty jsou na cestě. Planechase tedy bude obsahovat mytické karty.

 

Další informace jsou klasikou – o prázdninách se můžeme těšit na nové From the Vault (jejich téma bude prozrazeno v lednu/únoru), nový Premium Deck Series (téma bude oznámeno v červnu) a nový velký podzimní blok (bude oznámen patrně v březnu). O tomto bloku víme, že se nebude jednat o návrat na Ravnicu ani žádný známý svět, ale bude situován v zcela novém prostředí.

Předpokládá se i vydání nového Deckbuilder´s Toolkitu. V lednu by měla být oznámena základní edice Magic 2013 – pokud tedy Wizardi nešťastnou třináctku nijak neobejdou. Na internet uniklo video o této edici a Duelech Planeswalkerů. Do několika dnů bylo staženo. Ve videu je pětice sférochodců tak, jak ji známe – Ajani, Jace, Liliana, Chandra a Garruk.

 

Kdo z vás si oblíbil nový formát Modern? Od 1. 1. 2012 budou na Modernu zakázány karty Wild Nacatl a Punishing Fire. Punishing Fire tvoří nebezpečně silné kombo s kartou Grove of the Burnwillows a je schopná opakovaně udílet dvě zranění. Tento princip je zničující pro bytosti s obranou 2 a méně a také pro tribal decky hrající své „lordy“. Zakázání Punishing Fire dovolí tribal deckům získávat vyšší umístění.

Wild Nacatl je ale překvapením. Je to víceméně vanilková 3/3, která jen útočí a blokuje. Je velmi neobvyklé, aby DCI zakázalo takovou kartu. DCI vysvětlilo zákaz Wild Nacatla tím, že chtějí, aby Zoo decky (které dominují Modernu), byly různorodé. Uvidíme tedy, čím hráči Zoo Wild Nacatla nahradí.

 

Únor 2012 přinese první magicový film pojmenovaný TAP: Maxova hra. Jedná se o český nezávislý snímek vytvořený bez podpory Wizardů.

 

Poslední informace se týká sférochodeckých bodů a změnu turnajového systému. Sférochodecké body nevyřešily všechny problémy DCI Ratingu, Wizardi navíc přehnali multiplikátor 3 u FNM turnajů. Chybu přiznali také ohledně změny turnajového systému. Byl sestaven speciální tým, aby vymyslel řešení a uvedl věci do pořádku.

23.12.2011 Wizards tedy oznámili změnu – tou nejdůležitější je to, že FNM turnaje budou mít multiplikátor 1 místo původního 3. Předešlá FNMka se nebudou přepočítávat, multiplikátor 1 platí od 26.12.2011.

Místo Mistrovství republiky budeme mít World Magic Cup Qualifiers a místo Mistrovství světa Magic World Cup.

Zde je kompletní tabulka změn hodnot multiplikátorů:

 


 

A to je prozatím vše, ale určitě to není málo.
Brzy si budete moci přečíst představení dalšího decku na Standard - Grixis Controlu.

AdamF

Komentáře
Autor: Nuumero @ Thursday, December 29, 2011 11:45 PM
Supr článek ty obrázky to skvěle oživily.
Článek se dobře čte.Takovýhle článků by tady mělo být víc.

Autor: Nuumero @ Thursday, December 29, 2011 11:51 PM
Omlouvám se za útržkovitý komentář ale nějak sem to pozapomněl upravit.

Autor: AdamF @ Saturday, January 07, 2012 9:48 PM
Jsem rád, že se tento článek líbí, ale u článků podobného ražení je problém, že nejsou moc dlouho aktuální.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement