Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, February 27, 2012
Recenze Dark Ascension Intro Pack: Monstrous Surprise
Autor: AdamF @ 10:09 AM :: 3035 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Standard, Novinky, Tvorba balíků, Recenze
 
Vítejte u předposledního rozboru ze série recenzí Dark Ascension Intro Packů.
Jako první Intro Pack jsem představil bíločervený Swift Justice, následoval modročerný Relentless Dead a minule jste si mohli přečíst o Dark Sacrifice. Předposlední rozbor se bude zabývat červenozeleným Intro Packem Monstrous Surprise.
Intro Packy obsahují 60 karet včetně 2 rare karet a je k nim přiložen jeden booster pack.
Zde je decklist tohoto Intro Packu:

Monstrous Surprise WoTC
Main Deck Sideboard
1 Flayer of the Hatebound
2 Goblin Arsonist
1 Lumberknot
3 Nearheath Stalker
2 Orchard Spirit
1 Pitchburn Devils
2 Pyreheart Wolf
1 Rage Thrower
2 Russet Wolves
2 Skirsdag Cultist
2 Strangleroot Geist
3 Young Wolf
2 Fling
1 Greatsword
1 Gutter Grime
1 Naturalize
1 Overrun
2 Prey Upon
2 Rampant Growth
2 Rolling Temblor
2 Wild Hunger
13 Forest
11 Mountain
 


Hlavní rare kartou balíčku je Flayer of the Hatebound. Představuje zcela novou mechaniku undying, opak persistu. Když bytost s undying zemře a neměla-li na sobě +1/+1 žeton, vrátíte si ji z hřbitova na bojiště s +1/+1 žetonem. Bytostí s undying je zde celkem 11. Flayer of the Hatebound říká, že kdykoliv se on nebo jiná bytost vstoupí na bojiště z vašeho hřbitova, udělí zranění podle své síly do cílového hráče. Flayer je tedy 4/2 za 5R, který se po smrti vrátí jako 5/3 bytost a navíc soupeři udělí pět zranění.

V rámci uncommon bytostí s undying jako prvního uvedu Pyreheart Wolf. Neskutečně silný uncommon. Je to sice pouhá 1/1 za 2R, ale říká, že kdykoliv útočí, vaše bytosti mohou být do konce kola blokovány jen dvěma a více bytostmi. Díky němu dokážete soupeři udělit hodně zranění. Navíc sám Pyreheart Wolf má undying, takže se z hřbitova vrátí jako 2/2.
Druhou uncommon kartou s undying, možná nejlepší uncommon kartou z Dark Ascension, je Strangleroot Geist. 2/1 za GG s haste a undying. S dvojkou dopředu si dokáže poradit s čímkoliv, co by soupeř mohl vyložit v prvním kole a hned se vrátí jako 3/2. Strangleroot Geist je jednou z nejcennějších uncommon karet Dark Ascension - jeho jedna kopie stojí v obchodech cca 30 korun.
A co je nejdůležitější, obě tyto uncommonky zde najdete dvakrát.

Nearheath Stalker není zdaleka tak zajímavá bytost, jako ty, které jsem před chvilkou uvedl, ale i tak stojí za zvážení. Za 4R dostáváme 4/1 upíra s undying (vrátí se tedy jako 5/2). S čtyřkou dopředu si poradí s velkým množstvím bytostí a pokud se vrátí ve chvíli, kdy kontrolujete Flayera, udělí soupeři pět zranění při návratu z hřbitova.
Lepší common kartou s undying je podle mě Young Wolf. Jedná se o 1/1 za G s undying (vrátí se jako 2/2).
Obě tyto commonky jsou obsaženy rovnou ve třech kopiích.

Pak jsou tady tři bytosti, které budou využít smrti jiných bytostí.
První takovou je Lumberknot, 1/1 za 2GG. Trochu předražené, ale má hexproof a posílí se o +1/+1 žeton, kdykoliv zemře bytost. Časem může pro soupeře znamenat velkou hrozbu, takže jej rozhodně nevyužívejte na blokování jen proto, abyste ušetřili pár životů. Rage Thrower zase bude rozhodovat ve chvíli, kdy budete hrát proti jinému aggru, protože za každou zemřelou bytost udělí 2 zranění cílovému hráči. On sám je 4/2 za 5R.
A ve dvou kopiích zde najdete Skirsdag Cultistu, 2/2 za 2RR, který jakoukoliv vaši bytost promění za na Shock – jinými slovy za tapnutí sama sebe, zaplacení R a obětování bytosti udělí 2 zranění cílové bytosti nebo hráči.

Další složku Intro Packu tvoří bytosti, které zraňují ve chvíli, kdy zemřou. Dvakrát je zastoupen Goblin Arsonist, 1/1 za R, která udělí 1 zranění kamkoliv, když je položena do hřbitova. Jejich větší verzí je Pitchburn Devils, 3/3 za 4R, který po smrti udělí 3 zranění kamkoliv.

Orchard Spirit se zde nachází ve dvou kopiích, jedná se o 2/2 za 2G, která může být blokována jen bytostmi s flying nebo reach. Letců má zelená málo, ale když jejich schopnost nemůžeme využít při blokování, tak nebude moc zajímavá. Poslední bytostí v tomto Intro Packu je dvojice vanilkových 3/3 za 3R, Russet Wolves.

S Flayer of the Hatebound se skvěle kombí karta Fling, která je zde dvakrát. Za 1R instantně obětujete bytost, která udělí zranění podle své síly cílovému hráči nebo bytosti. Dejme tomu, že soupeř útočí jednou bytostí – tuto bytost zablokujete Flayerem, obětujete ho (soupeř dostane 4 zranění), pak se Flayer vrátí a udělí soupeři dalších 5 zranění. Pokud máte mnoho man navíc, můžete Flayera posílit ještě novinkou z Dark Ascension jménem Wild Hunger. Cílová bytost instantě získá +3/+1 a trample, flashback cost je 3R. Tím pádem by soupeř utrpěl další 3 zranění. Wild Hunger je v Intro Packu obsažen dvakrát.
Dalším kouzlem s flashbackem, které je tady také dvakrát, je Rolling Temblor, sorcery za 2R, které udělí 2 zranění všem bytostí bez flying. Tím pádem zničíte soupeřovy malé bytosti a vaše bytosti zemřou a vrátí se díky undying. Flashback cost je celých 4RR.

Nejméně zajímavou kartou je Greatsword. Equipment, který stojí 3 many na vyvolání, 3 many na equip a poskytuje bonus pouhých +3/+0, opravdu hrát nechcete. A pokud chcete nějaké equipmenty hrát, popřemýšlejte radši o nějakých Swordech ze Scars of Mirrodin bloku.

Pro manové urychlení máte k dispozici dvě kopie Rampant Growth. Za 1G si najdete v knihovně kartu základní země a položíte si ji na bojiště tapnutou.
Další kartu byste normálně našli spíše v sideboardech, ale jelikož nějaký ten artefakt hraje skoro každý balík, nemusíte se obávat hrát Naturalize v maindecku.

Odchod vašich bytostí do hřbitova bude využívat i Gutter Grime. Za 4G dostáváte enchantment, na který položíte žeton slizu, kdykoliv zemře jiná netokenová bytost pod vaší kontrolou, poté si položíte do hry X/X token-bytost Ooze, jejíž síla a odolnost jsou rovny počtu žetonů slizu na Gutter Grime. Při položení prvního žetonu slizu na Gutter Grime získáte 1/1 Ooze, při položení druhého žetonu získáte další Ooze a obě dvě budou 2/2.

Zelená není vyhlášena cíleným ničením bytostí a tak ji Innistrad poskytl novinku jménem Prey Upon. Za pouhé G vaše bytost vyzve na souboj jinou bytost pod kontrolou vašeho oponenta. To znamená, že si obě současně udělí zranění rovné své síle. Platí schopnosti jako lifelink a deathtouch, ale first strike neplatí, protože se nejedná o combat. Prey Upon zde najdete dvakrát.

Na závěr jsem si nechal kartu Overrun. Za 2GGG získají vaše bytosti do konce kola bonus +3/+3 a trample. I pět 1/1 bytostí by s takovým bonusem udělilo soupeři 20 zranění během jednoho útoku. Toto kouzlo je dost silné na to, aby ukončovalo hry.

Manovou základnu tvoří 13 Forestů a 11 Mountainů.

Jak s balíčkem hrát
Začněte hru pomocí malých bytostí jako Young Wolf, Strangleroot Geist a manovým urychlováním Rampant Growth. Hrajte Wild Hunger, Fling a Skirsdag Cultistovu schopnost, abyste udeřili soupeřovy bytosti nebo soupeře samotného. Prey Uponem vyzývejte na souboj bytosti, kterými by soupeř normálně neútočil. Overrun a Pyrehearth Wolf dokážou zajistit vítězství.
Mezitím, kdykoliv zemře bytost, Lumberknot se posílí o +1/+1 žeton, Gutter Grime vyprodukuje další Ooze a Rage Thrower udělí 2 zranění soupeři. A kdykoliv se vrátí bytost ze záhrobí, Flayer of the Hatebound ji nechá udělit zranění podle její síly do jakéhokoliv cíle.

Tipy na vylepšení
Vorapede je 5/4 s vigilance, trample a undying za 2GGG. Je možná trochu nebezpečné hrát ji v dvojbarvě, když je tak náročná na zelenou manu, ale I tak by se měla vyplatit. Dalším kouskem, který by vylepšil tento Intro Pack je Kessig Wolf Run.
Rozhodně bych ale zařadil Pyroheart Wolfa a Strangleroot Geista v playsetu a alespoň dva Flayer of the Hatebound.
Potřebujete-li lepší manovou stabilizaci, máte k dispozici Rootbound Crag a Copperline Gorge.

Vylepšení - levná verze AdamF
Main Deck Sideboard
4 Strangleroot Geist
4 Young Wolf
4 Pyreheart Wolf
2 Gutter Grime
3 Rage Thrower
3 Flayer of the Hatebound
4 Rampant Growth
3 Overrun
3 Fling
11 Mountain
13 Forest
2 Wild Hunger
2 Skirsdag Cultist
2 Nearheath Stalker
 

Vylepšení - dražší verze AdamF
Main Deck Sideboard
4 Strangleroot Geist
4 Young Wolf
4 Pyreheart Wolf
2 Gutter Grime
3 Rage Thrower
3 Flayer of the Hatebound
2 Vorapede
4 Rampant Growth
3 Overrun
3 Fling
7 Mountain
9 Forest
3 Rootbound Crag
3 Copperline Gorge
2 Wild Hunger
2 Skirsdag Cultist
2 Kessig Wolf Run
 

Pokud se vám Intro Pack Monstrous Surpirse zalíbil, můžete si jej zakoupit u našeho partnerského e-shopu Veselý drak za 249 korun.
Příští týden se můžete těšit na rozbor posledního Dark Ascension Intro Packu jménem Grave Power.

AdamF
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement