Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Friday, March 02, 2012
Report z Gamedaye v Černém rytíři
Autor: Ufin @ 1:34 PM :: 2445 Přečtení :: 4 Komentáře :: :: Reporty
 
 Zdravím všechny čtenáře.
Je to můj první článek. Věnuje se sobotnímu turnaji v herně Černý rytíř.
Na turnaj jsem jel se čtyřmi kamarády ze třídy. Hrál jsem monoW humany (na Geisty a duály zatím nemám peníze, tak jsem se rozhodl pro jednobarvu). Byl to můj první velký turnaj, přesto jsem si na něj věřil, neboť výsledky testování proti nejrůznějším deckům dopadly dobře. Pro rychlé balíky jsou nepříjemné moje exily a Dismembery, které mi většinou zajistí převahu na battlefieldu a proti kontrolům či rampám mám zase šanci i v pozdější fázi hry, jelikož titána se zbavím playsetem Fiend Hunterů či Oblivion Ringem (přinejhorším je tapnu Lawkeeperem) a i když mu jich dojde více, bílý hrdina s honorem a s plným stolem často není o nic slabší.
Ještě než se rozepíšu o jednotlivých hrách, uvádím zde svůj decklist:

mono W Humans Martin Blahynka
Main Deck Sideboard
4 Doomed Traveler
3 Gideon’s Lawkeeper
4 Champion of the Parish
4 Mirran Crusader
2 Hero of Bladehold
4 Honor of the Pure
4 Fiend Hunter
22 Plains
3 Leonin Relic-Warder
2 Oblivion Ring
1 Mortarpod
2 Dismember
1 Angelic Overseer
4 Loyal Cathar
1 Revoke Existence
3 Timely Reinforcements
3 Shrine of Loyal Legions
2 Gut Shot
1 Celestial Purge
2 Oblivion Ring
1 Grafdigger’s Cage
1 Sword of Body and Mind
1 Divine Offering

Leonin Relic-Wardeři se osvědčili, klidně bych je mohl hrát v playsetu. Mortarpodu příště asi hrát nebudu a o Overseerovi stále přemýšlím. U Bladeholdů je jen škoda, že stojí tolik peněz.
Více o svém balíku napíšu v dalším článku – rozboru svých humanů.


1. kolo

V první hře mi karty chodily pěkně a moje kreatury soupeře přejely dost rychle. Stále jsem však ani nevěděl, co proti mě vlastně stojí za deck, jelikož jediné karty, co jsem viděl byly Snapcaster Mage, Dismember, Ponder a Gitaxian Probe. Nabuzen rychlou výhrou jsem se už těšil, jak pěkně odstartuji tento turnaj.

Ve druhé hře jsem dostal ze sedmi karet na ruce pouze jednu manu. I když jsem se doma jednoznačně rozhodl, že s jednou manou budu vždy muliganovat, něco mě v tu dobu přimělo tuto ruku hrát. Mám dva pokusy na to vzít si manu, aniž bych ztratil tempo a ruka typu: Plains, Champion of The Parish, Gideon´s Lawkeeper, Honor of The Pure, Loyal Cathar, Mirran Crusader, Hero of Bladehold vypadá pěkně. Takto jsem přemýšlel předtím, než jsem učinil špatné rozhodnutí, které se podílelo na mém celkovém slabém výsledku. Jak to tak bývá, mana nechodila hodně dlouho a každý magikář ví, že s jednou zemí toho člověk moc nedokáže. Tak jsem se aspoň v této hře dozvěděl, že soupeř hraje spirity (podobné jako měl Jon Finkel).
Ve třetí hře mi opět došel jeden land. Po muliganu mi balíček přidělil landy dva a jinak celkem slušnou ruku (konkrétní karty si už nepamatuji), a tak jsem doufal, že první kolo nakonec opravdu vyhraji a pustil jsem se do boje. Karty mi celkem chodily, žádné sideboardované timely reinforcements či gut shoty se však neukázaly a po mých chybkách (za které jsem si potom dost nadával) se soupeř dostal k velké létající armádě, moje silnější karty mi zablokoval Dungeon Geistama a jednoduše mě přejel. Asi jsem špatně sidoval, jelikož Dungeon Geisti a Drogskol Captain byli na stole dost nepříjemní a moje dismembry v krabičce se sideboardem mi s nimi moc nepomohly.

Celkově jsme toto kolo měli 2/5, tak jsme se shodli, že musíme přidat.

2. kolo

Tak jsem dostal známého z šachových turnajů (co by to taky bylo za turnaj, kdybych nehrál s někým, koho znám ). Hrál GB kessig rampu, proti které jsem si po domácím testingu dost věřil.
V první hře jsem si neměl na co stěžovat a bez problému jsem ji vyhrál. Ono taky když začínám a vyskládávám karty způsobem: Champion of The Parish, Honor Of the Pure, Mirran Crusader, Hero of Bladehold, Leonin na Rachtet Bombu a Oblivion Ring na soupeřova titána, má balík bez playsetu hromadného ničení pramalou šanci.

Druhá hra probíhala podobně, akorát jsem díky nasidovaným Oblivion Ringům stihl exilnout rovnou dvě Ratchet Bomby.
Po turnaji jsem si s tímto soupeřem zahrál ještě dvě přátelské hry a obě jsem prohrál, a tak si uvědomuji, že štěstí často stálo také na mojí straně.
Opět 2 body z 5 a bohužel je udělali ti, kteří minule prohráli, a tak už po druhém kole víme, že na top 8 už nesmíme nikdo prohrát.

3. kolo

Dostal jsem Dafku (kámoše ze třídy). Přemýšleli jsme o remíze (dokonce jsme se byli zeptat nahoře, jestli stačí skóre 3-1-1), ale nakonec jsme hráli s tím, že by to asi nestačilo. První hru mě opět něco přimělo hrát ruku s jednou manou, která asi tři kola byla jediná. Dafka však se svým URW controlem měl smůlu a chodily mu landy špatné barvy. Hru jsem vyhrál, ale neměl jsem dobrý pocit z toho, že jsem si nechal počáteční špatnou ruku.
Druhá hra byla dlouho vyrovnaná, potom však můj soupeř s Whipflarama a Slagstormama začal získávat převahu a nakonec jsem na ruce neměl odpověď na dvě Sphingy, které si chránil Mana Leakem.

Po mé kapitulaci, za stavu 1 – 1, jsme zase přemýšleli o remíze, ale hry nás bavily, tak jsme si dali i tu poslední. Byla to pěkná a vyrovnaná hra, ve které jsem mu exilnul pristine talisman Leonin Relic-Wardrem, následně vyložil 2x Honor of The Pure, aby moje potvory přežily Slagstorm a pak ho projížděl Championem a Wardrem dohromady za sedm. Pomohl si Slagstormem, aby se zbavil Championa, Warder byl však stále připraven dodělat svoje započaté dílo a dva Obliviony na ruce mu v tom výrazně pomohli.

Po třetím kole jsem se dozvěděl, že už jsem z nás pěti jediný, kdo se může dostat do top 8 a věděl jsem také, že po výhře ve 4. kole by poslední soupeř měl vzít remízu (jelikož aktuální stav říkal, že většina desetibodových se dostane). Měl jsem nejlepší pomocné hodnocení, takže mi stačily 4/6 bodů. Avšak ve 4. kole jsem měl od výhry daleko...

4. kolo

Ve výhru ve 4. kole jsem moc nevěřil a když jsem se od Dafky dozvěděl, že hraji s delverem, věřil jsem si o to méně. Při testingu mi Delver dělal velký problém, i když po sidu to nebylo tak tragické. No, nevzdával jsem to a šel jsem najít svého soupeře.

První hra byla utrpení – na začátek mi došly čtyři landy, Angelic Overseer, Gideon´s lawkeeper a Leonin-Relic Warder. Ruku jsem si nechal, ale po líznutí šesti dalších man ze sedmi karet jsem hodil ručník do ringu.
V druhé hře jsem těch man měl snad ještě více a všechny potvory jsem měl buď odcounterované nebo taplé dungeon geistama. Žádná sideboardová karta mi nedošla a neměl jsem žádný způsob, jak se postavit zkušenému soupeři. Prohrál jsem tedy velmi rychle 0-2.

To se zkrátka v magiku občas stává a ať je hráč sebelepší, tak s tím nic nenadělá, tak jsem neměl důvod si nadávat. Spíš jsem si připomínal první hru, ve které jsem měl více šancí a karty mi chodily pěkně. Tu jsem neměl prohrát.
Tak tedy už nikdo nemá šanci vyhrát. Škoda...

5. kolo

Poslední kolo jsem hrál bez motivace, tak jsem možná udělal nějaké chyby, o kterých ani nevím. Hrál jsem proti (podle mě slabšímu) mirroru. První hru to byl souboj mého Bladeholda proti jeho Overseerovi. On mi však na jednom životu tapoval mého bijce lawkeeperem a já na jeho anděla neměl odpověď. Gather the Townsfolk s fateful hourem také nepotěšil, a tak jsem těsně prohrál.

Ve druhé hře jsem ho jednoduše přetlačíl. Chodilo mu málo man a nasidovaný Day of Judgment mohl zahrát až příliš pozdě.
Třetí hra byla od začátku vyrovnaná – brzy mi ubral na jedenáct životů, na druhou stranu Honor of The Pure + Timely Reinforcements pro něj určitě také nebyl příjemný. Ulétávál mě svým Andělem, já měl zase větší armádu díky Fiend Hunterům. Ten druhý faktor se však změnil po nepříjemných "vratech" (tedy Day of Judgmentu). A tak jsem prohrál poslední dvě kola, jak bývá mým zvykem.

Po poslední hře jsem jen kroutil hlavou – jak mu může v obou hrách dojít ten jediný nasidovaný Day of Judgment? A jak sakra můžu prohrát s humanama, co hrají 20 man a 4 Angelic Overseery?
Po turnaji se nám nechtělo domů, tak jsme zkusili two-headed Gianta. Ten nás nějak nebavil, tak jsme už jen zkoukli jednu hru top osmičky a šli celkem zklamaní domů.

Zmínil jsem se o chybkách v první hře a o špatném sidování. Pro úplnost zde uvádím svá sporná rozhodnutí a chyby, kterých se pokusím příště vyvarovat:
V prvním kole jsem chyboval nejvíce. Nevím, jestli za to mohla skutečnost, že jsem ještě nebyl rozehraný a nebo to, že spirity jsem doma jaksi zapomněl otestovat. Kdybych jim doma nějakou tu chvíli věnoval, možná že bych do sidu strčil jeden výtisk Corrosive Gale. Ale i bez něj mi sideboard nabízel více, než jsem si od něj vzal. Teď bych asi sidoval: + 1 Sword of Body and Mind, + 2 Timely Reinforcements, + 1 Gut Shot; - 2 Leonin Relic-Warder, - 1 Angelic Overseer, - 1 Mirran Crusader. Neříkám, že to je ideální výměna, ale rozhodně lepší, než si odsidovat ničení, které mi pak hodně chybělo. Ve hře jsem pak zbrkle zaútočil Loyal Catharem s tím, že si ho equipnu mortarpodou až v 2. hlavní fázi. On mé chyby využil snapcasterem a zbytečně mě připravil o jediného humana, který dával Andělovi hexproof a nezničitelnost. Chybu jsem však naštestí napravil další kolo tím, že jsem vyložil dva další humany, ale do té doby jsem se dost nervoval, jestli náhodou nemá nějaký ten dismember. Druhou schopnost Mortarpody jsem pak měl využít na odstřelení Drogskol Captaina, kdy ztráta Germa a přeměna Loyal Cathara na Zombie by nebyla tak bolestivá, jako soupeřova posílená letecká armáda. Největší chybou však samozřejmě bylo rozhodnutí, nechat si jednomanovou ruku.
Ve druhém kole proti rampě jsem nasidoval Oblivion Ringy na Ratchet Bomby a Shriny, které mi měly pomoci po Slagstormu. Chyby jsem myslím nedělal a žádné složité rozhodování mě nepotkalo.

Se třetím soupeřem se mi opět nechtělo muliganovat s jediným manový zdrojem. Další rozhodnutí, co se týče sideboardu, byla podle mě maximálně sporná, ale ne špatná. Možná by se mi proti jeho Think Twicu a Devil´s Playi hodila klícka, někdo také navrhoval Celestial Purge. Sice proti mě stáli 4 červení titáni (to jsem věděl, jelikož jsem se se soupeřem znal), ale to bylo z červených permanentů tak všechno, a tak jsem nakonec sidoval jen Shriny a Oblivion Ringy do playsetu.
Ze hry jsem měl dobrý pocit a asi v ní ani žádné chyby, kromě nechání si špatné ruky, nebyly.

Čtvrtou hru nemá cenu rozebírat. Ani si nemůžu nadávat za to, že jsem nemuliganoval, protože 4 many a 3 jiné permanenty není tak špatný poměr, abych riskoval horší ruku.

Ve hře poslední jsem asi příliš lehkomyslně vykládal své kreatury a dal soupeři příliš velkou karetní výhodu po Day of Judgmentu. Měl jsem si je nechat na ruce, vždyť jsem stejně měl lehkou kreaturovou převahu. Nasidoval jsem 3 Timely Reinforcements a přemýšlel jsem o Gut Shotech a Oblivionech. Už si nevzpomínám, jak jsem se vlastně rozhodl.
Atmosféra byla pohodová a žádný soupeř se po výhře se mnou nechlubil, naopak většinou přiznal, že mu to chodilo lépe než mně a že měl štestí. Za to jsem rád, lidi s nosem nahoru mě vždycky nejvíce vytočí.
Co říct na závěr? Snad jen to, že z turnaje jsem si odnesl dost zkušeností a pěknou fullart promo Strangleroot Geista. Jen škoda té čtvrté klíčové hry...
Díky za přečtení a zhodnocení v komentářích.
Martin Blahynka
Komentáře
Autor: kubiccek9 @ Saturday, March 03, 2012 1:41 PM
Kam chodíš do školy?Chodíš s Patrikem s Jančíkem, atd.( Do školy???)?

Autor: Antik @ Saturday, March 03, 2012 1:46 PM
Ano, chodím.
Radši bych tu viděl komentáře o článku, ale aspoň něco :).

Autor: PJ @ Monday, March 05, 2012 6:10 PM
Pěkný rozbor. Celkem slušný rozbor her i výčty chyb - zajimavé, že místy delší než samotná hra. Takových by tu mělo být více

Autor: Antik @ Monday, March 05, 2012 9:33 PM
Asi to byl překlep - je to report a ne rozbor. Každopádně jsem rád, že se ti líbil a doufám, že nejsi jediný.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement