Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Friday, April 27, 2012
Avacyn Restored Intro Pack - představení balíčků
Autor: JakubMG @ 4:15 PM :: 4399 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Standard, Novinky, Tvorba balíků, Recenze
 

Avacyn Restored Intro Pack - představení balíčků


Tento víkend si budete moct poprvé ošahat karty z nové edice Magic Avacyn Restored, které si rozbalíte z boosterů na prerelease Avacyn Restored. Na ostatní produkty budete muset počkat až do pátku 4.5., kdy jde Avacyn Restored do prodeje. Mezi těmito produkty je i pětice Intro Packů, které jsou určené především pro začínající hráče a uvedou vás do kouzelného světa Magic: the Gathering. Každý Intro Pack obsahuje tématický 60ti karetní balíček, který je ihned po rozbalení připravený ke hře a dále 1 booster Avacyn Restored, z kterého si můžete obměnit karty ve vašem balíčku. V tomto článku vám přinášíme letmé seznámení s každým Intro Packem, ale hlavně kompletní decklist u každého Intro Packu, abyste věděli, na jaké kousky se můžete těšit.


Angelic Might:

Magic the Gathering Avacyn Restored Intro Pack: Angelic MightV Intro Packu "Angelic Might" můžete čekat, jak již název napovídá, velké létací potvory se super abilitama. Hra však musí být dostatečně dlouhá na to, abyste je mohli seslat. Zdržovat soupeřovi příšery můžete např. pomocí Angelic Wall a Gideons Lawkeeper, zneškodnit pomocí Defang nebo je můžete zabít/dát pryč z bojiště pomocí Righteous Blow a Oblivion Ring. Nebojte se obětovat vaše příšery na bojišti, cokoliv co zpomalí vašeho oponenta je dobré pro vás.

Mezitím budujte svoji manovou základu Rampant Growthem a Borderland Rangerem a prodlužujte hru pomocí získávání životů. Cathedral Sanctifier vám s tím pomůže třeba hned v prvním kole. Seraph of Dawns lifelink abilita vám přidá životy kdykoliv dá hranění. Dále přidejte lifegain potenciál karet Scroll of Avacyn, Seraphs Sanctuary a Goldnight Redeemer a můžete se léčit o sto šest.

Jakmile přijdou andělé na bojiště, tak je bitevní plán jasný - útok! Serra Angel a Archangel mohou díky vigilance ability útočit i blokovat. Voice of the Provinces přichází do hry s malým kamarádem, který může blokovat protiútok. A nakonec Angel of Glorys Rise vzkřísí všechny Humans, kteří zemřeli v bitvě již na začátku.

Jakmile si zahrajete s tímto balíčkem, tak určitě budete chtít rozšířit váš balíček o další anděly. Naštěstí Avacyn Restored nabízí mnoho úžasných voleb. Např. Angel of Jubilation, Restoration Angel a Sigarda, Host of Herons jsou úžasní. Avšak nikdo z nich není lepší než samotná Avacyn, Angel of Hope. Nezničitelná 8/8 anděl, který udělá nezničitelné všechny vaše permanenty!

Angelic Might WoTC
Main Deck Sideboard
11 Forest
13 Plains
1 Seraph Sanctuary
1 Angel of Glory’s Rise
2 Angelic Wall
1 Archangel
3 Borderland Ranger
2 Cathedral Sanctifier
2 Emancipation Angel
2 Gideon’s Lawkeeper
1 Goldnight Redeemer
1 Herald of War
2 Seraph of Dawn
2 Serra Angel
1 Timberland Guide
1 Voice of the Provinces
2 Angel’s Tomb
1 Bladed Bracers
1 Builder’s Blessing
2 Defang
1 Defy Death
1 Oblivion Ring
2 Rampant Growth
2 Righteous Blow
1 Scroll of Avacyn
1 Triumph of Ferocity
 

Solitary Fiends:

Magic the Gathering Avacyn Restored Intro Pack: Solitary FiendsS Intro Packem "Solitary Fiends" je vaší strategií mít na stole pouze jednu příšerku. Jste pak mnohem silnější, pokud se vám ji podaří splnit. Např. Demonic Rising vás zásobuje 5/5 létajícím démonem a Lone Revenant vám zajišťuje přísun dalších karet. Další příšery jako Fettergeist a Havengul Skaab jsou nejlepší, když jsou na stole sami a nešikanují vaše další příšery.

Enchantmenty jako Homicidal Seclusion (dá osamocené příšeře +3/+1 a lifelink) nebo Predators Gambit (dá osamocené příšeře +2/+1 a intimidate) udělají z vaší příšerky vraždící stroj, který rozcupuje oponenta na kousky. A jakmile budete mít příšeru s obrovskou silou, tak toho využijte pomocí Triumph of Cruelty a Essnece Harvest!

Hrát však jen s jednou příšerou může být riskantní, protože se nemáte jak bránit soupeřovu protiútoku. Naštěstí má balíček mnoho způsobů jak odrazit útok vašeho oponenta. Frost Breath a Crippling Chill  zmrazí oponentovi příšery. Into the Void a Peel from Reality vrátí příšeru do ruky jejímu majiteli - tohle se hodí i vám, když budete chtít mít na stole jen jednu příšeru. Alchemists Apprentice a Crypt Creeper jsou zvláště užiteční pomocníci. Nejen, že mohou zablokovat smrtelný útok, ale mohou se obětovat kdykoliv, kdy potřebujete mít jen jednu příšeru.

Pokud budete chtít vylepšit tento balíček, tak zkuste přidat Descend into Madness. Enchantment, který přinese pro vašeho oponenta devastující následky, zatímco vy budete dodržovat "osamělou strategii". Dalším silným kouskem do balíčku je Tamiyo, the Moon Sage. Planeswalker, který oslabí soupeřovi příšery a vám doplní karty do ruky.

Solitary Fiends WoTC
Main Deck Sideboard
11 Island
13 Swamp
3 Alchemist’s Apprentice
1 Corpse Traders
1 Crypt Creeper
2 Fettergeist
1 Havengul Skaab
1 Lone Revenant
2 Marrow Bats
2 Mist Raven
2 Renegade Demon
2 Undead Executioner
2 Crippling Chill
1 Demonic Rising
2 Doom Blade
2 Essence Harvest
2 Frost Breath
1 Homicidal Seclusion
2 Into the Void
2 Peel from Reality
1 Predator’s Gambit
1 Swiftfoot Boots
2 Tormentor’s Trident
1 Triumph of Cruelty
 

Slaughterhouse:

Magic the Gathering Avacyn Restored Intro Pack: SlaughterhouseKlíčem úspěchu u Intro Packu "Slaughterhouse" je zabíjet příšery vždy, když to jde. Nejšílenější na tom je, že budete chtít zabíjet nejen oponentovi příšery ale i vaše vlastní! Mnoho příšer v tomto balíčku však nezůstane mrtvých dlouho. Jejich smrt není pro vás nevýhoda. Poprvé, když zemřou, tak se příšery s undying abilitou vrátí zpět a navíc mnohem silnější než předtím!

Máte mnoho příšer, které vám dají výhodu, když zemřou. Goblin Arsonist a Gang of Devils dají zranění, Maalfeld Twins vám přinesou zombíky, Driver of the Dead vám vrátí příšeru ze hřbitova do hry... A aby to nebylo málo, tak karty jako Harvester of Souls, Blood Artist a Havengul Vampire vám dávájí výhody jakmile zemře jakákoliv příšery, je jedno co to bylo zač.

Nakonec budete mít úplnou nadvládu nad smrtí, že obětování vlastních příšer bude jen fraška. Barter in Blood, Bone Splinters a Fling jsou karty, které vám umožní zabít oponentovi příšery za cenu obětování vlastních příšer. To se může zdá fér, ale oponentovi příšery zůstávají mrtvé dál, ale vás Butched Ghoul se vrací zpět ze záhrobí a Harvester of Souls vám za to přináší karty. To je pak pravé peklo.

Aby byl váš balíček ještě ďábelštější, tak zvažte přidání Killing Wave. Černé kouzlo, které buď zabije oponentovi příšery, nebo ho obere o životy. Hound of Griselbrand je další ohavnost, má jak undying, tak double strike. Nakonec Vexing Devil, ten dá oponentovi možnost volby. Buď čelit 4/3 příšeře nebo dostat 4 zranění - to vše za pouhou jednu manu!

Slaughterhouse WoTC
Main Deck Sideboard
12 Mountain
13 Swamp
1 Blood Artist
1 Bloodflow Connoisseur
3 Butcher Ghoul
2 Demonic Taskmaster
1 Demonlord of Ashmouth
1 Driver of the Dead
2 Evernight Shade
1 Gang of Devils
2 Goblin Arsonist
1 Harvester of Souls
1 Havengul Vampire
1 Hunted Ghoul
1 Maalfeld Twins
2 Raging Poltergeist
2 Reassembling Skeleton
3 Soulcage Fiend
2 Barter in Blood
2 Bone Splinters
2 Fling
2 Grave Exchange
1 Scroll of Griselbrand
1 Unhallowed Pact
 

Fiery Dawn:

Magic the Gathering Avacyn Restored Intro Pack: Fiery DawnIntro Pack "Fiery Dawn" se zaměřuje na sílu Humans pracujících dohromady. Protože se jedná o agresivní, tak bude vašim hlavním cílem sázet jednu příšeru za druhou a útočit co nejdřív.

Mnoho vašich karet vám dá nějaký bonus, jakmile zahrajete další příšeru. Třeba Kessig Malcontents a Vigilante Justice dávají zranění. Takže můžete buď sestřelovat potencionální blokery nebo střílet do oponenta. Budete tak mít čistou cestou pro útok a dřív oponenta zabijete. Kruin Striker má zase dočasně větší útok a Goldnight Commander dočasně posiluje všechny vaše příšery. Cathars Crusade je enchantment, který posiluje vaši armádu nastálo!

Snad nejdynamičtější kartou tohoto balíčku je Thatcher Revolt. Vzhledem k tomu, že dává do hry 3 Humans tokeny, tak ability ostatní karet se spouští 3x za sebou! Samozřejmě vám dá taky malou armádu, která je žíznivá po krvi vašeho soupeře. Přidejte k tomu Zealous Conscripts, který ukradne jednu oponentovu příšeru na vaši stranu a pár blesku jako Incinerate a Pillar of Flame a spravedlnost přijde rychle.

Pokud byste chtěli využít fritovacího potencionálu toho balíčku, tak Burn at the Stake a Bonfire of the Damned jsou skvělý způsob jak ukončit hru v proudu ohně. Pokud však chcete zvýšit počet silných Humans v balíčku, tak Champion of the Parish z Innistradu je jeden z nejlepších bojovníku, kterého můžete přidat.

Fiery Dawn WoTC
Main Deck Sideboard
12 Mountain
12 Plains
2 Benalish Veteran
1 Devout Chaplain
2 Elite Vanguard
2 Goldnight Commander
2 Kessig Malcontents
2 Kruin Striker
1 Manic Vandal
2 Moorland Inquisitor
3 Riot Ringleader
1 Somberwald Vigilante
2 Thraben Valiant
1 Zealous Conscripts
1 Angelic Armaments
1 Banners Raised
1 Cathars’ Crusade
1 Commander’s Authority
1 Fireball
2 Incinerate
1 Pacifism
1 Pillar of Flame
3 Thatcher Revolt
2 Vigilante Justice
1 Zealous Strike
 

Bound by Strength:

Magic the Gathering Avacyn Restored Intro Pack: Bound by StrengthPokud máte rádi týmovou práci (a udolat tak svého soupeře), tak si zamilujete Intro Pack "Bound by Strength". Abilita soulbound spáruje vaše bytosti a ty pak budou mít větší sílu a získají další výhody. Takže neváhejte a hrajte jich co nejvíc!

V některých případech je spárování dvou soulbond příšer dohromady tou nejlepší volbou. Jindy se zas mohou rozdílné způsoby vyplatit. Pokud spárujete Tandem Lookout a Latch Seeker, tak Latch Seeker je neblokovatelná příšera, která vám dá kartu, když dá zranění do oponenta. A spárovat cokoliv s Flowering Lumberknot je také dobrý nápad. Protože tahle 5/5 potvora za 4 many může útok a blokovat jen když je spárovaná.

Samozřejmě, že balíček má i pár triků v záloze. Joint Assault dá +2/+2 jakékoliv příšeře a je jedno jestli je spárovaná nebo ne. Ale pokud je, tak i ta dostane +2/+2! Flash abilita Wolfir Avenger vám dá moment překvapení a můžete spárovat bytost ve chvíli, kdy to soupeř nejméně čeká. Nephalia Smuggler a Deadeaye Navigator vám umožní exilovat příšeru a obratem ji vrátit na bojiště. Tím můžete zrušit oponentovo kouzlo nebo vytvořit nový soulbond pár. A pokud vše ostatní selže, tak skvěle načasovaný Overrun může rychle ukončit hru ve váš prospěch.

Pokud budete chtít vylepšit tento balíček, tak prvním krokem bude přidání dalších Wolfir Silverheart. Další skvělou volbou je Soul of the Harvest. 6/6 příšera, která vám dá kartu za každou nontoken příšeru, kterou zahrajete. Nakonec Descendants Path vám může přinést každé kolo zadarmo příšeru.

Bound by Strength WoTC
Main Deck Sideboard
13 Forest
12 Island
1 Acidic Slime
1 Deadeye Navigator
2 Druid’s Familiar
2 Elgaud Shieldmate
2 Flowering Lumberknot
1 Geist Trappers
2 Latch Seeker
2 Llanowar Elves
1 Nephalia Smuggler
2 Nightshade Peddler
1 Pathbreaker Wurm
1 Runeclaw Bear
2 Tandem Lookout
3 Trusted Forcemage
2 Vorstclaw
2 Wingcrafter
1 Wolfir Avenger
1 Wolfir Silverheart
1 Ice Cage
2 Joint Assault
2 Lair Delve
1 Overrun
 

Podrobnou recenzi jednotlivych Intro Packů vám v nejbližších dnech přinese Adam Faldyna. Proto sledujte pravidelně magic-guru.cz, ať je neprošvihnete :). Jinak doufám, že vám prozatím bude tahle minirecenze stačit a pokud jste začátečník nebo hledáte nový levný balíček, tak že vám pomůže v rozhodování.


Jakub


Volně přeloženo z wizards.com - Avacyn Restored Intro Pack Decklists by Monty Ashley.

Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement