Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Saturday, April 28, 2012
Zafiho deník: prerelease Avacyn Restored
Autor: AdamF @ 8:11 PM :: 2880 Přečtení :: 2 Komentáře :: :: Reporty
 

Po dlouhé době zdravím čtenáře Magic Guru, dnešní report je z prerelease Avacyn Restored v Olomouci. V následujích řádcích se dozvíte, co jsem si otevřel, jak jsem hrál a také jak jsem se nakonec umístil.

Prerelease turnaje od ostatních turnajů ve formátu sealed deck odlišuje prerelease promokarta. Od Innistrad je promo kartou rare karta místo mythic rare karty. Pro Avacyn Restored Wizards vybrali Moonsilver Spear. Po dlouhé době (naposledy v edici Fifthdawn) byl jako prerelease promo použit Equipment. Moonsilver Spear hodně připomíná Geista of Sain Traft. Alternativní obrázek použitý pro promokartu se mi zdá lepší než ten, jaký můžeme najít v boosterech, což se nestává moc často.

Prerelease Avacyn Restored Wizardi ozvláštnili i Helvaultem, tajemným předmětem, který hraje důležitou roli v příběhu a na těch turnajích ukrýval bonusové předměty pro hráče. Jeho obsah měl být tajemstvím až do prerelease, ale bohužel unikl na internet.

Jelikož se prerelease zúčastnilo pouze třináct hráčů, což je o deset méně než minule, nebylo těžké Helvault otevřít. Na začátku turnaje každý hráč dostal Achievment kartu, na které bylo pětadvacet úkolů. Za každých pět splněných úkolů mohl hráč odlepit jeden ze zámků Helvault. Helvault na sobě měl celkem dvacet zámků.

 

Místem konání olomouckého prerelease Avacyn Restored byla restaurace Arigone, což je jedna z těch luxusnějších restaurací, kde najdete opravdové palmy, bonsaje, prosklenou střechu a kožené sedačky.

Prerelease se účastnilo, jak již jsem psal, třináct hráčů, a tak se muselo použít 78 boosterů, to znamená 2 displaye a 6 boosterů. Moje boostery pocházely z toho třetího displaye. A na to, co jsem rozbalil, si opravdu nemohu stěžovat.

První booster, na obrázku Archangel, v sobě skrýval mytickou červenou bytost – Malignuse.

Druhý booster, na kterém byl vyobrazen Griselbrand, ukrýval Zealous Conscripts, což je dle mého názoru na Limited opravdu skvělá karta,

Třetí booster na sobě nesl ilustraci samotné Avacyn, ale uvnitř jsem našel Arcane Melee.
Čtvrtý booster, na jehož obalu byl Tibalt, obsahoval Silverblade Paladina a foilové Rite of Ruin.

Pátý booster, který měl na obrázku Giselu, obsahoval Druid’s Repository.

Poslední booster, opět na obrázku Archangel, byl velmi napínavý. Představte si, že kartu po kartě odkrýváte příšerné common a uncommon karty, o kterých zcela jistě vítě, že je nebudete hrát, a najednou se díváte na mintové Temporal Mastery.
Závěrem je, že v boosterech, na kterých je vyobrazený Archangel jsou mytické karty.

 

Abych nějak shrnul otevírání boosterů: vstupné se mi zaplatilo, Temporal Mastery je nejdražší a možná i nejpoužitelnější kartou sady. Poté jsem se pustil do stavby balíčku. Rád bych uvedl, že decklist, který je zde vypsaný, je až ten, který jsem hrál po druhé hře. Nejdříve jsem se snažil hrát červenomodrý balíček, ale neosvědčil se, a tak jsem poté hrál červenobílý balíček. Mezi koly bylo umožněno deck libovolně měnit.

 

Pravidlo 23-17 jsem se už naučel dodržovat, ale i tak jsem si s sebou radši vzal přesně 40 obalů.

 

Riot Ringleader – tuto kartu jsem otevřel dvakrát a zařadil jsem je obě. Celkem jsem hrál devět Humanů a Ringleader se určitě osvědčil.

 

Zealous Conscripts – intro packové rare, které ale vyhrávat bude více Limited hry. Vždy jsem získával kontrolu jen nad bytostmi, nejlepší použíti Conscripta je na soupeřovu bytost, která má soulbond a která je spárovaná, protože tak pouto rozbijete.

 

Moorland Inquisitor – tento Human nějak extrémně silný není a ani jsem neměl šanci s ním zahrát, protože mi ani jednou nepřišel na ruku.

 

Silverblade Paladin – jsem si jistý, že tohoto rytíře budeme potkávat i v Constructed balících. Je to i dobré buy-a-box promo, ale jeho kvality na Limited opět nemohu posoudit, protože jsem jej ani jednou během turnaje nezahrál.

 

Kessig Malcontents – s trojkou dopředu šlo o dobrou bytost, jeho schopnost jednou udělila dokonce i 4 zranění, ale nejlepší situace byla tehdy, když jsem si jej bliknul Cloudshiftem.

 

Mad Prophet – červení looteři mají převrácené pořadí od modrých looterů, ale zase toto znevýhodnění vynahrazoval haste.

 

Farbog Explorer – proti hráčům, kteří hráli černou to byla opravdu nepříjemná karta, obzvlášť pokud útočil společně s Ringleadery.

 

Cloudshift – tahle karta je lepší, než se zdá. Osvědčila se jak s Kessig Malcontents, tak i s Zealous Conscriptem.

 

Banners Raised – karta, která nalezla největší uplatnění v situacích, kdy jsem útočil čtyřmi a více bytostmi, což se ale moc nestávalo.

 

Pillar of Flame – skvělý červený blesk, který obchází undying, ale je velká škoda, že se jedná o sorcery.

 

Zealous Strike – neměl jsem moc karet na zabíjení bytostí a tak jsem hrál tohle posilování.

 

Rite of Ruin – červené ničení, které může poklidit celý stůl, ale stojí sedm man, které jsem často získal až moc pozdě.

 

Vigilante Justice – s mými devíti Humany byla Vigilante Justice skvělá karta, která se vypořádala s bytostmi jako Latch Seeker a podobnými.

 

Bladed Bracers – s devíti Humany a dvěma anděli opět hratelná karta.

 

Heirs of Stromkirk – proti soupeři, který nehrál červené bytosti dobrá karta, protože zabíjení v edici je velmi málo.

 

Voice of the Provinces – tohoto anděla jsem zařadil do balíčku dvakrát, dobré na něm bylo i přidávání Human tokenů, kteří mohli najít uplatnění v Vigilante Justice.

 

Scalding Devil – nenápadná bytost, která v late-game může udělit až tři zranění za kolo.

 

Gang of Devils – druhý ďábel balíčku obvykle zablokoval útočící bytost, po své smrti ji dorazil a zbytek zranění udělil do soupeře.

 

Raging Poltergeist – vanilková 6/1, nic lepšího jsem už nenašel.

 

Malignus – jediné mythic rare v balíčku, po příchodu do hry někdy i 10/10, ale hru sám vyhrát nemůže, protože se jeho síla a odolnost mění spolu s počtem soupeřových životů.

 

K těmto kartám jsem přidal 9 Mountain a 8 Plains. Finální decklist:

WR prerelease AVR AdamF
Main Deck Sideboard
1 Silverblade Paladin
1 Rite of Ruin
1 Malignus
1 Zealous Conscripts
2 Kessig Malcontents
2 Riot Ringleader
2 Voice of the Provinces
1 Vigilante Justice
1 Heirs of Stromkirk
1 Raging Poltergeist
1 Gang of Devils
1 Scalding Devil
1 Moorland Inquisitor
1 Mad Prophet
1 Farbog Explorer
1 Cloudshift
1 Banners Raised
1 Pillar of Flame
1 Zealous Strike
1 Bladed Bracers
8 Plains
9 Mountain
 

První kolo

S tímto soupeřem jsem hrál první hru na prerelease Dark Ascension.

Hned první hru soupeř vyhrál hod kostkou a zahrál Appetite for Brains, čímž mě zbavil Zealous Conscripts. Vykládal jsem bytosti jako Riot Lingleader a Mad Prophet, ale pak začal příval zemí a prohrál jsem.

Druhá hra se nesla v podobném duchu. Appetite for Brains, hned druhé kolo jsem si líznul Temporal Mastery (v prvním kole jsem hrál UR deck), které jsem nemohl zahrát a tak zůstávalo na ruce. Ringleader ani Vigilante Justice už situaci nezachránili.

 

Prerelease tedy vůbec nezačalo podle mých představ a rozhodl jsem se balíček přestavět na WR verzi).

 

Druhé kolo

S tímto oponentem jsem hrál druhou hru na prerelease Dark Ascension.

Hra začala pěkně, vykládal jsem levné agresivní bytosti a pak se zastavil na čtyřech zemích. Malignus a Zealous Conscripts mi zůstávali na ruce a když jsem si konečně líznul pátou zemi a mohl jednoho z nic zahrát, už bylo moc pozdě. Soupeř zahrál Fettergeista a Latch Seekera, nakonec k těmto bytostem přidal ještě Lone Revenanta.

Druhou hru začal soupeř Nightshade Peddlerem a Timberland Guidem. Díky cloudshiftovanému Zealous Conscripts jsem získal stálou kontrolou nad Fettergeistem. Poté soupeř zahrál Lone Revenanta a já Malignuse, ale nenašel jsem odpověď na neblokovatelného Latch Seekra.

 

Prerelease začalo směřovat špatným směrem, sice jsem otevřel dražší karty, ale dobrý balíček jsem nepostavil.

 

Třetí kolo
A aby mi moji předtuchu DCI Reporter potrvrdil, dostal jsem na další kolo bye. Tak jsem si tedy dal v restauraci lahodný steak s jemnou žampiónovou omáčkou, povidlovým přelivem a hranolkami. Jelikož se mi nechtělo hodinu čekat na místě, vyrazil jsem domů, bydlím totiž osm minut pěší chůze od restaurace Arigone.

Ve chvíli, kdy jsem odcházel, se mi podařilo splnit patnáct úkolů z Achievment card (zahraní karty za miracle cost, zničení démona pod oponentovou kontrolou, blokováníí dvou nebo více bytostí útočích v jednom kole, plácnout si s hráčem, který kontroluje legendární permanent, zahrát mythic rare kartu, exilovat oponentovu kartu, udělit zranění démonem nebo ďáblem, zahrát kartu, která soupeře nutí obětovat bytost, představit se hráči, který byl dnes poprvné na prerelease, kontrolovat tři a více Humanů a dát flying bytosti bez flying, vrátit oponentovi permanent na ruku, vrátit bytost z exilu nabojiště, citovat flavortext zahrané karty a útočit pěti a více bytostmi najednou) a otevřel jsem tři zámky na Helvaultu.

 

Čtvrté kolo

S tímto oponentem jsem hrál v pátém kole na prerelease Dark Ascension.

Jeho balíček stavěl na mechanice Soulbond. Hrál Nightshade Peddlera, Druid’s Familiara, Hanweir Lancera, Joint Assault, Trusted Forcemaga, Pathbreaker Wurm a Wild Defiance, která znehodnocovala můj Vigilante Justice.

Pouta mezi jeho bytostmi se s mým nedostatkem zabíjení rušila těžko a levné agresivní bytosti dvěma 4/4 deathtouch bytostem ve třetím kole nemohou dlouho vzdorovat.

Druhá hra byla epickým soubojem mezi Sigardou, Host of Herons a Malignusem. Oponent do sebe nechal projít Malignuse, čímž snížil své životy na 10 a z Malignuse byla pouhá 5/5. Díky Angelic Wall už Malignus znovu neprošel.

 

Oponent měl opravdu štěstí na otevřené karty. Kromě Sigardy našel ještě foilovou Avacyn, Angel of Hope a sférochodkyni Tamiyo, the Moon Sage.

 

Díky této prohře moje účast v odměněných hráčích nebyla možná a byl jsem rád, že už zbývá poslední kolo a je na řadě otevírání Helvaultu.

 

Otevírání Helvaultu

Byla rozlomena poslední pečeť a Helvault byl otevřen. Většinu prostoru zaujímal vzduch, ve kterém se vznášela papírová Avacyn. Na dně se ukrývaly kostky, tokeny a oversized karty legendárních bytostí tohoto setu.

Odnesl jsem si dva tokeny, kostku a oversized Avacyn a za chvilku se začalo hrát páté kolo.

 

Páté kolo

V pátém kole konečně začal balíček pracovat, jak má. Měl jsem na stole oba Ringleadery, Kessig Malcontents, Zealous Conscripts a hru v šestém kole ukončil Banners Raised.

Druhá hra probíhala obdoběn, soupeř byl poražen během čtyř útoků.

 

Moje jediná opravdová výhra ukončila herně nevydařené prerelease. Díky tomu, že jsem první hru hrál jiný balíček a třetí kolo jsem dostal bye, tak jsem si s novou edicí ani moc nezahrál. A je pravda, že na takový balíček jsem neměl ty nejlepší karty, které edice nabízí. Kdybych si otevřel Fervent Cathara, Lightning Maulera, Hanweir Lancera či Stonewrighta, určitě by se mi hrálo lépe.

 

Ceny a umístění

Celkem není o čem mluvit. Z třinácti hráčů jsem se umístil mezi pěti posledními, nevyhrál jsem ani booster. Zisk sedmi sférochodeckých bodů se v porovnání se 192 body, které jsem minulý týden získal na GP Manchester, zdá celkem zanedbatelný. Na tomto malém prerelease se otevřela foilová Avacyn, foilové Temporal Mastery, Gisela, Sigarda, Tamiyo a Malignus.

Díky Temporal Mastery naštěstí nejsem z prerelease úplně zklamaný a doufám, že se mi na prerealease Magic 2013 bude dařit lépe.

 

Doufám, že se vám report líbil a budu se těšit na viděnou u rozborů jednotlivých Intro Packů Avacyn Restored, které začínají 2. května 2012 na Magic Guru.

 

AdamF

Komentáře
Autor: milape @ Saturday, April 28, 2012 9:13 PM
Pár poznámek:
1/ pravidlo 23:17 neplatí podle mého názoru vždy a všude, záleží na křivce nadraftovaných/poskládaných. Kolikrát se hraje i 22:18, což by se vzhledem k velkým pašíkům v Avacyně kolikrát mohlo stát reálným. Se 17 zeměmi bys potvoru za 8 man většinou fakt nezahrál.
2/ otvírání Hellvaultu přes Achiv. kartu - zajímavé, my jsme museli těch úkolů splnit 8, nikoli 5.
3/ balíček je naprosto špatný, bohužel závislý od otevřených karet na sealed decku. Psát o tohle článek je imho..trošku zbytečné, z tohohle se názor o sadě a jejím hraní udělat nemůže. Chápu, že jsi chtěl něco sepsat, ale psát by se mělo o něčem..to tady není.
4/ Temporal mastery - gratulace :-), ale bude zajímavé sledovat, jak se bude pohybovat cena. I názory jsou od 0 /naprostá blbosta nehratelné/ po 5 /super duper must have/, podle mě karta hlavně na Legačku případně pro Delvera na dvojku, dokud nezakážou Brainstorm (na Legačce, což doufám nastane)

Autor: AdamF @ Saturday, April 28, 2012 9:38 PM
2/ z brožury k prerelease Avacyn Restored:

Number of Players : Break a Seal Every
8-16 - 5 achievments
17-32 - 8 achievments
33-54 - 10 achievments
55+ - 12 achievmens

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement