Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Friday, June 29, 2012
Co nás čeká v Magic 2013 Core Set?
Autor: AdamF @ 3:07 PM :: 4081 Přečtení :: 7 Komentáře :: :: Novinky
 

Co nás čeká v Magic 2013 Core Set?


Vážení Magicoví přátelé, vítejte u článku, který se týká blížící se sady Magic 2013 Core Set. Tato edice, která obsahuje 249 karet bude uvedena do prodeje 13. červnence 2012. A na co všechno se již nyní můžete těšit? Tak přesně o tom bude dnešní článek.

Sférochodci

Sférochodecké karty jsou součástí všech novějších edic. Magic 2013 bude obsahovat šest různých sférochodeckých karet, jedná se tedy o sadu, která obsahuje nejvíce sférochodců. Opět se můžete těšit na tradiční pětici Ajani, Jace, Liliana, Chandra a Garruk. Proti nim se postaví dračí sférochodec Nicol Bolas.
 


 

Ajani se vrací v třímanové podobě, která se jmenuje Ajani, Caller of the Pride. Ajani na Standardu dlouho nebyl a nyní má šanci stát se nejhranějším sférochodcem nového Standardu. Díky svému levnému mana costu a velmi silným schopnostem si dokáže najít místo v mnoha typech Standardních balíčků.

 

Černá sférochodkyně Liliany dostává verzi čtyřmanovou, která se jmenuje Liliana of the Dark Realms. Tentokrát Liliana opouští od svých zahazovacích schopností a místo toho se věnuje spolupráci se Swampi. Dokáže vám Swampy vyhledat v knihovně, zabít či posílit bytosti podle počtu vašich Swampů a svou ultimátní schopností vás dokáže zásobit neuvěřitelným množstvím černé many, která se bude hodit pro placení kouzel s X v mana costu.
 


 

Další čtyři sférochodci jsou reprinty. Z Magic 2012 se vrací sférochodkyně Chandra, the Firebrand, která byla nejúspěšnější verzí Chandry vůbec. Vrací se také Jace, Memory Adept z Magic 2012, který bude cenným kouskem pro všechny odemílací balíky. Své místo v zelených decích si také našel sférochodec Garruk, Primal Hunter.


 

 

Šestým sférochodcem není nikdo jiný než dračí sférochodec Nicol Bolas, Planeswalker. Jedná se o reprint z Confluxu a zároveň o jedinou vícebarevnou kartu v Magic 2013.

Vracející se mechanika – Exalted

V každém Core Setu Wizards používají jednu oblíbenou mechaniku z historie Magicu. V minulosti to byl například scry či bloodthirst, v Magic 2013 se vrací oblíbená mechanika z edice Shards of Alara – bantský Exalted.
Tato mechanika říká, že kdykoliv bytost pod vaší kontrolou útočí sama, získává bonus +1/+1 za každý permanent pod vaší kontrolou, který má na sobě napsáno “Exalted”.
Slovo “Exalted” na sobě mohou mít napsány jak bytosti, tak i další typy permanentů – očarování a země.


V Shards of Alara bloku mechanika Exalted náležela zelenobílomodrému odštěpku Bant, v Magic 2013 ji nalezneme na bílých a černých kartách.

 

Legendární bytosti

Velkou novinkou je také přítomnost legendárních bytostí. Vychází jich přesně pět, pro každou barvu jedna. Tyto karty jsou zároveň foilovou kartou v Intro Pacích, o kterých si něco řekneme později.
 


Bílou legendou je voják
Odric, Master Tactician. Kromě toho, že je to 3/4 bytost s first strike, má také unikátní schopnost: pokud s ním útočí alespoň tři další bytosti, můžete určit, které soupeřovy bytosti budou toto kolo blokovat a jak budou blokovat. Můžete tedy soupeři výhodně pozabíjet bytosti nebo můžete určit, že tyto bytosti toto kolo vůbec blokovat nebudou a všechno zranění tak projde do soupeře.

 

Modrá dostává merfolka jménem Talrand, Sky Summoner. Tato 2/2 legenda vám přivolá do hry 2/2 letce, kdykoliv zahrajete instant nebo sorcery.

 

Černou legendární bytostí je Nefarox, Overlord of Grixis. Je to 5/5 letec za šest man s Exalted, který donutí soupeře obětovat bytost, pokud útočí sám. Jelikož již brzy odrotují Titáni a jiné drahé bytosti, mohl by se Nefarox začít hrát na Standardu.


 

Červená dostává legendárního goblina jménem Krenko, Mob Boss, který za tapnutí sama sebe přivolá do hry X 1/1 červených Goblinů, kde X je rovnu počtu Goblinů pod vaší kontrolou. Pokud ho necháte řádit na stole pár kol, soupeř zcela jistě pozná, jak těžké je čelit armádě goblinů.

 

Nejlepší legendární bytost dostala zelená. Je jí elfka Yeva, Nature's Herald, 4/4 bytost za 2GG. Ona sama má schopnost flash, takže může oponenta překvapit během souboje nebo na konci jeho tahu. Navíc dává všem vašim zeleným kartám bytostí schopnost flash, což znamená, že je můžete zahrát kdykoliv. A pokud bude kontrolovat pět odtaplých zemí, budete mít tři karty na ruce a Yevu na stole, odváží se soupeř zaútočit, když ví, že můžete mít na ruce velmi silné bytosti? Navíc brzy odrotuje Thrun, takže Yeva se určitě začne hrát na Standardu.

 

Reprinty

V každé edici Wizards reprintují několik karet, ale v Magic 2013 Core Set se rozhodli reprintovat několik skutečně vzácných a silných karet z dávné historie Magic: the Gathering.
Jedním z těchto reprintů je oblíbená zelená aura Rancor, která se stává uncommonem a bude velice zajímavá v kombinaci s Glistener Elfem.
 


S novým obrázkem se vrací Door to Nothingness, které nabízí zajímavou alternativní cestu k vítězství.

Dalším artefaktem je Akroma's Memorial, sedmimanový artefakt, který vašim bytostem poskytuje flying, first strike, vigilanci, trample, haste a protekci proti černé a červené barvě. Tento legendární artefakt vychází s mytickým symbolem.

Skvělým reprintem je též Serra Avenger, 3/3 letec s vigilancí za WW, kterého můžete hrát až od vašeho čtvrtého kola. Jedná se o velmi oblíbenou kartu a určitě se zase bude hrát. S mytickou raritou se vrací Serra Avatar.


Černým balíčkům udělá radost návrat Vampire Nighthawka, 2/3 letci s lifelink a deathtouch, který je považován za jeden z nejlepších uncommonů posledních let. Kontrolním balíčkům se vrací zahazování v podobě Duress.

Proti hrobařským reanimujícím balíčkům je zde ultimátní odpověď v podobě Tormod's Crypt. S mnohem děsivějším obrázkem se vrací děsivá panenka Stuffy Doll. Aby hráči mohli hrát všechny barevné kombinace, Wizards opět vydávají set tradičních duálů z Magic 2010 Core Set.

Z minulých Core Setů se vrací Stormtide Leviathan, Sphinx of Uthuun, Primordial Hydra, Titanic Growth, Oblivon Ring, Acidic Slime a mnoho dalších.

 

Lordi

Wizards se rozhodli podpořit určité bytostní typy vydáním jejich lordů. Dva z nich jsou reprinty: Vampire Nocturnus a Captain of the Watch. Tyto karty už před lety ukázaly svou sílu. Novinkou je Merfolk of the Pearl Trident, který se na Standardu sice hrát nebude, protože zde merfolků nic není, ale určitě si najde své místo na Modernu, kde jsou merfolci velmi oblíbeným balíčkem.
 


Prsteny

Velmi dlouho nás Core Sety provázel cyklus artefaktů, který vám přidal 1 život, když hráč zahrál kouzlo dané barvy. Tento cyklus byl velmi neoblíbený a Wizards se konečně rozhodli jej nahradit novým, zajímavějším cyklem. A vymysleli série uncommonových equipmentů – prstenů.

Každý prsten má mana cost 2 a equip cost 1. Všechny dávají vybavené bytosti nějaký bonus – vigilanci, hexproof, regeneraci, haste či trample. Pokud má bytost správnou barvu, položíte na ni na začátku svého kola +1/+1 žeton. Jestli se některý z pětice prstenů dokáže prosadit na Standardu, ukáže jen čas.
 


Další zajímavé karty

Některé karty nespadají do žádné z uvedených kategorií, ale i tak si zaslouží, aby byly v tomto článku zmíněny. Thragtusk je jednou z nejdražších karet celého setu, jedná se o 5/3 bytost za 5 man, které vám při příchodu na bojiště vrátí 5 životů a při odchodu se nahradí 3/3 bytostí. Určitě půjde o zajímavou kartu pro Birthing Pod balíčky.
 


 

Před lety dostala bílá kartu jménem Baneslayer Angel, který byl zaměřen proti démonům a drakům. V Magic 2013 draci vrací úder v podobě mytického Thundermaw Hellkite, což je 5/5 letec s haste, který při příchodu na bojiště udělí 1 zranění každé bytosti s flying pod kontrolou vašich oponentů a tyto bytosti tapne. Poté si může zaútočit a nikdo ji nebude moci blokovat. A pokud dokážete na Thundermaw Hellkite zahrát Cloudshift, je možné, že tapnuté bytosti s flying rovnou zabijete.

Zelená dostává zajímavého Wurma jménem Elderscale Wurm, který má na sobě sedmkrát napsané číslo sedm. Tato karta je i svou schopností velice zajímavá a mnoho hráčů pro ní již vymýšlí využití na Constructed.

Modrá nedostala bytost, ale desetimanový enchantment, který vám dovolí hrát vaše nezemní karty zadarmo! Tato vyjímečná karta nese název Omniscience.

Pokud se chcete podívat na obrázky všech doposud uniklých karet, tak je najdete v tomto albu.

 

Turnaje a promo karty

Ke každé edici samozřejmě patří řada speciálních turnajů. Prerelease turnaje jsou první příležitostí, při které si můžete s novou sadou zahrát. Prerelease Magic 2013 se konají ve dnech 7-8. července 2012 a za svou účast získáte promo kartu Xathrid Gorgon.
 


Za účast na turnajích během 13-15. července 2012 získáte promo kartu Staff of Nin.
 


4-5. srpna 2012 se budou konat Game Day turnaje. Za účast získáte promo kartu Mwonvuli Beast Tracker, pokud se dostanete do TOP 8, získáte foil verzi karty Magmaquake.
 Intro Packy

Intro Packy edice Magic 2013 Core Set obsahují nově dva boostery místo jednoho. Balíček zůstává šedesátikaretní a hlavní rare foil kartou je jedna z legendárních bytostí. Červenozelený Intro Pack Mob Rule obsahuje legendu Krenka, zelenobílý Intro Pack Wild Rush obsahuje legendu Yevu, bílomodrý Intro Pack Path to Victory obsahuje legendu Odrica, modročerný Intro Pack Depths of Power obsahuje legendu Talranda a černočervený Intro Pack Sole Dominion obsahuje legendu Nefaroxe. V průběhu měsíce července na Magic Guru vyjde série recenzí na všech pět Intro Packů.

 


 

Fat Pack

Fat packy edice Magic 2013 Core Set obsahují devět 15karetních boosterů, hráčskou příručku s obrázkovou encyklopedií všech karet edice, velkou krabici až na 500 karet, balíček 80 basic land karet, speciální spindown kostku se symbolem sady a dvě papírové krabičky.

 


Displaye a Boostery

Booster je 15karetní balení, ve kterém máte šanci najít mytickou nebo foilovou kartu. Booster box (neboli display) obsahuje 36 boosterů.

Displaye a boostery si můžete zakoupit u našeho partnerského portálu Veselý drak.

 

Booster Battle Pack

Speciální balení pro dva hráče, které je určeno pro rychlé uvedení do formátu Limited. Obsahuje dva boostery Magic 2013 a dva předpřipravené balíčky. Více se o tomto produktu můžete dozvědět v článku z minulého roku.
 


Event Decks

A ani u Magic 2013 nebude chybět dvojice Event Decků, velmi oblíbených a relativně nových produktů, které představují konkurenceschopný Standardní balíček, který je vhodný pro Friday Night Magic turnaje nebo pro Game Day turnaje. Každý Event Deck obsahuje 60karetní deck a 15karetní sideboard.
Bílozelený Event Deck Repeat Performance staví okolo karty Roaring Primadox, která spolupracuje s kartami s enters-the-battlefield efekty.
Červenomodrý Event Deck Sweet Revenge hraje flashback karty, enchantment Burning Vengeance a spekuluje se o tom, že zda bude obsažen Snapcaster Mage.


Vyjdou ravnické dual-landy v Return to Ravnica?

Již na podzim se vrátíme na oblíbený svět Ravnica. Už dlouho běží spekulace o tom, že během tří edic Return to Ravnica bloku budou reprintovány původní ravnické duály, které jsou velmi oblíbené na Modernu.

A v Magic 2013 vychází mnoho karet, které tuto domněnku podporují. Tyto mají na rozdíl od ostatních zemí, které dokáží vytvořit různou barvy, v prostředním řádku napsáno “Land – Plains Swamp”. Zdá se to být nedůležité, ale díky tomu je dokáže z knihovny vytáhnout Liliana of the Dark Realms. Ale to není jediná karta z M13, které pracuje na podobném principu. Swamp, Island a Mountain dokáže najít Gem of Becoming a dává tak naději vzniku pětibarevných decků.
A
Arbor Elf, Ranger's Path, Farseek.. to vše jsou karty, které výrazně stoupnou na hratelnosti, pokud dual-landy v Return to Ravnica skutečně vyjdou. Pravdu o ravnických dual-landech se ale dozvíme až na podzim.

Podzimní rotace

S vydáním Return to Ravnica bude rotovat Standard a odejdou z něj tak edice Magic 2012 Core Set, Scars of Mirrodin, Mirrodin Besieged a New Phyrexia. Tím pádem přijdeme o mnoho karet, které jsou základem úspěšných balíků.

Ze sférochodců nám odrotují Gideon, Sorin Markov, Elspeth, Koth, Venser, Tezzeret a Karn. Všichni tito sférochodci se během svého období na Standardu více či méně hráli.

Odrotuje taky známá klasika typu Day of Judgment, Doom Blade a Mana Leak. Rozloučíme se také s pěticí Titánů – Sun Titan, Frost Titan, Grave Titan, Inferno Titan a Primeval Titan.

Ze Standardu také zmizí zajímavá karta, které se dokázala prosadit i mimo Standard a dala vzniknout zcela nové strategii – Birthing Pod.

MonoWhite Aggru odrotuje Hero of Bladehold a Mirran Crusader. Také odrotují dva důležité zenity – Black Suns Zenith a Green Suns Zenith.
Mezi artefakty nám bude chybět Mox Opal, Sword of Body and Mind, Sword of Feast and Famine, Sword of War and Peace, Batterskull, Ratchet Bomb a Sphere of the Suns. Odrotuje také důležitý enchantment Tempered Steel a artefaktový titán Wurmcoil Engine.

Odrotují také duály ze Scars of Mirrodin, pětice phyrexiánských prétorů a Consecrated Sphinx.

 

A to je jenom malá část karet, které nás tento podzim opustí. A co se tedy bude hrát po rotaci? To zatím nikdo nedokáže přesně říci, protože neznáme žádnou kartu z podzimního setu Return to Ravnica. Velkou šanci mají ale tribal balíčky, které se doposud hrály na Innistrad Block Constructed – Humani, Spiriti, Zombie a Vampires. Určitě zůstanou také RW Humani a RG Aggro. Na fieldu se udrží také UW Delver. Díky M13 mohou vzniknout decky založené na Exalted a poté už bude záležet jenom na tom, co přinese Return to Ravnica.

 

K dnešnímu dni známe 207 karet z 249. Kompletní spoiler bude zveřejněn 7. července 2012 na oficiálních stránkách Wizards of the Coast. Pokud se chcete podívat na obrázky všech doposud uniklých karet, tak je najdete v tomto albu. Doufám, že se vám úvodní článek k sadě Magic 2013 Core Set líbil a těším se na viděno u rozborů jednotlivých Intro Packů této edice.

 

AdamF

Komentáře
Autor: Jamasaky @ Saturday, June 30, 2012 2:11 PM
Veľmi dobré zhrnutie informácii, ktoré už viacmenej viem, ale to na tom nič nemení. Dobrá práca.

Autor: kubiccek9 @ Saturday, June 30, 2012 9:13 PM
Myslím, že Snapcaster mage se v event decku neobjeví. Kdyby tomu tak bylo klesla by jeho cena tak na 350, což je na takovou kartu škoda.

Autor: AdamF @ Saturday, June 30, 2012 9:21 PM
kubiccek9: Wizards ale cena na sekundárním trhu nezajímá. Vyloučeny jsou pouze mythic rare karty.
V Event Decích vycházejí karty jako Stoneforge Mystic (a ten dokonce ve dvou kopiích), Inkmoth Nexus, Zelený Zenit, Geralfův Messenger, Mirran Crusader, který tím také výrazně ztratily na ceně.

Autor: milape @ Sunday, July 01, 2012 1:58 PM
Věštění z kříšťálové koule sice bohužel neovládám, ale tipnu si, že Snapcaster v ED obsažený nebude. Nějak mi asi něco uniklo, ale W. někde napsali, že na cenu karet (nejen) v ED nedbají? Tak to bysme se pak mohli těšit na nové FTV, kdyby to byla pravda ;) Bude tam Wasteland?
Snap na SCG, Channelu a jinde v podobných krámech stojí 20 USD. Aby jedna karta prakticky byla jak cena ED a Wizardům to bylo jedno? Nevěřím tomu. Minimálně se W. dívají na hranost a hratelnost, Snap se hraje i na Legačce, která v dlouhém horizontu cenu karty určuje.
Nejdražší karty s výjímkou Mystica vždy byly max kolem 200 Kč/kus (ekv. v USD). A o Mysticovi už tehdy W. věděli, že půjde do banu, když šel tehdejší ED na trh. Mystic stál tehdy nejakých 360 Kč/kus a šlo o jedinou cennou výjímku. Cena těhle karet po vydání ED spadne tak o 1/4- 1/3, u karet na dvojku se cena navíc mění turbulentně prakticky furt..stačí, aby někde jeden balík vyhrál nějaké PT(Q) či SCGames.

Dtto původní Ravnické duály. Tam to vidím 50:50, že je znovu reprintnou, ale proč by pak vydávali v Innu opozitní duallandy?Než původní shocklandy si myslím přidají nějaké nové, sesílacími vlastnostmi podobné těm již vydaným v INN...

Autor: Blackwidoww @ Wednesday, July 04, 2012 9:06 AM
citace z pravidel:

702.81. Exalted
702.81a Exalted is a triggered ability. “Exalted” means “Whenever a creature you control attacks
alone, that creature gets +1/+1 until end of turn.” - kreatura pod tvojí kontrolou pokud utočí sama dostane + 1/1 do konce kola

kde si našel toto?

+1/+1 za každý permanent pod vaší kontrolou, který má na sobě napsáno “Exalted”.

V pravidlech sem nic takého nenalezl!

Blackwidoww - Mysteria Cheb

Autor: AdamF @ Wednesday, July 04, 2012 9:15 AM
Pokud kontroluješ Cathedral of War, Sublime Archangel a Nefaroxe, útočící bytost získá +3/+3 do konce kola.
Pokud kontroluješ dvě Cathedral of War, Servant of Nefarox, Sublime Archangel a Angelic Benediction, útočící bytost získá +5/+5 do konce kola.
Bonusy z Exalted se sčítají. V podstatě jsem napsal úplně to samé, co jsi ty našel v pravidlech.

Autor: Koumak @ Wednesday, July 04, 2012 10:51 AM
clanek evidetne je z duvodu aktualnosti usitej hodne horkou jehlou, vysledkem cehoz je pak misty hodne rozpacitej az klucikovskej pohled na novou edici. Perlickou je pak popis prstenu u nich uz autor ani neni co je konec a co zacatek kola ...

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement