Wednesday, October 27, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Friday, July 06, 2012
Nová online sběratelská karetní hra
Autor: Ufin @ 4:27 PM :: 3708 Přečtení :: 4 Komentáře :: :: Novinky
 
 

Nová online sběratelská karetní hra


Zdravím vás u tohoto netradičního článku zde na CMUS, netradičního právě proto, že se tentokrát nebude týkat hry Magic the Gathering přímo. Rád bych vám totiž stručně představil trnovou připravovanou online sběratelskou karetní hru.

            
Nejdřív vám povím, jak vlastně nápad na novou karetní hru vznikl. Už několik let aktivně programuji webové aplikace a vždycky mě lákalo vytvořit nějaký velký projekt, o který bych pak mohl pečovat. Není to zas tak dlouho, co jsem se po delší přestávce vrátil k Magicům a abych se vůbec dostal do světa těch několika nových edic, co mi unikly, musel jsem začít zkoumat na internetu. Brzy jsem poznal zběžně nové karty, prozkoumal nové balíčky a než se rozhodnu, jaký z nich pořizovat, chtěl jsem je všechny odzkoušet. Vzhledem k tomu, že jsem neměl k dispozici dostatek trpělivých oponentů, obrátil jsem se na, vám jistě známý, program Cockatrice (nebo i Magic Workstation, jsou si velmi podobné). Tam jsem odehrál spoustu her a postupně jsem se tak vrátil do světa Magicu.
            
Za tu dobu co jsem aktivně testoval na Cockatrice, se postupně rodila myšlenka nového projektu pro hraní online. Na Cockatrice nebo i jiných dostupných programech zdarma mi chyběla možnost nějakých turnajů a samozřejmě i ten základní prvek Magiců a to sbírání karet, kalkulace, jak nejlépe vylepšit balík, aby se to vešlo do mého „rozpočtu“ a tak dále. Tyto programy jsou určené pro testování, a na to fungují skvěle, ale pokud si na nich chcete doopravdy zahrát, už to není ono. Samozřejmě je zde Magic Online, ale ten už je zase úzce spojen s reálnými pěnězi a než abych dával své skromné příjmy do nehmatatelných kartiček, tak to už je radši dám do těch reálných.
Tak se tedy zrodil původní nápad vytvořit webovou aplikaci pro hraní Magiců, kde by nebyla žádná povinná interakce s reálným světem (s reálnými penězi) a přitom by zde byly ty nejzábavnější herní prvky jako sběratelství a samozřejmě také turnaje. Když jsem si ale začal zjišťovat nějaké informace o realizovatelnosti tohoto projektu, velice brzo jsem se zasekl. Je naprosto logické, že Wizardům (Wizards of the Coast) by se takovýto nápad nelíbil a jejich patent co se týče Magiců je, jak jsem zjistil, velice nekompromisní. Rozhodně by mě nenechali takovou aplikaci provozovat a brzy po otevření bych musel její provoz ukončit.
            
Zbývala tedy jediná možnost, vytvořit pro tento projekt úplně novou sběratelskou karetní hru, která bude fungovat pouze v online verzi. Doteď ještě nevím, jestli bude ten nápad vůbec zrealizovatelný, ale to záleží z velké části také na vás!Dost vyprávění už a pojďme se podívat, jak by vlastně ta hra měla fungovat ze strany vás, potencionálních hráčů. Dejme tomu, že přijdete na úvodní stránku a chcete začít hrát. Dobrá, tak kliknete na tlačítko „Přihlásit se přes facebook“ nebo se zaregistrujete a přihlásíte klasickou cestou, to už je jedno, každopádně se okamžitě dostáváte do prostředí hry a pokud jste ve hře poprvé, je vám přidělen jeden předpřipravený balíček a jeden booster. Když chcete, můžete si projít krátký praktický tutoriál, který vás uvede do základů hry a hned poté vyzkoušet deckbuilder a trochu si vylepšit úvodní balíček, pak už rovnou pokračujete na váš první turnaj. Tam už máte zajištěno, že potkáte hráče na stejné úrovni jako vy a výhra tedy bude záviset jen na vašich schopnostech (a samozřejmě také na štěstí :)). Turnaj samotný pak probíhá skoro stejně, jak jste tomu zvyklí u magiců. Pokud se vám podaří turnaj vyhrát nebo se alespoň umístit v oceněných místech získáváte booster, nějakou promo kartu nebo takzvané coiny (pracovní název :)), které slouží jako herní platidlo. Postupně si vylepšujete, chodíte na další turnaje a za jednotlivé výhry získáváte zkušenosti a vylepšujete si level. S vyšším levelem pak pronikáte do vyšších soutěží, a jakmile nasbíráte zkušenosti a dobrý balík, můžete se vrhnout na nějaký velký turnaj, kde už můžete potkat úplně kohokoli nezávisle na jeho aktuálním levelu.

To byl jen takový krátký úvod k fungování samotné aplikace. Původně jsem chtěl sem rozepsat i již vymyšlené herní principy, ale nakonec tak asi neučiním, protože stejně ještě nejsou zdaleka definitivní. Ale vězte, že na hře samotné už se pracuje a postupně se klube na tento svět a že i vy můžete přispět k jejímu rozvoji!

Co ještě můžu zmínit je, že se nesnažíme, aby hra byla nějak diametrálně odlišná od Magiců, ale zároveň si nemůžeme dovolit, aby byla stejná. Snad jen naznačím, že ve hře pravděpodobně nebude nic, co by plnilo funkci landů, jak je známe, ale nebojte se že byste tím byli ošizeni o many, to rozhodně ne :).
Další vymyšlené principy zde rozebírat prozatím nebudu, ale pokud vás hra zaujala, máte možnost je poznat prakticky hned a dokonce ještě pomáhat s jejich rozvojem. Ptáte se jak? Je to jednoduché, takovýto obrovský projekt nelze dělat v dvou, ve třech lidech a tak pořád sháníme další a další nadšené tvůrce do našich řad. Pro vývoj hry zdaleka, ale není jen potřeba lidí, kteří ji vymyslí, ale také spoustu dalších šikovných vývojářů.Koho tedy hledáme?

Jak už jsem zmínil, sám jsem programátor, takže budu vyvíjet webovou aplikaci jako takovou, ale na to určitě nestačím sám a proto, jsou pro nás momentálně nejcenější programátoři. Pokud umíte programovat v PHP (a ideálně znáte i Nette – to, ale není podmínkou) a umíte pracovat s databází MySQL, neváhejte se mi ozvat. Stejně tak pokud umíte pouze kvalitně „kódit“ v HTML a CSS budete se nám hodit, ale hlavně pokud jste JavaScriptovým mágem tak jste ten nejpotřebnější pro nás :).

Dále sháníme také designery. Ty ještě nemáme žádné a tak pokud se chcete podílet na výsledném vzhledu aplikace nebo dokonce navrhnout design karet neváhejte se mi ozvat taktéž!

Ale i pokud jste obyčejný, technologiemi nedotčený hráč, tak se nám můžete hodit, protože jak jsem zmínil, je potřeba vymýšlet herní principy, vytvořit kopu karet a pak samozřejmě testovat, testovat a testovat :).

Pokud tedy máte nadšení pro tento nový projekt a chtěli byste se na něm aktivně podílet, ať už v jakékoli oblasti, neváhejte mě okamžitě kontaktovat:

E-mail: darkry@dark-project.cz
Skype: firstdragon5
ICQ: 468980306

Děkuji vám za přečtení a také serveru CMUS za to, že mi dovolil zde tento článek zveřejnit. Doufám, že se nám tento projekt podaří zrealizovat a těším se na vás u případných dalších novinek!


Darkry

Komentáře
Autor: Romasik @ Friday, July 06, 2012 11:01 PM
Myslím si,že to není vůbec špatný nápad, ale je tu jeden problém.Když už lidi hrají magici, proč by měli skládat decky ve vaší hře?Místo toho si můžou poskládat balík na turnaj a snažit se něco vyhrát.Je to supr věc pro ty co nehrají podobně hry v reálu, ale pro veterány nebo zažraný nováčky to nebude mít na to, aby místo skládání jejich decku hráli hru s kterou by sice získali "magici" zadarmo, ale zase co jejich x tisíc(Nebudem si nalhávat, že v tom néma každý aspoň 2 :D),které dali do magicu?Prostě dle mého názoru je to čistě pro lidi co magic nemají, ale je to jen můj názor.Každopádně to má šanci na úspěch.Doufám, že se vám to povede a hodně štěstí
Pokud jsou tu chyby, tak mě omluvte,ale byl jsem si to po sobě línej přečíst :D

Autor: Slavek @ Wednesday, July 11, 2012 9:21 PM
No ja nevim ale her tohoto typu uz je na trhu dost treba http://www.shadowera.com/?r=2407153
Mozna by to chtelo udelat stejne jako oni jak na PC tak na android a jablka.

Autor: Honza @ Tuesday, July 17, 2012 7:43 PM
tak shadow era je bomba snad lepsi jak magic :-) bejt to v kartickove forme tak to hraju

Autor: evzen @ Thursday, July 19, 2012 4:30 PM
free krystalky
http://game.shadowera.com/bonus.php

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement