Wednesday, February 08, 2023
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, August 28, 2012
Constructed občasník vol.1: BW Stoneblade (legacy)
Autor: Aggrokumano @ 5:16 PM :: 4046 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Eternal, Reporty, Tvorba balíků
 
Vítám všechny čtenáře, tentokrát u trochu jiné rubriky, než je tu obvyklé. S Tomášem Zýskalem jsme si pro Vás totiž připravili videorozbor jeho legacy balíčku - BW Stoneblade, nebo též Deadguy Ale.

Nejlepší je asi se rovnou podívat na samotný rozbor:Ještě nutno dodat, že jsme zapomněli zmínit, že se Tomáš také chystá vyzkoušet Vindikace, které pravběpodobně nahradí Mirran Crusadery. Tutor, o kterém se pak mluví v sideboardu je Enlightened Tutor.Tady je decklist pěkně pohromadě:

Deadguy AleTomáš Zýskal
Main DeckSideboard
4 Marsh Flats
3 Isolated Chapel
1 Scrubland
4 Wasteland
4 Mishra’s Factory
2 Urborg, Tomb of Yawgmoth
2 Plains
1 Swamp

4 Stoneforge Mystic
3 Thalia, Guardian of Thraben
2 Dark Confidant

2 Mirran Crusader
4 Hymn to Tourach
4 Inquisition of Kozilek
4 Swords to Plowshares
4 Lingering Souls
3 Zealous Persecution

1 Batterskull
1 Umezawa’s Jitte
2 Chrome Mox
2 Sensei’s Divining Top

2 Liliana of the Veil
1 Elspeth, Knight-Errant
 
1 Damnation
2 Infest
2 Perish
2 Kataki, War’s Wage
1 Manriki-Gusari
1 Oblivion Ring
1 Pithing Needle
1 Ravenous Trap
1 Nihil Spellbomb
3 Warmth
 

Teď, když jsme si představili balíček, tak je na čase se také podívat, jak se s ním hraje. Připravili jsme si pro Vás report z menšího legacy turnaje, který se konal v pardubické Tolarii 17. července, a který Tomáš samozřejmě vyhrál .

Že se jedná o menší turnaj ale samozřejmě neznamená, že by byl méně kvalitní. Z decků, které se tam pravidelně vyskytují můžeme jmenovat Esper, Maverick, Fritku, Komboelfy, Reanimátor, High Tide, Junk neb třeba Show and Tell. Akorát RUG Delvera u nás nikdo nehraje...1. kolo – Ondřej Merenus (Allcommon Bant)
 
V prvním kole jsem měl původně bye, ale asi po pěti minutách přišel do herny neznámý hráč, se kterým jsem šel hrát. Měl s sebou dva balíčky a řekl mi, ať si jeden vyberu, že s ním bude hrát celý turnaj, tak jsem jeden náhodně vybral.
Ukázalo se, že to jsou oba dva allcommony, takže to nebyl moc vyrovnaný zápas. V první hře jsem skončil asi na 40 životech, přičemž soupeři nezůstaly žádné karty na ruce a žádné bytosti ve hře. Druhá hra byla dost podobná…
 
2:0 - 1:0:0
 
2. kolo – Daniel „Tochi“ Tocháček (Enchantressky)
 
První hru začínám Thalií v prvním, z čehož Tochi neměl moc velkou radost. Druhé kolo jsem dal na pohodu Mystika a našel jsem Jittu. Jenže Tochi dal Moat a já jsem nemohl dál útočit. Pak jsem dal Lilču a začal jsem jí nabíjet, Tochi muset zahodit Humilitu. Pak se Lilča dostala až na ultimátku a Tochi si mohl vybrat mezi zeměma a Moatem a nechal si Moat.
Mně ale mezitím přišla Elspeth a než si Tochi stihnul líznout zemi, tak jsem ho zabil.
 
Ve druhé hře začínám T2 Mystikem, který pak Tochiho začně sjíždět, ale on zahraje Words of  War a na dvou životech mě nakonec ustřílí.

Poznámka: Enchantressky jsou balík, který se pomocí karet Argothian Enchantress a Enchantress's Presence v kombinaci s levnými enchantmenty (Wild Growth, Utopia Sprawl) snaží vytvořit velkou karetní výhodu. Pak obvykle zahrají kusy jako Moat, Humility či Solitary Confinement, aby paralyzovaly supeře. A vyhrávají přes Words of War, Sigil of the Empty Throne, nebo dokonce přes Emrakula, kterého zahrají pomocí Serra's Sanctum.  
 
A jelikož se hlavně první hra docela protáhla, tak ve třetí jsme si jen stihli oba zamuligenit do šesti a byl konec kola…
 
1:1, 1:0:1

 
3. kolo – Ondřej Horák (Komboelfové)
 
V první hře to mám docela dobré, začínám Hymnou v prvním a ve druhém dávám Mystika pro Jittu. Pak mu všechno sklidím Perzekucí, oblíknu Jittu a zaútočím a on už neměl šanci nic pořádného zahrát…
 
Sidoval jsem všechny vrata, co jsem měl a on sidoval Leyline of Vitality. Ale bohužel ani to nestačilo, sice mi přišel Infest, ale než jsem ho stihnul zahrát, tak dal soupeř Joraga Warcallera a jelikož jsem neměl Sword, tak mě zvládnul ujezdit…
 
Ve třetí hře je soupeř potrestán za špatný keep, kdy nechal ruku jen s jednou zemí a jedním manovým elfem, který dostal Inkvizicí. No a jelikož mu další země nedošla, tak vlastně za celou hru ani nic pořádného nezahrál.
 
2:1, 2:0:1
 
4. kolo – Jan „Štefič“ Štefan (Junk Rock - Junk = WBG)
 
Hrajeme celkem podobné balíky, takže to bude napínavá bitva. A vlastně je to de facto i pomyslné finále celého turnaje. V první hře na začátku každý zahrajeme Hymnu. Štefič pak dává Goyfa, ale toho „sežere“ Liliana. Pak jsem ji začal nabíjet a přišel mi Batterskull, který jsem hned zahrál. Štefič si na to nic nelíznul a vzdává.
 
Ve druhé hře Štefič od začátku tlačí Goyfem a Relikviářem, kteří postupně nabudou obrovských rozměrů. Já mám ale troje Lingering Soulsy, takže můžu dost dlouho chumpovat. Štefič ale měl na ruce celou dobu dva Swordy, kdyby je zahrál na tokeny z Lingering Soulsů, tak by mě asi ujezdil.
Jenže on je nezahrál a tak mi nejdřív po pár kolech došel Sword na Goyfa a pak Liliana, která se postarala o Relikviáře. Pak jsem ji začal nabíjet a Štefič řekl, že kvůli Relikviářovi už má v balíku málo zdrojů zelené many a tak mě nemá jak zabít a vzdává.
 
2:0, 3:0:1

Na ceny se otevřel Hinterland Harbor, který jsem vyměnil za karty do Poxu. Takže vidíte, že se určitě nemusíte bát investovat do legacy balíčků, investice se vám pak bude pomalu vracet .

A to je pro dnešek všechno, ale už tenhle týden se konečně dočkáte slibovaného rozboru M13!

Kumano & Zizin 
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement