Wednesday, October 27, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, September 26, 2012
Co nás čeká v Return to Ravnica?
Autor: AdamF @ 5:07 PM :: 3368 Přečtení :: 3 Komentáře :: :: Novinky
 Vážení Magicoví přátelé, vítejte u článku, jenž vám představí blížící se podzimní sadu Return to Ravnica. Tato očekávaná edice obsahuje 274 karet a do prodeje bude uvedena 5. října 2012. A co přesně tato sada přináší? To se dozvíte v tomto článku!

 

Ještě než se podíváme na karty samotné, je dobré vědět něco o Ravnice. Jak již název setu napovídá, Ravnica je svět, který jsme již jednou navštívili a to v letech 2005 a 2006. V třech edicích jménem Ravnica: City of Guilds, Guildpact a Dissension nám byla představena desítka guild: černozelená guilda Golgari, červenobílá guilda Boros, zelenobílá guilda Selesnya, modročerná guilda Dimir, modročervená guilda Izzet, bíločerný guilda Orzhov, červenozelená guilda Gruul, černočervená guilda Rakdos, bílomodrá guilda Azorius a modrozelená guilda Simic.

 

V první edici Return to Ravnica bloku se vrací guildy Azorius, Izzet, Golgari, Selesnya a Rakdos. Zbylé guildy Orzhov, Simic, Dimir, Gruul a Boros se objeví v druhé edici Return to Ravnica bloku jménem Gatecrash.

 

Sférochodci


Jelikož edice obsahuje mnoho cyklů, karty pěti dvojbarev a mnoho jednobarevných karet, bylo by velico složité vše přesně roztřídit. Na začátek se podíváme na sférochodce, hlavní postavy nových Magicových příběhů.

V Return to Ravnica se dočkáme čtvrté verze oblíbeného modrého sférochodce Jace Belerena, která nese název Jace, Architect of Thought. Na Ravnice existuje deset guild, ale Jace nepatří k žádné z nich, na Ravnice je pouze jako průzkumník. Jeho nová karta upouští od jeho tradičních lízacích a odemílacích schopností. Tento Jace je navržený tak, aby byl dobrý především do multiplayer her, určitě se ale objeví ve Standardních balíčcích.
Naproti tomu zcela nová golgarijská sférochodkyně Vraska the Unseen není bezguildovní. Už podle barev v mana costu můžeme říct, že patří k černozelené guildě Golgari. Gorgona Vraska je ve světě Magicu zcela nová postava. Disponuje velice silnými schopnostmi. Pokud do ní oponentovi bytosti udělí bojové zranění, budou zničeny. Vraska může okamžitě po vstupu na bojiště zničit cílový nezemní permanent. A ultimátkou si Vraska přivolá tři zabijáky, kteří soupeře zabijí jediným útokem.

 

Shocklandy a GuildgatesJe to tak! Oblíbené ravnické duály jsou zpátky, s novými obrázky a flavor texty. Tyto reprinty určitě potěší hráče Modernu, kteří mají ravnických duálů nedostatek a rádi si je zahrajem také na Standardu. V Return to Ravnica nás čekají shocklandy Steam Vents, Hallowed Fountain, Blood Crypt, Overgrown Tomb a Temple Garden. Zbylých pět shocklandů se objeví v Gatecrash.

 

Shocklandy ale nejsou jediné země, které umí přidávat dvě barvy many. Najdeme zde také zcela nový cyklus bran – commonových zemí, které mají podtyp Gate a přichází do hry taplé. To, že mají podtyp Gate, obvykle nic neznamená, ale s některými kartami brány spolupracují.


Guildovní mágové

  


Guildovní mágové vyšli také v Ravnica bloku, kde byli hybridní a měli jednu schopnost od jedné barvy a druhou schopnost od druhé barvy. Jejich jméno bylo odvozeno od jména guldy, například Izzet Guildmage.
Guildovní mágové v Return to Ravnica se nazývají “goldmágové”. Jelikož jsou dvoubarevní a mají dvě dvoubarevné schopnosti, mají zlatý okraj (odtud název “goldmágové). Všichni goldmágové jsou 2/2 uncommon bytosti za dvě many a své jméno mají podle sídla dané guildy, například Nivix Guildmage.

 

Vůdcové guild


 

Každá guilda má svého vůdce a každý vůdce má svou kartu. Všichni vůdci jsou dvoubarevné mytické legendární bytosti. Někteří z nich už dostali kartu během Ravnica: City of Guilds bloku, některá jména jsou úplně nová. Sfinga Isperia se objevila již v edici Dissension a v Return to Ravnica dostává novou kartu jménem Isperia, Supreme Judge. Kromě toho, že je Isperia silná létající bytost, bude vám dodávat karty za každou bytost, která se opováží na vás zaútočit. Dobře známý je taky dračí čaroděj Niv-Mizzet, který dostává novou kartu Niv-Mizzet, Dracogenius. Nový Niv-Mizzet má schopnost obrácenou od toho starého, který uděloval zranění, když jste si lízli kartu. Niv-Mizzet, Dracogenius vám lízne kartu, kdykoliv udělíte zranění oponentovi.

 

Nového pána guildy Golgari jménem Jarad, Golgari Lich Lord znáte již z Duel Decks: Izzet vs. Golgari. Jarad sílí s každou bytostí ve vašem hřbitově, umožňuje vám vaše bytosti obětovávat pro zraňování soupeře a jako každá správná zombie se umí opakovaně vracet z hrobu.


 

 

Démon Rakdos, Lord of Riots se také objevil už v původní Ravnice a v Return to Ravnica dostává mnohem silnější kartu. Sice jej můžete zahrát, jen pokud jste udělili soupeři zranění, ale je to 6/6 tramplující letec za čtyři many, který poté usnadňuje hraní vašich dalších bytostí.


A nakonec Trostani, Selesnya's Voice. Tyto dryáda vás odmění za každou bytost, jež přijde na bojiště pod vaší kontrolu, životy a navíc umí provádět populate, což je nová selesnyanská mechanika.

 

 

 

Mechaniky guild

 
Každá z guild dostala v Return to Ravnica zcela novou mechaniku. Azorius má mechaniku detain (česky uvěznění). Uvězněný permanent nemůže až do vašeho dalšího kola útočit, blokovat a aktivovat své aktivační schopnosti. Jedná se o velice silnou mechaniku, která bude mít velký dopad na Limited.

Rakdos má novou mechaniku unleash. Unleash mají pouze bytosti. Když bytost s unleash přichází na bojiště, můžete na ni položit +1/+1 žeton. Pokud tak učiníte, tato bytost nemůže blokovat. Unleash vás tedy staví před nelehkou volbu: je lepší možnost blokovat, nebo +1/+1 žeton navíc?

Novou mechanikou Selesnye je populate. Populate znamená, že si na bojiště položíte token, který je kopií tokenu bytosti, který kontrolujete. Kouzla s touto mechanikou s sebou občas přinesou tokena, kterého můžete využít jako základ pro populate.


 


 

Mechaniky guild Izzet a Golgari už dobře znáte z Duel Decks: Izzet vs. Golgari. Golgarijskou mechanikou je scavenge, který vám umožní vypovědět vaši bytost se scavenge z hřbitova a položit na danou bytost tolik +1/+1 žetonů, kolik byla síla vypovězené bytosti. Izzet má mechaniku overload, která umožňuje zahrát kouzlo za vyšší cenu s mnohem lepším efektem.

 


Nezrušitelný cyklus

 
 

Nezrušitelným cyklem nazýváme cyklus pěti karet, které mají schopnost “Toto kouzlo nemůže být zrušeno”. Pro každou guildu vychází jedno nezrušitelné: Azorius dostává nezrušitelný Day of Judgment jménem Supreme Verdict, Golgari instantní ničení nezemního permanentu s převedenou manovou cenou 3 nebo méně Abrupt Decay, Selesnya 4/4 bytost za 1GW, která se položí na bojiště, kdyby vás soupeř nutil zahodit ji, Rakdos má sorcery Slaughter Games, které vás zbaví největší hrozby ještě předtím, než ji soupeř stihne zahrát a Izzet má nezrušitelné rušení Counterflux s novou mechanikou overload.

Tento cyklus bohužel nebude v Gatecrash pokračovat.

 

Turnaje a promo karty

I k Return to Ravnica se bude pořádat mnoho turnajů. Prvním z nich budete prerelease, na kterém si vyberete guildu. Podle zvolené guildy dostanete speciální Return to Ravnica Guild Prerelease Box a foilovou promo kartu. Prerelease turnaje se konají 29. a 30. září 2012.

 


 

Takto vypadají Return to Ravnica Guild Prerelease Boxy.

 

Za účast na turnajích během 5-7. října 2012 získáte promo verzi golgarijského Deadbridge Goliatha.


 

27-28. října 2012 se konají Game Day turnaje. Za účast získáte kartu Dryad Militant, pokud se dostanete až do TOP8, čeká na vás foilový Cryptborn Horror.


 


Intro Packs

K Return to Ravnica vychází Intro Packy, pro každou guildu jeden. V těchto Intro Pacích naleznete 60karetní předpřipravený balíček určený pro začátečníky, který můžete zabalit a okamžitě hrát, spolu s dvěma 15karetními booster packy. Kartami z booster packů můžete svůj balíček vylepšit.

Decklisty nových Intro Packů naleznete zde.

Event Decky

Pokud hledáte balíčky na turnajové hraní, třeba na Game Day nebo Friday Night Magic turnaje, může pro vás být zajímavou volbou koupě Event Decku. Tento balíček obsahuje 60karet (mezi nimi sedm vzácných karet), 15karetní sideboard a kostku se symbolem sady. Jeden z Event Decků náleží guildě Rakdos, druhý guildě Golgari.

 


 

Fat Pack

Fat packy edice Return to Ravnica obsahují devět 15karetních boosterů, hráčskou příručku s obrázkovou encyklopedií všech karet edice, velkou krabici až na 500 karet, balíček 40 basic land karet, speciální spindown kostku se symbolem sady a dvě papírové krabičky.
 


 

Displaye a Boostery

Booster je 15karetní balení, ve kterém máte šanci najít mytickou nebo foilovou kartu. Booster box (neboli display) obsahuje 36 boosterů za zvýhodněnou cenu.
Všechny Return to Ravnica karetní produkty si můžete objednat u našeho partnerského eshopu Veselý drak.

 


 

Příběh edice Return to Ravnica bude pokračovat v únoru 2013 edicí Gatecrash. Jelikož je Return to Ravnica velká sada, bude se draftovat samostně. Gatecrash je také velká sada, a tak se bude také draftovat samostatně. Třetí edice Return to Ravnica bloku, kódově pojmenovaná Sinker, bude malá, a po jejím vydání se bude draftovat Sinker-Gatecrash-Return to Ravnica. V této edici se objeví nová verze sférochodce Gideona.

Pokud se vám nová edice Return to Ravnica zalíbila, tak si můžete produkty z této edice předobjednat v našem partnerském eshopu www.vesely-drak.cz. Zasílky budou doručovány v den vyjití edice - 5/10.

 

Doufám, že se vám úvodní článek k Return to Ravnica líbil. Na internetu již nyní najdete kompletní obrázkový spoiler této úžasné edice. Která z guild je ta vaše a jaká karta z Return to Ravnica se vám líbí nejvíce? :-)

 

AdamF

Komentáře
Autor: Werewulf @ Wednesday, September 26, 2012 10:53 PM
Zdravím, děkuji za pěkný článek, ale chtěl bych upozornit na skutečnost, že cyklus pěti nezrušitelných kouzel v sadě Gatecrash pokračovat opravdu nebude.

Zde je vyjádření M. Rosewatera v článku na Wizardech: The answer is that some cycles carry over and some do not. The "can't be countered" cycle is one that does not. It is merely a single cycle in Return to Ravnica.

Odkaz na článek: http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg/daily/mm/214

Autor: AdamF @ Wednesday, September 26, 2012 11:32 PM
Omlouvám se za špatnou informaci, opraveno. Já měl za to, že už bylo potvrzeno, že cyklus pokračovat bude. Tak snad dostanou guildy z Gatecrash jiný zajímavý cyklus :-)

Autor:Blbec @ Saturday, October 06, 2012 5:25 PM
Muzu se zeptat jestli se více vyplatí koupit intro packy z 2013 core set nebo z return to ravnica.
Predem diky za odpoved.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement