Wednesday, August 10, 2022
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, November 06, 2012
Report z Return to Ravnica Game Day v Černý rytíř Brno
Autor: JakubMG @ 8:13 PM :: 3352 Přečtení :: 1 Komentáře :: :: Reporty
 

Report z Return to Ravnica Game Day v Černý rytíř Brno


Zdravím všechny fanoušky Magicu. Vítám vás u mého článku konkrétně reportu z Gamedaye v Brněnské herně Černý Rytíř. Jmenuji se Patrik Procházka a pocházím z Brna. 

Napsat report mě napadlo po zveřejnění soutěže, což bylo až po Gamedayi, takže berte článek s nadhledem.

Dva měsíce dopředu jsem začal vymýšlet, co za balíček si vezmu.  Pohlédl jsem do mé záhadné pokladny a k mé smůle jsem tam moc nenašel a vzhledem k tomu že jsem svůj předchozí deck  (WBR Tokeni) někde ztratil tak moje volba padla na Monobarvy konkrétně na MonoRed protože ten je hratelnej vždycky. Po asi měsíci ustavičného hloubání a procházení balíčků na magic.tcgplayer.com  jsem dospěl k tomuhle decklistu.

Mono Red Aggro Patrik Procházka
Main Deck Sideboard
4 Searing Spear
4 Gore-House Chainwalker
4 Rakdos Cackler
4 Ash Zealot
4 Pillar of Flame
4 Stromkirk Noble
21 Mountain
3 Hellrider
4 Brimstone Volley
1 Pyreheart Wolf
1 Nightbird’s Clutches
3 Mogg Flunkies
3 Rakdos Shred-Freak
1 Zealeous Conscripts
2 Traitorous Blood
3 Tormod’s Crypt
3 Annihilating Fire
2 Volcanic Strength
3 Flames of the Firebrand
1 Nightbird’s Clutches
1 Pyreheart Wolf


Ano balíček berte s velkou rezervou, ale věřil jsem si s ním a to je to hlavní. Hellrider je neskutečně silný a pro soupeře většinou znamená konec.  Zbytek balíčku byly agresivní potvory, které se snažily rychle ujezdit soupeře. Bohužel je na standard jen 12 a kvalitních blesků.  Sideboard sem měl celkem špatný, takže se o něm nebudu moc zmiňovat.

Ale teď k samotnému gamedayi

Turnaj začínal v jedenáct hodin, proto sem v deset vyrazil z domu, na zastávce Poříčí se setkal s kamarádem a do Černýho rytíře jsem dorazil něco před jedenáctou. Kvůli špatné domluvě organizátorů kdo pude hernu otevřít, hernu otevřeli až o půl dvanácté. Byla to celkem nepříjemná půl hodinka, protože pršelo a byly jen 2 stupně nad nulou.

Po otevření herny jsem dokoupil něco do sideboardu a šel jsem počkat na zahájení turnaje. Sešlo se nás celkem dost myslím, že 22, ale nejsem  si úplně jistý.  Vedle se dokonce hrál regionální turnaj v YU-GI-OH,  ale do zbývajících dvou místností jsme se v klidu vešli. Hrálo se pět kol a top8.

1.kolo GW AGGRO

Začal jsem s celkem povedenou rychlou rukou, ale soupeř vyložil ve 2. kole Loxodon Smitera, což pro mě znamenalo celkem stop útoku. Poté přišel na věc i Silverblade Paladin a Rancor.  Paladina jsem sice zabil a soupeře stáhl na 5, ale dalším útokem mě Smiterem + Ranacor zabil.
0:1

Sidoval jsem Traitorus blood a Conscriptse.

Ve druhé hře soupeř mulliganoval do šesti a já měl hodně rychlou ruku plnou Noblů,  Cacklerů a Ash Zealotů. Soupeř měl jen Paladina, který dostal blesk. Hru sem zakončil Hellriderem.
1:1

Ve třetí šel soupeř do 5 a ruku měl pomalou, začínal taplýma zeměma.  Já zahrál Nobla, Cacklera, Rakdos-Shread Freka a Pyreheart Wolfa. Poté soupeř nasadil do hry dva Strangleroot Geisty a Avacyn’s Pilgrima. Zahrál také Call of the Conclave. Oba jsme se stáhli na 5 životů. Soupeř zaútočil vším kromě jednoho Geista já blokl všechno kromě Geista a na stole mi zbyl 2/2 Pyreheart Wolf a rakdos cackler.  V ruce mi nezbývaly žádné blesky, ale měl jsem traitorus blood již od začátku hry, tudíž jsem mu ukradl Geista a vyhrál.
2:1
Celkem 2:1

Po hře jsem byl nadšený, že jsem první kolo vyhrál. Po hře jsem hrál se soupeřem ještě pár her a většinu jsem prohrál, takže můžu konstatovat že jsem měl celkem štěstí.

2.kolo BG Zombies Jakub Daňek

Hrál jsem proti kamarádovi, proti kterému jsem testoval v poměru 5:2, tudíž jsem si hodně věřil ve výhru.

V první hře na mě soupeř vytáhl čtyři Diregraf Ghouly a Rancor, ale já měl ruku trochu rychlejší a k tomu jsem měl i Hellridera, který hru rychle ukončil.
1:0

Sidoval jsem Flames of Firebrand a tormods crypt.

Kuba mulliganoval  do šesti a nechal si ruku s Apetite  for Brains kvůli Hellriderovi.  Ale já žádného v ruce neměl a Kuba měl jen Graveclavera a Diregraf Ghoula. Tudíž jsem se Chainwalkerem, Cacklerem a  Zealotem + Blesky prokousal k vítězství.
2:0
Celkem 2:0

Po téhle hře mě stačila jediná výhra na topku, a po dvou výhrách jsem si celkem věřil.

3.kolo Rakdos Aggro- Jalůvková Michaela

Bohužel mě do třetího kola padlo Rakdos Aggro, což je jeden z těch horších matchupů.

První hru jsem mulliganoval do šesti a soupeřka měla protě rychlejší ruku. Přišli Bump in Night, Blood Artist + Geralf’s Messanger a ještě pár blesků a proto sem solidně prohrál.
0:1

Druhou hru jsem nasidoval Flames of Firebrand, ale ani to nestačilo, protože se neukázal hellrider. Soupeřka vytáhla svižnou ruku plnou blesků Messengerů a blood artistů. Já neměl vyloženě zlou ruku, ale moje potvory na stole prostě moc dlouho nevydrželi.
0:2
Celkem 2:1

Po té hře přišlo trochu zklamání, ale pořád jsem se snažil dál uhrát TOP8.

 

4.kolo Bant Control Jalůvka Josef

Zase jsem měl velkou smůlu, když jsem chytil Bant, což byl příšerný matchup. Hlavně kvůli Thraghtuskům, Centaur Healerům a hlavně Sigardě která se prostě nedal zabít.

Obě hry byly tak špatné, že je sem ani nebudu rozepisovat, chodily mě samé many a soupeř na mě vytáhl až moc Healerů a k tomu ještě Sigardu. Hellrider ani v jedné z her nepřišel, takže jsem obě prohrál.
0:2
Celkem 2:2

Po tomhle kole jsem zjistil, že mám ještě pořád šanci na TOP8 i když budu mít 9 bodů. Takže v příští hře šlo o všechno.

5.kolo  Izzet Control

Nechal jsem si blbou ruku a soupeř pomalu začal vytahovat Jace.  Střílel mi všecky potvory blesky a Mizzium Mortars. Nakonec mě zabil Tokeny z Talrand’s Invocation a Thundermaw Hellkitou.

Sidoval jsem Traitorus blood a Conscriptse.

Druhá hra byla jako kopie té předchozí, takže jsem znovu neměl žádnou šanci.

Obě hry mě zase přišli špatné ruky a soupeř měl moc blesků a hromadného ničení než abych měl šanci na výhru, navíc jsem dělal příšerné chyby. V první hře jsem si dokonce nechal ruku z pěti manama což byla totální blbost. Po druhé hře jsem si prohlížel knihovnu a Hellrideři se na mně vysmívali ze spodku knihovny stejně jako Zealeous Conscripts kterého sem sidoval.
0:2
Celkem 2:3


Do topky jsem se nedostal z čehož jsem byl zklamaný, ale uhrát sem ji mohl, kdybych si nenechával špatné ruky a nedělal zbytečné chyby v posledním zápase.  Jediné co jsem získal, bylo celkem pěkné promo Dryad Militanta. Po odehrání všech zápasů, byla ještě možnost zajít na Gameday do Rishady, ale to mi maminka už nechtěla dovolit, tudíž jsem jel domů šalinou poté jsem zjistil, že autobus jede až za hodinu, tak jsem šel domů pěšky v příšerné zimě.

Patrik Procházka

Komentáře
Autor: MTGpro @ Thursday, November 22, 2012 7:23 PM
Na to, jak si jedl ten kebab, docela dobré skóre.Protihráč v druhém kole byl velmi dobrý hráč, si zapoměl dodat.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement