Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, November 26, 2012
TOP 5 Deskovych her
Autor: LoboCZE @ 10:04 PM :: 2643 Přečtení :: 6 Komentáře :: :: Novinky
 
1. Místo: Osadníci z Katanu

Jednoduchá a přitom velmi zábavná hra pro 3-4 hráče. Hra je posazena do prostředí opuštěného ostrova a jednotliví hráči představují osadníky, kteří se jej snaží obydlet a postavit největší vesnici. Možnosti vyhrát je však několik a to tvoří mnoho příležitostí pro výběr strategie. Navíc mohou hráči mezi sebou obchodovat, což je možnost, jak omezit "hegemona", či pomoci nejslabšímu.

Každá hra je jiná díky  mnoha rozdáním, tj. ostrov vypadá pokaždé jinak je možno ho jinak osídlit. Důležitý je taktéž prvek náhody. Ta je dána házením kostkou a určuje, které suroviny se to kolo budou těžit.

Legendární stolní hru Osadníci z Katanu si můžete koupit za cenu 849 Kč.2. Místo: Activity

Hra je určena alespoň 4 hráčům, horní limit v zásadě není omezen. Hráči utvoří týmy alespoň po 2 lidech, přičemž jeden z týmu předvádí dané slovo a zbytek ho musí uhodnout. Vtip je v tom, že předvádení je možno dělat buď pantomimou, namalovat ho nebo popsat slovem (ale nesmíte říci dané slovo ani kořen slova). Pokud se Vám podaří uhodnout, postupuje Váš tým o daný počet bodů vpřed. Vyhrává ten tým, který dojde na konec hracího pole. 

Kouzlo této hry spočívá v tom, že zapojuje více lidí najednou a i když zrovna hraje jiný tým, můžete se bavit jeho předváděním pantomimy :-). Jednotlivá slova si navíc můžete doplňovat, či sami navrhovat.

Hru Activity si můžete koupit u nás za 549 Kč, Aktivity Gold pak za 649 Kč.3. Místo: Dominion

Desková hra Dominion je tak trochu podobná Magicu. Během ní si totiž vytváříte balíček, s kterým dále hrajete. Začínáte jen se základními kartami, ale další si můžete dokupovat (dokupování je součástí hry, žádné další peníze nemusíte vynakládat :-). Strategii existuje několik a je potřeba i reagovat na ostatní, jinak Vás určitě předhoní. Hra končí ve chvíli, kdy karty, které dokupujete dojdou. Vyhrává pak ten, kdo má v balíčku nejvíce vítězných bodů.

K této hře pak existuje mnoho rozšíření a navíc se může hrát i formou aukce (místo nakupování jednotlivé karty dražíte). Pokud se Vám líbí Magic, tak rozhodně neváhejte.

Deskovou hru Dominion si můžete koupit u nás za 624 Kč.4. Místo: Citadela

Citadaela je desková hra, kterou může hrát 3-7 hráčů (což je super, protože se dá hrát i v lichých počtech). Cílem je vybudovat co největší město. Budovy si kupujete za penízky, které je třeba vydělat. Každý hráč si může v každém kole vybrat jednu z postav a stát se tak např. Obchodníkem, stavitelem, knězem, ale také např. zlodějem, či vrahem. Každá postava má nějakou svou speciální schopnost, jak peníze vydělat (nebo jiné schopnosti, jako např. nebýt okraden :-).

Prvek náhody je do jisté míry omezen (není žádná kostka), ale to doplňuje fakt, že vždy jedna postava nehraje a tudíž není jasné, kdo kterou postavu má, dokud se neodhalí. Plusem je také to, že hra není dlouhá a je celkem jednoduchá na pochopení. Největším plusem je asi její cena.

Stolní hru Citadela si můžete u nás koupit za 349 Kč.5. Místo: Česko

Desková hra Česko je hodně o vědomostech. Hráči musí odpovídat na otázky, které jsou pro ně připraveny a z každé ze 6ti oblastí získat alespoň jednu správnou odpověď než je možné vyrazit do středu hracího pole. Okruhy jsou: historie, kultura, příroda/věda/technika, geografie, sport a různé. Hned bude poznat, kdo dával ve škole pozor :-). Upřímně jde spíš o to, zda se o danou oblast zajímáte a jak jste v obraze...

Hra je rozhodně velmí zajímavá (i když odpovídá někdo jiný, zkoušíte, zda byste věděli odpověď vy). Navíc na konci hry vybíráte otázku soupěřům vy a často tak rozhoduje, jak moc slabou máte "nejslabší" oblast.

Stolní hru Česko si můžete koupit v eshopu Veselý drak za 499 Kč.


Toto je PR článek a je uvěřejněn výměnou za podporu, kterou eshop Veselý drak poskytuje serveru Magic-Guru.cz.Komentáře
Autor: Edwin @ Tuesday, November 27, 2012 1:31 PM
Tak tomu se říká velmi subjektivní hodnocení..

Autor: LoboCZE @ Tuesday, November 27, 2012 1:48 PM
jj, je to subjektivni a navic omezene tim, jake deskovky Vesely-drak.cz prodava. Ale klidne sem piste svuj TOP 5, myslim, ze to bude zajimave porovnat.

Autor: Elden43 @ Wednesday, November 28, 2012 11:06 AM
Jo, omezene, subjektivni a bez uvozeni "komercni sdeleni."

Top5 deskovek bez dalsiho vysvetleni je stejne, jako napsat, ze Top5 karetnich her jsou 1) Magicy 2) kanasta 3) kvarteto s lodema 4) prihlaseni do IZIPu 5) taretova vestkyne a jeji populnocni show

Takze me subjektivni zebricky (s malym vysvetlenim a bez komercniho ucelu):
Rodinne hry (co si zahrat s rodici a neterkami, aby to bylo rychle a ne moc narocne):
1) Osadnici
2) Carcassone
3) Monopoly (doporucuji mnohem vic, nez Sazky a dostihy, zkouseli jsme oboje a herni system je dost jiny:-))
4) Zelvicky
5) Vlacky (Ticket to Ride)

Vazne (mam partu deskovkovych kamaradu a volny vecer/noc):
1) Throught the Ages
2) Agricola/Puerto Rico
3) Dominion s aspon jednou expanzi
4) Dedictvi

Vazne nevazna spolecnost (lid maji radi deskovky, ale sedet 8 hodin za Throught te Ages by nezvladli):
1) Dominion
2) Bang
3) Saboteri

Party spolecnost
1) Pictomania (hodne cool vecicka)
2) Activity/Svetovy a cesky film
3) Bang
4) Galaxy Truckers/Space Alert
5) Cink (pokdu neni po pulnoci:-)), doporucuji chlastaci variantu (vitez kola pije panaka)Autor: Edwin @ Wednesday, November 28, 2012 12:42 PM
Dle předchozího dělení,
Rodinné :

Osadníci
Mondo
Pandemic
Théby
Carcassone

Na párty:

Dobble
Times up
Střelené kachny (a podobné karetky)
RoboRally
twister

HRY : zmíním jen..

Shogun
Im Jahr des Drachen
Ostrov
Údolí králů
Arkham
a spousta dalších,

Autor: LoboCZE @ Wednesday, November 28, 2012 1:15 PM
Super, diky za dalsi komenty. My tak muzeme nabidku her na Veselem drakovi jeste rozsirit.

Autor: milape @ Wednesday, November 28, 2012 10:45 PM
1/ Vládci podzemí
2/ Camelot
3/ Sedm divů světa
4/ Middle Earth Quest
5/ Hra o trůny

A výhled je na Cyclades...až se koupí:-)

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement