Wednesday, August 10, 2022
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Tuesday, January 01, 2013
S Kumanem napříč formáty, aneb víkend plný MTG
Autor: Aggrokumano @ 4:53 AM :: 3736 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Reporty
 
Není nic lepšího, než si po náročném pracovním týdnu zajít na FNM draftík. Přiznám se, že jsem zatím žádný draft s RTR neodehrál, ačkoli teoretických znalostí jsem měl dostatek (videa od Conleyho Woodse udělala své ).
Nad mou účastí se však vznášel otazník, protože jsem měl v pátek noční a vědom si své afinity k dlouhému spaní, jsem si nebyl moc jistý, jestli se po čtyřech hodinách spánku dokážu probrat. Nakonec se to povedlo jen tak tak. Tady bych chtěl poděkovat ČSAD Brno za to, že jejich autobusy jezdí s půlhodinovým zpožděním – kdyby jely na čas, tak bych to nestihl .
Maje ještě půlhodinovou rezervu jsem se odhodlal skočit do tesca pro svačinu, což nebyl moc dobrý nápad vzhledem k předvánočnímu šílenství a tak jsem nakonec přišel přesně na čas, usadil jsem se ke stolu a šlo se na věc.

 
Hned v prvním boosteru mám prý nejlepší limited réro od dob Umezawa’s Jitte (pro neznalé – Pack Rat), ale s radostí si přes něj vezmu foilový Abrupt Decay . Sice je riskantní posílat krysy dál, ale jak jsem později zjistil, tak soupeř po mé levici otevřel Niv-Mizzeta, takže se mu Krysy moc nehodili do barev (i když zkušený hráč by je 100% splashoval).
Na druhý pick jsem vzal Dreg Manglera a pak už to šlo ráz na ráz. Bylo evidentní, že nikdo z hráčů kolem mě už Golgari nedraftoval, protože mezi posledními picky chodily karty jako Daggerdrome Imp a Trestle Troll. Kromě toho jsem ještě stačil otevřít dvě nejbrutálnější réra pro selesnyi – Trostani a Collective Blessing. Obě jsem samozřejmě sváčnul, protože bych velmi nerad proti takovým kartám hrál.
 
S výsledným deckem jsem byl nadmíru spokojen, k dokonalosti chyběl už snad jenom Stab Wound. Při stavbě decku jsem nakonec neodolal a splashnul jsem si, ač bez jediné pláně, Collective Blessing. Kromě toho jsem si splashnul i Explosive Impact, což je si myslím ideální červená karta na splash do Golgari.
 
Deck nakonec vypadal takhle:

GolgariJakub Havelka
Main DeckSideboard
1 Transguild Promenade
2 Golgari Guildgate
1 Mountain
7 Forest
6 Swamp

2 Centaur’s Herald
3 Drudge Beetle
2 Daggerdrome Imp
1 Korozda Guildmage
2 Trestle Troll
1 Stonefare Crocodile
1 Axebane Guardian
1 Sewer Shambler
1 Dreg Mangler
1 Towering Indrik
1 Sluiceway Scorpion
1 Golgari Longlegs
1 Zanikev Locust

1 Abrupt Decay
2 Grisly Salvage
1 Explosive Impact
1 Collective Blessing
 
1 Mind Rot
1 Trestle Troll
 
 
 
Jak vidíte, deck má velmi svižnou křivku a lategame by měl rozhodnout Collective Blessing. Nechybí tu tři nejlepší Golgari komony – Grisly Salvage, Daggerdrome Imp a Trestle Troll.
Se Salvagí je vynikající Zanikev Locust, díky velmi levnému scavengi. Imp je pak vynikající s jakýmkoli scavengem. Troll je dobrý zejména proti Azoriusu, který disponuje velkým množství létajících bytostí.
 
Bohužel se nás sešlo deset, což na draft není nejoptimálnější a tak se hrála (na draft trochu neobvyklá) čtyři kola.

 
1. kolo – Marek Pavlík (Azorius)
 
V první hře jsem totálně míchnutý – šel jsem do čtyř a nechal jsem s jednou zemí. Raději se po hře ujišťuji, že jsem skutečně dal do decku 17 zemí (samozřejmě, že dal).
 
Po tom, co jsem viděl Griffina a Koníka siduju ještě třetího Trolla. Ale ve druhé hře se povede to samé mně a rychle srovnávám. Po dvou nezajímavých hrách to snad bude ve třetí hře lepší…
 
Marek začíná, a ačkoli nemá modrou, tak zahraje tři Pegase a dva Griffiny, takže se musím opravdu hodně snažit. Jednoho Griffina zabije Decay, na druhého musím vyplýtvat Explosive Impact a mezitím se situaci snažím stabilizovat jedním Trollem.
Nakonec proti sobě stojí dva Pegasovéa jeden Troll a já mám poslední život, líznu kartu a je to Imp! Potom mi dojde další Troll a tak partii obracím ve svůj prospěch. Škoda jen, že Blessing bych líznul až kolo poté, co Marek vzdal .
 
2:1, 1:0
 
2. kolo – Jakub Říha (Izzet)
 
Po prvním kole jsem tak lehce skautoval a vím, že Izzet hrají tři hráči, takže předpokládám, že si navzájem brali karty a že to nebudou mít moc dobré.
 
V první hře mám Guildmage, který je proti offcolor deckům vcelku brutální. Kuba ukáže pár Voidwielderů, kteří jsou proti scavenge mechanice dost dobří, ale KrokodýlImpem se racují dosti těžko...
 
Druhá hra je taková divná, oba máme vcelku dobrou křivku, útočíme a moc se neblokuje. Nakonec Kuba útočí a já neblokuju, protože ho protiútokem zabiju. Najednou mám ale pět životů a Kuba má poslední kartu na ruce a já už úplně vidím, jak jsem se nechal nalákat do pasti zvané Explosive Impact. Kuba držel ale na ruce něco úplně jiného – Utvara Hellkitu, která by mě asi zabila, ale na draftu je prostě moc pomalá.
 
2:0, 2:0
 
3. kolo – Míra „Smežbíčko“ Kůřil (Dimir)
 
Smežba prý firstpicknul Detention Spheru, ale nakonec mu azorius moc nechodil a tak skončil v dimiru (jak vidíte, tak se dá nadraftovat solidní deck i bez následování guild).
 
V první hře mám pomalejší začátek a potom, co Smežba zahraje Grave Betrayal najednou nemůžu výhodně blokovat a tak to raději balím...
 
Ve druhé hře pro změnu nenajdu odpověď na Isperia Skywatch, jelikož Zanikev Locust, který by jí rád blokoval, byl nejprve vrácen na ruku a poté detainován… Smežbu na limited holt asi nikdy neporazím.
 
0:2, 2:1
 
4. kolo – Honza Hrudka (Selesnya)
 
Honza má zatím 3:0, takže doufám, že když ho porazím, tak se stanu celkovým vítězem . V první hře uřadují guildmagové, jenže ten honzův dostal Decayem, zatímco ten můj dával v klidu Impovi neblokovatelnost. A když potom dostal pomocí Grisly Salvage i nějaký ten scavenge, tak už nebylo co řešit…
 
Ve druhém hře jde Honza do šesti, ale bohužel za celou hru položí jen dvě země… Podle přihlížejících nechal ruku s několika čtyřdropy. Poučení zní - nebojte se mulliganovat
 
2:0, 3:1
 
Nakonec jsme tři se skóre 3:1 a já končím druhý, za Smežbou. Jelikož ale promo dostávali první dva, tak v tom de facto žádný rozdíl nebyl. A navíc vítězem draftu jsem byl stejně už po first picku . Jenom mě mrzí, že jsem ani jednou nezahrál Blessing… Jednou by přišel kolo po tom, co oponent vzdal a dvakrát jsem ho odemlel Salvagí...
 
Večer jsme zakončili hospodským draftem Avacyn Restored a mým jednokarťákem, který už pokořil magickou hranici 400 karet!
Bohužel ale kamarád, u kterého jsem nocoval, bydlí na okraji města, a tak jsme museli poměrně brzo opustit rozjetou zábavu. Smežba přemýšlí, jak vytechovat deck na další den...
 
V jednu ráno pak dostávám telefon, který mě informuje o tom, že jsem nadraftovaný deck i s foilovým Decayem nechal v hospodě, čili jak se tak říká - shit happens. Zatím to ale neřeším a raději jdu spát, abych nabral sílu do dalších bojů…
 
Sobota je ve znamení modernu, na který jsem si přinesl vlastní funny deck – Alíky. Byl to můj první turnaj s nimi a věřím, že se dají ještě vylepšit, tak aby byli plně kompetitivní. 

Naya AlliesJakub Havelka
Main DeckSideboard
4 Cavern of Souls
4 Razorverge Thicket
4 Arid Mesa
3 Temple Garden
2 Clifftop Retreat
1 Sacred Foundry
3 Plains
1 Forest
1 Mountain

4 Hada Freeblade
4 Kazandu Blademaster
4 Oran-Rief Survivalist
4 Akoum Battlesinger
4 Kabira Evangel
4 Talus Paladin
4 Bloodbraid Elf

4 Lightning Bolt
3 Path to Exile
2 Rancor
3 Stony Silence
3 Ondu Cleric
3 Tormod’s Crypt
1 Path to Exile
2 Thorn of Amethyst
2 Oblivion Ring
1 Gaddock Teeg
 
 
Základ jsou samozřejmě všichni dobří alíci v barvách, doplnění o nejlepší zabíjení na formátu. V decku mi zbyla ještě dvě místa a tak jsem zkusil Rancor, který se mi ale moc neosvědčil. Jako alternativu bych viděl ally lorda Kazuul Warlorda a zajímavě vypadá i Join the Ranks, jenže obě karty jsou docela pomalé.
 
Kromě alíků je tu pak už jen Bloodbraid, což je moje oblíbená bytost a navíc je tu velmi pravděpodobné, že vykaskáduje alíka, takže máme vlastně 3/2 haste tělo „zadarmo“.
 
Další možnost do decku je samozřejmě Aether Vial, ale to je velmi sporná karta. Je výborný s Kabira Evangelem, protože pak můžeme dávat bytostem instantně protekci. Obecně je dobrý proti kontrolům, ale nehodí se k Bloodbraidovi, což je hlavní důvod, proč ho nehraju.
 
Další možnost je taky Ranger of Eos, který hledá Haďáky. Můžu říci, že jsem ho zkoušel v legacy verzi, kde mám Viály a tam mi přišel docela dobrý. Kvůli němu je ale dobré hrát v decku i něco jiného, například takového Grim Lavamancera.
Jenže to bych musel něco vyhodit, a pravděpodobně by to byl nějaký removal, což by zase znamenalo, že kolikrát nebudu mít jak dostat do hrobu karty pro Lavamancera a tak jsem raději zvolil Bloodbraida.
 
Co se zemí týče, tak by se určitě hodilo víckrát Sacred Foundry, ale bohužel nebylo vícekrát k dispozici. Taky by se asi vešla jedna či dvě Gavony Township.
 
Teď už ale pojďme k samotnému turnaji. Sešlo se tuším 15 hráčů a hrálo se pět kol.

 
1. kolo – Petr Stuchlý (Tron)
 
Vůbec netuším, proti čemu hraju, ale vyhrávám hod kostkou. Začínám Haďákem a Stuchlík Urzovkou a Mapou, takže je mi jasné, že hraje Tron. Já pokračuju Blademasterem, zatímco Stuchlík dává zem a hledá zbývající zemi do skládačky. Trošku se bojím, co na mě vyběhne, ale jen to jen Thopter Assembly, na kterou mám Path.
 
Side: Oblivion Ring, Stony Silence, Path to Exile, Gaddock Teeg (ven jde Rancor a Kabira Evanger)
 
Stuchlík začíná a zase má ve třetím kole tron. Na Thopteru tentokrát nemám Path a když se k tomu přidá Bosh, tak rychle vzdávám. Hlavně, že jsem měl Stony Silence (pozn. - on play Stony Silence nesidovat)…
 
V rozhodující hře mám opět rychlý start, ale nedaří se mi líznout čtvrtou zem na Bloodbraida… Nakonec si v reakci na soupeřovo ničení něco vypathuju, ale když na mě pak znovu vyběhne Thoptéra, tak si říkám, jestli jsem to trošku nepokazil. Naštěstí ale líznu Ring a cesta k výhře je volná!
 
2:1, 1:0
 
2. kolo – Míra Kalina (Affinita)
 
Tady není moc o čem psát, Mírovi to totiž chodilo brutálně, v obou hrách dal v prvním kole Mox Opal a Pláty. V první hře mě zabila Ornithoptera a Signal Pest, ve druhé Ravager
 
0:2, 1:1
 
3. kolo – Luděk Pytloun (5c Zoo)
 
Znáte to – land, crack fetch, take two… Tak přesně tenhle deck Luděk hrál. V první hře nechám pomalejší ruku, což je přesně to, co je proti Geistovi of Saint Traft spolu s pár blesky na mé bytosti hodně špatná ruka…
 
Side: Path to Exile, Ondu Cleric
 
Zezačátku dám asi čtyři bytosti a za stavu životů zhruba 30:5 pro mě už vidím výhru. Jenže Luděk pak předvede něco jako 3× Lightning Bolt, 2× Lightning Helix a 2× Tribal Flames a nakonec mě ujezdí Geistem, smutný příběh… Po téhle hře jsem si vzpomněl na Mark of Asylum.
 
0:2, 1:2
 
4. kolo – Jan Haňáček (Hive Mind)
 
V první hře si Honza ani přes několik prolizů nezvládne líznout třetí zemi, takže ho Alíci rozjedou.
 
Side: Oblivion Ring, Thorn of Amethyst, Gaddock Teeg
 
Ve druhé to je obráceně, T2 Blood Moon mě nechá jen s mountainy a jedním forestem a asi o dvě kola později mě zabije Hive Mind
 
Ve třetí hře raději fečuji pro basicy, což se ukázalo jako moudré řešení, protože Honza měl Blood Moon i tentokrát. Po každém líznutí ale jen kroutí hlavou a já ho v pohodě rozjedu. Po hře mi ukazuje tři Hive Mindy na ruce, ke kterým nelízl žádný Pact J.
 
2:1, 2:2
 
5. kolo – Tomáš Wolf (Spirit Jund)
 
Jund by měl být dobrý matchup, protože není zdaleka tak rychlý, jako Naya. První hra je ale velmi smolná. Mám na stole Kabira Evangela a v ruce Talus Paladina. Prakticky tak stačí líznout zemi nebo bytost, bohužel ale líznu Bloodbraida a dalšího Paladina a Tomáš si dá mezitím Bloodbraida into Goyf a dalšího Bloodbraida into Liliana
 
Side: Path to Exile, Oblivion Ring
 
Druhá hra je velmi vyrovnaná, na tomášovy Goyfy mám removal a zůstanou mu jen dva Šamani, kterými si ale přidává spoustu životů. V jeden moment fečuju na konci kola a prohlásím: „Pak se kouknu na vršek a bude tam Bloodbraid.“ A co se nestalo – kouknu se na vršek a byl tam .
O pár kol později mám ještě Bolt na ruce při tomášových pěti životech. Stačilo, kdyby Šamana použil k removnutí instantu nebo sorcery a já bych ho zabil, ale Tomáš to zahrál správně a o pár kol později mě zabil Goyf s Lilčou. Paradoxní je, že stačilo nefečovat a vyhrál bych…
 
0:2, 2:3
 
Tuším, že jsem nakonec obsadil deváté místo. Z prvenství se radoval Míra Kalina, který si to celý den lízal tak poctivě, jako proti mně a měl jako jediný 5:0.
 
Po turnaji následoval klasicky hospodský draft a jednokarťák a paní hostinská mi dokonce vrátila i můj Decay . Moc dlouho jsem se ale tentokráte nezdržel, jelikož mě čekal velkolepý kulturní zážitek ve formě 3D Hobita.
Nebudu se tu o tom rozepisovat, jen řeknu, že jsem byl nadšen, a že ti, co remcají, že to není jako v knížce asi nečetli oficiální vyjádření, ve kterém tvůrci říkali, že to nebude úplně jako v knížce…

 
Po té, co jsem dorazil domů, jsem jen stačil dodělat deck na nedělní dvojku a šel jsem se konečně pořádně vyspat.
 
Na rozdíl od modernu jsem tady přišel s deckem, se kterým jsem pomýšlel na vítězství. Zvolil jsem Jund Zombies, které jsem chtěl vyzkoušet a v případě úspěchu vzít na vánoční turnaj do Najady (o tom více snad už příště).
 
Základ balíku zůstává stejný jako u RB zombies, plus máme navíc Lotleth Trolly, výborné proti kontrolu a Dreg Manglery, což je výborná tempo bytost a občas přinese i extra výhodu díky scavengi.
 
Jako zabíjení jsem zvolil Tragic Slip – dobrý do mirroru a Bonfire – výborný proti GW. V mainu mi nakonec zbyla dvě volná místa. Rozhodoval jsem se mezi Searing Spearem, Mark of Mutiny a Rancorem. Nakonec jsem se rozhodl pro Rancor.

Jund ZombiesJakub Havelka
Main DeckSideboard
4 Blood Crypt
4 Dragonskull Summit
4 Overgrown Tomb
4 Woodland Cemetery
4 Cavern of Souls
2 Swamp

4 Gravecrawler
4 Diregraf Ghoul
4 Lotleth Troll
4 Geralf’s Messenger
4 Dreg Mangler
4 Falkenrath Aristocrat
4 Blood Artist
2 Bloodthrone Vampire

4 Tragic Slip
3 Bonfire of the Damned
2 Rancor
3 Pillar of Flame
2 Golgari Charm
2 Mark of Mutiny
2 Zealous Conscripts
2 Vampire Nighthawk
2 Deathrite Shaman
1 Ultimate Price
1 Underworld Connections
 
 
1. kolo – Pavel Wallach (GW aggro)
 
První kolo forest a Arbor Elf, čli je jasné, proti čemu hraju. Oponent je evidentně začátečník (v kole, kdy vyložil Garruka ho nepoužil, Wolfir Avengera zahrál ve svém kole), což mi práci ještě ulehčuje. Na stůl vysázím pár bytostí, Messenger sice dostal Ringem, ale alfa strike s Blood Artistou na stole v pohodě stačí.
 
Side: Pillar of Flame, Golgari Charm
 
Soupeř má mírné manascrew (tři země), na Ring mám Charm a pak už to bylo hodně jednoznačné.
 
2. kolo – Leoš Kopecký (GW aggro)
 
Leoš hraje deck, který jsem mu půjčil, takže moc dobře vím, co mne čeká. V první hře na mě vyběhne hned ve druhém kole Slon, pak dostane double strike a já nemaje zabíjení velmi rychle prohrávám…
 
Side: Pillar of Flame, Mark of Mutiny, Zealous Conscripts, Nighthawk, Ultimate Price
 
Druhá hra se opět nese v duchu „T2 Slon“. Na konci třetího kola hraje Leoš Restoration Angela a já můžu něco zabít Slipem, rozhodnu se pro Slona. Pak se chvílí přetlačujeme, ale jelikož nemám odpověď na Restoration Angela, tak to vypadá, že prohraju. Kolo před smrtí ale přijde Aristocratka, která ukousne zbylé leošovy životy.
 
Ve třetí hře nechám ruku se dvěma zeměmi, ale za to s Aristocratkou a Konskripty. Když Leoš vítězoslavně hraje jediného Sublime Archangela v decku, tak netuší, do čeho si nabíhá. Sice mi asi dvě kola trvá, než přijde pátá mana, ale následný alfa strike k výhře stačí.
 
3. kolo – Jan Haňáček (Junk Midrange)
 
V první hře moc netuším, proti čemu hraju. Původně jsem čekal Reanimátor, ale nevypadá to tak. První dvě honzovy bytosti dostanou Slipem a pak ho začínám pomalu sjíždět. Najednou je tu ale problém v podobě Nighthawka. Když pak v dalším kole dostane Rancor, tak jen nevěřícně kroutím hlavou a jdu se odebrat k sideboardování…
 
Side: Deathrite Shaman, Mark of Mutiny, Zealous Conscripts
 
Ve druhé hře mám ideálku, sice to zkomplikuje nečekaný Sever the Bloodline na dva Gravecrawlery, ale Marka na největšího honzova obránce (a vzápětí mého útočníka ) k výhře stačí.
 
Jdeme na rozhodující hru, kdy nechám ruku Ghůl, Troll, Slip, dvoje kradení, ovšem bez červené many. Hozna postupně vykládá Slona a Nighthawka a já jsem zatlačen do defenzívy, což díky Trollovi není zase takový problém.
Problém ale nastává, když dolíznu Aristocratku, kterou nemůžu zahrát. Po dlouhém přemýšlení jí nakonec zahodím do Trolla, abych v bloku zabil Slona. Samozřejmě jsem červenou manu dolíznul hned v dalším kole a Honza si ještě k tomu vrátil Slona do hry Faith's Rewardem (prý sidovka na Bonfire).
Potom dlouho přemýšlím, co zahrát… Když dám Konskripty na Slona, tak po útoku Honzovi zůstane jeden život a za dvě kola mně pravděpodobně zabije Nighthawk. Můžu taky zahrát Marku na Nighthawka, ale tím taky nic nevyřeším… Nakonec dám Konskripty na Hawka, jenže Honzovi přijde Sever na Trolla a další kolo je po mně... Kdybych si nechal Aristocratku, hra by určitě vypadala jinak (nicméně Honzovi by pořád zůstal Faith's Reward na ruce).

 
4. kolo – Michal Malý (GW Humans)
 
A do třetice všeho dobrého GW. Prohraju hod kostkou a soupeř začíná Pilgrimem a Paladinem. Já si vyložím Crawlera a Ghůla, jenže pak dá soupeř Gavony Riders na zombáky a já po draw vzdávám…
 
Side: Pillar of Flame, Vampire Nighthawk, Ultimate Price
 
Zezačátku každý dle očekávání vyloží pár potvor, mezi mými je docela podstatný Blood Artista. Michal pak zaútočí vším, a jelikož nemá nic na ruce, tak se nechám v klidu sjet na jeden život. Ve svém zahraju Aristocratku a Michala zabiju.
 
Ve třetí nechám removal heavy ruku, první tři soupeřovy bytosti tak zabiju, pak vyložím dva Messengery a soupeře ujezdím.
 
5. kolo – Tomáš Wolf (Naya midrange)
 
V první hře nechám dost rychlou ruku a Tomášovi nedojde pátá zem na Thragtuska, takže rychle vyhrávám.
 
Side: Mark of Mutiny, Zealous Conscripts, Ultimate Price
 
Tuto hru bych nazval “smutný příběh Rancoru“. Ten se během turnaje moc neosvědčil a většinou jsem ho odsidovával, tady jsem ho ale nechal i po sidu.
 
Tomáš začíná Huntmasterem, já mám mezitím dva zombáky s Rancorem. Když pak Tomáš nic nehraje, očekávám Restoration Angela. Toho Tomáš má, ale má k tomu ještě Erase a já to radši balím…
 
V rozhodující hře nechám pomalejší ruku se dvojitým kradením. Prvního Thragtuska si půjčím Markou a v dalším kole topdecknu Bonfire za tři, na což Tomáš reaguje Restoration Angelem. Ve svém kole útočí tokenem a anděla nechává do bloku, takže mi už jen stačí zahrát Konskripty.
 
4:1
 
Jediným neporaženým hráčem v turnaji se stal Ivan Bruský s Judem a za první místo si odnesl Overgrown Tombu. Já jsem byl na pomocné hodnocení druhý a zbyl na mě Loxodon Smiter – akorát do playsetu.
 
A tady náš příběh končí, jelikož náš hrdina musel další den znovu do práce, což je vlastně dobře, protože jinak by tam u toho jednokarťáku seděl asi ještě teď…
 
Hodně miracle Terminusů a málo mulliganů do nového roku přeje
 
Kumano
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement