Wednesday, October 27, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, January 07, 2013
Flash news #1
Autor: Aggrokumano @ 7:14 PM :: 3166 Přečtení :: 1 Komentáře :: :: Novinky
 
Dámy a pánové, vítám Vás u nové, pravidelné rubriky, která bude vycházet (pevně doufám) každé pondělí. Jak již napovídá název, tak se bude jednat o rubriku, která Vás bude informovat o událostech uplynulého týdne.
 
Hlavním tématem bude zpravidla představení vítězných decků velkých turnajů. A občas by se mohlo objevit něco jako rozbor zajímavých karet z nadcházející edice (což se děje právě teď) a další zajímavosti.
 
Výsledky zajímavých turnajů
 
1. SCG Open Columbus – Standard

 
První letošní velká dvojka proběhla v rámci tradiční víkendové americké série SCG Open, tentokráte v Colombusu. Turnaje se zúčastnilo na poměry této série úctyhodných 695 hráčů!
Ve finále proti sobě bojovali Kevin Brumley s monoredem a Andrew Shrout s Naya Blue, což byla určitě nejzajímavější novinka na tomhle turnaji (Naya rampa splashující modrou pro Detention Sphere, Sphinx‘s Revelation a další karty v sidu), nicméně Andrew 2:0 prohrál.
 
Tady jsou čtyři nejúspěšnější decklisty:

Monored Aggro Kevin Brumley (1. místo)
Main Deck Sideboard
21 Mountain
1 Hellion Crucible

4 Ash Zealot
4 Hellrider
4 Lightning Mauler
3 Pyreheart Wolf
4 Rakdos Cackler
2 Rakdos Shred-Freak
2 Stonewright
4 Stromkirk Noble
2 Zealous Conscripts

4 Brimstone Volley
3 Searing Spear
2 Pillar of Flame
1 Grafdigger’s Cage
4 Reckless Waif
2 Thunderbolt
1 Flames of the Firebrand
2 Mizzium Mortars
2 Pillar of Flame
3 Traitorous Blood
 
 

Naya Blue Andrew Shrout (2. místo)
Main Deck Sideboard
3 Forest
1 Island
1 Mountain
1 Plains
1 Cavern of Souls
2 Hallowed Fountain
3 Hinterland Harbor
2 Kessig Wolf Run
3 Rootbound Crag
1 Steam Vents
2 Sunpetal Grove
4 Temple Garden

3 Angel of Serenity
4 Avacyn’s Pilgrim
3 Borderland Ranger
2 Centaur Healer
3 Huntmaster of the Fells
3 Restoration Angel
4 Thragtusk

3 Detention Sphere
3 Selesnya Charm
2 Sphinx’s Revelation
4 Farseek

1 Garruk Relentless
1 Garruk, Primal Hunter
1 Centaur Healer
1 Curse of Echoes
3 Rest in Peace
2 Negate
1 Ray of Revelation
1 Syncopate
1 Garruk Relentless
2 Jace, Memory Adept
2 Pillar of Flame
1 Supreme Verdict
 

BR Aggro Kyle Lewis (3. místo)
Main Deck Sideboard
9 Swamp
4 Blood Crypt
3 Cavern of Souls
4 Dragonskull Summit
4 Rakdos Guildgate

4 Diregraf Ghoul
4 Falkenrath Aristocrat
4 Geralf’s Messenger
4 Gravecrawler
2 Hellrider
4 Knight of Infamy
3 Thundermaw Hellkite
2 Vampire Nighthawk

2 Brimstone Volley
3 Searing Spear
4 Pillar of Flame
1 Hellrider
2 Vampire Nighthawk
2 Zealous Conscripts
2 Cremate
2 Rakdos Charm
1 Searing Spear
2 Ultimate Price
2 Bonfire of the Damned
1 Dreadbore
 

Naya Humans Ben Wienburg (4. místo)
Main Deck Sideboard
4 Forest
1 Mountain
3 Plains
4 Cavern of Souls
2 Clifftop Retreat
3 Gavony Township
2 Rootbound Crag
4 Temple Garden

4 Avacyn’s Pilgrim
3 Borderland Ranger
4 Champion of the Parish
2 Fiend Hunter
3 Huntmaster of the Fells
4 Mayor of Avabruck
4 Restoration Angel
3 Silverblade Paladin
2 Zealous Conscripts
3 Thalia, Guardian of Thraben

3 Selesnya Charm

2 Garruk Relentless
1 Huntmaster of the Fells
3 Nevermore
2 Oblivion Ring
3 Rest in Peace
1 Rootborn Defenses
2 Sigarda, Host of Herons
1 Garruk Relentless
2 Bonfire of the Damned
 


2. SCG Open Columbus – Legacy

 
Účast na legacy open bývá zpravidla nižší, než na standard open, ale i tak tu bylo krásných 325 hráčů. Turnaj trochu překvapivě vyhráli Elfové s novou vychytávkou v podobě Natural Orderu pro Craterhoof Behemotha a s Progenitem v sidu.
Poraženým deckem ve finále bylo v poslední době tolik oblíbené BUG (Deathrite Shaman a Abrupt Decay jsou na legacy neskutečně silné karty), tentokráte verze hrající minikombo Shardless Agent + Ancestral Vision.
 
Na dalších místech skončil Show & Tell hrající Omniscienci a tradiční verze reanimátoru. Z dalších decků bych Vám ještě rád ukázal dva trošku opomíjené kombodecky a to MUD (artefaktový deck zabíjející kombem Kuldotha Forgemaster + Blightsteel Collosus) a Grindstone (kombo Painter’s Servant a Grindstone), které skončily na devátém, potažmo dvanáctém místě.

Combo Elves Riley Curran (1. místo)
Main Deck Sideboard
1 Forest
2 Bayou
4 Misty Rainforest
1 Savannah
4 Verdant Catacombs
2 Windswept Heath
3 Gaea’s Cradle

1 Birchlore Rangers
1 Craterhoof Behemoth
4 Deathrite Shaman
4 Elvish Visionary
1 Fyndhorn Elves
4 Heritage Druid
1 Llanowar Elves
4 Nettle Sentinel
1 Priest of Titania
4 Quirion Ranger
1 Regal Force
4 Wirewood Symbiote
1 Dryad Arbor

1 Crop Rotation
4 Glimpse of Nature
4 Green Sun’s Zenith
3 Natural Order
1 Mortarpod
1 Harmonic Sliver
1 Scavenging Ooze
1 Viridian Shaman
2 Abrupt Decay
2 Mindbreak Trap
1 Gaddock Teeg
1 Progenitus
4 Cabal Therapy
1 Natural Order
 
 
BUG Agent Kevin Gerhart (2. místo)
Main Deck Sideboard
2 Bayou
2 Creeping Tar Pit
3 Misty Rainforest
3 Polluted Delta
2 Tropical Island
4 Underground Sea
3 Verdant Catacombs
4 Wasteland

4 Baleful Strix
4 Shardless Agent
4 Deathrite Shaman
4 Tarmogoyf

1 Pernicious Deed
4 Abrupt Decay
4 Brainstorm
1 Umezawa’s Jitte
4 Ancestral Vision
4 Hymn to Tourach

3 Jace, the Mind Sculptor
3 Engineered Plague
4 Force of Will
1 Golgari Charm
2 Surgical Extraction
2 Duress
1 Life from the Loam
2 Thoughtseize
 

Show & Tell Peter Johnson (3. místo)
Main Deck Sideboard
2 Island
3 Ancient Tomb
2 City of Traitors
2 Flooded Strand
2 Misty Rainforest
2 Polluted Delta
3 Scalding Tarn
1 Tropical Island
3 Volcanic Island

2 Emrakul, the Aeons Torn
2 Griselbrand

2 Lotus Petal
4 Omniscience
4 Brainstorm
4 Daze
4 Force of Will
4 Burning Wish
1 Personal Tutor
4 Ponder
4 Preordain
3 Show and Tell

2 Jace, the Mind Sculptor
1 Grafdigger’s Cage
1 Tormod’s Crypt
3 Pyroblast
1 Surgical Extraction
1 Army of the Damned
1 Blasphemous Act
1 Grapeshot
1 Petals of Insight
2 Pyroclasm
1 Show and Tell
1 Time of Need
1 Karakas
 

Reanimator Hunter Sumpter (4. místo)
Main Deck Sideboard
2 Island
2 Swamp
1 Marsh Flats
1 Misty Rainforest
4 Polluted Delta
1 Scalding Tarn
4 Underground Sea
1 Verdant Catacombs
1 Urborg, Tomb of Yawgmoth

1 Sphinx of the Steel Wind
2 Angel of Despair
2 Hapless Researcher
1 Elesh Norn, Grand Cenobite
3 Griselbrand
1 Iona, Shield of Emeria
1 Jin-Gitaxias, Core Augur

3 Animate Dead
4 Brainstorm
4 Daze
4 Entomb
1 Flusterstorm
3 Force of Will
4 Careful Study
3 Exhume
4 Reanimate
2 Thoughtseize
3 Pithing Needle
1 Inkwell Leviathan
1 Blazing Archon
4 Faerie Macabre
1 Darkblast
3 Echoing Truth
2 Flusterstorm
 

MUD Brendan Sheridan (9. místo)
Main Deck Sideboard
4 Darksteel Citadel
4 Ancient Tomb
1 Buried Ruin
4 Cavern of Souls
4 City of Traitors
4 Wasteland

1 Blightsteel Colossus
4 Kuldotha Forgemaster
4 Lodestone Golem
4 Metalworker
1 Myr Battlesphere
1 Phyrexian Metamorph
1 Platinum Emperion
1 Steel Hellkite
1 Sundering Titan
3 Wurmcoil Engine

4 Chalice of the Void
1 Everflowing Chalice
4 Grim Monolith
1 Lightning Greaves
1 Mox Diamond
1 Staff of Nin
1 Thousand-Year Elixir
1 Thran Dynamo
2 Trinisphere
1 Mox Opal
1 Contagion Engine
1 Crucible of Worlds
1 Ensnaring Bridge
1 Omen Machine
1 Ratchet Bomb
1 Smokestack
2 Spine of Ish Sah
1 Thorn of Amethyst
2 Tormod’s Crypt
1 Trinisphere
2 Phyrexian Revoker
1 Sundering Titan
 

Grindstone Jacob Hilty (12. místo)
Main Deck Sideboard
2 Great Furnace
2 Seat of the Synod
3 Island
1 Mountain
3 Ancient Tomb
1 City of Traitors
1 Flooded Strand
1 Polluted Delta
4 Scalding Tarn
2 Volcanic Island

4 Painter’s Servant
2 Wurmcoil Engine
4 Goblin Welder

3 Grim Monolith
4 Grindstone
1 Lion’s Eye Diamond
1 Tormod’s Crypt
4 Brainstorm
4 Force of Will
4 Intuition
3 Red Elemental Blast
2 Mox Opal
4 Transmute Artifact
1 Ensnaring Bridge
3 Tormod’s Crypt
3 Spellskite
2 Blood Moon
3 Flusterstorm
1 Llawan, Cephalid Empress
1 Venser, Shaper Savant
1 Karakas
 


3. GP Denver – Legacy

 
Největším turnajem uplynulého týdne bylo jasně GP Denver, ve formátu legacy, kde se sešla celá americká špička. Turnaje se zúčastnilo přesně 700 hráčů. Největším překvapením turnaje byl bezpochyby Jund, který se dostal dvakrát do top8. Na druhou stranu je to vlastně pochopitelné, má spoustu zabíjení, oproti BUGu má Bloodbraid Elfa a Bolt a RUG se zase těžko dostává přes Lilianu (a Bloodbraida). Kombodecky zase potrápí dohromady až 12 kusů discardu v základu.
 
Turnaj ovšem nakonec Jund nevyhrál, jelikož jako výborný „jundkiller“ se ukázal Indonézan Vidianto Wijaya s Esper Stonebladem, který nejprve porazil Joshuu Ravitze a ve finále si smlsnul na Patu Coxovi.
 
Takhle vypadali čtyři nejlepší decky:

Esper Stoneblade Vidianto Wijaya (1. místo)
Main Deck Sideboard
1 Academy Ruins
4 Flooded Strand
2 Island
1 Karakas
2 Marsh Flats
1 Plains
3 Polluted Delta
1 Scrubland
1 Swamp
3 Tundra
3 Underground Sea

3 Snapcaster Mage
4 Stoneforge Mystic
1 Vendilion Clique

1 Batterskull
4 Brainstorm
1 Counterspell
1 Engineered Explosives
3 Force of Will
2 Inquisition of Kozilek
3 Lingering Souls
1 Ponder
2 Spell Pierce
1 Supreme Verdict
4 Swords to Plowshares
2 Thoughtseize
1 Umezawa’s Jitte
1 Vindicate

3 Jace, the Mind Sculptor
1 Cabal Therapy
1 Darkblast
1 Disenchant
1 Force of Will
3 Geist of Saint Traft
1 Inquisition of Kozilek
1 Perish
1 Relic of Progenitus
1 Spell Pierce
2 Surgical Extraction
1 Sword of Feast and Famine
1 Zealous Persecution
 
 
Jund Aggro Pat Cox (2. místo)
Main Deck Sideboard
3 Badlands
2 Bayou
4 Bloodstained Mire
1 Forest
1 Mountain
1 Swamp
1 Taiga
4 Verdant Catacombs
4 Wasteland
3 Wooded Foothills

3 Bloodbraid Elf
4 Dark Confidant
4 Deathrite Shaman
2 Grim Lavamancer
4 Tarmogoyf

3 Abrupt Decay
3 Hymn to Tourach
4 Lightning Bolt
1 Sylvan Library
4 Thoughtseize

4 Liliana of the Veil
2 Ancient Grudge
2 Duress
3 Engineered Plague
1 Hymn to Tourach
1 Life from the Loam
1 Nihil Spellbomb
3 Pyroblast
2 Umezawa’s Jitte
 

RUG Delver Ryan Pesch (3. místo)
Main Deck Sideboard
2 Misty Rainforest
2 Polluted Delta
2 Scalding Tarn
3 Tropical Island
3 Volcanic Island
4 Wasteland
2 Wooded Foothills

4 Delver of Secrets
2 Grim Lavamancer
3 Nimble Mongoose
4 Tarmogoyf

4 Brainstorm
4 Daze
1 Dismember
1 Fire // Ice
4 Force of Will
4 Lightning Bolt
4 Ponder
2 Spell Pierce
4 Stifle
1 Thought Scour
2 Ancient Grudge
1 Bonfire of the Damned
1 Forked Bolt
1 Grim Lavamancer
2 Pyroblast
1 Spell Pierce
1 Spell Snare
3 Submerge
3 Surgical Extraction
 

Jund Aggro Joshua Ravitz (4. místo)
Main Deck Sideboard
3 Badlands
2 Bayou
4 Bloodstained Mire
1 Forest
1 Mountain
1 Swamp
1 Taiga
4 Verdant Catacombs
4 Wasteland
3 Wooded Foothills

3 Bloodbraid Elf
4 Dark Confidant
4 Deathrite Shaman
2 Grim Lavamancer
4 Tarmogoyf

3 Abrupt Decay
3 Hymn to Tourach
3 Lightning Bolt
1 Maelstrom Pulse
1 Sylvan Library
4 Thoughtseize

4 Liliana of the Veil
1 Ancient Grudge
1 Chains of Mephistopheles
3 Duress
3 Engineered Plague
1 Life from the Loam
1 Nihil Spellbomb
3 Pyroblast
2 Umezawa’s Jitte
 

4. PTQ Mnichov – Modern
 
V květnuse v americkém San Diegu uspořádá Pro Tour, na který se v současné době koná spoustu kvalifikací, nejčastěji ve formátu modern. Jedna z nich se minulý týden konala v německém Mnichově a vydala se tam i početná česká výprava.
Na turnaji bylo nakonec 110 hráčů a Čechům se dařilo – do top8 se dostali Tomáš Vaněk s pětibarevným Zoem a Pavel Češka s Melirou. Po dvojitém matchlossu v semifinále nakonec turnaj vyhrál domácí Jonas Köstler s Kiki-Jiki Podem.
 
Na cmusu si můžete přečíst report Pavla Češky, kde se dozvíte více i o onom dvojitém matchlossu.
 
Decklisty top4:

Kiki-Jiki Pod Jonas Köstler (1. místo)
Main Deck Sideboard
4 Grove of the Burnwillows
1 Snow-Covered Island
1 Snow-Covered Mountain
1 Snow-Covered Plains
1 Snow-Covered Forest
1 Steam Vents
1 Temple Garden
1 Hallowed Fountain
1 Sacred Foundry
3 Arid Mesa
4 Misty Rainforest
3 Rugged Prairie

4 Birds of Paradise
4 Noble Hierarch
2 Avacyn’s Pilgrim
4 Wall of Omens
2 Deceiver Exarch
4 Kiki-Jiki, Mirror Breaker
1 Linvala, Keeper of Silence
1 Wall of Roots
4 Restoration Angel
1 Spellskite
1 Phantasmal Image
1 Zealous Conscripts
2 Kitchen Finks
1 Ethersworn Canonist
1 Glen Elendra Archmage

4 Birthing Pod
1 Sigarda, Host of Herons
1 Izzet Staticaster
1 Obstinate Baloth
1 Ethersworn Canonist
1 Aven Mindcensor
2 Dispel
1 Qasali Pridemage
3 Path to Exile
3 Ancient Grudge
1 Harmonic Sliver
 
 
Project Melira Pavel Češka (top4)
Main Deck Sideboard
4 Verdant Catacombs
4 Misty Rainforest
2 Marsh Flats
2 Forest
1 Swamp
1 Dryad Arbor
2 Overgrown Tomb
1 Godless Shrine
1 Temple Garden
2 Razorverge Thicket
3 Gavony Township

4 Birds of Paradise
2 Deathrite Shaman
1 Noble Hierarch
4 Viscera Seer
1 Wall of Roots
4 Melira, Sylvok Outcast
1 Qasali Pridemage
1 Spellskite
1 Ethersworn Canonist
4 Kitchen Finks
3 Murderous Redcap
1 Ranger of Eos
1 Linvala, Keeper of Silence
1 Reveillark

1 Abrupt Decay
4 Birthing Pod
3 Chord of Calling
3 Thoughtseize
2 Abrupt Decay
2 Rule of Law
1 Kataki, War’s Wage
1 Qasali Pridemage
1 Orzhov Pontiff
1 Aven Mindcensor
1 Obstinate Baloth
1 Thrun, the Last Troll
1 Phyrexian Metamorph
1 Sigarda, Host of Herons
 


Spirit Jund Stefan Steiner (top4)
Main Deck Sideboard
4 Raging Ravine
4 Verdant Catacombs
4 Marsh Flats
4 Blackcleave Cliffs
1 Overgrown Tomb
1 Temple Garden
1 Godless Shrine
1 Blood Crypt
1 Stomping Ground
1 Swamp
1 Plains
1 Forest

4 Dark Confidant
4 Deathrite Shaman
4 Tarmogoyf
4 Bloodbraid Elf

2 Abrupt Decay
4 Lightning Bolt
2 Lingering Souls
2 Inquisition of Kozilek
3 Thoughtseize
2 Terminate

4 Liliana of the Veil
1 Jund Charm
2 Rakdos Charm
2 Slaughter Games
2 Shatterstorm
2 Golgari Charm
1 Timely Reinforcements
2 Olivia Voldaren
2 Stony Silence
1 Batterskull
 

Kiki-Jiki Pod Florian Surkamp
Main Deck Sideboard
4 Grove of the Burnwillows
1 Stomping Ground
1 Plains
1 Mountain
1 Copperline Gorge
4 Fire-Lit Thicket
4 Razorverge Thicket
1 Steam Vents
1 Temple Garden
1 Sacred Foundry
4 Arid Mesa

4 Birds of Paradise
1 Wall of Omens
1 Deceiver Exarch
3 Kiki-Jiki, Mirror Breaker
4 Wall of Roots
4 Restoration Angel
1 Spellskite
1 Phantasmal Image
1 Zealous Conscripts
1 Kitchen Finks
1 Ethersworn Canonist
1 Glen Elendra Archmage
1 Harmonic Sliver
1 Izzet Staticaster
1 Eternal Witness

4 Birthing Pod
3 Chord of Calling
1 Melira, Sylvok Outcast
1 Avalanche Riders
2 Obstinate Baloth
1 Qasali Pridemage
3 Combust
2 Rest in Peace
1 Aven Mindcensor
1 Linvala, Keeper of Silence
2 Ancient Grudge
1 Thalia, Guardian of Thraben
 

Gatecrash Preview
 
K dnešnímu dni (7.1.) známe 71 karet, mezi nimiž jsou mimo jiné zbývající dual landy z původního Ravnica cyklu a dva planeswalkeři. Mně se zatím nejvíce líbí následující kusy:


 
O duálech ani nemluvím, na ty se těšíme všichni, tak se na ně podívejte:
 
 


Bonus - altery

Při brouzdání po netu občas narazím na zajímavé altery a tohle je myslím to správné místo, kdy se s vámi o ně můžu podělit:




To je z prvního vydání Flash News vše, naviděnou další pondělí!

Kumano
Komentáře
Autor: Flamberg @ Monday, January 07, 2013 10:29 PM
Zdar!

Přeju ať je nová rubrika skutečně pravidelná a "flash" :-D

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement