Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, January 14, 2013
Flash news #2
Autor: Aggrokumano @ 11:55 PM :: 2551 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky
 
Vítejte u prvního pokračování flash news, v dnešním vydání nás toho čeká opravdu hodně – SCG Open San Diego, dvě GP, několik modernových PTQček a také novinky z Gatecrashe!
 
Výsledky zajímavých turnajů
 
1. SCG Open San Diego – Standard

 
Návštěvnost druhého letošního turnaje série SCG Open nebyla zdaleka tak vysoká, jako minulý týden, ale si tak si standard přišlo zahrát 350 hráčů. Za nejdůležitější kartu turnaje bych označil Nightshade Peddlera, který byl hned ve dvou decích, které skončili v top4!
A přitom to není tak dávno, co by se na Vás lidi divně dívali, kdybyste řekli, že máte v decku playset…
 
Ve finále se střetli Joe Losset (docela známý legacy hráč) s pětibarevným Human Reanimátorem a Jason Reed s Nayou a Joe zvítězil 2:0, čímž dokázal, že vítězství Yuuji Okity v Nagoje rozhodně nebylo náhodné a hádám, že s tímhle deckem se tak budeme setkávat stále častěji.
 
V top8 kromě těchto decků byl ještě 4c Peddler, Rakdos Aggro, RG Midrange, 4c Midrange, Esper kontrol a UW Tempo. Kompletní decklisty top16 najdete tady a čtyři nejlepší Vám ukážu rovnou:

Humans Rise Joe Lossett (1. místo)
Main Deck Sideboard
2 Blood Crypt
4 Cavern of Souls
1 Clifftop Retreat
1 Dragonskull Summit
2 Overgrown Tomb
4 Rootbound Crag
1 Steam Vents
1 Sunpetal Grove
4 Temple Garden
3 Woodland Cemetery

4 Angel of Glory’s Rise
1 Goldnight Commander
4 Huntmaster of the Fells
4 Izzet Staticaster
4 Nightshade Peddler

4 Grisly Salvage
4 Faithless Looting
4 Farseek
4 Mulch
4 Unburial Rites
2 Cathedral Sanctifier
3 Geist-Honored Monk
3 Zealous Conscripts
3 Purify the Grave
1 Pillar of Flame
3 Rolling Temblor
 

Naya Midrange Jason Reed (2. místo)
Main Deck Sideboard
3 Forest
1 Mountain
2 Plains
4 Cavern of Souls
2 Kessig Wolf Run
4 Rootbound Crag
4 Sunpetal Grove
4 Temple Garden

3 Angel of Serenity
4 Avacyn’s Pilgrim
3 Borderland Ranger
4 Huntmaster of the Fells
2 Loxodon Smiter
4 Restoration Angel
4 Thragtusk

3 Selesnya Charm
3 Bonfire of the Damned
4 Farseek

2 Garruk, Primal Hunter
2 Loxodon Smiter
2 Zealous Conscripts
2 Oblivion Ring
3 Rest in Peace
2 Triumph of Ferocity
1 Ray of Revelation
1 Sigarda, Host of Herons
1 Garruk, Primal Hunter
1 Bonfire of the Damned
 

4C Peddler Josue Rojano (3. místo)
Main Deck Sideboard
4 Blood Crypt
3 Cavern of Souls
3 Hinterland Harbor
2 Kessig Wolf Run
4 Overgrown Tomb
4 Rootbound Crag
2 Steam Vents
4 Woodland Cemetery

4 Deathrite Shaman
4 Huntmaster of the Fells
4 Izzet Staticaster
4 Nightshade Peddler
4 Thragtusk
3 Olivia Voldaren

1 Bonfire of the Damned
4 Farseek
2 Rakdos’s Return
4 Tracker’s Instincts
2 Snapcaster Mage
1 Zealous Conscripts
3 Tragic Slip
3 Appetite for Brains
3 Pillar of Flame
3 Slaughter Games
 

RB Aggro DJ Brake (4. místo)
Main Deck Sideboard
8 Swamp
4 Blood Crypt
3 Cavern of Souls
4 Dragonskull Summit
3 Rakdos Guildgate

4 Blood Artist
4 Diregraf Ghoul
4 Falkenrath Aristocrat
4 Geralf’s Messenger
4 Gravecrawler
4 Hellrider
4 Knight of Infamy
2 Vampire Nighthawk
1 Zealous Conscripts

2 Searing Spear
2 Tragic Slip
2 Ultimate Price
1 Bonfire of the Damned
2 Rakdos Charm
2 Appetite for Brains
1 Bonfire of the Damned
1 Flames of the Firebrand
2 Mark of Mutiny
2 Mizzium Mortars
3 Pillar of Flame
2 Slaughter Games
 

2. SCG Open San Diego – Legacy
 


Na legačku se vydalo 166 hráčů a turnaj měl velmi nečekaného vítěze – Tonyho Muratu s UG 12postem. Bylo velmi zábavné se dívat, jak v top8 postupně porazil UW miracly, Esper Stoneblade a RUG Delvera, jelikož na tenhle matchup jednoduše nebyl nikdo připraven.
 
Kromě něj už v top8 byly jen samé klasické archetypy – 2× RUG Delver, Jund, Drdge, UW Miracly, Esper Stoneblade a Reanimator, který byl ovšem výjimečný, jelikož hrál kombo Vampire Hexmage + Dark Depths. O jeho decklist bych Vás samozřejmě nemohl ochudit

12 Post Tony Murata (1. místo)
Main Deck Sideboard
1 Island
1 Bojuka Bog
4 Cloudpost
1 Flooded Strand
1 Glacial Chasm
4 Glimmerpost
1 Misty Rainforest
1 Polluted Delta
1 Scalding Tarn
4 Tropical Island
4 Vesuva
1 Eye of Ugin
1 Karakas

4 Primeval Titan
1 Emrakul, the Aeons Torn
1 Kozilek, Butcher of Truth
1 Ulamog, the Infinite Gyre

2 Candelabra of Tawnos
3 Expedition Map
3 Pithing Needle
4 Sensei’s Divining Top
4 Brainstorm
4 Crop Rotation
4 Repeal
4 Show and Tell
3 Chalice of the Void
2 Cursed Totem
1 Pithing Needle
2 Elephant Grass
4 Flusterstorm
2 Venser, Shaper Savant
1 The Tabernacle at Pendrell Vale
 
 
RUG Delver Kurt Samson
Main Deck Sideboard
4 Flooded Strand
1 Misty Rainforest
2 Polluted Delta
1 Scalding Tarn
3 Tropical Island
3 Volcanic Island
4 Wasteland

4 Delver of Secrets
4 Nimble Mongoose
1 Scavenging Ooze
3 Tarmogoyf

4 Brainstorm
4 Daze
4 Force of Will
2 Izzet Charm
4 Lightning Bolt
3 Spell Pierce
4 Stifle
1 Forked Bolt
4 Ponder
1 Tormod’s Crypt
1 Grim Lavamancer
2 Sulfuric Vortex
1 Ancient Grudge
1 Krosan Grip
1 Pyroblast
3 Submerge
2 Surgical Extraction
1 Life from the Loam
2 Rough / Tumble
 

Jund Miki Urban (3. místo)
Main Deck Sideboard
2 Forest
1 Mountain
2 Swamp
3 Badlands
2 Bayou
3 Bloodstained Mire
1 Taiga
3 Verdant Catacombs
4 Wasteland
2 Wooded Foothills

3 Bloodbraid Elf
4 Dark Confidant
4 Deathrite Shaman
2 Grim Lavamancer
4 Tarmogoyf

2 Mox Diamond
1 Sylvan Library
3 Abrupt Decay
4 Lightning Bolt
3 Hymn to Tourach
4 Thoughtseize

3 Liliana of the Veil
3 Ensnaring Bridge
3 Pithing Needle
3 Engineered Plague
2 Ancient Grudge
1 Pyroblast
1 Red Elemental Blast
2 Umezawa’s Jitte
 

Esper Stoneblade Jonathan Salem (4. místo)
Main Deck Sideboard
2 Island
1 Plains
1 Swamp
4 Flooded Strand
1 Glacial Fortress
2 Marsh Flats
3 Polluted Delta
1 Scrubland
3 Tundra
3 Underground Sea
1 Academy Ruins
1 Karakas

3 Snapcaster Mage
4 Stoneforge Mystic
1 Vendilion Clique

1 Batterskull
1 Engineered Explosives
4 Brainstorm
1 Counterspell
3 Force of Will
1 Intuition
1 Spell Pierce
4 Swords to Plowshares
1 Umezawa’s Jitte
2 Inquisition of Kozilek
3 Lingering Souls
1 Supreme Verdict
2 Thoughtseize
1 Vindicate

3 Jace, the Mind Sculptor
1 Relic of Progenitus
1 Sword of Feast and Famine
1 Darkblast
1 Disenchant
1 Force of Will
1 Spell Pierce
2 Surgical Extraction
1 Zealous Persecution
3 Geist of Saint Traft
1 Cabal Therapy
1 Inquisition of Kozilek
1 Perish
 

Dark Depths Reanimator Ross Roemer (5. místo)
Main Deck Sideboard
12 Swamp
1 Wasteland
1 Shizo, Death’s Storehouse
1 Tomb of Urami
3 Urborg, Tomb of Yawgmoth
4 Dark Depths

1 Inkwell Leviathan
4 Vampire Hexmage
1 Iona, Shield of Emeria

4 Lotus Petal
1 Pithing Needle
4 Dark Ritual
4 Entomb
4 Spoils of the Vault
4 Beseech the Queen
4 Exhume
3 Reanimate
4 Thoughtseize
1 Helm of Obedience
1 Null Rod
2 Ratchet Bomb
1 Terastodon
4 Leyline of the Void
2 Mindbreak Trap
1 Iona, Shield of Emeria
2 Hymn to Tourach
1 Perish
 

3. GP Atlantic City - Standard
 


Největším turnajem letoška je po tomto týdnu GP Atlantic City, kde se sešlo 1648 hráčů, včetně celé americké špičky.
Turnaj ovládnul nový deck – Bant Aury, jelikož na něj nikdo nebyl připravený. Balík ale není úplnou novinkou, ti kdo sledují magic trochu více, určitě vědí, že se objevil už loni na PT Barcelona, kde se hrál Inistrad Block Constructed.
M13 a RTR decku ale přinesly veliké posily ve formě Rancoru a Eternal Armoru. Deck je sice slabý proti Supreme Verdictu a Terminusu, ale ty se v současné době moc nehrají.
 
Asi Vás tudíž nepřekvapí, že finále byl mirror právě těchto dvou decků. Jon Stern v něm porazil Joshe-Uttera Leytona 2:1.
 
V top16 pak bylo k vidění: 1× 4C Peddler, 1× Esper Control, 4× Jund Midrange, 1× UWR Midrange, 2× Monored Aggro, 1× BG Aggro, 1× UW Tempo, 2× Dark Naya (Naya s Rakdos‘s Returnem) a jeden Junk Reanimator. Všechny declisty jsou ke shlédnutí zde.

Bant Auras Jon Stern (1. místo)
Main Deck Sideboard
3 Cavern of Souls
4 Forest
1 Glacial Fortress
4 Hallowed Fountain
4 Hinterland Harbor
1 Island
2 Sunpetal Grove
4 Temple Garden

4 Avacyn’s Pilgrim
4 Geist of Saint Traft
4 Invisible Stalker
3 Silverblade Paladin

4 Abundant Growth
4 Ethereal Armor
2 Increasing Savagery
4 Rancor
4 Selesnya Charm
4 Spectral Flight
1 Angelic Overseer
2 Feeling of Dread
2 Loxodon Smiter
3 Nearheath Pilgrim
1 Negate
2 Nevermore
3 Rest in Peace
1 Rootborn Defenses
 
 
Bant Auras Josh Utter-Leyton (2. místo)
Main Deck Sideboard
2 Cavern of Souls
4 Forest
1 Glacial Fortress
4 Hallowed Fountain
4 Hinterland Harbor
1 Island
2 Sunpetal Grove
4 Temple Garden

4 Avacyn’s Pilgrim
2 Fencing Ace
4 Geist of Saint Traft
4 Invisible Stalker
4 Silverblade Paladin

4 Abundant Growth
2 Curiosity
4 Ethereal Armor
2 Increasing Savagery
4 Rancor
4 Spectral Flight
2 Dispel
2 Feeling of Dread
2 Garruk Relentless
3 Rest in Peace
4 Strangleroot Geist
2 Wolfir Avenger
 

4C Peddler Brad Nelson (3. místo)
Main Deck Sideboard
3 Blood Crypt
3 Cavern of Souls
3 Hinterland Harbor
2 Kessig Wolf Run
4 Overgrown Tomb
4 Rootbound Crag
3 Steam Vents
4 Woodland Cemetery

4 Deathrite Shaman
4 Huntmaster of the Fells
4 Izzet Staticaster
4 Nightshade Peddler
4 Olivia Voldaren
4 Thragtusk

4 Farseek
2 Rakdos’s Return
4 Tracker’s Instincts
3 Appetite for Brains
3 Pillar of Flame
3 Slaughter Games
2 Snapcaster Mage
3 Tragic Slip
1 Zealous Conscripts
 

Monored Aggro Ari Lax
Main Deck Sideboard
2 Hellion Crucible
21 Mountain

4 Ash Zealot
4 Hellrider
4 Lightning Mauler
4 Pyreheart Wolf
4 Rakdos Cackler
2 Stonewright
4 Stromkirk Noble
2 Thundermaw Hellkite
2 Brimstone Volley

3 Pillar of Flame
4 Searing Spear
2 Archwing Dragon
1 Cavern of Souls
1 Frostburn Weird
4 Mizzium Mortars
1 Pillar of Flame
4 Reckless Waif
2 Volcanic Strength
 

4. GP Singapur – Limited
 


V Singapuru se konalo takové menší GP, jak ostatně v těchto „vzdálených“ destinacích bývá zvykem. Zúčastnilo se ho 894 hráčů, mezi nimiž byli i Martin Jůza a Standa Cífka. Ani jeden z nich však na ceny (top64) nedosáhl.
 
Z výhry se radoval Japonec Ken Yukuhiro, který ve finálovém draftu nadraftil Rakdos s Carnival Hellsteedou a Volatile Rigem. Zajímavé je, že hrál dokonce třikrát v mainu Traitorous Instinct!
Poraženým finalistou byl domácí Chapman Sim, který měl neuvěřitelný deck – Pack Rat a k tomu Collective Blessing (a na chuť ještě Abrupt Decay), ale ani to mu nestačilo…
 
Decklisty pro Vás asi nebudou tolik zajímavé, tak Vám sem dám jedno meme z oficiální coverage, které mě docela pobavilo:

 
5. PTQ Dragon’s Maze
 
Minulý týden se opět konalo spoustu kvalifikací na květnový PT a já jsem pro Vás vybral tři, které se konaly v okolních státech – Hamburg, Varšava a Vídeň, kam vyrazila i početná česká a slovenská výprava.
 
PTQ Hamburg
 
V Hamburgu se sešlo 74 hráčů a mezi nejhranější balíky patřily Jund, Splinter Twin a Fritka. Do top8 se nakonec dostalo 5C Zoo, Soul Sisters, Jund, UW Tempo, Fritka a tři Splinter Twiny.
 
Ve finále poměřili síly Christian Böhnke s pětibarevným zoem a Marten Jensen s Jundem a zvítězil druhým jmenovaný 2:1. Decklisty top4 jsou následující:

Spirit Jund Marten Jensen (1. místo)
Main Deck Sideboard
1 Arid Mesa
4 Raging Ravine
1 Stomping Ground
4 Blackcleave Cliffs
1 Blood Crypt
4 Verdant Catacombs
1 Overgrown Tomb
4 Marsh Flats
1 Godless Shrine
1 Forest
1 Plains
1 Swamp

4 Deathrite Shaman
4 Bloodbraid Elf
4 Dark Confidant
4 Tarmogoyf

2 Lingering Souls
3 Inquisition of Kozilek
3 Thoughtseize
2 Abrupt Decay
2 Terminate
4 Lightning Bolt
4 Liliana of the Veil
2 Shatterstorm
1 Rakdos Charm
2 Golgari Charm
2 Stony Silence
2 Sowing Salt
1 Timely Reinforcements
1 Batterskull
2 Olivia Voldaren
2 Slaughter Games
 
 
Tribal Zoo Christian Böhnke
Main Deck Sideboard
3 Arid Mesa
1 Sacred Foundry
2 Scalding Tarn
1 Steam Vents
1 Stomping Ground
1 Temple Garden
1 Plains
2 Verdant Catacombs
1 Blood Crypt
1 Breeding Pool
1 Forest
1 Godless Shrine
1 Hallowed Fountain
2 Marsh Flats
3 Misty Rainforest
1 Overgrown Tomb

3 Qasali Pridemage
4 Tarmogoyf
4 Bloodbraid Elf
3 Geist of Saint Traft
4 Deathrite Shaman
3 Noble Hierarch

4 Tribal Flames
4 Lightning Helix
2 Path to Exile
4 Lightning Bolt
2 Lingering Souls
2 Gaddock Teeg
3 Stony Silence
2 Meddling Mage
2 Sowing Salt
2 Shatterstorm
2 Back to Nature
1 Torpor Orb
1 Spellskite
 

Splinter Twin Christopher Passow (3.-4. místo)
Main Deck Sideboard
1 Cascade Bluffs
1 Breeding Pool
1 Mountain
4 Scalding Tarn
3 Sulfur Falls
3 Misty Rainforest
2 Steam Vents
1 Stomping Ground
5 Island
1 Halimar Depths
1 Desolate Lighthouse

1 Kiki-Jiki, Mirror Breaker
4 Deceiver Exarch
4 Pestermite
4 Snapcaster Mage
2 Grim Lavamancer

4 Splinter Twin
4 Lightning Bolt
1 Cryptic Command
3 Remand
2 Dispel
4 Thought Scour
4 Serum Visions
1 Combust
1 Echoing Truth
1 Pyroclasm
2 Wurmcoil Engine
2 Spellskite
2 Ancient Grudge
1 Negate
2 Surgical Extraction
3 Blood Moon
 

Splinter Twin Benjamin Ait Haj-Kaddour (3.-4. místo)
Main Deck Sideboard
4 Scalding Tarn
3 Misty Rainforest
2 Steam Vents
1 Breeding Pool
1 Stomping Ground
2 Cascade Bluffs
3 Sulfur Falls
1 Desolate Lighthouse
5 Island
1 Mountain

1 Kiki-Jiki, Mirror Breaker
2 Grim Lavamancer
4 Deceiver Exarch
4 Pestermite
4 Snapcaster Mage

4 Serum Visions
4 Thought Scour
4 Lightning Bolt
2 Dispel
3 Remand
4 Splinter Twin
1 Cryptic Command
2 Wurmcoil Engine
1 Pyroclasm
3 Blood Moon
2 Surgical Extraction
2 Spellskite
2 Ancient Grudge
1 Combust
1 Negate
1 Echoing Truth
 

PTQ Varšava
 
Ve Varšavě se sešlo taktéž 74 hráčů, nejhranějšími decky byly Jund a UW Tempo. Nakonec tu vykrystalizovala následující top8: 2× UW Tempo, Kiki Pod, 2× Spirit Jund, 4C Teachingy, Splinter Twin a UWR Tempo.
 
Finálový zápas byl mezi Rafałem Ciechowiczem (UWR Tempo) a Aleksanderem Małeckim (Kiki Pod) a nakonec zvítězil Rafał 2:1.
 
Decklisty top4 (a pro zajímavost i decklist Teachingů):

UWR Tempo Rafał Ciechowicz (1. místo)
Main Deck Sideboard
1 Clifftop Retreat
1 Sacred Foundry
1 Sulfur Falls
2 Steam Vents
1 Glacial Fortress
2 Hallowed Fountain
4 Scalding Tarn
4 Arid Mesa
1 Slayers’ Stronghold
2 Tectonic Edge
3 Celestial Colonnade
1 Mountain
1 Plains
1 Island

4 Snapcaster Mage
2 Vendilion Clique
4 Geist of Saint Traft
2 Aven Mindcensor

1 Sphinx’s Revelation
3 Path to Exile
4 Lightning Bolt
3 Remand
2 Mana Leak
2 Spell Snare
4 Lightning Helix
1 Isochron Scepter

1 Elspeth, Knight-Errant
3 Ajani Vengeant
1 Aven Mindcensor
1 Stony Silence
1 Combust
1 Counterflux
1 Detention Sphere
2 Sowing Salt
2 Rest in Peace
2 Disenchant
2 Izzet Staticaster
2 Isochron Scepter
 
 
Kiki Pod Aleksander Małecki (2. místo)
Main Deck Sideboard
4 Misty Rainforest
3 Arid Mesa
1 Breeding Pool
1 Sacred Foundry
1 Stomping Ground
1 Temple Garden
1 Hallowed Fountain
1 Steam Vents
4 Grove of the Burnwillows
1 Copperline Gorge
2 Rugged Prairie
2 Gavony Township
1 Forest
1 Mountain

4 Birds of Paradise
3 Noble Hierarch
3 Wall of Roots
4 Restoration Angel
2 Kiki-Jiki, Mirror Breaker
1 Deceiver Exarch
1 Zealous Conscripts
2 Kitchen Finks
1 Glen Elendra Archmage
1 Murderous Redcap
1 Spellskite
1 Ethersworn Canonist
1 Qasali Pridemage
1 Linvala, Keeper of Silence
1 Eternal Witness
1 Izzet Staticaster
1 Phantasmal Image
1 Wall of Omens

4 Birthing Pod
2 Chord of Calling
2 Sowing Salt
2 Path to Exile
2 Obstinate Baloth
2 Ancient Grudge
1 Spellskite
1 Harmonic Sliver
1 Thrun, the Last Troll
1 Thalia, Guardian of Thraben
1 Melira, Sylvok Outcast
1 Aven Mindcensor
1 Avalanche Riders
 

Spirit Jund Michał Niezgoda (3.-4. místo)
Main Deck Sideboard
4 Verdant Catacombs
4 Marsh Flats
4 Blackcleave Cliffs
2 Treetop Village
3 Raging Ravine
1 Godless Shrine
1 Blood Crypt
1 Overgrown Tomb
1 Temple Garden
1 Stomping Ground
1 Forest
1 Swamp

4 Bloodbraid Elf
4 Dark Confidant
4 Tarmogoyf
4 Deathrite Shaman

4 Lightning Bolt
4 Lingering Souls
2 Thoughtseize
1 Maelstrom Pulse
2 Abrupt Decay

3 Liliana of the Veil
2 Lightning Helix
2 Molten Rain
2 Anathemancer
2 Ancient Grudge
2 Rule of Law
2 Stony Silence
 

Spirit Jund Maciej Janik (3.-4. místo)
Main Deck Sideboard
4 Verdant Catacombs
4 Marsh Flats
4 Raging Ravine
4 Blackcleave Cliffs
1 Stomping Ground
1 Arid Mesa
1 Blood Crypt
1 Godless Shrine
1 Overgrown Tomb
1 Plains
1 Forest
1 Swamp

4 Tarmogoyf
4 Deathrite Shaman
4 Dark Confidant
4 Bloodbraid Elf
1 Thundermaw Hellkite

4 Lightning Bolt
3 Thoughtseize
3 Inquisition of Kozilek
4 Lingering Souls
2 Terminate

4 Liliana of the Veil
2 Sowing Salt
2 Rule of Law
2 Stony Silence
2 Slaughter Games
1 Shatterstorm
1 Huntmaster of the Fells
1 Batterskull
2 Golgari Charm
1 Rakdos Charm
 

4C Teachings Cyryl Kocięcki (5.-8. místo)
Main Deck Sideboard
4 Arid Mesa
4 Scalding Tarn
1 Marsh Flats
1 Blood Crypt
1 Hallowed Fountain
1 Sacred Foundry
1 Steam Vents
1 Watery Grave
2 Celestial Colonnade
2 Darkslick Shores
2 Sulfur Falls
1 Seachrome Coast
1 Mystic Gate
1 Tectonic Edge
1 Mountain
1 Plains
1 Island

3 Snapcaster Mage

4 Remand
4 Electrolyze
4 Cryptic Command
3 Lightning Helix
3 Izzet Charm
3 Esper Charm
2 Lightning Bolt
2 Terminate
2 Supreme Verdict
2 Mystical Teachings
1 White Sun’s Zenith
1 Sphinx’s Revelation
3 Thoughtseize
3 Isochron Scepter
2 Relic of Progenitus
2 Celestial Purge
2 Sowing Salt
1 Disenchant
1 Timely Reinforcements
1 Rule of Law
 

PTQ Vídeň
 
Vídeň jsem si záměrně nechal až nakonec, jelikož tam byla i početná česká a slovenská výprava, která se neztratila ani v konkurenci 117ti hráčů. Už klasicky zde bylo bylo k vidění nejvíce jundů a dále pak Stormů, Kiki Podů a Splinter Twinů.
 
Základní část vyhrál náš Jarda Bouček s (obv) Jundem. Nejzajímavějším deckem v top8 byl ale určitě Scapeshift Milana Nižňanského, který hrál v sidu Kiki-Exarch kombo a neodpustil si ani jednu Black Catu, stejně jako v Bochumi. Jinak bylo v top8 dohromady pět jundů a po jednom Scapeshift, Affinita a Kiki Pod.
 
Jarda Bouček i Milan Nižňanský bohužel vypadli hned ve čtvrtfinále, do finále se dostali Oliver Polak-Rottmann s Jundem a Robert Darnhoffer s Affinitou. Oliver zvítězil 2:0 a potvrdil tak vídeňskou dominanci jundu.
 
Top4 decklisty:
 
Spirit Jund Oliver Polak-Rottmann (1. místo)
Main Deck Sideboard
4 Raging Ravine
4 Verdant Catacombs
4 Marsh Flats
1 Arid Mesa
4 Blackcleave Cliffs
1 Overgrown Tomb
1 Godless Shrine
1 Blood Crypt
1 Stomping Ground
1 Swamp
1 Plains
1 Forest

4 Deathrite Shaman
4 Tarmogoyf
4 Bloodbraid Elf
4 Dark Confidant

3 Inquisition of Kozilek
3 Thoughtseize
1 Terminate
1 Abrupt Decay
4 Lightning Bolt
2 Lingering Souls
2 Maelstrom Pulse

4 Liliana of the Veil
2 Rakdos Charm
2 Slaughter Games
2 Golgari Charm
1 Timely Reinforcements
2 Olivia Voldaren
2 Stony Silence
1 Batterskull
2 Sowing Salt
1 Abrupt Decay
 

Affinity Robert Darnhoffer (2. místo)
Main Deck Sideboard
4 Darksteel Citadel
4 Glimmervoid
4 Blinkmoth Nexus
2 Island
2 Mountain

4 Arcbound Ravager
4 Memnite
4 Steel Overseer
4 Master of Etherium
4 Ornithopter
4 Vault Skirge
4 Signal Pest

2 Welding Jar
4 Galvanic Blast
2 Springleaf Drum
4 Cranial Plating
4 Mox Opal
4 Etched Champion
4 Mindbreak Trap
4 Hurkyl’s Recall
3 Whipflare
 

Spirit Jund Stefan Steiner (3.-4. místo)
Main Deck Sideboard
4 Raging Ravine
4 Verdant Catacombs
4 Marsh Flats
1 Arid Mesa
4 Blackcleave Cliffs
1 Overgrown Tomb
1 Godless Shrine
1 Blood Crypt
1 Stomping Ground
1 Swamp
1 Plains
1 Forest

4 Deathrite Shaman
4 Tarmogoyf
4 Bloodbraid Elf
4 Dark Confidant

3 Inquisition of Kozilek
3 Thoughtseize
1 Terminate
1 Abrupt Decay
4 Lightning Bolt
2 Lingering Souls
2 Maelstrom Pulse

4 Liliana of the Veil
2 Rakdos Charm
2 Slaughter Games
2 Golgari Charm
1 Timely Reinforcements
2 Olivia Voldaren
2 Stony Silence
1 Batterskull
2 Sowing Salt
1 Abrupt Decay
 

Boom / Bust Jund Benjamin Leitner (3.-4. místo)
Main Deck Sideboard
3 Treetop Village
1 Raging Ravine
4 Verdant Catacombs
4 Marsh Flats
1 Misty Rainforest
3 Blackcleave Cliffs
2 Overgrown Tomb
1 Stomping Ground
2 Blood Crypt
1 Forest
2 Swamp

4 Deathrite Shaman
3 Lotus Cobra
4 Tarmogoyf
4 Bloodbraid Elf

2 Batterskull
4 Lightning Bolt
3 Thoughtseize
2 Inquisition of Kozilek
2 Maelstrom Pulse
2 Dismember
4 Boom / Bust

2 Liliana of the Veil
2 Abrupt Decay
1 Rakdos Charm
1 Jund Charm
2 Kitchen Finks
1 Liliana of the Veil
1 Maelstrom Pulse
3 Spellskite
1 Grim Lavamancer
3 Slaughter Games
 

Poznámka: O víkendu se uskutečnilo první kolo české Legacy & Vintage Series v Černém Rytíři a také velká legačka v Najadě. Pokud se mi někde podaří sehnat decklisty, tak se určitě objeví v jednom z dalších vydání.
 
Gatecrash preview
 
Už příští víkend nás čeká preview Gatecrashe a wizardi nám odhalují stále nové a nové karty. Na standard vypadá velice dobře boros, od minule mu přibyly tyhle chuťovky:



Špatně na tom není ani Gruul:



Ostatní zajímavé karty:



To je z dnešního vydání Flash News vše, naviděnou další pondělí!
 
Kumano
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement