Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, January 21, 2013
Flash News #3
Autor: Aggrokumano @ 11:25 PM :: 4002 Přečtení :: 2 Komentáře :: :: Novinky
 
Vítejte u dalšího vydání flash news, dnes nás čeká klasický přehled událostí uplynulého týdne – SCG Open Dallas, GP Bilbao a Sydney, plno modernových PTQček a také jedna specialitka z tuzemska!

Dnes to bude výhradně o decklistech, jelikož gatecrash si tentokrát schovávám na samostatný článek, který snad zvládnu dodělat do pátku ;)
 
1. SCG Open Dallas – Standard

 
V Dallasu se nám tentokrát sešlo velice pěkných 555 hráčů. A opět se ukázalo, že na standardu v současnosti není jasně nejlepší deck – vyhrát může podle mě klidně takových 10 různých archetypů. Ostatně i tady byla top8 velmi různorodá:
 
2× Bant Hexproof, 1× Naya Humans, 1× Rakdos Aggro, 1× Monored Aggro, 1× Grixis Kontrol, 1× BG Aggro a 5C (pětibarevný) kontrol
 
Ve finále se střetli Will Craddock s Rakdosem a Sean Thrasher s Naya Humany. Trochu překvapivě vyhrál Sean s Nayou 2:0.
 
Tentokrát Vám kromě dvou finálových decklistů ukážu spíše ty zajímavější – Grixis, 5C kontrol a BG aggro. Více decklistů najdete tady.

Naya Humans Sean Thrasher (1. místo)
Main Deck Sideboard
4 Forest
1 Mountain
3 Plains
4 Cavern of Souls
2 Clifftop Retreat
2 Gavony Township
1 Kessig Wolf Run
2 Rootbound Crag
4 Temple Garden

4 Avacyn’s Pilgrim
2 Borderland Ranger
4 Champion of the Parish
4 Huntmaster of the Fells
4 Mayor of Avabruck
4 Restoration Angel
4 Silverblade Paladin
2 Zealous Conscripts
3 Thalia, Guardian of Thraben

2 Rancor
4 Selesnya Charm
2 Pithing Needle
1 Dryad Militant
2 Thragtusk
2 Nevermore
2 Oblivion Ring
2 Rest in Peace
2 Sigarda, Host of Herons
2 Bonfire of the Damned
 
 
BR Aggro Will Craddock (2. místo)
Main Deck Sideboard
1 Mountain
7 Swamp
4 Blood Crypt
4 Cavern of Souls
4 Dragonskull Summit
4 Rakdos Guildgate

4 Diregraf Ghoul
4 Falkenrath Aristocrat
4 Geralf’s Messenger
4 Gravecrawler
3 Hellrider
4 Knight of Infamy
3 Thundermaw Hellkite

4 Searing Spear
2 Victim of Night
4 Pillar of Flame
4 Vampire Nighthawk
2 Rakdos Charm
2 Tragic Slip
3 Liliana of the Veil
2 Appetite for Brains
2 Bonfire of the Damned
 


Grixis Control Jared James (5. místo)
Main Deck Sideboard
4 Blood Crypt
1 Desolate Lighthouse
4 Dragonskull Summit
4 Drowned Catacomb
2 Ghost Quarter
1 Nephalia Drownyard
4 Steam Vents
3 Sulfur Falls

4 Snapcaster Mage
1 Niv-Mizzet, Dracogenius
3 Olivia Voldaren

3 Rakdos Keyrune
3 Dissipate
2 Syncopate
2 Ultimate Price
1 Barter in Blood
2 Bonfire of the Damned
3 Dreadbore
2 Mizzium Mortars
3 Pillar of Flame
3 Rakdos’s Return

3 Jace, Architect of Thought
1 Nicol Bolas, Planeswalker
2 Tamiyo, the Moon Sage
2 Zealous Conscripts
2 Counterflux
2 Cyclonic Rift
2 Izzet Charm
2 Tribute to Hunger
1 Barter in Blood
2 Sever the Bloodline
2 Slaughter Games
 

5C Control John LaPlant (7. místo)
Main Deck Sideboard
1 Alchemist’s Refuge
1 Blood Crypt
2 Glacial Fortress
4 Hallowed Fountain
3 Hinterland Harbor
4 Nephalia Drownyard
3 Overgrown Tomb
1 Steam Vents
2 Sunpetal Grove
3 Temple Garden
2 Woodland Cemetery

3 Angel of Serenity
3 Centaur Healer
3 Restoration Angel
4 Thragtusk

2 Chromatic Lantern
3 Detention Sphere
4 Sphinx’s Revelation
2 Ultimate Price
4 Farseek
3 Supreme Verdict
3 Terminus
1 Door to Nothingness
1 Elixir of Immortality
3 Rhox Faithmender
2 Ray of Revelation
1 Nicol Bolas, Planeswalker
2 Increasing Ambition
3 Slaughter Games
1 Supreme Verdict
1 Terminus
 

GB Aggro Ben Wallace (8. místo)
Main Deck Sideboard
10 Forest
1 Swamp
3 Golgari Guildgate
4 Overgrown Tomb
4 Woodland Cemetery

4 Arbor Elf
2 Deadbridge Goliath
2 Deathrite Shaman
3 Dreg Mangler
4 Lotleth Troll
4 Predator Ooze
4 Strangleroot Geist
3 Ulvenwald Tracker
3 Wolfir Avenger

4 Rancor
1 Tragic Slip
2 Ultimate Price

2 Garruk Relentless
1 Deathrite Shaman
1 Dreg Mangler
1 Wolfir Avenger
2 Golgari Charm
2 Tragic Slip
2 Tribute to Hunger
1 Yeva, Nature’s Herald
2 Appetite for Brains
2 Duress
1 Sever the Bloodline
 

2. SCG Open Dallas – Legacy
 


Legačkou se nechalo zlákat 212 hráčů a na turnaji se stala velmi neobvyklá věc – v top8 nebyl ani jeden RUG a BUG Delver! Ale i tak byly v top8 až na jednu výjimku samé známé archetypy:
 
+× Esper Stoneblade, 1× Show and Tell, 1× Jund, 1× Junk Stoneblade, 1× Reanimátor, 1× Merfolci, 1× UR Delver (nějaký Delver tam prostě být musí ) a 1× Grindstone.
 
Ve finále proti sobě stanuli Mark Hendrickson s Junkem a opět Will Craddock – Show and Tell (oldschool verze bez Omniscience). Will už to tentokráte dotáhl do vítězného konce a vyhrál 2:1.
 
Zajímavá byla jeho hra v semifinále proti Jundu, když na třech životech zahrál Emrakula přes Sneak Attack a oponent měl ve hře sedm permanentů a jedním z nich byl Bloodbraid Elf. K všeobecnému překvapení byl ale útok smrtící – oponent si třikrát fečnul a zahrál Thoughtseizu :).
 
Mně osobně se velmi líbil i zmiňovaný Grindstone deck, který se moc často nevidí. Pravděpodobně je to kvůli tomu, že obsahuje playset asi nejdražší legacy karty vůbec – Imperial Recruter (v současnosti se jeho cena pohybuje zhruba mezi 270-300$).
 
Kompletní decklisty z top16 najdete tady, top4 decklisty sem dám, jako vždycky, přímo:

Sneak and Show Will Craddock (1. místo)
Main Deck Sideboard
2 Island
1 Mountain
3 Ancient Tomb
2 City of Traitors
4 Misty Rainforest
4 Scalding Tarn
3 Volcanic Island

4 Emrakul, the Aeons Torn
4 Griselbrand

4 Lotus Petal
4 Sneak Attack
4 Brainstorm
4 Force of Will
2 Intuition
2 Misdirection
4 Spell Pierce
4 Ponder
1 Preordain
4 Show and Tell
3 Defense Grid
2 Blood Moon
4 Leyline of Sanctity
2 Echoing Truth
3 Red Elemental Blast
1 Karakas
 
 
Junk Stoneblade Mark Hendrickson (2. místo)
Main Deck Sideboard
1 Forest
2 Plains
5 Swamp
2 Bayou
4 Marsh Flats
2 Scrubland
4 Verdant Catacombs
2 Karakas

4 Dark Confidant
2 Deathrite Shaman
4 Stoneforge Mystic

1 Batterskull
2 Relic of Progenitus
2 Sensei’s Divining Top
1 Sword of Fire and Ice
2 Oblivion Ring
4 Abrupt Decay
4 Swords to Plowshares
1 Umezawa’s Jitte
4 Inquisition of Kozilek
3 Lingering Souls
2 Bitterblossom

2 Liliana of the Veil
2 Relic of Progenitus
1 Ethersworn Canonist
2 Engineered Plague
2 Nevermore
1 Oblivion Ring
2 Rule of Law
1 Runed Halo
2 Surgical Extraction
2 Duress
 

Merfolks Scott Barrentine (3. místo)
Main Deck Sideboard
12 Island
4 Mutavault
4 Wasteland

1 Coralhelm Commander
4 Cursecatcher
4 Lord of Atlantis
4 Master of the Pearl Trident
4 Merrow Reejerey
3 Phantasmal Image
4 Silvergill Adept
1 Sygg, River Cutthroat

4 Aether Vial
2 Standstill
3 Daze
1 Dismember
4 Force of Will
1 Spell Pierce
1 Cursed Totem
2 Pithing Needle
2 Relic of Progenitus
1 Threads of Disloyalty
2 Hurkyl’s Recall
1 Misdirection
1 Spell Snare
3 Submerge
1 Umezawa’s Jitte
1 Kira, Great Glass-Spinner
 


Punishing Jund Sang Jung (4. místo)
Main Deck Sideboard
1 Forest
1 Mountain
1 Swamp
3 Badlands
2 Bayou
4 Bloodstained Mire
4 Grove of the Burnwillows
1 Taiga
4 Verdant Catacombs
3 Wooded Foothills
4 Bloodbraid Elf

4 Dark Confidant
4 Deathrite Shaman
4 Tarmogoyf

1 Sylvan Library
3 Abrupt Decay
3 Lightning Bolt
3 Punishing Fire
2 Hymn to Tourach
4 Thoughtseize

4 Liliana of the Veil
1 Nihil Spellbomb
1 Abrupt Decay
1 Ancient Grudge
3 Mindbreak Trap
1 Punishing Fire
1 Pyroblast
2 Red Elemental Blast
1 Umezawa’s Jitte
3 Duress
1 Maelstrom Pulse
 

Grindstone Drew Feder (7. místo)
Main Deck Sideboard
11 Mountain
4 Ancient Tomb
3 City of Traitors
3 Scalding Tarn

4 Painter’s Servant
1 Phyrexian Metamorph
2 Phyrexian Revoker
1 Goblin Welder
4 Imperial Recruiter
1 Magus of the Moon
4 Simian Spirit Guide
1 Jaya Ballard, Task Mage

4 Grindstone
1 Lotus Petal
4 Sensei’s Divining Top
4 Blood Moon
3 Magma Jet
4 Pyroblast
1 Red Elemental Blast
4 Ensnaring Bridge
2 Ratchet Bomb
4 Thorn of Amethyst
1 Tormod’s Crypt
1 Faerie Macabre
2 Red Elemental Blast
1 Jaya Ballard, Task Mage
 

3. GP Bilbao - Modern
 


Největším turnajem uplynulého týdne bylo GP Bilbao ve formátu modern, kterého se zúčastnilo 988 hráčů. Nejhranějším deckem byl jednoznačně Jund, který hrálo 26% lidí. Další pozice obsadily dva nejpopulárnější kombodecky současnosti – Splinter Twin a Kiki-Pod.
 
Z tohoto hlediska by se ale výsledky Jundu daly označit za propadák, jelikož do top8 se dostaly jen dva. Jeden z nich ale pilotoval známý český hráč – Lukáš Jaklovský, alias Tiran, který dokráčel dokonce až do finále,kde ale podlehl holandskému hráči Mitchellu Mandersovi s UWR Tempem (2:1).
 
Kromě těchto dvou decků bylo v top8 ještě k vidění:
 
2× Scapeshift, 1× 4C Gifty a 2× Kiki-Pod.
 
Je tedy vidět, že s dominancí Jundu to stále ještě není tak hrozné a že i modern je stále velmi rozmanitý formát. Decklisty top16 jsou k vidění zde a ty nejzajímavější z top8 přímo tady:
 
UWR Tempo Mitchell Manders (1. místo)
Main Deck Sideboard
4 Arid Mesa
4 Celestial Colonnade
1 Eiganjo Castle
2 Hallowed Fountain
2 Island
1 Mountain
1 Plains
1 Sacred Foundry
4 Scalding Tarn
2 Steam Vents
1 Sulfur Falls
2 Tectonic Edge

2 Aven Mindcensor
4 Geist of Saint Traft
4 Snapcaster Mage
1 Thundermaw Hellkite
3 Vendilion Clique

3 Electrolyze
2 Izzet Charm
4 Lightning Bolt
4 Lightning Helix
2 Mana Leak
3 Path to Exile
3 Remand
1 Baneslayer Angel
1 Batterskull
2 Counterflux
1 Disenchant
2 Engineered Explosives
2 Pyroclasm
2 Rule of Law
1 Spellskite
1 Tempest of Light
2 Threads of Disloyalty
 

Oldschool Jund Lukáš Jaklovský (2. místo)
Main Deck Sideboard
4 Blackcleave Cliffs
1 Blood Crypt
1 Forest
2 Marsh Flats
2 Misty Rainforest
1 Overgrown Tomb
3 Raging Ravine
1 Stomping Ground
2 Swamp
2 Treetop Village
2 Twilight Mire
4 Verdant Catacombs

4 Bloodbraid Elf
4 Dark Confidant
4 Deathrite Shaman
2 Kitchen Finks
4 Tarmogoyf

2 Abrupt Decay
3 Inquisition of Kozilek
4 Lightning Bolt
4 Thoughtseize

4 Liliana of the Veil
2 Ancient Grudge
2 Batterskull
1 Deglamer
1 Grafdigger’s Cage
2 Grim Lavamancer
2 Maelstrom Pulse
2 Olivia Voldaren
2 Slaughter Games
1 Torpor Orb
 

Scapeshift Louis Deltour (3. místo)
Main Deck Sideboard
1 Blood Crypt
1 Breeding Pool
1 Flooded Grove
2 Forest
3 Island
4 Misty Rainforest
1 Mountain
4 Steam Vents
4 Stomping Ground
1 Swamp
2 Valakut, the Molten Pinnacle
1 Watery Grave

4 Sakura-Tribe Elder

3 Clutch of the Undercity
3 Cryptic Command
2 Farseek
2 Izzet Charm
2 Pyroclasm
4 Remand
4 Scapeshift
4 Search for Tomorrow
4 Serum Visions
3 Telling Time
2 Dispel
1 Mindbreak Trap
1 Obstinate Baloth
1 Pyroclasm
2 Seal of Primordium
1 Shatterstorm
1 Slaughter Games
1 Spell Pierce
3 Spellskite
2 Wurmcoil Engine
 

4C Gifts Martin Scheinin (6. místo)
Main Deck Sideboard
1 Academy Ruins
1 Breeding Pool
3 Creeping Tar Pit
1 Forest
1 Ghost Quarter
1 Godless Shrine
1 Hallowed Fountain
1 Island
3 Marsh Flats
2 Misty Rainforest
1 Overgrown Tomb
1 Plains
1 Swamp
1 Tectonic Edge
1 Temple Garden
1 Urborg, Tomb of Yawgmoth
1 Vault of the Archangel
3 Verdant Catacombs
1 Watery Grave

4 Deathrite Shaman
1 Elesh Norn, Grand Cenobite
1 Iona, Shield of Emeria
2 Snapcaster Mage

2 Abrupt Decay
1 Darkblast
1 Dismember
1 Engineered Explosives
4 Gifts Ungiven
1 Life from the Loam
4 Lingering Souls
1 Maelstrom Pulse
3 Mana Leak
2 Path to Exile
1 Raven’s Crime
1 Unburial Rites

1 Jace, Architect of Thought
3 Liliana of the Veil
1 Abrupt Decay
1 Baneslayer Angel
1 Batterskull
1 Damnation
2 Duress
1 Fracturing Gust
1 Ghostly Prison
1 Golgari Charm
1 Spellskite
1 Supreme Verdict
1 Terastodon
2 Thoughtseize
1 Torpor Orb
 

Kiki-Pod Mathieu Deloly (7. místo)
Main Deck Sideboard
3 Arid Mesa
1 Breeding Pool
1 Copperline Gorge
1 Forest
2 Gavony Township
4 Grove of the Burnwillows
1 Hallowed Fountain
4 Misty Rainforest
1 Mountain
1 Plains
1 Sacred Foundry
1 Steam Vents
1 Stomping Ground
1 Temple Garden

4 Birds of Paradise
1 Deceiver Exarch
1 Ethersworn Canonist
1 Glen Elendra Archmage
1 Harmonic Sliver
1 Izzet Staticaster
2 Kiki-Jiki, Mirror Breaker
3 Kitchen Finks
1 Linvala, Keeper of Silence
1 Murderous Redcap
3 Noble Hierarch
1 Phantasmal Image
4 Restoration Angel
1 Spellskite
1 Wall of Omens
4 Wall of Roots
1 Zealous Conscripts

4 Birthing Pod
2 Chord of Calling
1 Ancient Grudge
1 Aven Mindcensor
1 Harmonic Sliver
1 Negate
1 Obstinate Baloth
3 Path to Exile
1 Qasali Pridemage
2 Relic of Progenitus
2 Sowing Salt
1 Spellskite
1 Thrun, the Last Troll
 

4. GP Sydney – Limited
 

 
Daleko v Tichomořském oceánu se uskutečnilo takové komorní GPčko. Bylo to vlastně poslední GP ve formátu 3× RTR. Zúčastnilo se ho 686 hráčů, mezi nimiž byli i dva Češi – Martin Jůza a Standa Cífka. Oba podali vynikající výkon a dostali se do top8, ale bohužel oba vypadli ve čtvrtfinále.
 
Juzám ve finále nadraftil Rakdos a Standa pěkně na srdíčko pětibarvu. Vítězem se pak stal domácí Allen Zhang s Rakdosem (stejně jako předtím v Singapuru), z čehož vyplývá, že Rakdos nebude na limited asi špatnou volbou.
V top8 pak byli ještě dva další velikáni - Tomoharu Saito (vítěz jednoho PT, čtyř GP, hráč roku 2007) a Adam Witton (šampion Austrálie 2010 a 2011, 2. místo v týmové soutěži na MS 2011, několik GP top8 finishů).
 
Rakdos - Top8 draft Allen Zhang
Main Deck Sideboard
7 Mountain
9 Swamp

1 Dead Reveler
1 Desecration Demon
1 Frostburn Weird
1 Golgari Longlegs
2 Grim Roustabout
3 Rakdos Shred-Freak
1 Rix Maadi Guildmage
1 Slum Reaper
1 Splatter Thug
1 Tenement Crasher
1 Thrill-Kill Assassin
1 Viashino Racketeer

1 Auger Spree
1 Civic Saber
2 Deviant Glee
1 Dreadbore
1 Explosive Impact
1 Launch Party
1 Pursuit of Flight
1 Traitorous Instinct
 

5. PTQ Dragon’s Maze
 
Tentokráte se u nšich susedů žádná PTQčka nekonala, ale díky krátkému poggoglení je tu alespoň stručný přehled prozatím známých výsledků:

Siena, Itálie - 220 lidí // Giulio Pasqui - Splinter Twin
Lincoln, Nebraska // UWR Tempo
MODO 19.1.2013 // Melira Pod
Lecce, Itálie - 188 lidí // Simone Zulian - GW Hatebears
Providence, Rhode Island // Daniel Hall - BW Tokens
Mendoza, Argentina - 54 Lidí // UW Tempo
Oslo, Norsko - 48 Lidí // Øyvind Wefald Andersen - Tribal Zoo
Vestal, New York // Infect

6. Bonus – Tuzemské turnaje
 


Uplynulý víkend se odehrály dva poslední turnaje do série o pohár Černého Rytíře (legačka a dvojka). Bohužel sehnat u nás nějaké decklisty je takřka nemožné, nicméně do příště se pokusím něco schrastit.

Ale jak už jsem říkal v minulém vydání, tak se nedávno dhrály i dva velké (na naše poměry) legacy turnaje a to v Černém Rytíři v rámci české legacy series a taky v Najadě, kde se hrálo o Mox Diamond a kde triumfoval Jan Špatenka s u nás velmi málo vídaným High Tidem. A mně se podařilo získat jeho decklist:

High Tide Jan Špatenka
Main Deck Sideboard
12 Island
2 Flooded Strand
2 Misty Rainforest
2 Scalding Tarn

4 Brainstorm
3 Candelabra of Tawnos
3 Flusterstorm
4 High Tide
4 Ponder
3 Preordain
4 Merchant Scroll
1 Snap
3 Cunning Wish
1 Meditate
1 Wipe Away
3 Turnabout
4 Force of Will
4 Time Spiral
2 Pact of Negation
1 Flusterstorm
2 Grafdigger’s Cage
1 Surgical Extraction
1 Brain Freeze
1 Echoing Truth
1 Snap
1 Blue Sun’s Zenith
1 Intuition
1 Meditate
1 Wipe Away
1 Turnabout
1 Misdirection
 

To je z dnešního vydání Flash News vše, naviděnou další pondělí!
 
Kumano
Komentáře
Autor: Flamberg @ Tuesday, January 22, 2013 8:50 AM
Ty vítěze SCG turnajů by měli před focením holit :-)

Autor: Aggrokumano @ Tuesday, January 22, 2013 2:31 PM
Ten v Sydney to zkazil :(

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement