Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, April 10, 2013
Magic: the Gathering Dragon's Maze
Autor: JakubMG @ 9:52 PM :: 1704 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky
 Dragon’s Maze je expanzí karetní hry Magic: the Gathering, která vychází 3. května 2013. Jedná se o třetí edici z velmi úspěšného Return to Ravnica bloku. Edice obsahuje 156 černookrajových karet. Na rozdíl od předchozích edic, tak v Dragon’s Maze najdeme všech 10 guild. Stejně jako předchozí edice, tak i Dragon’s Maze se zaměřuje na multicolored karty.

Část příběhu Dragon’s Maze najdete v traileru k této edici.

Novou mechanikou poslední edice Return to Ravnica bloku je „Fuse“. Wizardi nám vrátili staré dobré split karty, ale dali jim moderní kabátek, aby byla poslední edice zajímavější. Díky mechanice „Fuse“  (Fuse – You may cast one of both halves of this card from your hand.) můžete zahrát obě poloviny karty najednou.


Více informací o mechanice Fuse a překlad FAQ k Dragon's Maze najdete v článku Pravidlové okénko - Dragon's Maze.

Další specialitou Dragon’s Maze je, že v boosteru nenajdete základní zemi. Místo ní najdete buď Guild Gate (commonový duál příslušné guildy) nebo Shockland (starý známý rare duál z Ravnica bloku) nebo mythic rare zemi z Dragon’s Maze.

Shocklandy, které vyjdou v Dragon’s Maze nemají symbol této edice, ale nesou symbol edice, ve které vyšly (tj. Return to Ravnica a Gatecrash). Guild Gate jsou součástí Dragon’s Maze, takže na nich najdete symbol této edice, ale budou mít nový obrázek a flavor.

Kromě Guild Gate a Shocklandů obstarají manovou fixaci i Cluestony, které bude mít každá guilda. Dřív jsme se mohli s podobnou fixací setkat v Mirrodinu, kde byly Talismany (ty byly o manu levnější, ale při použití pro barevnou manu dávali pecku + nešly obětovat pro kartu).


 


Planeswalkera najdete v této edici jen jednoho a není to nikdo jiný než dlouho očekávaný izzetský mág Ral Zarek. Stojí čtyři many, takže je reálná šance, že by se mohl uchytit v nejednom balíčku. Jeho první schopnost není úplně nejlepší, ale na druhou stranu vám může odtapnou manu a urychlit vás. Druhá schopnost v podobě Lightning Boltu určitě není k zahození a ultimátku má vcelku zajímavou. Karty s házením mincí obecně moc populární nejsou, ale možná Ral Zarek nebude úplně nejhorší. Co si myslíte, upadne Ral po počátečním hypu do zapomnění nebo si najde své místo v balíčcích?


Šampióni jednotlivých guild vám pomohou při cestě Bludištěm najít a aktivovat zdroj nesmírné moci. V jednotlivých guildách najdete následující šampióny:

Azorius - Lavinia of the Tenth
Boros - Tajic, Blade of the Legion
Dimir - Mirko Vosk, Mind Drinker
Golgari - Varloz, the Scar-Striped
Gruul - Ruric-Thar, The Unbowed
Izzet - Melek, Izzet Paragon
Orzhov - Teysa, Envoy of Ghosts
Rakdos - Exava, Rakdos Blood Witch
Selesnya - Emmara Tandris
Simic - Vorel of the Hull Clade

Z těchto 10ti šampiónů jich najdete 5 v Intro pacích z Dragon’s Maze a to konkrétně: Ruric-Thar, The Unbowed, Exava, Rakdos Blood Witch, Teysa, Envoy of Ghosts, Vorel of the Hull Clade a Lavinia of the Tenth.

 

Přehled všech promo karet, které máte šanci získat v Dragon’s Maze najdete v samostatném článku. Dále jsme pro vás připravili přehled všech produktů.

Pokud se chystáte na prerelease Dragon’s Maze a jste zvědaví, co vás na prerelease čeká a co tam dostanete, tak si přečtěte článek Jak na prerelease Dragon’s Maze?. V případě, že nevíte, do kterého klubu nebo herny se vypravit na prerelease, tak snad vám bude nápomocen přehled prerelease turnajů v České a Slovenské republice.

Obrázky všech karet z edice Dragon's Maze můžete najít na našem facebooku.


 

 

Technické informace:

Jméno edice: Dragon’ s Maze
Blok: 3. edice ze 3 v Return to Ravnica bloku
Zkratka edice: DGM
Twitter Hashtag: #MTGDGM
Počet karet: 156
Začátek preview na Daily MTG: 8. dubna 2013
Vydání edice: 3. května 2013
Prerelease turnaje: 27. – 28. dubna 2013
Vydání na Magic Online: 13. května 2013
Pro Tour Dragon's Maze: 17. – 19. května 2013
Game Day: May 25. – 26. května 2013

Launch Promo: Maze's End
Buy a Box Promo : Render Silent
Odměna za Bludiště: Foil plains

Design Team: Alexis Janson (lead) Mark Rosewater Erik Lauer Aaron Forsythe Shawn Main Dan Emmons
Development Team: Zac Hill (lead) Erik Lauer Mark Globus Mark Gottlieb Masami Ibamoto Sam Stoddard


Více informací o Dragon’s Maze najdete na
produktové stránce na Wizardech.

Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement