Wednesday, October 27, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Sunday, May 19, 2013
Recenze Dragon's Maze Intro Pack: Rakdos Revelry
Autor: JakubMG @ 10:53 PM :: 2799 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Recenze
 

Recenze Dragon's Maze Intro Pack: Rakdos Revelry


 Vznešený čtenáři, právě jste započal se čtením recenze na třetí z pětice Intro Packů Dragon’s Maze, předpřipravených balíčků, které jsou určeny především pro začínající hráče, kteří si tak úplně neví rady se stavbou svého vlastního decku. Svou silou jsou určeny především ke hře jeden proti druhému, nebo proti starším Intro Packům, ale samozřejmě si s nimi můžete zahrát proti jakémukoliv jinému balíku. Z deseti cechů, které ovládají sféru Ravnica, si mohla svůj vlastní Intro Pack vytvořit jen polovina z nich. Jsou to dvě guildy známé již z edice Return to Ravnica, Rakdos a Azurius, a tři edice z o něco mladší edice Gatecrash, tedy Orzhov, Gruul a Simic. V každém z nich naleznete předpřipravený šedesátikaretní balíček a dva boostery aktuální edice, tedy Dragon’s Maze.


Prvně si řekněme, co to vlastně intro pack je a pro koho je určený. Intro pack je balení karet magic, kde najdete šedesátikaretní předpřipravený hrací balíček, pravidla, jak hrát karetní hru magic a nějaké typy ke hře konkrétně s tímto balíčkem, a dva booster packy – patnáctikaretní balíčky na vylepšení vašeho decku. Koupíte-li intro pack z aktuální edice, nemusíte se bát, že by nějaká obsažená karta nebyla povolena na turnaje formátu standart. Následuje odpověď na otázku, pro koho je intro pack určený. Význam intro packů se totiž po příchodu novějších Event decků na trh trochu změnil. Intro packy jsou určeny pro hráče, kteří jsou s magicem v začátcích a ještě se neplánují v blízké budoucnosti věnovat nějakým turnajům v této karetní hře. V opačném případě by jim totiž mnohem lépe posloužil zmíněný Event deck, který obsahuje balíček lépe přizpůsobený pro hru. Na druhou stranu intro pack je levnější a vedle předpřipraveného balíčku obsahuje ještě dva boostery, kde určitě najdeme nějaké nové karty, které můžeme vyzkoušet v našem hracím balíčku anebo můžeme karty z nich vyměnit za nějaké jiné s kamarády. Obecně je v současné době úloha intropacku těšit především mladší hráče, které přiláká jak foilový generál v balíčku tak vzrušující pocit překvapení, co asi najdou ve svém zabaleném booster packu :o).

 Nu, teď se tedy můžeme věnovat balíku Rakdos Revelry, tedy černo červeného balíčku. A tady už je decklist.

Rakdos Revelry WoTC
Main Deck Sideboard
10 Mountain
4 Rakdos Guildgate
12 Swamp
1 Bloodfray Giant
2 Carnage Gladiator
1 Exava, Rakdos Blood Witch
1 Grim Roustabout
3 Gutter Skulk
2 Guttersnipe
2 Minotaur Aggressor
2 Rakdos Drake
3 Riot Piker
2 Slum Reaper
2 Smelt-Ward Gatekeepers
2 Spawn of Rix Maadi
2 Spike Jester
1 Awe for the Guilds
1 Havoc Festival
2 Morgue Burst
1 Punish the Enemy
2 Rakdos Cluestone
1 Sinister Possession
1 Toil // Trouble
 

 A znovu je tam pár karet, co jsou hratelné, nebo dokonce dobré, ovšem většina zůstává v šedém průměru, občas i pod ním. Strategie balíčku je jednoznačně co nejrychleji protihráče umlátit, ale přesto tam není žádná bytost za jednu manu. Některé bytosti stojí neuvěřitelné kvantum many, balíček neobsahuje žádné univerzální zabíjení…no prostě to má spoustu chyb. Přesto si myslím, že v rámci bloku se dá velice snadno a levně vylepšit do dobře hratelné podoby. A teď rychle na jednotlivé karty.

Jednotlivé karty:

Bloodfray Giant- Za čtyři many toho nabízí vcelku hodně. Poctivý útočník, kterého stejně jako ostatní bytosti s touto schopností chcete zahrát s counterem z unleash téměř vždy.

Carnage Gladiator- Co dělat, když vás blokování stojí životy? Neblokovat! A tak vás krásně zabije Carnage Gladiator.

Exava, Rakdos Blood Witch- Silná, rychlá, podporuje ostatní unleasháky, skvělá šéfka (tak dvakrát lepší, než Teysa).

Grim Roustabout- S open manou je to celkem slušný útočník, vzhledem k časté podprůměrnosti bytostí v tomhle balíku je bohužel nutné být za něj vděčný.

Gutter Skulk- Tenhle průměr se bohužel v Intro Packech (vážně netuším, jestli se to á skloňovat podle vzoru hrad, nebo nějak kombinovaně, ale tenhle tvar zní prostě hrozně) vyskytuje velice často a musí se až později nahrazovat lepšími kusy.

Guttersnipe- Vzhledem k tomu, že je v balíku jen pět karet, které aktivují jeho schopnost, nechápu, na co Wizardi mysleli, když ho sem dávali.

Minotar Agressor- Takovéhle karty jsou pro Rakdos naprosto zbytečné. Nepochopil jsem, proč sem zařadili něco s mana costem víc, než pět.

Rakdos Drake- Někdy bývá po ruce kvalitnější materiál, ale když není, tak se tenhle drak dá hrát taky, alespoň zapadá do rakdoské strategie.

Riot Piker- Jestli je Gutter skulk špatný, pak je Riot Piker příšerný. V ideálním případě umí útočit za dva, velice často se však prostě rozhodne spáchat sebevraždu a nic jej nezastaví.

Slum Reaper- Hlavní důvod zařazení téhle karty je zjevně to, že některé bytosti v tomhle balíku jsou tak hrozné, že by se nejlépe vyjímaly v hrobě. Pokud má protihráč třeba jenom jednu bytost je Reaper opravdu dost dobrý, ale povětšinou zůstane hluboko v průměru.


Smelt-Ward Gatekeepers- Ve valné většině případů to bude jen za čtyři dva na čtyři, což je opět hrozné, ale jeho případná schopnost se docela hodí, takže alespoň něco.

Spawn of Rix-Maadi- S Exavou je naprosto špičkový, bez ní pořád ujde, takovéhle bytosti by tu měly být, alespoň trošku ofenzivní.

Spike Jesker- Suverénně nejlepší dvoumanová bytost, přesně tohle je zapotřebí pro rychlý balík.

Awe for the Guilds- Naprosto zoufalý výkřik do tmy, nejen, že pouze zakazuje blokovat, což opravdu není bomba, ono to ještě polovině potvor blokovat povolí…no prostě nejhorší karta balíku, místo ní bych stokrát Raději viděl i třeba takového Riot Pikera.

Havoc Festival- Šest many je prostě hodně, ale zato umí krásně dorazit protihráče. Pokud se hra vyvíjí podle vašich představ, často nebude zapotřebí podobných karet, pokud ne, spíš zabijete sebe, než protihráče.

Morgue Burst- A znovu předražená karta. Aby byla k něčemu, musíte mít pěknou bytost v hrobě, což nemusí být pravidlem. Raději bych hrál něco jiného.

Punish the Enemy- Efekt dobrý, cena vysoká, ale na poměry tohoto balíku to ještě pořád ujde.

Rakdos Cluestone- Naprosto nevhodná karta, je naprosto k ničemu.

Sinister Possession- Pokud se vám podaří najít nějakou tu zeď, na které by tahle karta natropila opravdové škody, gratuluji. Obvykle to ale bude spíše k ničemu, protože dáváte protihráči možnost vybrat si, jestli se mu vyplatí s očarovanou bytostí nadále útočit, nebo blokovat, či ne.

Toil//Troble- Za tři many proliz to je v pořádku, za tři many pár zranění taky ujde, ale dohromady umí vašemu protihráči ubrat celkem dost životů.


 

První upravená verze

 První úprava je vytvořena pouze jako změna přesně patnácti karet z původního balíku za karty z Return to Ravnica bloku s cenou na Černém Rytíři do dvaceti korun za jednu. A zde je její decklist.

Rakdos Revelry upgraded #1 Dan
Main Deck Sideboard
10 Mountain
4 Rakdos Guildgate
10 Swamp
1 Bloodfray Giant
4 Carnage Gladiator
2 Cryptborn Horror
1 Exava, Rakdos Blood Witch
1 Grim Roustabout
3 Gutter Skulk
4 Hellhole Flailer
4 Rakdos Cackler
2 Rakdos Drake
2 Riot Piker
2 Slum Reaper
2 Spawn of Rix Maadi
4 Spike Jester
1 Havoc Festival
1 Punish the Enemy
1 Toil // Trouble
1 Mugging
 

 Touto jednoduchou úpravou balík výrazně zrychlil a hned od úvodu hry se snaží do hry posílat co nejvíce bytostí. Nezbyly tam žádné předražené karty kromě Havoc Festivalu. Kvůli tempu budete nadále muset překousávat mizerné karty jako Riot Piker a Rakdos Drake, ale co, když umí alespoň celkem dobře útočit. Ze spousty hloupých triků zůstaly v balíku pouze tři, ale jeden přibyl, takže zůstává jen to lepší.

Nové karty v balíku:

Cryptborn Horror- Nemůžete si představovat, že je to vždycky pěkné tělo, ale pokud je možnost seslat jej alespoň jako bytost tři na tři, není to zas tak špatné. Zařazen je, protože občas umí být i mnohem větší a díky trample vám umí vyhrát hru.

Hellhole Flailer- Jedna z nejlepších bytostí s unleash, za tři many čtyři na tři je celkem ucházející, jeho druhá schopnost umí protihráče dorazit, je-li to zapotřebí.

Rakdos Cackler- Nedostatek tempa opravdu dobře vyřešila tato nevýrazná bytost. Jako dva na dva umí být v prvním kole celkem přísná, takže si na ní musí dávat protihráč pozor.

Mugging- Je to za jednu manu a umí to zabít bytost, to do tohohle balíku prostě stačí.

     

  Celková pořizovací cena celé této úpravy je na Rytíři devadesát dva korun, což se dozajista vyplatí jako investice do velkého zlepšení balíku.


Druhá upravená verze

 Výsledný balík má s tím původním společné snad jen barvy a samozřejmě i styl hry. Následující verze byla vytvořena přidáním karet, které jsou legální na standardu a zároveň stojí méně než padesát korun za jednu na Černém Rytíři.

Rakdos Revelry upgraded #2 Dan
Main Deck Sideboard
9 Mountain
4 Rakdos Guildgate
10 Swamp
4 Carnage Gladiator
2 Cryptborn Horror
4 Diregraf Ghoul
3 Exava, Rakdos Blood Witch
4 Gore-House Chainwalker
4 Hellhole Flailer
4 Lightning Mauler
4 Rakdos Cackler
4 Spike Jester
4 Searing Spear
 

 Na úvod cenu celého balíku, a ta je tři sta dvacet tři korun, což je celkem přijatelné. Balík ještě zrychlil, ještě se zlepšil a se správnými kartami, přidáním další barvy (zelené, nebo bílé) a pár tisíc by se z něj stal jeden z nejlepších balíků na standardu vůbec. Z těchto důvodů, tedy snadné (a jen velice málo omezené) vylepšitelnosti bych si ze všech Intro Packů vybral celkem pravděpodobně právě tento. Je celkem zábavný a přitom jednoduchý na hraní.

Přibyvší karty:

Diregraf Ghoul- Tenhle drobný zombie má podobnou funkci jako Rakdos Cackler, který je ale lepší díky tomu, že mu Exava dává haste.

Gore-House Chainwalker- Dvoumanová bytost do počtu, upřednostnil jsem jí opět kvůli Exavě.

Lightning Mauler- Výrazně kvalitnější bytost je však toto. Tím, že čeká ve hře a dává další kolo bytosti haste umí udělit soupeři i čtyři damage navíc. Kromě toho se dá ve spolupráci s libovolnou jinou bytostí využít jako dva na jedna haste, což je pořád k věci.

Searing Spear- Tři damage do protihráče, nebo odstranění nějaké bytosti, račte si vybrat.

 

Pokud by se vám zalíbil samotný Intro pack Rakdos Revelry, můžete jej zakoupit v našem partnerském internetovém obchodě Veselý drak za zvýhodněnou cenu 299 Kč. Děkuji všem, kteří dočetli až sem a všem, kterým tato recenze něco přinesla.    
   
        

Dan
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement