Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, January 29, 2014
Magic Born of the Gods - decklisty Intro Packu
Autor: JakubMG @ 9:36 AM :: 2984 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky, Recenze
 

Magic Born of the Gods - decklisty Intro Packu


Dnes byly zveřejněny decklisty všech Intro Packů z edice Born of the Gods a v rychlosti se podíváme, na jaké balíčky se můžeme těšit. Dále pak u každého Intro Packu najdete menší představení samotného balíčku a krátké shrnutí balíčku, abyste věděli, zda bude pro vás vhodný nebo ne.

Prvně si řekněme, co to vlastně Intro Pack je a pro koho je určený. Intro pack je balení karet Magic, kde najdete šedesátikaretní předpřipravený hrací balíček, pravidla, jak hrát karetní hru magic a nějaké typy ke hře konkrétně s tímto balíčkem, a dva Booster Packy – patnáctikaretní balíčky na vylepšení vašeho decku. Koupíte-li Intro Pack z aktuální edice, nemusíte se bát, že by nějaká obsažená karta nebyla povolena na turnaje formátu Standard. Následuje odpověď na otázku, pro koho je Intro Pack určený. Význam Intro Packů se totiž po příchodu novějších Event Decků na trh trochu změnil. Intro Packy jsou určeny pro hráče, kteří jsou s Magicem v začátcích a ještě se neplánují v blízké budoucnosti věnovat nějakým turnajům v této karetní hře. V opačném případě by jim totiž mnohem lépe posloužil zmíněný Event Deck, který obsahuje balíček lépe přizpůsobený pro hru. Na druhou stranu Intro Pack je levnější a vedle předpřipraveného balíčku obsahuje ještě dva boostery, kde určitě najdeme nějaké nové karty, které můžeme vyzkoušet ve vašem hracím balíčku anebo můžeme karty z nich vyměnit za nějaké jiné s kamarády. Obecně je v současné době úloha Intro Packu představit vám karetní hru Magic a uvést vás do hry. Dále pak potěšit především mladší hráče, které přiláká jak foilový generál v balíčku tak vzrušující pocit překvapení, co asi najdou ve svém zabaleném booster packu.

Pokud nebudete znát nějakou z mechanik, které Intro Packy obsahují, tak si přečtěte
Pravidlové okénko - Theros a Pravidlové okénko - Born of the Gods, kde najdete jejich vysvětlení. Pojďme se podívat na samotní Intro Packy z BNG:

Gifts of the Gods

Dary od Bohů jsou bílo-modrý balíček, který využívá výhod schopnosti Bestow. Jedná se o vcelku zajímavý weenie balíček, který obsahuje malé levné příšery. Ty můžete pomocí Bestow posilovat o Aury, díky který se z malých příšer stanou velcí zabijáci a navíc získávají bonusy z Aur. Pokud očarovaná příšera zemře, tak se nic moc neděje. Aura s Bestow se stavá příšerou a nejde do hřbitova. Díky kartám s Bestow můžete získat z jedné příšery mnoho výhod. Např. pokud zahrajete za Bestow Thassa's Emissary, tak má očarovaná příšera kromě svých schopností ještě +3/+3 a když dá combat damage do hráče, tak si líznete kartu. A takovýchto karet zde najdete víc. Hlavní kartou tohoto balíku je Silent Sentinel. Za 7 man 4/6 flying je vcelku průměr, ale když útočí, tak si vrátíte enchantment ze hřbitova zpět do hry. Takže můžete skvěle recyklovat vaše mrtvé enchantment creatures a Aury.

Jako support zde najdete z bílých karet zabíjení příšer a preventování damage. Modrá barva zde reprezentuje získávání karetní výhody. To vše doplňují nejrůznější Aury pro posílení vašich příšer. Ty můžete díky Silent Sentinelovi vracet zpět do hry. Navíc kvůli Auře Gift of Immortality je Silent Sentinel defakto nesmrtelný, takže bude určitě nepříjemné hrát proti tomuto balíčku.

Baví-li vás bílé weenie balíčky, tak je tento Intro Pack určitě velmi zajímavou volbou. Díky nejrůznějším enchantmentům můžete své příšerky vylepšovat, takže skvěle obstojí proti soupeřovým nestvůrám. Navíc váš hlavní zabiják Silent Sentinel vám vrací enchantmenty zpět do hry, takže tento balíček se jen tak hned nevzdá!


Gifts of the Gods WoTC
Main Deck Sideboard
10 Island
16 Plains

1 Coastline Chimera
1 Flitterstep Eidolon
2 Floodtide Serpent
2 Ghostblade Eidolon
2 Great Hart
2 Griffin Dreamfinder
2 Heliod’s Emissary
1 Hopeful Eidolon
1 Lagonna-Band Elder
2 Nyxborn Shieldmate
2 Nyxborn Triton
1 Pillar of War
1 Silent Sentinel
1 Thassa’s Emissary
2 Traveling Philosopher
1 Yoked Ox

1 Divination
1 Eternity Snare
1 Excoriate
1 Gift of Immortality
1 Griptide
1 Hold at Bay
2 Ordeal of Heliod
1 Sunbond
1 Vanquish the Foul
 

Inspiration-Struck

Intro Pack v barvách Dimiru - modro-černá, který bude hodně těžit z nové schopnosti Inspired. Jednoduše útočte na vašeho oponenta a získávejte odměny díky schopnosti Inspired. Jedná se o vcelku rychlý balíček, který má co zahrát na jedno-trojmanovém slotu. Navíc, jak je již u modré barvy zvykem, obsahuje nejrůznější příšery s flyingem, které mohou být pro vašeho soupeře velmi nepříjemné. Schopnost Inspired vám pak po odtapnutí příšery s touhle schopností nadělí bonus v podobě tokenu nebo karetní výhody pro vás příp. nějakým způsobem bude šikanovat vašeho soupeře, což se hodí. Hlavním zabijákem vašeho balíčku je Arbiter of the Ideal. Za 6 man 4/5 flying, což je super samo o sobě, který má navíc Inspired a při odpatnutí se podíváte na vrchní kartu z knihovny. Když je to artifact, příšera nebo země, tak si ji dáte do hry a to je super!

Z kouzel zde najdeme nejrůznější směs karet, které vám buď získají karetní výhodu, nebo škodí vašemu soupeři. Navíc obsahuje hromadu kouzel pro tapnutí vaši příšery, takže nemusíte jen útočit pro aktivaci schopnosti Inspired.

Každopádně jde o velmi svižný balíček, který obsahuje kombinaci levných malých příšer se směsicí létaček. U tohoto balíčku využijete do maxima novou schopnost Inspired, se kterou si zajisté užijete mnoho zábavy. Takže pokud vás tato strategie láká, tak je tento Intro Pack tou správnou volbou!


Inspiration-Struck WoTC
Main Deck Sideboard
15 Island
11 Swamp
 
2 Aerie Worshippers
1 Arbiter of the Ideal
2 Black Oak of Odunos
1 Breaching Hippocamp
2 Deepwater Hypnotist
1 Felhide Minotaur
1 Forlorn Pseudamma
1 Horizon Scholar
1 Insatiable Harpy
2 Returned Phalanx
2 Servant of Tymaret
1 Shipwreck Singer
1 Siren of the Silent Song
2 Sphinx’s Disciple
1 Triton Shorethief
1 Warchanter of Mogis

1 Curse of the Swine
2 Evanescent Intellect
2 Griptide
1 Oracle’s Insight
2 Retraction Helix
1 Sip of Hemlock
1 Siren Song Lyre
1 Springleaf Drum
1 Thassa’s Bounty
 

Death's Beginning

Všem fanouškům zombíků a různých nemrtvých příšer se zajisté zalíbí tento černo-zelený balíček. Ten kombinuje práci se hřbitovem (dostat vaše příšery do hřbitova a následně je vrátit do hry/ruky) doplněný o nejrůznější nemrtvé kreatury, které posilujete zelenými kouzly a černými kouzly zabijíte příšery vašeho oponenta. Jak už to tak u nemrtvých bývá, tak jsou vcelku nemotorní, a tak tento balíček začíná zlehka na dvou manách. Pomalinku pokračuje přes trojmanový slot a víc toho začne hrát na čtyřech-pěti manách a víc. Tohle však může být dost pomalé např. proti rychlému a agresivnímu Intro Packu Forged in Battle. Ze začátku se snažíte stabilizovat situaci nejrůznějšími černými a zelenými příšerami, které jsou buď bez schopnosti, nebo nějak škodí oponentovi. Pokud zemřou, tak vám to nijak nevadí, protože příšery ve hřbitově vám posílí Nighthowlera, kterého můžete zahrát jako normální příšeru nebo jako Auru na vybranou příšeru. Přísun příšer do hřbitova vám zajistí Eater of Hope, který se díky obětování vašich příšer může regenerovat nebo zabijí vybrané příšery. Tohle jsou dva hlavní zabijáci vašeho balíčku.

Pokud se něco pokazí a vaše důležitá příšera zemře, tak to moc nevadí. Můžete si je vytáhnout zpět do ruky nebo to hry. Sice na to máte 3 karty, ale mělo by to stačit. Zbytek kouzel doplňuje nejrůznější černé a zelené posilování příšer. Na zabijení oponentových přišer zde máme jen 4 karty, což také není úplně nejvíc.

Fanoušky zabíjení a práce se hřbitovem zajisté tento balíček potěší a budou si moct užít se svými nemrtvými dosyta. Na druhou stranu, než se tento balíček rozjede, tak to chvíli trvá. Pokud tedy hledáte rychlý a jednoduchý balíček, tak se podívejte spíše níže.


Death’s Beginning WoTC
Main Deck Sideboard
11 Forest
15 Swamp

1 Archetype of Finality
1 Eater of Hope
2 Felhide Brawler
1 Felhide Minotaur
2 Forsaken Drifters
2 Graverobber Spider
1 Keepsake Gorgon
1 Loathsome Catoblepas
2 Nemesis of Mortals
1 Nighthowler
1 Pharika’s Mender
1 Pheres-Band Centaurs
2 Returned Centaur
1 Satyr Piper
2 Satyr Wayfinder

2 Asphyxiate
2 Commune with the Gods
1 Cutthroat Maneuver
1 March of the Returned
2 Mortal’s Resolve
1 Raised by Wolves
1 Rescue from the Underworld
1 Unravel the
Ther
2 Weight of the Underworld
 

Forged in Battle

Agresivní červeno-bílý balíček, ve kterém budete na vašeho soupeře útočit pomocí hrdinských válečníků se schopností Heroic, jež budete v boji podporovat pomocí bílých kouzel a čistit jim cestu červeným fritem. Manová křivka nám začíná pěkně na jedné maně a další kupa válečníků je na dvou a třech manách. Příšer za víc jak 3 many je zde jen 6, takže se jedná o pekelně rychlý balíček. Vaše příšery získávají díky schopnosti Heroic nejrůznější výhody. Buď posilují sami sebe ve formě +1/+1 counterů nebo šikanují příšery vašeho soupeře příp. samotného soupeře. Z velkých příšer zde máme jen Forgestoker Dragon, který je za 6 man 5/4 létající drak, jež za 2 many průtokově střílí do příšer. Díky němu můžete eliminovat soupeřovy příšery nebo aktivovat Heroic u vlastních příšer, což se hodí. Drakem výčet velkých příšer bohužel končí.

Z fritování zde máme jen Searing Blood a Pinnacle of Rage, dále by se dal použít Fall of the Hammer a Ordeal of Purphoros. Pro spuštění Heroicu zde máme 8 kouzel a dále by se dal použít i drak a Fall of the Hammer. Každopádně bude potřeba u Heroicu trošku přemýšlet a neplýtvat vaše kouzla zbytečně.

Na rozdíl od zeleno-červeného Insatiable Hunger jde o podstatně rychlejší balíček, který je pro správnou aktivaci Heroic abilit malinko náročnější na hraní. Dále je potřeba u tohoto balíčku co nejrychleji oponenta zabít příp. rychle zabít každou příšeru, kterou zahraje. Pokud oponent začne na 5 a více manách hrát jednu 5/5 a víc příšeru za druhou, tak to může být trošku problém pro vaše malé příšerky (za předpokladu, že nebudou moc nadopované Heroicem).


Forged in Battle WoTC
Main Deck Sideboard
14 Mountain
11 Plains

1 Akroan Conscriptor
2 Akroan Crusader
1 Akroan Hoplite
1 Akroan Phalanx
2 Akroan Skyguard
2 Arena Athlete
2 Cyclops of One-Eyed Pass
2 Elite Skirmisher
1 Forgestoker Dragon
1 Labyrinth Champion
1 Loyal Pegasus
1 Phalanx Leader
1 Priest of Iroas
1 Reckless Reveler
1 Two-Headed Cerberus
1 Wingsteed Rider

1 Coordinated Assault
1 Dauntless Onslaught
2 Fall of the Hammer
2 Hold at Bay
2 Mortal’s Ardor
2 Ordeal of Purphoros
1 Pinnacle of Rage
2 Rise to the Challenge
1 Searing Blood
 

Insatiable Hunger

Jedná se o klasický zeleno-červený tlačák. Oponenta udoláte hordou vašich příšer, kterým budete čistit cestu nejrůznějšími podpůrnými kouzly. Manová křivka začíná na dvou manách, což není nejhorší a na třech a více manách najdete další várku příšer. Najdete zde i dost příšer s novou schopností Tribute, která dává vašemu soupeři na výběr z jednorázového efektu nebo permanentního posílení vaší příšery. Hlavními pašíky tohoto balíčku jsou Mistcutter Hydra, která může být v pozdější fázi hooodně velká, navíc je nejde zkántrovat, má haste a protekci na modrou. Mít ještě trample, tak je to výborný kousek. Dalším pašíkem je Nessian Wilds Ravager z Born of the Gods, který v případě zaplacení Tribute 6 bude 12/12. Pokud oponent Tribute nezaplatí, tak je to za 6 man solidní 6/6, která se popere s jeho příšerou.

Jako podporu vašich pašíku zde máme fritování Lightning Strike a Pinnacle of Rage příp. i Fall of the Hammer a Searing Blood. 5 karet fritování není moc, ale na dostřelení nějaké větší oponentovi příšery příp. samotného oponenta by to mělo stačit. Dalšími podpůrnými kartami jsou nejrůznější posilování vašich příšer, jak ve formě kouzel, tak ve formě Aur.

Jak vidíte, tak tento Intro Pack je velmi jednoduchý a přímočarý, kde stačí jen hrát hromadu příšer a jimi zabít vašeho soupeře.


Insatiable Hunger WoTC
Main Deck Sideboard
14 Forest
12 Mountains

2 Cyclops of One-Eyed Pass
2 Fanatic of Xenagos
1 Mistcutter Hydra
1 Nessian Courser
2 Nessian Demolok
1 Nessian Wilds Ravager
1 Opaline Unicorn
1 Pharagax Giant
2 Reckless Reveler
1 Satyr Piper
1 Setessan Starbreaker
2 Snake of the Golden Grove
2 Swordwise Centaur
1 Thunder Brute
2 Voyaging Satyr

1 Destructive Revelry
1 Fall of the Hammer
2 Lightning Strike
1 Messenger’s Speed
1 Mischief and Mayhem
2 Mortal’s Resolve
2 Ordeal of Nylea
1 Pinnacle of Rage
1 Searing Blood
 


To bude v rychlosti k jednotlivým Intro Packům vše. Více informací najdete v samostatných recenzích, které vyjdou po vydání edice Born of the Gods. Navíc pro vás připravujeme i unboxingy s představením samotných Intro Packu, takže uvidíte na vlastní oči, co všechno jednotlivé Intro Packy obsahují a jaké karty najdete v balíčku. Recenze Intro Packů z předchozích edic najdete zde.

Pokud vás nějaký z Intro Packů zaujal a chtěli byste si tento balíček zahrát, tak si jej můžete zakoupit za zlevněnou cenu v našem partnerském eshopu Veselý drak.

Doufáme, že se vám sběratelská karetní hra Magic: the Gathering zalíbí a užijete si s ním spoustu zábavy a potkáte hodně nových kamarádů.

 
Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement