Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Monday, March 17, 2014
Top10: Born of the Gods
Autor: Aggrokumano @ 6:13 PM :: 2927 Přečtení :: 1 Komentáře :: :: Novinky, Tvorba balíků
 
10. Charging BadgerZačneme poměrně zlehka, alespoň co se power/thoughness týče. Nenechte se ale zmást, z Jezevce se může lehce stát opravdový bijec! Co se týče limited, Theros blok je specifický tím, že se hry často odehrávají ve stylu „built your own monster“, kdy na jednu bytost navěsíte mnoho aur. Tím že má Jezevec trample lehce projde přes všechny soupeřovy blokery a stane se tak vládcem kombatu.
 
V současné době také pro hráči z týmu Channel Fireball pracují na novém decku na standard, se kterým hodlají vyhrát blížící se GP Cincinnati. Deck naplno využívá drtivou sílu Jezevce v kombinaci s další kartou z BNG – Aspect of Hydra. Mně se pro Vás podařilo získat testovací verzi onoho decku:

Badger Stompy test deck
Main Deck Sideboard
19 Forest
3 Nykthos, Shrine to Nyx

4 Charging Badger
4 Hero of Leina Tower
4 Swordwise Centaur
4 Kalonian Tusker
4 Wild Beastmaster
4 Courser of Kruphix
3 Nylea, God of the Hunt

4 Aspect of Hydra
4 Giant Growth
2 Hunter’s Prowess
2 Bow of Nylea
 

Jinak kvality Jezevce jako první údajně začal ve velkém využívat známý japonský harcovník Tomoharu Saito, který jich na nedávném PT ve Valencii nadraftoval hned sedm! Oba drafty samozřemě vyhrál...
 
A kdyby Vás snad všechno tohle nepřesvědčilo o jezevcových kvalitách, tak se prostě podívejte na ten flavor - za manu rozzuřený Jezevec s tramplem, to je prostě geniální!
 
9. Bile BlightTeď už ale žerty stranou. Už před příchodem BNG na standard byl Monoblack nejhranější a pravděpodobně i nejlepší deck na formátu. A zatímco jeho největší soupeř, Monoblue Devotion, nenašel v nové edici žádné posily, tak Monoblack dostal do vínku tenhle vynikající removal.
 
Kromě toho, že je Bile Blight vynikající na Monoblue, je výborný i na devotion decky se zelenou, kdy už se nemusíme tolik strachovat onoho brutálního draw s Nykthosem a vícero kopiemi Burning-Tree Emissary. Napoak zelený mág teď musí pečlivě přemýšlet nad tím zdali vyloží druhého Elvish Mystica.
 
Bile Blight také docela změnil mirror Monoblacků, kde už se tolik nemůže spoléhat na Pack Rat. Jít all-in s Krysami se totiž teď může krutě vymstít.
 
Když se nakonec poohlédneme po ostatních formátech, tak Bile Blight je zajímavá možnost proti stormu, jelikož zvládne znegovat Empty the Warrens.

Monoblack Devotion Owen Turtenwald
Main Deck Sideboard
18 Swamp
4 Mutavault
4 Temple of Deceit

4 Desecration Demon
4 Gray Merchant of Asphodel
4 Nightveil Specter
4 Pack Rat

4 Bile Blight
2 Devour Flesh
4 Hero’s Downfall
4 Thoughtseize
4 Underworld Connections
2 Dark Betrayal
2 Devour Flesh
1 Doom Blade
2 Drown in Sorrow
3 Duress
2 Erebos, God of the Dead
3 Lifebane Zombie

8. Temple of EnlightenmentV minulé top10 jsem zmiňoval všechny Temply jakožto celek, ale tady máme jeden, který suverénně vyčnívá nad ostatní. Kontrolní hráči, ať už tíhnou k Esperu, Bantu, nebo k čistému UW kontrolu se určitě nemohli dočkat, až budou moci vyměnit své Azorius Guildgaty za modrobílý Temple.
 
Kromě toho jsme Temple of Enlightenment mohli vidět třeba i na PT ve Valencii, kde ho využívali hráči pilotující kombodecky jako Ad Nauseam nebo Restore Balance.
 
Díky tomuto všemu a také díky faktu, že je BNG malá edice, má zatím Temple of Enlightenment suverénně nejvyšší cenu ze všech Templů.

UW Control Adrian Sullivan
Main Deck Sideboard
5 Island
7 Plains
4 Hallowed Fountain
3 Mutavault
2 Temple of Deceit
4 Temple of Enlightenment
1 Temple of Silence

1 Aetherling

3 Azorius Charm
1 Disperse
3 Dissolve
1 Essence Scatter
2 Last Breath
4 Sphinx’s Revelation
1 Syncopate
3 Divination
4 Supreme Verdict
1 Elixir of Immortality
4 Detention Sphere
1 Domestication

1 Elspeth, Sun’s Champion
4 Jace, Architect of Thought
1 Keening Apparition
2 Celestial Flare
4 Gainsay
1 Last Breath
2 Negate
1 Glare of Heresy
1 Ratchet Bomb
1 Blind Obedience
1 Debtor’s Pulpit
1 Jace, Memory Adept

7. Pain SeerKdykoli vyjde nějaká černá bytost, která umí zajistit přísun nějakých extra karet, hned je kolem ní plno rozruchu a někteří s oblibou říkají, že tu máme nového Dark Confidanta. V posledních pár edicích takový rozruch způsobili Duskmantle Seer a Blood Scrivener.
 
Obě tyhle karty měli podobný osud, v předprodeji měly vysoké ceny, hráči zkoušeli různé decky, které by je dobře využili, nicméně žádný z těchto decků se nikdy neuchytil a tihle „pseudoconfidanti“ rychle ztratili na ceně a upadli v zapomění...
 
Pain Seer je ale podle mě jiný, myslím si, že je to nejlepší „Confidant efekt“ od doby samotného Confidanta. Tím sice neříkám, že byste hned měli běžet nakoupit playset s vidinou velkého zisku v budoucnu, ale pravdou je, že se Pain Seer začíná pozvolna objevovat ve stále větším počtu standardových decků.
 
Pro aggro decky je to totiž jedna z mála hratelných karetních výhod, což je velmi vítané. Nejlepší deck pro Pain Seera je podle mě Monoblack Aggro, které postupně začíná nabírat na popularitě. Pokud by se mu podařilo vyhrát nějaký větší turnaj, je dost možné že cena Pain Seera i Heralda of Torment stoupne, podobně jako stoupnul Desecration Demon či Pack Rat.
 
Dalšími decky, kde se dá Pain Seer dobře využít jsou pak BW Humans a Rakdos Aggro. A výborný bude samozřejmě i v různých jednokarťácích.

Monoblack Aggro Jackson Knorr
Main Deck Sideboard
20 Swamp
4 Mutavault

3 Lifebane Zombie
2 Mogis’s Marauder
4 Pack Rat
3 Pain Seer
4 Rakdos Cackler
4 Tormented Hero
4 Herald of Torment

3 Bile Blight
4 Hero’s Downfall
1 Ultimate Price
4 Thoughtseize
2 Desecration Demon
3 Dark Betrayal
2 Devour Flesh
2 Doom Blade
1 Whip of Erebos
2 Erebos, God of the Dead
3 Duress

6. Revoke ExistenceVcelku nenápadná komona, která se zejména na standardu pomalu začíná objevovat v maindecích. Skoro každý deck má totiž nějaký vhodný cíl – Monoblack má Underworld Connections a Erebose, Monoblue Thassu a Bident, Monstra Xenagose a Coursera, Esper Detention Spheru, White Weenie Spearu a Spirit of Labyrinth.
 
Osobně si myslím, že na této kartě nejvíce vydělal Orzhov Midrange – možnost v mirroru „zabít“ Erebose je něco co zcela změnilo zápasy Monoblacku proti Orzhovu. Stejně tak je velká výhoda umět se zbavit Detention Sphery, která vám „snědla“ Konekce (pokud tedy Konekce neexilnul soupeřův Revoke Existence) a v neposlední řadě umí Revoke Existence vyřešit i nightmare karty jako Assemble the Legoion.
 
Existenci mám pak rád i jakožto Disenchant efekt v EDH. Sice to není instant, ale mít jistotu, že soupeřův Sword of Feast and Famin (apod.) nevrátí do hry Sun Titan či Witnesska, je prostě fajn.
 
5. Spirit of the LabyrinthKarta, která okamžitě po zveřejnění spoileru zaujala všechny hráče, kteří hrají na legacy bílou. Aether Vial je hned na první pohled s tímhle spiritem naprosto brutální. Sneaknout do hry Spirita přes Viál v reakci na soupeřův Brainstorm je sen každého hráče Death and Taxes.
 
Další zajímavý aspekt Spirita je ten, že je to enchantment a jde tak hledat Enlightened Tutorem. To z něj dělá parádní sidovku pro decky, jako je Maverick. Spirit je překvapivě účinný i proti Reanimátoru (a Show and Tellu), protože většinou musí nejprve dostat do hry Elesh Norn, aby to pak mohli nakopnout s Griselbrandem, což většinou poskytne dostatek času k zahrání Rest in Peace, či Karakasu.
 
Spirit je pak dobré volba i do White Weenie na standard, jelikož dokáže pěkně otrávit hru soupeřovi, který hraje Sphinx’s Rdvelation. Osobně mi přijde nejlepší v Boros verzi.
 
No a nesmíme opomenout i jednokarťáky, jelikož v EDH hraje většina nejlepších generálů modrou, takže se pak dostáváme do podobných situací, jako na legacy.

Death and Taxes Andrew Shrout
Main Deck Sideboard
4 Plains
4 Marsh Flats
4 Rishadan Port
3 Scrubland
4 Wasteland
3 Karakas

4 Phyrexian Revoker
2 Aven Mindcensor
2 Flickerwisp
4 Mother of Runes
3 Serra Avenger
4 Stoneforge Mystic
4 Spirit of the Labyrinth
4 Thalia, Guardian of Thraben

4 Aether Vial
1 Batterskull
1 Sword of Fire and Ice
4 Swords to Plowshares
1 Umezawa’s Jitte
1 Grafdigger’s Cage
2 Ethersworn Canonist
2 Wilt-Leaf Liege
2 Oblivion Ring
2 Rest in Peace
1 Enlightened Tutor
3 Zealous Persecution
2 Cataclysm

4. Courser of KruphixPřiznám se, že jsem zezačátku byl k téhle kartě dost skeptický, ale postupem času mě přesvědčila o svých kvalitách.

Na standardu prakticky není balík se zelenou, do kterého by se Kentaur nehodil. V Monstrech zajišťuje, že Domri na vrchu knihovny pravidelně odhalí bytost, v UG Devotion a Midrange strategiích spíše oceníte přidávání životů zkraje hry a také fakt, že 4 v obraně potrápí většinu rychlých aggro decků.
 
Další plus je samozřejmě fakt, že když budete hrát země z vršku knihovny, tak si budete lízat více nonland karet, takže Kentaur zlepšuje kvalitu vašich draw, což je v zelené obzvláště vítané. Z tohoto důvodu bych ho hrál v takřka každém jednokarťáku se zelenou, ačkoli Oracle of Mull Daya je ještě o stupínek lepší (nejspíše bych hrál oba dva).
 
Courser dokone našel své místo i na modernu! V Jundu tak trošku nahradil Deathrite Shamana, jelikož v záplavě Shocklandů, Thoughtseize a Dark Confidantů deck potřeboval nějaký lifegain. A samozřejmě s unbannem Wild Nacatla je 4 v obraně lepší, než kdy předtím!

Jund Matej Zatlkaj
Main Deck Sideboard
4 Blackcleave Cliffs
1 Blood Crypt
1 Copperline Gorge
1 Fire-Lit Thicket
1 Forest
2 Marsh Flats
2 Overgrown Tomb
4 Raging Ravine
1 Stomping Ground
2 Swamp
1 Twilight Mire
4 Verdant Catacombs

3 Courser of Kruphix
4 Dark Confidant
3 Scavenging Ooze
4 Tarmogoyf

3 Abrupt Decay
2 Anger of the Gods
4 Inquisition of Kozilek
4 Lightning Bolt
1 Maelstrom Pulse
2 Terminate
2 Thoughtseize

2 Chandra, Pyromaster
2 Liliana of the Veil
2 Ancient Grudge
2 Anger of the Gods
1 Batterskull
3 Fulminator Mage
1 Grafdigger’s Cage
1 Liliana of the Veil
1 Rakdos Charm
2 Thoughtseize
2 Thrun, the Last Troll

3. Xenagos, God of RevelsJednoznačně nejsilnější bůh z nového cyklu. Podle mě je to přesně ta karta, která předtím chyběla Monstrům k tomu, aby dokážely porážet ostatní tier decky. Když se povede zahrát Xenagose ve třetím kole přes dva akceleranty, tak hry většinou nemívají dlouhého trvání.
 
Xenagos je ale dobrý v jakékoli fázi hry, v lategamu dělá z každé dolíznuté bytosti letální hrozbu. I obyčejný Mutavault může s Xenagosem rychle ukončit hru.
 
V EDH se pak jedná o velmi zajímavého generála, ačkoli já stále preferuji Ruric Thara, který dokáže více potrápit kontroly. Do většiny RG jednokarťáku by se ale měl bez problémů vejít.

Gruul Monsters Kent Ketter
Main Deck Sideboard
7 Forest
6 Mountain
2 Mutavault
4 Stomping Ground
4 Temple of Abandon
1 Temple of Malice

4 Elvish Mystic
4 Ghor-Clan Rampager
1 Scavenging Ooze
4 Stormbreath Dragon
3 Sylvan Caryatid
4 Courser of Kruphix
4 Polukranos, World Eater
1 Xenagos, God of Revels

4 Mizzium Mortars

1 Chandra, Pyromaster
4 Domri Rade
2 Xenagos, the Reveler
2 Arbor Colossus
4 Mistcutter Hydra
2 Plummet
2 Unravel the Aether
2 Ruric Thar, the Unbowed
2 Bow of Nylea
1 Flesh // Blood

2. Kiora, the Crashing WaveJediný planeswalker v nové edici zůstal těsně pod vrcholem. Zajímavé na Kioře je, že je to vůbec první planeswalker v této barevné kombinaci. O její síle svědčí fakt, že plno hráčů se kvůli ní rozhodlo přidat do UW Controlu zelenou.
 
V miroru kontrolů představuje možnost, jak rychle zvítězit. Proti midrangům pak umí znegovat velké hrozby, které předtím bývaly velmi problematické, například Blood Baron, Stormbreath Dragon, či Desecration Demon. Další užitečný aspekt je, že Kiora může cílit libovolný permanent a může tak držet na uzdě i soupeřův Mutavault.
 
Zajímavé využití má pak v UG Devotion, kde často slouží spíše jako rampa a v kombinaci s Courserem umí skutenčně velmi rychle narampit do velkých hrozeb jako Garruk, či Zegana.
 
A o tom, že se hodí do všech UG jednokaťáků, snad ani nemusím nijak dlouze hovořit...

Bant Control Brain Braun-Duin
Main Deck Sideboard
5 Island
4 Plains
1 Breeding Pool
4 Hallowed Fountain
2 Mutavault
1 Temple Garden
4 Temple of Enlightenment
3 Temple of Mystery
3 Temple of Plenty

4 Detention Sphere
4 Azorius Charm
4 Dissolve
2 Last Breath
4 Sphinx’s Revelation
1 Syncopate
4 Supreme Verdict

3 Elspeth, Sun’s Champion
4 Jace, Architect of Thought
3 Kiora, the Crashing Wave
1 Pithing Needle
4 Archangel of Thune
3 Mistcutter Hydra
2 Negate
3 Brimaz, King of Oreskos
2 Revoke Existence

1. Brimaz, King of OreskosUpřímně se musím přiznat, že už dlouho jsem neměl tak těžké rozhodování při určování vítěze v Top10 rubrice. Pro Brimaze nakonec rohodl fakt, že je velmi všestranný a dá se hrát na všch formátech, snad s výjímkou vintage.
 
Začněme standardem, což je paradoxně možná formát, kde je Brimaz nejslabší. Na standardu je totiž velmi složité najít deck, do kterého by dobře zapadnul. Je to White Weenie, kde je výborný v kombinaci se Spear of Heliod? Nebo snad BW Midrange? Nebo je nejlepší jakožto tajný trumf kontrolů po sidu? Těžko říci, možná se Brimazův čas na standardu teprve přijde...
 
Brimaz se docela pravidelně objevuje i na Modernu, v různých tokenovacích strategiích, ale i v decích typu GW Hatebears, kde dokáže celkem rychle zabít soupeře poté, co ho zbrzdíme pomocí Thalie, či Leonin Arbitera. Velké plus je pak opět 4 v obraně. Jaký je totiž suveréně nejhranější removal spell na formátu? Ano, je to Lightning Bolt... Brimaz tak bude zařit i proti Zoočku a výborný bude i na fritku.
 
Tím ale zdaleka nekončíme, jelikož Brimaz se čím dál tím více začíná objevovat i na legacy! Jeho primárním domovem je Death and Taxes, kde nahradil Mirran Crusedera. V decku je totiž velkou výhodou, že je to legenda, jelikož s Karakasem ve hře je de facto nesmrtelný. Také se často stane, že soupeř vypotřebuje všechen removal na Mother of Runes a Thalii a Brimaz pak bude mít volnou cestu k vítězství. Z tohoto důvodu ho mám rád i v Mavericku (podobný deck jako jsou GW Hatebeaři na modernu).
 
Brimaz by měl být také součástí každého jednokarťáku s bílou. Je dost možné, že se jedná o vůbec nejlepšího bílého generála, pokud se nevydáte nějakou alternativní cestou, kterou představuje například Hokori. A navíc, komu by se nelíbila taková pěkná kočička! ^_^Death and Taxes Julien Moroy
Main Deck Sideboard
1 Eiganjo Castle
2 Horizon Canopy
1 Karakas
11 Plains
4 Rishadan Port
4 Wasteland

2 Aven Mindcensor
2 Brimaz, King of Oreskos
3 Flickerwisp
4 Mother of Runes
4 Phyrexian Revoker
3 Serra Avenger
4 Stoneforge Mystic
4 Thalia, Guardian of Thraben

4 Aether Vial
1 Batterskull
1 Sword of Fire and Ice
4 Swords to Plowshares
1 Umezawa’s Jitte
1 Disenchant
2 Enlightened Tutor
2 Ethersworn Canonist
1 Grafdigger’s Cage
1 Holy Light
1 Meekstone
2 Mindbreak Trap
1 Oblivion Ring
1 Ratchet Bomb
2 Rest in Peace
1 Sword of Light and Shadow

A to je pro dnešek vše, avšak tento týden se ještě můžete těšit na další článek ze série o EDH, jehož tématem tentokráte budou artefakty.
 
Kumano
Komentáře
Autor: stefis @ Tuesday, March 18, 2014 4:18 PM
jezevec jde do EDH

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement