Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Thursday, May 08, 2014
Magic Journey into Nyx - decklisty a představení Intro Packů
Autor: JakubMG @ 10:50 AM :: 2297 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky, Recenze
 

Magic Journey into Nyx - decklisty a představení Intro Packů


Před samotnými recenzemi na nové Intro Packy si představíme decklisty všech Intro Packů z edice Journey into Nyx a v rychlosti se podíváme, na jaké balíčky se můžeme těšit. Dále pak u každého Intro Packu najdete menší představení samotného balíčku a krátké shrnutí balíčku, abyste věděli, zda bude pro vás vhodný nebo ne.

Prvně si řekněme, co to vlastně Intro Pack je a pro koho je určený. Intro pack je balení karet Magic, kde najdete šedesátikaretní předpřipravený hrací balíček, pravidla, jak hrát karetní hru magic a nějaké typy ke hře konkrétně s tímto balíčkem, a dva Booster Packy – patnáctikaretní balíčky na vylepšení vašeho decku. Koupíte-li Intro Pack z aktuální edice, nemusíte se bát, že by nějaká obsažená karta nebyla povolena na turnaje formátu Standard. Následuje odpověď na otázku, pro koho je Intro Pack určený. Význam Intro Packů se totiž po příchodu novějších Event Decků na trh trochu změnil. Intro Packy jsou určeny pro hráče, kteří jsou s Magicem v začátcích a ještě se neplánují v blízké budoucnosti věnovat nějakým turnajům v této karetní hře. V opačném případě by jim totiž mnohem lépe posloužil zmíněný Event Deck, který obsahuje balíček lépe přizpůsobený pro hru. Na druhou stranu Intro Pack je levnější a vedle předpřipraveného balíčku obsahuje ještě dva boostery, kde určitě najdeme nějaké nové karty, které můžeme vyzkoušet ve vašem hracím balíčku anebo můžeme karty z nich vyměnit za nějaké jiné s kamarády. Obecně je v současné době úloha Intro Packu představit vám karetní hru Magic a uvést vás do hry. Dále pak potěšit především mladší hráče, které přiláká jak foilový generál v balíčku tak vzrušující pocit překvapení, co asi najdou ve svém zabaleném booster packu.

Pokud nebudete znát nějakou z mechanik, které Intro Packy obsahují, tak si přečtěte
Pravidlové okénko - Theros, Pravidlové okénko - Born of the Gods a Pravidlové okénko - Journey into Nyx, kde najdete jejich vysvětlení. Pojďme se podívat na samotné Intro Packy z JOU:

Mortals of Myth

Magic the Gathering Journey into Nyx Intro Pack: Mortals of MythSmrtelníci z mýtů je bílo-zelený balíček, který hojně využívá schopnosti Heroic. Jedná se v podstatě o WG aggro, které se snaží co nejvíce vytěžit z této schopnosti. Jak již to tak u aggro balíčků bývá, tak i zde se většina příšer pohybuje na 1-3 manách, abyste byli schopnosti vaše soupeře, co nejdřív zabít. Kromě dvou příšer jsou všechny příšery v balíčku bílé a snaží se získat benefity ze schopnosti Heroic. Nejčastěji v podobě +1/+1 counteru na sebe sama příp. Phalanx Leader dává countery na všechny vaše příšery, Elite Skirmisher tapuje příšeru a Vanguard of Brimaz dělá 1/1 tokeny.

Zelená barva je zde hojně zastoupena hlavně v kouzlech. Konkrétně těmi, které mají schopnost a posilují příšery. Díky tomuto můžete naplno využít schopnosti Heroic. Sice je to manově trošku náročnější, ale na druhou stranu si posílíte jednu a víc příšer, ty díky schopnosti Heroic vyrostou a rázem jsou z nich větší bojovníci. Bílou barvu zde zastupují také kouzla se Strive, ale hlavně dvojice "zabíjení" ve formě Banishing Light a Oppressive Rays.

Vzácnými kartami toho balíčku je Dawnbringer Charioteers, což je promo karta a hlavní zabiják toho balíčku. Dále pak Spear of Heliod, který posiluje všechny vaše příšery a umí zabít i oponentovu příšeru.

Pokud se vám líbí weenie/aggro balíčky, tak je určitě tento Intro Pack tou správnou volbou. Na rozdíl od ostatních aggro Intro Packů, zde jen jednoduše nepokládáte vaše příšery. Musíte trošku myslet na spolupráci schopnosti Heroic + Strive, ale po pár hrách si jistě tyto mechaniky osvojíte.
Mortals of Myth WoTC
Main Deck Sideboard

11 Forest
15 Plains
2 Akroan Mastiff
1 Akroan Skyguard
1 Dawnbringer Charioteers
1 Elite Skirmisher
2 Golden Hind
2 Lagonna-Band Trailblazer
1 Oreskos Swiftclaw
1 Phalanx Leader
2 Pheres-Band Thunderhoof
1 Quarry Colossus
1 Skyspear Cavalry
2 Supply-Line Cranes
1 Vanguard of Brimaz
1 Wingsteed Rider
2 Ajani’s Presence
2 Banishing Light
2 Colossal Heroics
1 Consign to Dust
1 Font of Vigor
1 Nature’s Panoply
2 Oppressive Rays
1 Phalanx Formation
1 Raised by Wolves
1 Solidarity of Heroes
1 Spear of Heliod

 

Fates Foreseen

Magic the Gathering Journey into Nyx Intro Pack: Fates ForeseenU tohoto balíčku vás zajisté zaujme velký 6/6 kraken na obalu. Jedná se o modro-červený balíček, takže v něm najdeme mnoho záludných triků. Hlavní mechanikou tohoto balíčku je Scry, díky ní byste měli být většinu času o krok napřed, před vaším soupeřem.

Většina příšer v tomto balíčku stojí 2-3 many, což není vůbec špatné, navíc mají Scry, takže si můžete připravit karty do dalších kol. Startery balíčku jsou Sigiled Skink a Starfish a Omenspeaker, díky nimž si můžete karty připravit hned z kraje hry. Na třech manách jsou super kousky jako Stormcaller of Keranos (haste a dává průtokově scry) a Flamespeaker Adept (za scry dostává +2/+0 a first strike). Další kousky pak doplňují balíček v jeho duchu. Ze vzácných karet zde máme Scourge of Fleets - 6/6 promo kraken z obalu balíčku. Ten dovede soupeři pěkně zatopit, na druhou 7 man je celkem, ale pokud selže prvotní Scry plán, tak kraken zajisté pomůže. Druhým rare je Prognostic Sphinx, který létá + zapadá do Scry konceptu, takže balíčku určitě neublíží.

Hlavní karta tohoto balíčku se nachází v kouzlech. Je jím enchantment Knowledge and Power, který pořádně vylepší vaše Scry kouzla. 2 pecky kamkoliv za 2 many není vůbec špatné a chudák váš soupeř bude mít co dělat. Z dalších karet zde máme nejrůznější modré lízání karet, červená barva zde pak zastupuje frit. Většina karet má samozřejmě Scry, takže můžete skvěle trikovat. Na druhou stranu, pokud přijdete o trojici karet - Flamespeaker Adept, Stormcaller of Keranos a Knowledge and Power, tak nebudete mít hlavní sílu tohoto balíčku, takže je ochraňujte. Bez nich nejsou samotné Scry karty nejhorší, ale balík je o třídu dole.

Stejné jako první bílý balíček, tak i tento hodně těží z využití své hlavní schopnosti. Někomu se může zdát tato strategie složitá, ale na druhou stranu tímto způsobem rychleji pochopíte určité mechaniky a celkový koncept Magicu, než jen když byste hráli příšery a tapovali je do útoku. Takže pokud chcete mít hru pod svoji kontrolou a být o krok napřed, před vašim soupeřem, tak věřím, že se vám balík zalíbí.
Fates Foreseen WoTC
Main Deck Sideboard

13 Island
13 Mountain
1 Bladetusk Boar
1 Cloaked Siren
1 Crackling Triton
1 Cyclops of Eternal Fury
2 Flamespeaker Adept
1 Omenspeaker
2 Pensive Minotaur
1 Prescient Chimera
1 Prognostic Sphinx
1 Scourge of Fleets
2 Sigiled Skink
2 Sigiled Starfish
2 Stormcaller of Keranos
2 Divination
1 Font of Fortunes
1 Font of Ire
1 Interpret the Signs
2 Knowledge and Power
1 Lost in a Labyrinth
1 Magma Spray
1 Pull from the Deep
1 Rage of Purphoros
2 Riddle of Lightning
2 Rise of Eagles
1 Spite of Mogis

 

Patheon's Power

Magic the Gathering Journey into Nyx Intro Pack: Pantheon's PowerČerno-bílý balíček plný znyxovaných příšer a z Nyxu sebou tyhle příšery donesly i schopnosti Constellation. Ta vás odmění určitým efektem, pokud kartou s Constellation zahrajete nebo když zahrajete enchantment. Oproti předchozím dvěma Intro Packům nejde o aggro balíček, takže pokud se vám podaří ustát prvotní soupeřův nátlak, tak by pozdější fáze hry měla být ve vaši režii.

Jak již bylo zmíněno na začátku, tak příšery se snaží hojně využívat schopnosti Constellation. Můžete jit využít buď ve svůj prospěch a škodit soupeři (bílý a černý Archetype), dávat vašim příšerám neblokovatelnost a preventovat zranění, ubírat životy soupeřovi a naopak životy získávat a mnoho dalšího. Karet z nejrůznějších schopností je zde více než dost. Vzácný Doomwake Giant hravě pořeší oponentovi malé, a když budete mít dost man, tak i velké příšery. Druhou vzácnou kartou je Fate Unraveler, který kouše vašeho soupeře, když si líže kartu.

Z kouzel zde najdeme jak jinak než enchantmenty, které poslouží jako super náboj do příšer s Constellation. Najdeme zde mix karet, které posilují nebo zabijí příšery, přidávají životy nebo škodí oponentovým příšerám a mnoho dalších.

Stejně jako u předchozím Intro Packů, tak i zde musíte využívat schopnosti Intro Packu, abyste jej naplno využili. Na druhou stranu zde najdeme dost příšer, takže pokud máte rádi příšery, které kromě útočení a bránění umí i něco navíc, tak by se vám balíček mohl líbit. Díky očarováním můžete soupeři pěkně škodit a pak ho hrubou sílou udolat.
Pantheon’s Power WoTC
Main Deck Sideboard

11 Plains
15 Swamp
2 Akroan Mastiff
1 Archetype of Courage
1 Archetype of Finality
1 Brain Maggot
1 Doomwake Giant
2 Dreadbringer Lampads
1 Eagle of the Watch
1 Fate Unraveler
2 Grim Guardian
2 Harvestguard Alseids
2 Nyx-Fleece Ram
2 Odunos River Trawler
1 Pharika’s Chosen
1 Rotted Hulk
2 Thoughtrender Lamia
2 Underworld Coinsmith
1 Armament of Nyx
1 Aspect of Gorgon
1 Banishing Light
1 Cast into Darkness
1 Font of Return
1 Font of Vigor
2 Nyx Infusion
2 Oppressive Rays

 

Voracious Rage

Magic the Gathering Journey into Nyx Intro Pack: Voracious RageV edici Journey into Nyx nenajdeme žádný klasický "zeleno-červený tlačák", ale jako náhrada poslouží tento červeno-černý balíček. Pokud nechcete řešit žádné mechaniky a chcete udolat soupeře hrubou silou, tak tento Intro Pack bude pro vás ten pravý. V Theros bloku jsme se setkali s rasou minotauři a právě tento Intro Pack stojí  na této rase.

Nepočítaje Pharika's Chosen, tak naši minotauří útočníci začínají na dvou manách a to dvojicí pěšáků Deathbellow Raider a Fellhide Brawler, kteří soupeře pěkně načnou. Na třech manách je hlavně Ragemonger, který zlevňuje o černou a červenou všechny minotauří kouzla, not bad. Tomu dále asistuje vzácný Rageblood Shaman, který dává ostatním minotaurům +1/+1 a trample, což je taky super. Dále balíček doplňují nejrůznější minotauři s decentní schopností nebo bez schopnosti, ale s dobrým poměrem cena/výkon. Na pěti manách zde najdeme Kragma Warcaller, který dává všem minotaurům haste a +2/+0, když útočí. Druhou vzácnou kartou je promo z obalu - Spawn of Thraxes. Ten sice není minotaur, ale v pozdější fázi může zabít velkou oponentovu příšeru nebo dorazit soupeře. Navíc 5/5 letec není vůbec k zahození.

V kouzlech najdeme nejrůznější druhy fritu - Magma Spray, Pinnacle of Rage, Searing Blood a Starfall. Pokud by se vám zdálo, že vaše potvory jsou moc malé, tak si je můžete posílit pomocí Lightning Diadem a Rollick of Abandon. Černé zabíjení zde reprezentuje Cast into Darkness a Spiteful Blow.

Pokud máte rádi hrubou sílu a nechcete přemýšlet nad nejrůznějšími mechanikami, tak je tento Intro Pack tou správnou volbou. Navíc zde nenajdete jen nějak random příšery, které budete tapovat do útoku, ale pěknou minotauří skvadru, které spolu pěkně spolupracuje. Když selže síla, tak vám pomohou podpůrná kouzla.
Voracious Rage WoTC
Main Deck Sideboard

14 Mountain
11
Swamp
2
Borderland Minotaur
3
Deathbellow Raider
1
Fanatic of Mogis
2
Felhide Brawler
1
Felhide Petrifier
1
Insatiable Harpy
2
Kragma Warcaller
1
Minotaur Skullcleaver
3
Pensive Minotaur
1
Pharika’s Chosen
1
Rageblood Shaman
2
Ragemonger
1
Spawn of Thraxes
1
Warchanter of Mogis
1
Cast into Darkness
2
Flurry of Horns
1
Lightning Diadem
2
Magma Spray
1
Pinnacle of Rage
1
Rollick of Abandon
1
Searing Blood
2
Spiteful Blow
2
Starfall

 

The Wilds and the Deep

Magic the Gathering Journey into Nyx Intro Pack: The Wilds and the DeepPoslední Intro Packem z Journey into Nyx je zeleno-modrý balíček využívající síly příšer a schopnosti Monstrosity. Osobně mě přijde podobný balíčku Patheon's Power. Obsahuje hromadu příšer se schopností na vylepšení/výpomoc a podpůrná kouzla. Na rozdíl od Voracious Rage není tak přímočarý a jednoduchý a oproti Mortals of Myth a Fates Foreseen, tak nelpí na své mechanice.

Stejně jako u každého příšerového balíčku, tak i zde najdeme nepřeberné množství nejrůznější příšer. Na jedné maně najdeme 1x Triton Shorestalker, který je zde asi jen do počtu. Místo něj mohli dát navíc dvojmanového Golden Hind, který má dobré tělo, ale hlavně dává manu, takže můžete dražší příšery zahrát dříve. Dále na dvou manách najdeme klasické "medvědí příšery" jako Swordwise Centaur, Koira's Follower a Bassara Tower Archer. Dále balík doplňují příšery s dobrým poměrem cena/výkon příp. i nějakou schopností. Příšery s Monstrosity začínají na 4 manách a jsou to solidní řízci. Začínáme Swarmborn Giantem, který je za 4 many 6/6, což není vůbec špatný. Na druhou stranu pokud dostanete combat damage, tak ho musíte obětovat. Skvělým kouskem je vzácný Arbor Colossus, který se za 5 man 6/6 s reachem, za 6 man má monstrosity 3 a navíc zničí vybranou příšeru s flyingem, kterou kontroluje váš soupeř. Dobře vypadá i Fleetfeather Cockatrice, který má flash, flying a deathtouch. Druhou vzácnou kartou je promo Heroes' Bane, který je za 5 man 4/4 a za 4 many na sebe dává další +1/+1 countery, takže z něj za chvíli může být pořádný pašík.

Jelikož ne vše zvládne hrubá síla, tak i zde jsou podpůrná kouzla. Je jich zde jen 10 a jedná se o více méně chuťovky. Z modrých zde máme lízání karet, vracení a tapování/odtapování příšer. Ze zelených karet preventování, hledání zemí, posilování a pár decentních triků.

Pokud se vám líbí velké silné příšery, tak je tento balíček právě pro vás. Na rozdíl od minotaurů zde není žádný frit, takže musíte spoléhat jen na sílu vašich příšer. Kouzel, která by vám mohly pomoct je zde jen pár. Osobně mě tento balíček přijde jako taková příšerová všehochuť, kdy soupeře buď udupete nebo ne. Každopádně pokud rádi sesíláte velké macky než pár malých 1/1, tak by vám tento balíček mohl padnout do oka.The Wilds and the Deep WoTC
Main Deck Sideboard

15 Forest
11
Island
1
Agent of Horizons
1
Arbor Colossus
1
Archetype of Imagination
1
Bassara Tower Archer
1
Cloaked Siren
2
Fleetfeather Cockatrice
2
Golden Hind
1
Heroes’ Bane
2
Kiora’s Follower
1
Nessian Asp
1
Nessian Courser
2
Nessian Game Warden
2
Ravenous Leucrocota
2
Sealock Monster
1
Swarmborn Giant
2
Swordwise Centaur
1
Triton Shorestalker
1
Defend the Hearth
2
Font of Fertility
1
Font of Fortunes
1
Hubris
1
Market Festival
1
Savage Surge
1
Thassa’s Ire
2
Time to Feed

 To bude v rychlosti k jednotlivým Intro Packům vše. Více informací najdete v samostatných recenzích, které začnou vycházet od příštího týdne. Navíc pro vás připravujeme i unboxingy s představením samotných Intro Packů, takže uvidíte na vlastní oči, co všechno jednotlivé Intro Packy obsahují a jaké karty najdete v balíčku. Recenze Intro Packů z předchozích edic najdete zde.

Pokud vás nějaký z Intro Packů zaujal a chtěli byste si tento balíček zahrát, tak si jej můžete zakoupit za zlevněnou cenu v našem partnerském eshopu Veselý drak.

Doufáme, že se vám sběratelská karetní hra Magic: the Gathering zalíbí a užijete si s ním spoustu zábavy a potkáte hodně nových kamarádů.

Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement