Tuesday, February 07, 2023
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Sunday, September 06, 2015
Střípky z Battle for Zendikar - co přinesl PAX Prime?
Autor: JakubMG @ 6:29 PM :: 2967 Přečtení :: 4 Komentáře :: :: Novinky
 Minulý víkend probíhal v Americe velký con s názvem PAX Prime, jehož součástí bylo i Mistrovství světa v karetní hře Magic: the Gathering, ale i nesčetné množství přednášek a panelů. Jeden z nich zde měli i Wizards, kteří nám nadělili pořádnou várku informací ohledně nové edici Battle for Zendikar. Hlavní panel uváděl populární herec Wil Wheaton a Ashly Burch, do toho jim sekundoval Mark Rosewater a další.

Podívejte se na
trailer k Battle for Zendikar zde a zjistíte něco více o příběhu z této edice. Celý panel o Battle for Zendikar z PAX Prime najdete v tomto videu. Pokud by vás zajímala další videa z PAXu, tak se mrkněte na youtube kanál WoTC.

Příběh

Když jsme navštívili Zendikar posledně, tak obří Eldrazi titáni byli propuštěni ze svého vězení a planeswalker Gideon Jura jej opustil, aby vyrazil hledat posily. Nyní se Gideon vrací zpět na Zendikar, který je však na pokraji zničení a Eldrazi titán Ulamog ničí vše, co mu stojí v cestě. Osud Zendikaru visí na vlásku, avšak skupina sférochodců se přidá k lidem a společně s celou zemí se vydávají do boje proti mimozemské hrozbě.


Mechaniky a klíčové karty

Prvně se podíváme na mechaniky, které v této edici najdeme:

Landfall - stará známá mechanika z původního Zendikaru. Pokud vyložíte zemi na bojiště, tak se staně nějaký efekt. Navíc jednotlivé karty pracují s rozdílným druhem zemí, takže můžete vybírat z více efektů.

Awaken - je v podstatě alternativní sesílací cena. Pokud kartu zahrajete za Awaken cenu, tak položíte X +1/+1 counterů na vaši zemi a uděláte z ní 0/0 Elemental příšeru s hastem.

Rally - efekt, který nějakým způsobem zvýhodní vaše příšery. Pokud karta s touto schopností nebo jiný "Ally" příjde do hry, tak se něco stane.

Converge - obdoba schopnosti domain, s tím, že teď nevyužijeme typy zemí, ale počítají se barvy, kterými jsme zaplatili vybrané kouzlo. Takže pokud Radiant Flames zaplatíme červenou, zelenou a modrou manou, tak dá karta 3 pecky (a je jedno, že máme ve hře např. i bílou a černou manu).


Ingest - pokud dá příšera s touhle schopností combat damage do hráče, tak ten dá do exilu vrchní kartu z knihovny.

Procesoři - s ingestem se skvěle doplňují eldrazíjští procesoři, kteří mají obecně rádi karty v exilu. Pokud hrajete procesora a dáte karty ze soupeřova exilu do hřbitova, tak procesor něco udělá.

Eldrazi Scions - v Rise of the Eldrazi jsme měli 0/1 potěr, ale zde máme schopné 1/1 Sciony. Jde tedy o 1/1 příšerky, které mají schopnost se obětovat a za to získáte 1 bezbarvou manu.

Devoid - tato schopnost mění barvu karty na bezbarvou a funguje ve všech zónách. Díky barevné maně ve své vyvolávací ceně mají tyto karty nějaký efekt typický pro vybranou barvu. Abyste tyto karty snadněji poznali, tak mají rozpraskaný horní rámeček.Mechaniky jsou za námi a teď se mrkněme na zajímavé karty, které nám Wizards ukázali:

Rare dual landy - již z dřívějška jsme věděli, že zde vyjde nový typ rare zemí. Všichni byli natěšení na fetchky, ale Maro psal, že i tyhle země budou bomba. Jde o duály, které mají dva typy basic landů a přijdou do hry taplé, pokud nemáte ve hře dva a více basic landy. Je to sice nevýhoda, ale jelikož máme k dispozici fetchky z Khans of Tarkir, tak budeme mít na standardu solidní manovou základnu a určitě tyhle duály nebudou nejhorší.


Full art země - jedno z hlavních lákadel původního Zendikaru, full art basic landy, je zpět. V této edici najdeme 1 obrázek z původního Zendikaru a 4 obrázky nové. Kromě boosterů budou tyhle full art země i ve Fat Packu (a snad i Holiday Gift Boxu), takže snad bude každý milovník pěkných zemí ukojen dosyta.


Planeswalkeři - hlavním spojencem a spolubojovníkem lidí na Zendikaru jsou planeswalkeři. Gideon se vrátil zpět, aby lidem pomohl, tak jeho podobu již známe. Dalšími planeswalkery v této edici je Kiora a Ob Nixilis.

Eldrazi - o tom, že eldrazíjský potěr posílal, již víme, a proto zde můžeme očekávat 1/1 Eldrazi Scions. Eldrazi dále infiltrovali jednotlivé barvy, a tak u vybraných karet najdeme v jejich vyvolávací ceně i vybranou barvu. Tyto karty pak mají efekt příslušné barvy. Z Eldrazi titánů zatím známe jen Ulamoga, který dostal novou podobu.


Zendikar Expeditions

Původní Zendikar skrýval poklady v podobě Priceless Treasures, které byli brutálně limitované. V novém Zendikaru máme opět honbu za pokladem a to ve formě Zendikar Expeditions. Jedná se defakto o mini set, který obsahuje 45 těch nejlepších zemí. Ty mají full artový obrázek a mají speciální foil. V Battle for Zendikar najdeme 5 duálů z této edice s novým obrázkem, 10 fetch landů a 10 shock landů. Takže fetchek se nakonec dočkáme, byť v trošku jinačí podobě, než jak by většina hráčů chtěla.

Tyhle karty budou legální na limited formátech a na constructed formátech tam, kde je legální jejich normální verze. Šance na otevření je o něco vyšší než u foil mythic rare. Zhruba v jednom booster box casu (216 boosterů) by měla být jedna karta ze Zendikar Expeditions. Aktuálně se cena těchto karet pohybuje mezi 2 000-10 000Kč, takže určitě půjde o skvělý úlovek.


Další střipky z Battle for Zendikar

Krátce po PAXu Wizards odhalili vizuální podobu jednotlivých balených produktů a stejně jako vždy, tak je to designérská pecka. Obrázky jednotlivých produktů najdete
zde.

Druhá edice z Battle for Zendikar bloku nese jméno Oath of the Gatewatch. Půjde o malou edici se 184 kartami, která vychází 22. ledna 2016. Více
zde.

Wizards nám představili prerelease pack, který bude v podobě hedron boxu. Uvnitř najdeme 6 boosterů Battle for Zendikar, prerelease promo foil kartu, kostku/počítadlo životů a další drobnosti. Další info najdete
zde.

Battle for Zendikar bude i v počítačové hře Magic Duels a to ve formě kampaně, která bude ke stažení zdarma.

Wizards vydají pořádnou tištěnou knihu, která bude plná nádherných ilustrací a odhalí nám příběh Zendikaru. Více info
zde.

Letos na podzim výjde puzzle hra s názvem Magic: the Gathering - Puzzle Quest, která bude dostupná na mobily a tablety se systémem iOS a Android. Navíc bude k dispozici zdarma s in-game mikro transakcemi. Další info
zde.

Obrázky doposud zveřejněných karet najdete v oficiální galerii
zde.

Komentáře
Autor: Grahf @ Sunday, September 06, 2015 7:18 PM
Miesto Nissy bude Kiora, ktorá je aj vyobrazena na obale boosteru.

Autor: JakubMG @ Sunday, September 06, 2015 7:32 PM
Máš pravdu, zapomněl jsem to upravit. Díky!

Autor: NekraOX @ Friday, September 11, 2015 9:17 AM
Na kolik boosterů připadá jeden foil mythic rare?

Autor: JakubMG @ Friday, September 11, 2015 11:08 AM
NekraOX: Vychází to něco přes 500 boosterů. Zhruba v těchto číslech by měla být šance na rozbalení fetchky. U "horších" karet ze Zendikar Expeditions je pak šance na otevření zhruba 1 v booster box casu (tj. 216 boosterů).

Nějaké spekulace a výpočty najdeš v těchto reddit vláknech:

https://www.reddit.com/r/magicTCG/comments/3ixgbf/he_did_the_math_statistics_of_zendikar/
https://www.reddit.com/r/magicTCG/comments/3ix2ut/zendikar_expeditions_fullart_fetch_lands/

Ale některé jsou špatné, tak vše neber v potaz.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement