Thursday, October 06, 2022
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Saturday, January 09, 2016
Recenze Magic the Gathering Magic Origins Intro Packů
Autor: JakubMG @ 9:06 PM :: 2524 Přečtení :: 0 Komentáře ::
 

Set všech Intro Packů z edice Magic Origins

Zdravím opět všechny čtenáře Magic-Guru. Intro Packy z Magic Origins jsou již sice trošku starší, ale i tak hratelné a pro hráče zajímavé. Proto vám přináším kratší souhrnnou recenzi pětice Intro packů z edice Magic Origins.

Osnova dnešní recenze bude vypadat následovně:

  1. Nejdříve si klasicky odpovíme na otázky Co je to Intro pack? Jakému hráči je tento MtG produkt určený?
  2. Kratší rozbor všech pěti Intro packů, v němž se pokusíme:
    - nastínit základní myšlenku předkonstruovaného balíčku
    - rozebrat nejdůležitější obsažené karty, popř. vyložit některé důležité mechaniky a schopnosti
    - vymyslet co nejefektivnější strategii jak s balíčkem hrát, případně jakých chyb se vyvarovat
  3. Závěrem shrneme všechny podstatné informace vycházející z následujícího textu.

Ještě před tím, než se vrhneme do rozboru Intro packů si krátce povíme něco k edici Magic Origins (dále jen ORI). ORI je tzv. Core set, což jsou edice, které vycházejí zpravidla v létě (ORI vyšla v létě roku 2015), a které se vyznačují velkým množstvím reprintů, tedy karet, které se už objevily v některých předchozích edicích a tvůrcům přišlo záhodno je znovu vydat. Například desátá edice (10th edition) obsahovala pouze reprinty a žádné nové karty, ale počínaje edicí Magic 2010 se začaly v Core setech hojně objevovat úplně nové karty mající často za cíl trochu uvést hráčům nadcházející blok edic (který je vždy tematicky úzce profilován) a napovědět, jaké mechanismy, případně karty, bychom v budoucích edicích mohli očekávat. Dalším typickým rysem Core setů je snaha přiblížit ještě o trochu víc hru začátečníkům a obecně hráčům, jež si nejsou ještě zcela jistí ve znalosti pravidel. Například i velmi obvyklé schopnosti bytostí (Flying, First Strike, Trample, Haste…), proto bývají často na samotných kartách popsány, aby měli hráči jasno.

V poslední době zažíváme trend, že Core sety obsahují a často přidávají nové keywordy pro často i zcela nové schopnosti. Příkladem za Magic Origins poslouží například schopnosti Renown, Menace, Spell Mastery. Chuťovkou letošního Core setu byly také remake flip karet v podobě bytostí – planeswalkerů. Jsou to vlastně bytosti s normálním manacostem a dvěma schopnostmi, z nichž jedna je umožňuje za určitých podmínek flipnout (otočit), a stane se z nich tak planeswalker.

Dost bylo řečí a přejděme nyní k první části dnešního rozboru.

1. Co je to Intro Pack a komu je určený?

Zdá se mi, že na tuto otázku jsem již odpovídal v poslední době vícekrát, než je zdraví prospěšné. Raději proto tuto práci odbudu co nejrychleji s pomocí mnou již dříve sepsaných rozborů intro packů edice Battle for Zendikar.

Intro packy mají svůj původ v roce 1997 v době příchodu velké edice Tempest. V té době byly nazývány „theme decks“ a byly pouhými šedesáti-karetními předpřipravenými balíčky. V roce 2008 s příchodem edice Shards of Alara byly theme decks zastoupeny intro packy, které vedle předpřipraveného balíčku navíc obsahovaly jeden booster pack aktuální edice. A od velké letní edice Magic 2013 máme v intro pacích booster packy dva.

Již za dob Tempestu byly předpřipravené balíčky stavěny tak, aby měly určitou hlavní myšlenku – mechanismus nebo například typ bytosti typický pro danou edici - a obsažené karty s ní nějak spolupracovaly. Tímto způsobem intro packy dodnes napomáhají inspirovat nové hráče ke stavbě jejich vlastního hracího balíčku. Právě pro magicové nováčky jsou tyto produkty určeny – vedle všech karet v nich lze nalézt i stručná pravidla ke hře obsahující i některé herní tipy.

Šedesáti-karetní balíček obsahuje široké spektrum karet právě proto, aby nového hráče dokázal co nejlépe s jednotlivými mechanikami a se všemi novými kartami seznámit. Některé karty jsou tak logicky horší než ostatní a hráč je může ze svého balíčku vyřadit a nahradit jinými lepšími kartami, které nalezne například ve zmíněných Booster pacích. Ty obsahují 11 obyčejných (common), tři neobyčejné (uncommon) a jednu vzácnou (rare) kartu. Přebytečné nebo nehodící se karty tak může nový magikář ideálně vyměnit s jiným za nějaké lepší, čímž se seznámí s druhým neméně kouzelným konceptem celého Magicu – obchodováním s kartami :-).

2. Rozbory jednotlivých Intro Packů edice Magic Origins

Intro Pack – Brave the Battle

1. Intro Pack – Brave the Battle

Tento intro pack je v barvách bílé a zelené, což jsou barvy Selesnye. Obecně je tato barevná kombinace velmi oblíbená mezi hráči agresivních balíčků zakládajících se na bytostech, protože tyto barvy poskytují často ten nejlepší stavební materiál pro tyto účely. Brave the Battle intro pack má za úkol nám představit jednu z nových schopností bytostí Renown, což je trigger1, jenž se spouští ve chvíli, kdy daná bytost udělí zranění do hráče. Po splnění této podmínky položíme na onu bytost předepsaný počet +1/+1 counterů. Typickým představitelem schopnosti Renown je například Topan Freeblade, 2/2 Vigilance za 1W, který se při splnění Renown podmínky posilní o jeden +1/+1 counter. Se schopností Renown velmi hezky pracuje i druhá schopnost Valeron Wardens, díky níž si můžeme líznout, kdykoliv se některá z našich bytostí proslaví (čti, stane se „Renowned“). Jednou z nejlepších bytostí disponující Renown je Citadel Castellan – 2/3 Vigilance za 1GW, který za svou proslulost obdrží hned dva countery a stane se z něj tak 4/5. Konečnou pro soupeře bez removalu bude patrně představovat Outland Colossus, což je 6/6 za pět man, který nemůže být blokován více jak jednou bytostí a hodnota jeho Renown je 6. Hixus, Prison Warden je generálem celého balíčku – dostaneme ho proto ve foilovém provedení – a má velice unikátní kombinaci schopností – Flash nám umožňuje zahrát ho kdykoliv, kdy bychom byli schopni hrát instant – tedy klidně i v soupeřově kole! Jeho bonusová schopnost navíc představuje velice silný efekt – umožní nám odstranit jednu ze soupeřových bytostí, která udělila do nás toto kolo combat damage, za podmínky, že Hixus přišel toto kolo do hry. Ideální scénář tak bude vypadat, že zahrajeme Hixuse po vyhlášení soupeřových útočníků, zablokujeme s ním jednu z jeho menších bytostí a nějakou jinou nezablokovanou, ideálně větší, odstraníme ze hry v momentě, kdy nám ubere životy.

Balíček vedle spousty šikovných bytostí s Renown obsahuje několik combat triků neboli „myšek2“, které jim umožní snáze se prodrat skrze řady obránců. Aury jako Grasp of the Hieromancer, jež dává bytosti +1/+1 možnost zbavit se při útoku jednoho obránce pro dané kolo, se taky určitě ukážou velmi užitečnými.

Balíček v zásadě není příliš složitý na hraní. Snažíme se mulligenovat tak, abychom měli bytosti hratelné hezky po křivce,  ideálně tak jednu za dvě many, jednu za tři a jednu za čtyři plus nějaký combat trik pro případ, že by soupeř měl nějakého většího obránce. Právě triky jako Mighty Leap (bytost dostane +2/+2 a Flying do konce kola) nebo zmíněné aury určitě nehrajeme jen, abychom dosáhli Renown efektu – lepší je si je podržet pro případ, že by se objevil na druhé straně nepříjemný bloker nebo, kdyby nám chtěl soupeř bytost třeba zničit nějakým bleskem, kterému se díky různým „myškám“ můžeme vyhnout.

ORI IP – Brave the Battle Wizards
Main Deck Sideboard
1 Hixus, Prison Warden
2 Anointer of Champions
3 Cleric of the Forward Order
2 Knight of the Pilgrim’s Road
2 Topan Freeblade
2 Stalwart Aven
2 Valeron Wardens
1 Heavy Infantry
2 Citadel Castellan
1 Patron of the Valiant
1 Outland Colossus
2 Sentinel of the Eternal Watch
1 Vastwood Gorger
2 Enshrouding Mist
2 Grasp of the Hieromancer
2 Mighty Leap
1 Titanic Growth
1 Vine Snare
1 Valor in Akros
2 Wild Instincts
2 Knightly Valor
1 Evolving Wilds
14 Plains
10 Forest
 


Intro Pack – Take to the Sky

2. Intro Pack – Take to the Sky

Druhý je intro pack je modrobílý, tedy v barvách guildy Azorius. Jak název napovídá, hlavní tažnou silou decku budou letci, tedy bytosti se schopnosti Flying. V balíčku jich nalezneme přesně dvanáct, přičemž s pomocí aury Stratus Walk si můžeme ještě jednu „dovyrobit“ ze zbylých 10 bytostí. Nejvýraznějším z létajících potvor je asi Thunderclap Wyvern, což je 2/3 Flying za 2WU, který všem našim ostatním letcům trvale dává +1/+1. Má navíc Flash, díky kterému ho můžeme zahrát instantně a funguje tak jako malinký Combat trik. Soulblade Djinn, jedna z rarit balíčku je druhým velice výrazným letcem – 4/3 Flying za pět man, který přidá všem našim bytostem +1/+1 do konce kola, kdykoliv zahrajeme noncreature spell. V balíčku je takových kouzel 13, pročež bychom měli mít možnost jeho schopnost využít tak 1 – 2 krát po jeho vyložení, což bude na většinu soupeřů stačit.

Když už jsme u kouzel, zmínil bych určitě celkem vysoké množství removalu3 v podobě aur, jako je Claustrophobia nebo Suppression Bonds, které se velmi doplňují s další zajímavou bytostí Totem-Guide Hartebeest, což je 2/5 za pět man, tedy podprůměr, jeho bonusovým efektem je však schopnost přinést jednu libovolnou auru z našeho balíčku. Je to jakási forma karetní výhody (2 za 1), která nás navíc zbaví bytosti, tudíž jde ve výsledku o velmi silný efekt.

Určitě každého zajímá nejvíce generál balíčku – tím je Alhammarret, High Arbiter, což je 5/5 Flying za sedm man, díky čemuž bude pravděpodobně největším letcem na bojišti, jejíž ETB efekt nám navíc umožní podívat se do soupeřovy ruky a zakázat soupeři hrát jednu kartu dle naší volby po tak dlouho, jak se Alhammarret udrží na bojišti. Je to tudíž další dočasná forma karetní výhody – velké létající tělo + připravení soupeře o removal.

Ostatní bytosti plní spolehlivě roli pozemního blokování – Sigil Starfish jako 0/3 dokáže zastavit rychlý nápor různých agresivních balíčků, což doplňuje velmi příjemnou formou karetní výhody v podobě Scry 1. Water Courser nejenom, že dokáže obstojně blokovat, ale v pozdější fázi hry se díky své „pumpovací“ schopnosti dokáže snadno zhostit role útočníka.

Ani tento balíček není ničím příliš složitým na ovládání. Obsahuje trochu větší množství různých triků (třeba jako Hydrolash), z nichž je možné v určitých situacích vykřesat karetní výhodu – stejně jako z různých bytostí. Občas je samozřejmě složité volit, zda se zbavit pomocí removalu rychlé bytosti, abychom šetřili životy anebo si jej ponechat na nějakou pozdější větší, která by třeba mohla narušit náš tlak vzduchem. Balíček je ve výsledku docela zábavný na hraní, protože se obecně velmi hezky kouká na armádu Flyerů, kteří si vesele létají přes soupeřovu pozemní sílu, které se nedaří projít přes naše 0/4 Yoked Ox.

 

ORI IP – Take to the Sky Wizards
Main Deck Sideboard
1 Alhammarret, High Arbiter
3 Faerie Miscreant
2 Sigiled Starfish
2 Yoked Ox
2 Nivix Barrier
2 Watercourser
2 Tower Geist
2 Charging Griffin
2 Thunderclap Wyvern
2 Totem-Guide Hartebeest
1 Soulblade Djinn
1 Aven Battle Priest
1 Negate
1 Stratus Walk
1 Turn to Frog
1 Murder Investigation
1 Celestial Flare
2 Hydrolash
2 Healing Hands
2 Claustrophobia
2 Suppression Bonds
1 Evolving Wilds
14 Island
10 Plains
 


Intro Pack – Demonic Deals

3. Intro Pack – Demonic Deals

Již z názvu je jasné, že půjde o kombinaci černé a nějaké další barvy, kterou v tomto případě zastupuje docela klasicky červená. Balíček se zpočátku chová jako klasické Rakdos aggro4, které se snaží hru otevřít co nejrychleji s pomocí bytostí, jako je Shambling Ghoul (2/3 za 1B, přijde do hry taplý). Jeho hlavní síla však spočívá především v bytostech jako Nantuko Husk, 2/2 za 2B, který se posiluje o +2/+2 do konce kola, obětujeme-li bytost, a projevuje se hlavně v midgame5, kdy za pomocí karet jako Act of Treason nebo Enthralling Victor ukradneme na jedno kolo jednu soupeřovu bytost, zaútočíme s ní a posléze ji ještě obětujeme právě do Nantuko Huska nebo Blazing Hellhounda (4/3 za 2BR, za jednu manu a obětování bytostí udělí jedno zranění do jakékoliv bytosti). Tento krok nám zajistí obrovskou tempo výhodu, protože nejenom, že soupeře připravíme ve většině případů o největší bytost, ale navíc nebude mít pravděpodobně možnost jak ji efektivně blokovat, aby nepřišel o další kartu, pročež dostane spousta zranění.

S celou touto akcí se velmi hezky doplňuje generál balíčku Kothophed, Soul Hoarder, který je 6/6 Flying za šest man a, kdykoliv některá z bytostí, které vlastní (tedy ne kontroluje), zemře, lízneme si kartu výměnou za jeden život. Vzhledem k tomu, že jde o majitele bytosti, ne jejího momentálního kontrolera, vztahuje se jeho schopnost i na bytosti ukradené pomocí Act of Treason.

V případě, že by soupeř snad měl k dispozici větší množství silných bytostí, než jsme schopni ukrást, dokážeme se jich snadno zbavit s pomocí četného removalu, jako je levný Fiery Impulse nebo téměř bezpodmínečný Cruel Revival.

Balíček je, řekl bych o něco složitější na hraní, což je zapříčiněno především nutností najít onen ideální moment, kdy je vhodné ukrást soupeři bytost a roztočit celý „démonický deal“. Zato je však černočervený balíček opravdu velmi příjemný na hraní, zejména pro neodolatelnost všech těchto ďábelských hrátek >:- ) (není nic víc pokušení hodného, než vytrestat soupeře za hraní velké bytosti tím, že mu ji ukradneme a následně ještě obětujeme výměnou za další efekt.

 

ORI IP – Demonic Deals Wizards
Main Deck Sideboard
1 Kothophed, Soul Hoarder
2 Malakir Cullblade
2 Shambling Ghoul
1 Fleshbag Marauder
3 Nantuko Husk
3 Undead Servant
2 Returned Centaur
1 Cobblebrute
2 Enthralling Victor
2 Blazing Hellhound
1 Revenant
2 Fiery Impulse
1 Reave Soul
3 Act of Treason
1 Nightsnare
1 Weight of the Underworld
2 Cruel Revival
1 Necromantic Summons
1 Chandra’s Fury
1 Unholy Hunger
1 Chandra’s Ignition
1 Ravaging Blaze
1 Evolving Wilds
14 Swamp
10 Mountain
 


Intro Pack – Assemble Victory

4. Intro Pack – Assemble Victory

Modročervený intro pack si, jak začíná být poslední dobou tradicí, pohrává s tématikou založenou na artefaktech. Obsahuje sedm bytostí, které přijdou na bojiště společně s jednou či dvěma Thopterami, což jsou artefaktové bytosti 1/1 s létáním. Nejlepší z nich je určitě samotný generál balíčku tzv. „rodiče“ neboli Pia and Kiran Nalaar. Jsou sami o sobě 2/2 za 2RR, s nimiž na bojiště přiletí ještě dvě thoptery, a jejich schopnost je aktivační, kdy za tři many a obětování artefaktu dostaneme možnost udělit dvě zranění do čehokoli. Tato schopnost se jistě velmi hezky projeví v lategame, kdy už třeba naše thoptery nebudou stíhat, ale stále jich můžeme upotřebit na odstranění nepříjemných bytostí. Whirled Rogue, jakožto 2/2 za 2UU, který rovněž přijde s dvěma thopterami taky určitě neomrzí vzhledem k jeho aktivační schopnosti, kdy za tapnutí dvou artefaktů dostane vybraná bytost neblokovatelnost do konce kola.

V balíčku najdeme ještě dalších osm bytostí, které jsou artefakty samy o sobě, celkově tak disponujeme celkem 15 kartami, které jsou schopny vytvořit artefaktovou bytost. S tímto faktem si velmi dobře rozumí Ramroller, který je 4/3 za tři many, máme-li pod kontrolou další artefakt, ale hlavně Chief of the Foundry, což je jakýsi artefaktový lord – 2/3 za tři many, který našim artefaktovým bytostem trvale přidává +1/+1. Reclusive Artificier pak představuje karetní výhodu jako stvořenou pro tento balík – 2/3 Haste + možnost udělit do cílové bytosti tolik zranění, kolik kontrolujeme artefaktů, je kombinace více než hodná čtyř man.

Zajímavým je také enchantment Ghirapur Aether Grid, jehož cena je tři many, a který za cenu tapnutí dvou našich artefaktů udělí jedno zranění do vybraného cíle. Výhodou je, že abychom mohli efekt spustit, nemusíme nutně kontrolovat artefaktové bytosti, úplně stejně nám poslouží i obyčejný Alchemist’s Vial, jehož efekt ve výsledku nebude tak minoritní, jak se na první pohled zdálo.

Ani tento intro pack se nejeví strategicky příliš náročný. Snažíme se prostě být se všemi artefaktovými bytostmi co nejagresivnější, dokud to jde, a pakliže soupeř vybuduje dostatečnou obranu, začneme používat aktivačních schopností zmíněného enchantmentu nebo našeho generála, které už by měli jako finišeři stačit.

ORI IP – Assemble Victory Wizards
Main Deck Sideboard
1 Pia and Kiran Nalaar
2 Bonded Construct
1 Runed Servitor
1 Subterranean Scout
1 Bellows Lizard
1 Maritime Guard
2 Chief of the Foundry
2 Ghirapur Gearcrafter
1 Ramroller
1 Thopter Engineer
2 Guardian Automaton
2 Aspiring Aeronaut
1 Separatist Voidmage
1 Whirler Rogue
2 Reclusive Artificer
2 Volcanic Rambler
1 Mage-Ring Responder
1 Prism Ring
2 Alchemist’s Vial
3 Infectious Bloodlust
1 Disperse
2 Ghirapur Aether Grid
2 Artificer’s Epiphany
1 Meteorite
1 Evolving Wilds
13 Mountain
10 Island
 

 

Intro Pack – Hunting Pack

5. Intro Pack – Hunting Pack

Poslední intro pack je v barvách guildy golgari, tedy černé a zelené a stal se pravděpodobně mým nejoblíbenějším z celé pětice. Jde totiž konečně o snahu o znovuzrození starodávného tribal 6 balíčku – elfů! Tvůrci se v edici Magic Origins pokusili o napodobení něčeho, co bychom mohli nazvat Dark elves, a tak jsou někteří elfové v černé barvě. Vezmeme to hezky po pořádku: Thornbow Archer (1/2 za B, když útočí, soupeři, kteří nekontrolují elfa, ztratí jeden život) je velmi pěkná ukázka 1 – dropu, který dokáže útočit za dva a navíc se hodí do archetypu. Leaf Gilder (2/1 za 1G, za tapnutí dodá jednu zelenou manu) je klasický příklad spolehlivého manovače, ačkoliv svými kvalitami zdaleka nedosahuje žádných Llanowar elfů ani Elvish Mysticů. Eyeblight Assassin nás zbaví nepříjemného menšího blokera tak, že ho poníží o -1/-1 do konce kola. Hlavním důvodem proč hrát v elfech černou barvu je patrně Shaman of the Pack, což je 3/2 za 1BG, po jehož příchodu soupeř ztratí tolik životů, kolik máme elfů pod kontrolou. V lategame7 tak již nebude vadit, že se soupeři podařilo stabilizovat a zbrzdit náš tlak. Stačí, když budeme mít tolik elfů, co on životů. Dalším skvělým, již osvědčeným elfákem je Sylvan Messenger, což je „pouhá“ 2/2 Trample za čtyři, po jeho příchodu však můžeme otočit čtyři vrchní karty z naší knihovny a dát si do ruky všechny elfy, které mezi nimi najdeme. Balíček obsahuje dalších 19 elfů, máme proto tak téměř jisté, že alespoň jednoho až dva elfy otočíme.

Nebyl by to samozřejmě žádný tribal deck, kdyby neměl svého lorda. Ten je v tomto případě samotným generálem balíčku, foilový s alternativním obrázkem, známý jako Dwynen, Gilt-Leaf Daen. Je bohužel o manu dražší než klasičtí lordi, zato má však o dost výraznější poměr cena:výkon – ¾ Reach za 4 many, všem elfům pod naší kontrolou trvale přidává +1/+1 a, kdykoli zaútočí, doplní nám tolik životů, kolik elfů kontrolujeme.

Další skvělou posilou, kterou nám poskytla černá, je sorcery Eyeblight Massacre, který dá všem „neelfům“ -2/-2 do konce kola. Dle ideálního scénáře vyčístíme board od soupeřových bytostí a posléze si dojdeme elfama pro vítězství. V případě, že by byl „masakr“ na soupeřovy bytosti krátký, můžeme použít klasického Overrunu, který byl tentokrát nahrazen novinkouJoraga Invocation. Toto sorcery přidá všem našim bytostem +3/+3 do konce kola a naví donutí soupeře, aby všechny naše soupeře zablokoval, pokud může. Právě druhá schopnost karty zajistí, že soupeř nebude mít možnost složit síly více obránců na jednoho či dva naše útočníky, aby je mohl zastavit – musí prostě zablokovat, co nejvíc bytostí může i přesto, že jeho bytosti vzhledem k velkému posílení těch našich pravděpodobně zemřou samy.

Vzhledem k tomu, že jde o velmi klasické tribal aggro, nebude ani tento intro pack příliš, jak se říká, „sklil intensive“ a spíše jde o další „fun“ balíček, který má navíc tu výhodu, že nebude příliš těžké ani finančně náročné ho jakkoliv rozvíjet, poněvadž množství elfů, z nichž můžeme na standardu8 momentálně vybírat je značně limitované. A zapomněl jsem zřejmě zmínit ještě jeden velmi důležitý aspekt – elfové jsou prostě super ;-).

ORI IP – Hunting Pack Wizards
Main Deck Sideboard
1 Dwynen, Gilt-Leaf Daen
2 Dwynen’s Elite
2 Elvish Visionary
2 Thornbow Archer
3 Timberpack Wolf
2 Leaf Gilder
1 Hitchclaw Recluse
1 Managorger Hydra
2 Yeva’s Forcemage
2 Deadbridge Shaman
2 Eyeblight Assassin
2 Shaman of the Pack
2 Sylvan Messenger
1 Skysnare Spider
2 Might of the Masses
1 Macabre Waltz
1 Nightsnare
2 Weight of the Underworld
1 Consecrated by Blood
2 Eyeblight Massacre
2 Joraga Invocation
1 Evolving Wilds
11 Forest
12 Swamp
 


3. Závěr

A to je konec. Zdá se mi, že se kolekce intro packů z letošního Core setu značně vyvedla a že všechny balíčky dokážou být pro všechny začátečníky velmi podnětné. Kdybych měl balíčky zhodnotit a seřadit od svého nejoblíbenějšího na prvním míst by se umístil černozelený Intro Pack Hunting Pack (čistě z osobní preference barevné kombinace a archetypu), na druhém by skončil asi černočervený Intro Pack Demonic Deals (díky ukázkové synergii karet a efektů typických pro obě barvy) a bronzovou medaili by ode mne patrně získal modrobílý Intro Pack Take to the Sky (díky názornému předvedení, v čem je tato barevná kombinace stále tak silná – karetní výhoda, letectvo a neférové triky).

Domnívám se, že bývá docela pravidlem, že jsouce Intro Packy produkty určené především začátečníkům, ty z Core setů tuto roli splňují ze všech nejlépe. Je asi pravdou, že Intro Packy z ostatních edic bývají handicapované nadbytečnou komplikovaností způsobenou množstvím nových abilit a keywordů, které nejsou v Core setech pro velký počet reprintů ani tak časté. S čistým svědomím bych každopádně kterémukoli začátečníkovi Intro Pack z edice Magic Origins jistě doporučil.

Intro packy si můžete pořídit, mimo jiné, v našem partnerském internetovém obchodě Veselý Drak za cenu od 329 korun! Tradičně děkuji všem, kteří dočetli dnešní recenzi až sem a těším se na vaše poznámky v komentářích.

S pozdravem Jakub ŠtinglPoznámky pod čarou a vysvětlivky:

1: Trigger je efekt, který se spouští automaticky, pokud dojde ke splnění určitých podmínek. Například všechny ETB („enters to the battlefield) efekty jsou „triggery“. Přestože se spouští automaticky, tak se bohužel nevyplácí na ně zapomínat, poněvadž i automatická zapomenutá akce se bere jako zahraná a nelze ji učinit zpětně.

2: Myška je dnes již obecně užívaný termín pro jakékoliv posilování. Odvozuje se od původního obrázku snad nejstarší myšky vůbec Giant Growth, na kterém byla znázorněna obrovská myš.

3: Removal = jakýkoliv typ ničení, od slova remove = zrušit, odstranit

4: Aggro = typ balíčku agresivně laděného – spoléhá se většinou na velké množství levných a rychlých bytostí, díky kterým má převahu především v early game – úvodní fázi hry.

5: Midgame = střední fáze hry.

6: Tribal deck: tribal balíčky se zaměřují na jeden jediný typ bytostí, tzv. tribe (=kmen). Často tak využívá množství výhod čišící z velkého počtu bytostí ze stejného kmene a vzájemné synergie jeho zástupců.

7: Lategame = pozdní fáze hry.

8. Standard nebo také „dvojka“ jsou označení pro snad nejomezenější formátu magicu. Momentálně se na ní dají hrát karty z minulého bloku (Khans of Tarkir), z Magic Origins a z Battle for Zendikar.

Komentáře
Currently, there are no comments. Be the first to post one!
You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement