Tuesday, February 07, 2023
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Thursday, April 23, 2009
Klub MAVORAKU - Náchod
Autor: Kuci @ 7:05 PM :: 2737 Přečtení :: 4 Komentáře :: :: Reporty, Novinky
 
Náš klub MAVORAKU
Jelikož se nejedná o nějaký velký klub, dovolím si začít i trochou historie. Vše začalo, když jsme na konci šesté třídy začali hrát Magic. Nějakou dobu jsme hráli jen tak o přestávkách mezi hodinami, ovšem věděli jsme, že to není úplně ono. Naštěstí nás kontaktovali žáci z vyšších ročníků, jestli bychom nechtěli chodit v pátek do Déčka a čajovny Poklop, kde se prý pravidelně scházejí. Nabídku jsme s radostí přijali a hned následující pátek jsme si parádně zahráli asi 5 hodin Magic. Tak to pokračovalo celou sedmou třídu, jenže příští rok starší hráči odešli z gymnázia a na Magic jsme zůstali sami. Věci ovšem nabraly poměrně rychlý spád, když si někdo z Déčka všiml, že tam pravidelně každý pátek hrajeme na schodech nějaké karty a přišel za námi s dotazem, zda-li nechceme založit oficiální kroužek. To se nám jevilo jako rozumný nápad, takže již zbývalo jen vymyslet název. Ten jsme složili z prvních dvou písmen našich jmen, tedy MArtin, VOjta, RAdim, KUba-->MAVORAKU.
Už jsme nehráli na schodech, nýbrž v klubovně a stanovili jsme i relativně pevný začátek: kolem 3 hodiny v pátek. Od té doby do nynější chvíle se toho bohužel moc nezměnilo, veškeré pokusy třeba o založení Gateway ztroskotaly na nedostatku hráčů a podobně.
 
Běžný pátek v Klubu
Občas konáme nějaký turnájek, jako Draft či Minimaster. Pokud se nic takového neděje, je první hodinka spíše taková „zahřívací“, někdo si dá duel, ten komu se po náročném týdnu nechce hned hrát využije možností skvělého kulečníku nebo fotbálku. Kolem 4 většinou rozjedeme Kolečko- rozhodíme se kostkou na posazení a na směr, hrají všichni. Výhra v kolečku není vůbec jednoduchá, zvlášť, když nikdy nevíte komu „přeskočí“ a sejme vám například potvoru, která mu nic nedělá a je na druhé straně stolu. Samozřejmostí jsou různé aliance, spiknutí a podobné, které ovšem málokdy vydrží déle jak pár kol (povětšinou někdo dohodu poruší :-) ). Opravdu nikomu se nedá věřit, ten kdo je tak bláhový, že někomu důvěřuje, většinou kolo opustí jako první. Zkrátka hra plná falešností, podvodů, rozhořčení, ale také spokojenosti a zábavy – to je naše Kolečko. Po Kolečku toho mají obvykle všichni dost, navíc to není záležitost několika minut, ale často tak 1,5 hodiny. V 6 se klub zavírá a my pokračujeme do čajovny Poklop, která je hned vedle. Zde si můžeme objednat nějaký ten pokrm, ale hlavně rozmanité nápoje. Zahrajeme si pár duelů, případně ještě jedno kolečko a kolem půl osmé odcházíme směr autobusové nádraží, odkud já jedu domů a kamarádi pokračují v cestě.
 
Závěrečné informace
Klub momentálně navštěvují: tvůrce článku Jakub Zakouřil (15)
                                                Radim Kvirenc (15)
                                                Jan Hrubý (14)
                                                Vojta Hrabčuk (14)
                                                Tomáš Havlíček (13)
                                                Seb‘ Prax (13)
                                                A občas někdo další. Rádi bychom tedy nabrali další členy.
 
Scházíme se v areálu Déčko Náchod, dostanete se tam, když půjdete levou cestou (v pohledu od kostela) z náměstí (ne přes schody) k zámku, hned na počátku je odbočka do areálu Déčka, prakticky to nejde přehlédnout.

Komentáře
Autor: Hrubej @ Friday, April 24, 2009 10:02 PM
na začátek zmíní, že se jmenuju Jan Hrubý a do tohohlekrožku chodím. Dál si myslím že je to článek celkem slušný a doufám v příchod nových členů:-).....PS:To MAGIC tricko co á Radim na fotkách vyhrál v tombole:D

Autor: Kryštof @ Wednesday, July 06, 2011 9:35 AM
čau magic hraju asi 2 roky a furt hledam naky klub tak se chce zebtat plati ty patky i přes prázdniny?

Autor: Karel @ Tuesday, December 22, 2015 6:13 PM
Nazdar hrajete ještě?

Autor: BABA JAGA @ Friday, April 15, 2016 8:52 PM
Zdarec, jak je to s vama? Začali jsme s kamarádem hrát, rádí by jsme se přidali.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement