Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Saturday, May 02, 2009
Report z Prerelease v Českých Budějovicích
Autor: LoboCZE @ 9:03 PM :: 2545 Přečtení :: 2 Komentáře :: :: Reporty
 
Můj první turnaj v Magicu aneb Prerelease Alara Reborn v Českých Budějovicích

Ačkoli Magic hraji už několik let s různou intenzitou, až do neděle 26. dubna 2009 jsem se žádného turnaje nezúčastnil. Protože však v současnosti vedu školní herní kroužek a nová zkušenost turnajového charakteru by určitě nebyla na školu, rozhodl jsem se využít Prerelease nové sady Alara Reborn pořádané v Českých Budějovicích. Původně jsme plánovali, že se zúčastníme i s manželkou, ale protože jsme nedokázali s jistotou odhadnout, jak by turnaj snášel náš téměř osmiměsíční syn, nakonec jsem naši rodinu reprezentoval jen já.

Ráno jsme se všichni vypravili na procházku k Jihočeské hospodářské komoře, kde se měla akce odehrávat. Před budovou jsme narazili na několik čekajících hráčů, kteří nám pomohli vynést kočárek po schodech, a pak už nic nestálo v cestě vstupu do hrací místnosti. Po registraci a zaplacení startovného jsem se začal rozhlížet po spoluhráčích. Ukázalo se, že Magic je opravdu hra pro věkově širokou skupinu, mezi čekajícími se nacházeli hráči od základoškoláků po střední věk, i když celou rodinu si s sebou nikdo nepřivedl.

Posléze udeřila desátá hodina a tím i očekávaný okamžik pro otevření boosterů z nové sady. Její spoiler jsem si den předtím v rychlosti prošel na internetu a našel několik karet, které by se mi líbily v mých balíčcích, ale zde jsem věděl, že můj výběr bude omezen a budu muset improvizovat. Za svou dosavadní hráčskou kariéru jsem hrál s bílou, zelenou a červenou. S černou a modrou mám jen málo zkušeností, a tak jsem doufal, že nebudu mít na výběr hlavně z těchto barev. Po prohlídce získaných karet se ukázalo, že se mi nedostává levných bytostí na rozjezd, zároveň mi ale chyběla do značné míry i manová akcelerace na kouzla silnější. Posléze jsem usoudil, že se pokusím sestavit zeleno-červený balíček s příměsí černých a bílých karet. Jeho výsledné složení vypadalo takto:

Země:
5x Forest
5x Mountain
3x Swamp
2x Plains
1x Jund Panorama
1x Arcane Sanctum

Kouzla:
1x Akrasan Squire
1x Bant Battlemage
1x Bituminous Blast
1x Blightning
1x Bloodthorn Taunter
1x Breath of Malfegor
1x Deadshot Minotaur
1x Excomunicate
1x Goblin Deathraiders
1x Jund Hackblade
1x Messenger Falcons
1x Mycoloth
1x Naturalize
1x Naya Hushblade
1x Naya Sojourners
2x Obelisk of Naya
1x Resounding Roar
1x Retaliator Griffin
1x Rhox Brute
1x Sanity Gnawers
1x Spellbreaker Behemoth
1x Violent Outburst

1. kolo – Ondřej Stráský
Ondra hrál dominantně bílo-modrý balíček založený na mechanice exalted. V první hře se mu podařilo vyložit Shield of the Righteous a umístit ho na svou létající bytost, podporovanou dalšími dvěma s exalted. Na tuto skutečnost se mi nepodařilo najít odpověď, takže první hru jsem prohrál, mimo jiné i díky tomu, že jsem měl na ruce několik karet vyžadujících černou manu, jejíž zdrojů se mi nedostávalo.
V druhé hře se mi dařilo lépe, po Naya Hushbalde a Jund Hackbalde přišel Spellbreaker Behemoth a jejich útoky nakonec připravily spoluhráče o všechny životy.
Ve třetí hře byly síly zprvu vyrovnané, ale nakonec zvítězil i podruhé Ondra.
0:1

2. kolo – Tomáš Hanousek
O strategii balíčku tohoto soupeře nemohu mnoho říci, protože většinu hry manipuloval s Panoramaty a Borderposty, zatímco kouzel mnoho neseslal. Výraznější výjimkou bylo pouze Mind Funeral v obou hrách, kterými mi sice odemlel nemalé množství karet, ale nakonec mi pomohl dostat se k těm, které jsem zrovna potřeboval. Vyhrál jsem tedy obě hry bez ztráty života.
1:1

3. kolo – Lukáš Hamr
Lukášova strategie se opírala o dominantě modro-bílý exalted balíček. V prvním kole mu nepřišla mana, takže jsem ho postupně ubil Jund Hackbaldem, Bloodthorn Taunterem a Spellbreaker Behemothem.
V dalších dvou hrách jsem byl ale konfrontován se silou exaltedu (Ethercaste Knight, Quasali Pridemage) spolu vícebarevnými kartami, které se navzájem podporují (Grixis Grimblade, Bant Sureblade), a k tomu s artefaktem Mage Slayer, který mi způsoboval zranění, jelikož jsem se ho nedokázal zbavit (Naturalize ne a ne přijít).
1:2

4. kolo – Tereza Krajánková
Jediná zástupkyně něžného pohlaví hrála zeleno-červeno-bílý balíček s využitím rytířů (Knight of the New Alara, Steward of Valeron). V první hře jsem se spokojil se dvěma zeměmi v úvodním listu, což se mi stalo osudným. Tereza si vyložila dva rytíře, podpořila je posilovacími kouzly a ve třech kolech bylo hotovo.
Druhá hra byla reprízou s výměnou stran. Tereze nepřišla bílá mana, takže jsem měl dost času na rozvinutí svých sil. Nakonec se jí podařilo vyložit Mosstodona, kterého jsem jí ale pomocí Excomucate vrátil na vršek knihovny a v daném kole zvítězil.
Ve třetí hře začala Tereza zahráním Oblivion Ringu na mé Sanity Gnawers, což se ukázalo jako chyba. Poté jsem totiž vyložil své největší bijce (Spellbreaker Behemotha, Mycolotha a Rhox Bruta), kterými jsem jí zablokoval její armádu a pomocí Retaliator Griffina (poprvé posíleného Resounding Roarem) jí způsobil nejvíce zranění. Dílo zkázy dokonal Breath of Malfegor.
2:2

5. kolo – Jakub Fiala
Hraní s Jakubem bylo pro mě největším zážitkem, protože jsme při něm oba zaplnili své hrací plochy řadou bytostí v přípravě na finální útok. Jakub používal bílo-modro-zeleno-černý balík s létajícími bytostmi podpořenými exaltedem (Ethercaste Knight, Quasali Pridemage) a vícebarevnými bytostmi, které se navzájem podporují (Grixis Grimblade, Bant Sureblade, Esper Stormblade). Pěknou paseku také dělala očarování Sigil of the Nayan Gods a Crystallization. Obě hry, které jsme spolu sehráli, měly podobné schéma: nejprve jsem dostal soupeře pod tlak, pak ale mému balíčku došel dech a nedokázal jsem úspěšně vzdorovat a prorazit jeho obranu, podporovanou kartami jako Wall of Denial nebo Kathari Remant. K největšímu střetu došlo v mém posledním kole, kdy proti mě stála Nemesis of Reason s hrozbou zlikvidovat mi zbytek knihovny. I přes útok celou mou armádou podpořenou cyklováním Resounding Roaru soupeři zbyly 3 životy a v následujícím kole bylo po mně.
2:3

6. kolo – Jiří Novák
Tento soupeř hrál pětibarevný balík s dominancí černé a červené. Na počátku se mi dařilo, protivník hodně cycloval, ale pak dostal do hry Sedraxis Specter a já neměl nic na její zablokování. Po dvou kolech jsem ji sestřelil Bituminous Blastem, u něhož se mi podařila dvojitá cascade (nejprve s ním a poté s Violent Outburstem), ale pak jsem udělal asi nejzásadnější chybu turnaje. Soupeř měl 8 životů, ve hře Valley Ranneta, vyložil Ridge Ranneta a předal mi kolo. Já měl 7 životů a ve hře Naya Hushblade a Bant Battlemage, na ruce Goblin Deathraiders a Breath of Malfegor. Vyložil jsem gobliny a kdybych nyní zariskoval a díky Battlemagovi dal Naya Hushblade létání, mohl jsem útokem způsobit soupeři 3 zranění, pak se pokusit přežít další kolo (jednoho ranneta bych zastavil gobliny a druhý by mě srazil na 1 život), a ve svém následujícím tahu soupeře Breathem dorazit. Bohužel jsem se toho rizika neodvážil.
Ve druhé hře jsem doplatil na nedostatek many, takže poté, co si Jirka vyložil Valley Ranneta a Goger Wurma, hra byla rychle skončena.
2:4

Vzhledem k mému výsledku a pokročilému času jsem se rozhodl turnaj opustit a s jedním boosterem výhry jsem se vydal k domovu plný nových zkušeností a dojmů.

Několik závěrečných postřehů:
• Alara Reborn poskytuje nové možnosti pro vícebarevné balíčky, zejména díky již několikrát zmiňované podpoře vícebarevných karet navzájem. Už se těším, až si některé nové karty vyzkouším ve svých stávajících strategiích.
• Poznal jsem českobudějovickou magicovou komunitu.
• Potěšila mě foilová karta za účast i výherní booster, ve kterém jsem našel několik karet, za které bych byl během turnaje neskonale vděčný.
• Vyzkoušel jsem si psaní reportu a i když určitě partie nejsou popsány do detailu, jistou představu si učinit lze.
• Velký dík patří organizátorům za skvěle odvedenou práci a pokud budu mít možnost se podobné akce zase zúčastnit, velmi rád přijdu.


Komentáře
Autor: Alf_F16 @ Sunday, May 03, 2009 6:20 PM
Kolik jsi mel man v te posledni hre?

Autor: vprazak @ Sunday, May 03, 2009 6:31 PM
Měl jsem čtyři, ale na ruce pětimanová kouzla resp. kouzla se špatnou barevnou kombinací:-(.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement