Thursday, October 28, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Thursday, May 07, 2009
Opovrhovaný Flying
Autor: Kuci @ 12:57 PM :: 2669 Přečtení :: 33 Komentáře :: :: Novinky
 

Opovrhovaný flying

 

Zdravím vás všechny,

Na začátek bych se rád představil. Na tento server jsem poslal prozatím jen článek o klubu v DDM Praha 5. Občas mě také zahlédnete v OutPostu nebo v již zmiňovaném DDM.

Poprvé jsem se s Magicem setkal v první-druhé třídě, kdy jsem uměl anglicky maximálně tak OK a Hello, ale znáte to…fenomén ve třídě a hned všichni sbírali karty…

To vydrželo asi tak 3-4 měsíce a pak se s tím seklo :-).

Až nyní, když mi je 13 se k Magicu vracím a věnuju se mu jak to jen jde. Pravidla jsem se naučil od jednoho Američana, který u nás asi půl roku bydlel, ale nechal si karty v Americe takže koupil 2 Starter packy, které mi tu pak zůstaly. Ale kompletně jsem se pravidla doučil až v DDM a přes internet, ale hlavně z vlastních zkušeností (třeba co znamená Vigilance nebo Flash).

No, ale čemu bych se chtěl dneska věnovat je velice levný bílo-modrý balík s převládající vlastností: FLYING.

Ano, vím, že se flying nikde na tzv. profesionálních turnajích nehraje, ale i to má své výhody…nikdo na něj není připraven :-). A dále, s tímto balíčkem jsem prozatím podstoupil jen jeden turnaj a pořád v něm dělám změny. Z čehož také vyplývá, že tento balík se nebude řadit mezi ty u kterých vám dají seznam karet vy nakoupíte a hurá na turnaj…NE! Tohle je balík za který utratíte pár korun a pak si ho začnete upravovat podle sebe. Začnete zjišťovat jeho chyby a budete je ladit, hledat nové karty, které se vám sem budou hodit! No prostě s tímto balíkem budete mít co dělat než si ho vezmete sebou na nějaký alespoň trošku větší turnaj.

Ještě jedna prosba než se přímo pustím do samotného rozboru: Nepište pod článek komentáře typu: „Pch….to stavěl začátečník.“ I když byste měli pravdu, stavěl to začátečník. A nejsem mezi těmi, kteří by měli peníze na rozhazování a ani 800Kč na nějaký balík nemůžu jen tak dát…všechny věci si platím sám takže toho moc není, ale mě to stačí, když člověk pak vyhraje nějaký ten boostřík na turnaji tak nepotřebuje spousty dalších karet.

A ještě jedna věc: balík neobsahuje RARE karty…obsahoval 2 a ty jsem vyhodil, protože v OutPostu na turnaji pro začátečníky nejsou RARE dovoleny a stejně v tom balíku nebyli nijak důležité.

 

No, ale teď už konečně k samotnému rozboru:

Takže nejdříve bych se rád podíval na verzi ve které balík momentálně hraji já. K tomu doplňuji: piště komentáře a za jakékoli navrhované změny budu jenom rád, ale pište konkrétně (např. Vyhoď Ocular Halo a dej místo něj …).

Landy jsou v takovémto stavu:

9x Island

10x Plains

2x Azorius Chancery (kus-5kKč)

 

Nyní bych se už mrknul na samotné creatury, které mají vlastnost flying:

4x Azorius First-Wing – můj oblíbenec: Za bílou a modrou manu přímo krása: Flying, protekce proti enchatmentum, takže si soupeřův Oblivion Ring může zalízt pod stůl :-). Kus- 3Kč.

4x Esper Cormorants – 2 bezbarvé, jedna bílá a jedna modrá mana. 3/3 Flying. Vzhledem k tomu, že by o many neměla být nouze je to hezký „tlačitel“ ale zrovna tato karta vám v balíku klidně stačí 2x to už je ale na vás čím ji nahradíte a kolikrát si ji v balíku necháte. Kus-3Kč

2x Talon Trooper- Bílá, modrá a bezbarvá mana. 2/3 Flying. Nevím, nevím jak s touto kartou, hraju jí spíš z nouze a určitě se dá velmi výhodně nahradit. Kus-3 Kč.

2x Sky Hussar – 3 bezbarvé bílá a modrá mana není zas tak vysoká cena za 4/3 flying, který když přijde do hry odtapne všechny vaše příšerky + forecast, který se také někdy využije. Tato karta je myslím 2x tak akorát. Kus-5Kč

1x Skyhunter Prowled – 2 bezbarvé a jedna bílá mana. Vzhledem k tomu, že má karta s hodnotou 1/3 kromě Flyingu i Vigilance dá se hezky využít jako útočník za jedna a pak bloker. Někdo jí možná uplatní v balíku i 2x, někdo si jí vyhodí úplně. Kus-3Kč

1x Skyhunter Patrol – 2 bíle a dvě bezbarvé se mi zdá celkem vysoká cena za 2/3 Flying, First strike, ale někomu karta možná bude v balíku vyhovovat. Kus- 3Kč

1x Wall of Denial – Prostě perlička na konec :-). Za bílou, modrou a bezbarvou manu 0/8, Defender, Flying a pozor Shroud takže nějakej couter spell jí také nezastaví. Je to krásný defender, který se využije velmi často. Kdyby ho měli v OutPostu víckrát určitě bych si ho do balíku dal 2x (víckrát, ale už ne). Kus-10Kč.

Nyní si projdeme zbytek creatur, které už nemají flying:

1x Paladin of Prahv – Tato karta zdaleka není nutná, ale vzhledem k její 3/4, Lifelink + Forecast se velmi často využije. Ovšem nějak se do tohoto balíku nehodí takže jí asi brzo nahradím, nějakým hezkým flyingem, ale toto už je věc osobního rozhodování. Její vyvolávací cena jsou 4 bezbarvé many a dvě bílé, což je další důvod, proč jí nehrát, než jí vyložíte jste většinou dávno mrtvý. Ale nedá se zapřít, že mě už několikrát zachránila. Kus-5Kč.

2x Order of the Golden Cricket – Bílá a bezbarvá mana není zas tak moc za Kitkina 2/2 s vlastností: Kdykoli útočí můžeš zaplatit bílou manu, pokud to uděláš dostane Flying do konce kola. Není to žádná převratná karta. Pokud jí chcete hrát hrajte jí 2x pokud nechcete nehrajte jí ani jednou. Dávat jí do balíku víckrát jak 2x by byla hloupost a hrát jí 1x taky. Kus- 3Kč. (v poslední verzi tohoto balíku již tuto kartu nehraji).

2x Valiant Guard – 0/3 za bílou manu se krásně vyjímá v úvodní ruce, a i v pozdější hře zablokuje kdejakou creaturu. Je to moje oblíbená karta i když „nic neumí“. Ale jestli nechcete nehrajte ji. Kus-3Kč.

2x Shape Stealer – Opět perlička na konec. Stojí vás pouhé 2 modré many. Zdání, že se jedná o obyčejnou 1/1čku klame, protože kdykoli blokuje nebo je blokována vezme si jak Power tak Tougness té creatury se kterou bojuje. Tzn. Když se postaví proti 5/5 tak se z ní stává taky 5/5 do konce kola a tudíž se zabijou navzájem.. Kus- nádherných 5Kč.

No a teď bysme se mohli podívat na zbytek karet:

2x Sunlance – Nádhera! 3 damage do nebílé creatury za pouhou bílou manu. Není co dodat. Kus-10Kč

4x Oblivion Ring – no řekněte šel by vynechat? To opravdu ne! Snad ani nemusím říkat jeho shopnosti… Kus- 15Kč

1x Halcyon Glaze – 2 modré many a jedna bezbarvá není nijak vysoká cena za tuto podle mne moc hezkou kartičku. Kdykoli hrajete kreaturu stává se z ní 4/4 Flying do konce kola. Možno hrát i 2x, ale zdá se mi to zbytečné. Kus-3Kč

2x Hail od Arrows – Bíla mana a X bezbarvých. Rozdělíte X damage mezi útočící creatury. Určitě stačí hrát jen jednou a proti nějakému creaturovému balíčku si Siteboardovat druhou. Kus- 5Kč.

1x Cancel – 2 modré many a jedna bezbarvá za klasický Counter spell. Ovšem zde nastává problém, protože se mi naskytly k výběru 3 karty: Cancel, Negate a Remove Soul. Prozatím jsem to vyřešil takto, ale určitě to sami zvládnete lépe, protože jsem to ještě moc neotestoval. Kus- 7-10 Kč (podle edice)

2x Negate – Modrá a bezbarvá mana – Counter noncreature spell. 2 v balíku + další dvě najdete v Siteboardu. Kus-10Kč

1x Remove Soul – Modrá a bezbarvá mana – Counte creature spell. Možná by bylo lepší hrát 2x nebo alespoň mít v Siteboardu druhou, ale já mám kartu k dispozici prozatím jen jednou. Kus: 7-10Kč (podle edice).

1x Bonesplitter – 1 bezbarvá mana + 1 bezbarvá Equip. Equipnutá creatura má +2/+0. Možná bych doporučil hrát 2x, ale je to na vás. Kus- 10Kč.

1x Soul’s Grace – Bílá s bezbarvá mana není zas tak moc za pár živůtků: Dostanete tolik životů kolik má cílová creatura power. Hraju spíš tak do počtu než, že by to bylo nutné…Kus- 3Kč.

1x Ocular Halo – zase jedna osobní věc. Za 3 bezbarvé a modrou manu dostane vaše creatura „Tap: Lízni si kartu“. Tato karta se podle mne vyplatí. Někdo si jí možná zahraje i 2x.

Kus- 3Kč

To máme celý balík rozebraný a nyní zbývá už jen Siteboard. Ten nemám moc vypracovaný takže opravdu jen pár karet, které byste tam mohli mít:

4x Vedalken Outlander – Bílá a Modrá mana. 2/2 protekce proti červeným. Hezky se vyjímá proti takovým goblinům :-). Kus-3Kč

2x Negate- Doplnění proti různým červeným balíkům narvaným Shocky atd. Kus-10Kč.

2x Beckon Apparition – Bílá mana Odstraní kreaturu ze hřbitova (dobré proti takovému Hellspark Elementalovi) a ještě vám dá 1/1 Flying token do hry. Kus-3Kč.


 

1x Remove Soul – Counter target creature spell – 7-10Kč.

1x Hail of Arrows – viz. Výše.


 

Návrhy na další karty:


 

Merrow Witsniper – za modrou manu 1/1 a zničí vrchní kartu soupeřovi knihovny. Dobré pro start. Jednu dobu jsem hrál na rozjezd 2x Merrow Witsniper a 2x Valiant Guard. Kus-3Kč.

Host Warden-bílá a bezbarvá mana za takovou průměrnou kartu 1/1 za tapnutí dá cílové kreatuře +1/+1. Kus-3Kč (v nejnovější verzi balíku hraji 1x místo Order of the Golden Cricket)

Knight of Sursi- Bílá a 3 bezbarvé many je opravdu vysoká cena za 2/2 flying, flanikg, ale vzhledem k vlastnosti Sospend 3 za bílou manu jí hraju momentálně 1x místo druhého Order of the Golden Cricket

Condescend- X bezbarvých a jedna modrá mana: Counter target spell pokud controller countrované karty nezaplatí X man.


 

A dál si přidejte karty jaké se vám zachce, ale balík je opravdu postaven dosti flying creaturově takže rozhodně bych nepřidával další Instanty nebo Sorcery, atd. Když budete chtít nějaký tento typ karty přidat radši ho vyměňte za např. Ocular Halo nebo 1 Hail of Arrows.

 

 

Sami vidíte, že v této verzi je nejdražší karta za 15Kč a přesto zaručuji, že si hezky zahrajete. Doporučuji s touto verzí balíku říct soupeři: „Tak si dáme hru bez rare karet, co řikáš?“ ;-).

 

Uvidíte jak ho tím srazíte na kolena.

 

 

Celková cena všech karet včetně landů (1 basic-2Kč) je podle Č.R. asi: 269 Kč (bez Siteboardu).

Bez basic landů pak: 231Kč.

 

Děkuji že jste se dočetli až sem a přeji hezké hraní. Ať už s tímto balíkem nebo s Vaším vlastním.

 

Kryštof Selucký

 

Komentáře
Autor: Kuci @ Thursday, May 07, 2009 1:06 PM
Moc pěkný článek, možná bys měl začít psát pravidelněji. :) Jen k té zdi se shroudem. Counterspell ji v pohodě zastaví. ;)

Autor: Pavcik @ Thursday, May 07, 2009 2:25 PM
Solidní článek. Kamarád hraje taky modro bílý balík s létajicími příšerami, ale používá jen Birdy případně Bird soldiery. Jsou to ale většinou karty starších edic. Hodně by se jich nevešlo ani do formátu extended.

Autor: Kry5 @ Thursday, May 07, 2009 5:41 PM
Mockrát díky.
Jen k tomu counterspellu: ta zeď má shroud rtakže pokud nemám nějakou chybu v hlavě, což se klidně může stát, neměla by jít zacílovat a to podle mne ani counterspellem, který obvylke říká: Counter TARGET spell.

Autor: Mychaal @ Thursday, May 07, 2009 6:20 PM
Možná by se ti, jako mnoho jiným hráčům, líbil formát all-common. Balíčky se pohybují do max.500,- a je s nimy stejná zábava jako s normálními. Pokud tě to zaujalo, koukni se na stránku http://www.allcommon.estranky.cz/ ;)

Autor: Tom @ Thursday, May 07, 2009 6:54 PM
Shroud funguje až při přichodu do hry,dokud není zeď ve hře a je na stacku,tak skutečně jde zkántrovat.Jinak pěkně napsaný článek:D

Autor: Kry5 @ Thursday, May 07, 2009 7:11 PM
Tom: díky to jsem nevěděl.

Jinak All-common znám a možná si nějaký balík na tento formát...

Autor: FinderNecro87SK @ Friday, May 08, 2009 12:10 PM
Mozno namiesto Remove Soul, Cancelu a Coscendentu by sa ti skor hodil Rune snag

Autor: Poustevník @ Friday, May 08, 2009 5:57 PM
Docela pěkný, čtivý článek. Líbilo se mi, jak si zdůvodnil zařazení všech karet, ale upřímně, kolikrát jsi s tím balíčkem vyhrál? Osobně se mi moc nelíbí, ale věřím, že s ním může být zábava. Nehodil by se třeba Leonin skyhunter (10 Kč) nebo Suntail hawk (5 Kč)? Kladný dojem ze čtení tvého článku mi kazily jen pravopisné chyby, kterých je tam jak máku. Příště si radši pořádně zkontroluj interpunkci. :) Každopádně děkuji za snahu a příjemné počtení.

Autor: Kry5 @ Friday, May 08, 2009 6:10 PM
FinderNecro: díky.

Poustevík: Sunteil Hawka mám dokonce 4x doma, ale řekněme si na rovinu, když přijde v druhé půlce hry je k něčemu? O tom 3. Skyhunterovi budu vážně přemýšlet. Díky.
PS: Word mi většinu slov opravoval takže jsem se musel pořád vracet...

Autor: Mychaal @ Saturday, May 09, 2009 10:28 AM
"Sunteil Hawka mám dokonce 4x doma, ale řekněme si na rovinu, když přijde v druhé půlce hry je k něčemu?"
Pokud soupeře nestihneš zabí v půlce hry, už patrně nebudeš mít šanci. Proto je lepší hrát na rychlost. Kažopádně Suntail Hawk a Bonesplitter se velmi dobře doplňují.

Autor: Kry5 @ Saturday, May 09, 2009 8:58 PM
No dobrá. Budu o tom přemýšlet...

Autor: X3M-K @ Sunday, May 10, 2009 4:16 PM
pěkný článek, ale já bych do toho balíku opravdu zařadil suntail hawky, leonin skyhuntery a flying many- ty by ti dobře rozjeli začátek a pak už bys to uhrál.:-)

Autor: Kry5 @ Sunday, May 10, 2009 5:05 PM
Flying many?

Autor: X3M-K @ Monday, May 11, 2009 9:20 PM
flying man je 1/1 flying za modrou 1 manu

Autor: X3m-K @ Monday, May 11, 2009 9:23 PM
jestli jsem teda nesplet název:-)

Autor: X3M-K @ Monday, May 11, 2009 9:31 PM
juj, sorry ono se to píše flying men :-)

Autor: venca @ Monday, May 11, 2009 10:42 PM
No konečně ňákej deck bez těch tarmogoyfů a mutavaultů :)

Autor: Kry5 @ Tuesday, May 12, 2009 8:15 PM
Flying men. To už je něco jiného :-). Já myslel, že je to nějaká Mana :-). Jo to je takovej suntail Hawk v modrym provedeni. Akorat si nejsem jistej jestli ted vysel v nějaký nový edici...

Autor: X3M-K @ Tuesday, May 12, 2009 8:21 PM
v nový edici, to nevim no...............

Autor: X3M-K @ Tuesday, May 12, 2009 8:24 PM
ještě mám jednu otázku, proč bys nehrál wall of denial víckrát než 2x???

Autor: Mychaal @ Wednesday, May 13, 2009 6:06 AM
Flying Men vašel v Timeshifted

Autor: Kry5 @ Wednesday, May 13, 2009 1:12 PM
No Wall of Denial nemůže útočit a tudíž by balík jen zdržoval. 1-2 je tak akorát. Zase je ale dobrý na obranu.

Autor: X3M-K @ Wednesday, May 13, 2009 2:24 PM
Ok, už chápu:-)

Autor: Alf_F16 @ Thursday, May 14, 2009 7:48 AM
Ja jsem si ted postavil taky takovej Flying balicek. Jsou to Esper sovicky na block. Nemam to jeste moc otestovany, ale vetsinou to zabiji tak v 6. kole a v naproste vetsine prave tim, ze vsechny sivicky maji Flying. Tato schopnost se mi zacina cim dal tim vic libit.

Autor: X3M-K @ Thursday, May 14, 2009 5:28 PM
No, já hraju elfy a proti flying balíku moc šance nemám.:-)

Autor: Nero @ Saturday, May 23, 2009 5:24 PM
cau cau hele ,myslim si ze z non-rare karet jde postavit mnohem lepsí balik.....pokud si chces zahrat jen tak pro prdel tak samozrejme ok :-) ale ja si tan balik postavil-vrazil jsem ho kamaradovi a hrali jsme s tim 16 her vzdycky jsem ho zabil do 4 maximalne 6 kola:-) bejt tebou tk se kouknu na naky stranky kde bude balik z nakyho all comon mistrovstvi a ten si postav a pak ho vytun:-) jinak hezky počtení

Autor: NERO @ Saturday, May 23, 2009 5:27 PM
jo jeste k elfum a flyingu -- zkus kartu Thornweald Archer dokonala obranu proti flyingu za 2many 2/1 reach -muze blokovat flying a deathtouch-kdykoli da zraneni do potvory tak ji zabije

Autor: X3M-K @ Saturday, May 23, 2009 9:10 PM
Thornweald archera hraju v balíku 4x, ale stejně díky.:)

Autor: Kry5 @ Saturday, May 30, 2009 2:20 PM
Nero:
teď už je balík hodně pozměněnej. Nasázel jsem tam spousty novejch karet a hodně ho to zrychlilo (např. 4x Suntail Hawk). Jinak záleží jakej máš balíček. Jestli máš něco s čim chodíš na mistrovství republiky tak pak samozřejmě neobstojim, ale jinak si s nim vedu docela dobře.

Autor: hop28 @ Friday, June 05, 2009 3:13 PM
Moc hezkej rozbor. Když jsem začínal hrát měl jsem skoro stejnej balík - většina karet pocházela z předmícháného Dissension PCD: Azorius Ascendant. Jenom mě napadlo tam přidat steel of godhead - ze sky hussara si uděláš 6/5 unblockable lifelink...

Autor: hop28 @ Friday, June 05, 2009 3:19 PM
Ještě mě napadlydva hezký countery- hindering light- za WU countruješ spell co cíluje tebe nebo tvoje permanenty+ lízneš kartu a overrlue- zaplatíš modrou,bílou a x dostaneš x lifů a countruješ spell pokud nezaplatí x

Autor: Týpek @ Saturday, June 20, 2009 10:35 AM
podle ně ten deck neni nejhorší ,ale chtělo by to vylepšit;-)

Autor: tm @ Saturday, February 20, 2010 8:51 PM
pane bože to jak řikáš že counterspell nemůže zeď zničit ...řiká ti něco stek ????????

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement