Wednesday, October 27, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Wednesday, June 17, 2009
Mono G Tokens
Autor: Kuci @ 8:37 PM :: 3033 Přečtení :: 8 Komentáře :: :: Novinky
 
Mono G tokens
 
Zdravim Vás,
po více jak měsíci jsem se opět rozhodl napsat sem, na Magic Guru, článek. Viděli jste, jak jsem se minule věnoval flyingům. Měli jste k nim spousty připomínek a mnohé z nich jsem také uplatnil. Teď již jedu na rychlost (např. 4 Suntail Hawk, atd).
Ale ani to nepomůže, abych porazil nějaké silné a „profesionální“ balíky (např. Elfy nebo Kithkiny).
Dnes bych se chtěl věnovat snad ještě bizardnějšímu balíku než minule, takzvaným Mono G tokenům :-). Vím, že je to šílenost, ale já asi mám rád ty balíky, co prohrávají :-). Tyhle tokeny jsem postavil pouze na MWS a v reálu je vůbec nemám, takže se neděste, že jsem kupoval Tarmoyfy :-). 
Hrál jsem s nimi asi 11 her, z toho jsem – překvapivě – 6 vyhrál. Balík je stavěný na formát extended. Ale teď už rovnou k rozboru:

Mono G tokens Kryštof Selucký
Main Deck Sideboard
16 Forest
3 Mosswort Bridge
3 Garruk Wildspeaker
3 Llanowar Elves
4 Imperious Perfect
4 Thelonite Hermit
4 Tarmogoyf
4 Fists of Ironwood
4 Scatter the Seeds
3 Beacon of Creation
4 Call of the Herd
4 Gaea’s Anthem
4 Presence of Gond
 

 
Mana base je poměrně jednoduchá:
16x Forest
3x Mosswort Bridge
 
Z creatur tu máme těchto 15 jedinců:
3x Llanowar Elf – jednoduchý elfík, který nám dá zde tak potřebnou manu!
 
4x Imperius Perfect - Elfíci mají +1/+1 se velmi hodí a jeho druhá vlastnost, dávání tokenů také není k zahození!
4x Thelonite Hermit – Další karta, která tvoří základ balíčku. Jedněmi z našich nejčastějších tokenů jsou totiž právě Saprolingové a tahle kartička je nevídaně posiluje. Navíc velice často využívám její schonpost Morph, přičemž při „face up“ nám dá 4 1/1 (vlastně 2/2) saproling tokeny.
 
 
4x Tarmogoyf – vzhledem k tomu, že tento balík nestavím v reálu, ale pouze na MWS, mohl jsem si tuhle supr kartu dovolit :-).
 
Teď už se dostáváme k instantům a sorcery. Těch je tu už víc a to přesně 23:
 
4x Fists of Ironwood – zajímavá karta... ze začátku si ji sice nemůžeme dovolit vyložit (nemáme komu dát trample), ale v takovém 4. kole už 2 vyhodit se vyplatí. A dostaneme – to je hlavní – 2 saproling tokeny, které dokáže nehorázně vylepšit karta zmiňovaná výše.
 
 
4x Scatter the Seeds – tohle je sporné... nenašel jsem žádnou o moc lepší kartu, kterou hrát, a tato také není špatná. Za 5 man vám dá 3 1/1 saproling tokeny, ale má vlastnost Convoke , díky které se zlevní o 1 bezbarvou nebo manu barvy taplé creature, když tapnete x creatur kvůli této kartě. Tj. tapnete 3 zelené tokeny a už stojí jen 2 many.
 
3x Beacon of Creation – tato karta se vyplatí v pokročilé hře, kde máte třeba 5 forestů. Dává sice Incesty, ale i ty se dají posílit Anthémou...
 
4x Gaea's Anthem – Tato karta za 3 many dá každé naší creature +1/+1... jasná volba pro tento balík.
 
4x Call of the Herd – karta, která nám za 3 many dá 3/3 sloníka. Tato karta na nás vykukuje hlavně díky svému snesitelně drahému flashbacku, který leckdy využijeme.
 
4x Presence of Gond – tato karta není špatná. Očarujeme si s ní nějaký slabší token a hned nám začne narůstat armáda elfů navíc posílených Perfectem!
 
A poslední 3 karty v balíku jsou neocenitelným pomocníkem:
Garruk Wildspeaker – tento planeswalker je opravdu geniální pomocník! Jeho schopnsti se nám hodí do jedné! Za +1 odtapneme 2 landy... to se vyplatí! -1 3/3 token :-). -4... to nám mnohdy zajistí výhru, dá našim creaturám +3/+3 do konce kola a trample, což nám pomůže!
 
 
Balík mi během těch několika her celkem dobře chodil a několikrát jsem se opravdu parádně rozjel... 1 kolo – land-Llanower elf – 2. kolo – land, 3/3 slon – 3. kolo land, Fists of Ironwood a pak Tarmogoyf...
 
Dokonce i z hromadného ničení se tenhle balík, pokud mu tedy zůstanou landy, dokáže dostat poměrně rychle. Ovšem má jednu chybu – a to ne malou – nemá žádné zbraně proti soupeřovým kartám... Tady se také obracím na vás, jestli byste o nějaké nevěděli... Prohledal jsem snad celou zelenou barvu novějších edic a našel jsem pouze kartu Wing Snare, kterou bych třeba 2x zařadil do Siteboardu...
 
Jak balík hrát, myslím, není třeba vysvětlovat... koneckonců jsem o trochu výš ukázal poměrně solidní start.
 
A jak si balík vede proti jiným? To vám moc neřeknu... Hrál jsem jednou 2 hry proti elfům a nakonec to dopadlo 1:1. Možná jsme pak dali i třetí hru a vyhrál jsem to 2:1, ale to už si nejsem jistej...
Další match jsem svedl proti Dragonum a ti s jejich velice pomalým startem si teprve v pátém kole vyložili tři 5/5 flying, haste nebo trample... ale tou dobou už jsem měl anthénu, posilovačku saprolingů a asi 6 Saproling (teď už 3/3) tokenů...
Pak bylo pár dalších her, ale ty už si moc nevybavuju...
 
Balík budu určitě ještě dál testovat, ale už teď se mi nezdá špatný...
 
Kdybyste našli nějaké jeho zlepšení, neváhejte a napište komentáře!
 
Děkuji za pozornost
 
Kryštof Selucký
 

Komentáře
Autor: X3M-K @ Wednesday, June 17, 2009 11:28 PM
Tenhle rozbor se mi lìbí ještě daleko vìc než ten první. Já bych tam ještě určitě hrál overrun, ale jinak dobrý:-).

Autor: C3PO @ Thursday, June 18, 2009 6:38 AM
mám-li být upřímný, tohle nic neuhraje

balíček bych hrál jako elfí tokeny. pořád by to nebylo na "vyšší" turnaje, ale balíček by už něco dokázat mohl
nemusíš hrát neoriginální (ikdyž silný) elfball, kterého je na deckcheck.net sposuta, ale využít namátkou třeba Hunting Triad, Elvish Promenade, gilt-leaf ambush, heritage druid, nettle sentinel, overrun

co se týká (pseudo)zabíjení, vynikající je např Snakeform

Autor: Kry5 @ Thursday, June 18, 2009 8:23 AM
X3M - mockrát díky.

Jinak co se týče jestli je tenhle balíček silnej nebo ne: Ono ani nebyl účelem aby vyhrál mistrovství ČR. Spíše si ho stavim pro radost a tenhle článek taky pro radost.

Mockrát díky za Snakeform toho bych dal možná i 2x do základu a 2x to siteboardu...

Autor: Majay @ Sunday, June 21, 2009 2:41 PM
Docela pěkný rozbor, ale sakriš chlape... proč pleteš elfy se saprolingy?
Hned zezačátku bych navrhl, abys zkusil balík předělat na typeII, kde se balíky staví snad o trochu jednodušeji. Zkusil bych dát pryč samé ty saproling věci, které jsou podle mě pomalé... Ke kartě Mosswort Bridge : podle mě docela pěkný kousek, ale jakmile ti přijde na opening hand 2x, máš docela velký problém.. Zredukoval bych počet na 1 a přidal bych tam Treetop Village, která i s comes into play tapped dokáže věcí.. Tarmogoyf je sice super karta, ale to ještě neznamená že se hodí jinde, a pokud to na MWS nehodláš nějak předělávat, doporučuji radši nahradit jej nějakým elfem, aby dostal bonus od Perfecta..Zkusil bych možná ještě přidat Kitchen Finkse, docela dost v tlačáku pomůže.. Wren's Run Vanquisher je taky super... Co se koukám na tvou křivku, chtělo by to nějak doladit, a to proto, že pokud ti nedojde llanowar, tak v podstatě nemáš co zahrát, Tukatongue Thalid je poměrně slušný na poměry, v jakých chceš hrát :-). Civic wayfinder ti popřípadě dohledá potřebné landy pro zahrání čtyř a pětimanových spellů.... Do sidu určitě něco proti lítačům, třeba Raking Canopy je strašná sranda, mnoho oponentů bude brečet když budeš mít Canopy 2x na stole... Snad jsem Ti aspoň trochu pomohl :-)

Autor: Majay @ Sunday, June 21, 2009 2:47 PM
edit: s tukatongue thallidem sjem to myslel v prvním kole ofc ;)

Autor: Kry5 @ Sunday, June 21, 2009 2:54 PM
Fakt mockrát díky. Spousta karet o kterých mluvíš je pro tento balík skvělá. Když si říkal o těch Saprolinzích tak právě s těma jsem většinou zabíjel :-). Měl jsem jich na stole desítky... :-)

Ale spoustu karet fakt asi použiju.

Autor: Majay @ Sunday, June 21, 2009 4:56 PM
Tak jasně, s čím jiným bys zabíjel :-), já jen že bys to mohl poskládat trochu efektivněji, protože i amatérské balíčky hrají i pyroclasmu nebo fallout, na MWSku určitě potkáš Wrath of God že ano a tak potřebuješ i něco většího než hromadu 2/2 (sám hraju elfball a vím jaké to je když ti někdo spláchne celý stůl..) V momentě kdy se ti to stane je totiž velká pravděpodobnost, že máš hru prohranou.. todle ti kompenzují právě village a finksové, kterých se soupeř jen tak nezbaví :-).. teď mě ještě napadlo že do sideboardu by se ti hodila guttural response proti modrým mágům a taky Elvish Visionary na urychlení

Autor: kdo @ Sunday, February 28, 2010 5:44 PM
když už takovou patlaninu tak bych to hrál rozhodně jinak !!

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement