Sunday, October 24, 2021
Všechny články Minimize

Current Articles | Categories | Search | Syndication

Thursday, June 25, 2009
Chybovací neděle
Autor: Kuci @ 9:33 PM :: 2328 Přečtení :: 2 Komentáře :: :: Reporty
 

Chybovací neděle

21. 6. končila v Outpostu jarní sezóna All-common ligy. Postavil jsem standardní brutální RG a chystal se urvat více než jen tři body za účast. Decklist není moc zajímavý – 16 základních jednomanovek (Wild Nacatl, Nettle Sentinel, Shock a Giant Growth), 15 dvoumanovek (Rip-Clan Crasher, Elvish Warrior, Incinerate a Colossal Might), 6 třímanovek (tady jsem byl trochu alternativnější – Hungry Spriggan, Vithian Stinger a Giantbaiting) a na závěr 2 Rhox Brute a 2 Wild Leotau jako macíčci. V zemích jsem hrál jen jeden Firewild Borderpost a tři Terramorphic Expanse, abych případně mohl najít jednu Pláň, která mi přilepší Nacatly.

12 lidí, tedy 4 kola turnaje.

V prvním kole jsem narazil na mirror, který ovšem nehrál Giantbaitingy (a pochopitelně ani stříleče – Vithian Stinger), zato zařadil více přímých blesků. Obři mi jednou docela pomohli, nicméně po dvou zcela vyrovnaných hrách (1:1) musel ve třetí soupeř mulliganovat do pěti, což závěrečnou hru rozhodlo. Když se potkají dva balíky, které takřka vyprazdňují ruku ve třetím kole, není se čemu divit, že dvě karty mínus je nepřekonatelné manko.

Když jsem okukoval field, ukázalo se jasně, že jsem nebyl ale vůbec se svým RG nápadem originální. Kdo nehrál přímo RG, hrál Jund. Velmi dobře se také uplatnilo GW aggro-midrange, které pilotoval celkový vítěz ligy Sammy. Vidět byly ještě dva Espery (zvláště těsně před konci časových limitů kol) a UB Faerie.

Druhé kolo mě postavilo proti Jundu s takovým množstvím zabíjení, že se má armáda nikdy k cíli neprokousala. Sideboard sice poskytl místo Rip-Clan Clashera s dvojkou vzadu Elvish Warriora, který je odolnější proti Shocku, ale zdaleka to nestačilo. Dostal jsem nabančíno 2:0. Ještě celkem bez chyb, myslím.

Ve třetím kole jsem už několik chyb udělal, hlavně proto, že jsem potkal první kontrolní balík – zmiňované víly. Rozjetý z agresivních soubojů jsem házel přidávačky (myšky) po dvou a na countery jsem myslel jen pramálo (na Country ještě míň). Jenže výměny typu Giantbaiting za dvě Broken Ambitions se nakonec vyplatily a mé karty mě svoji převahou nakonec samy dovedly k vítězství 2:1. Přece jen Faeriím na all-commonu něco chybí.

S na mé poměry lichotivým skóre a s vidinou zisku boosterů jsem usedal k duelu s úřadujícím vedoucím celé soutěže. Očekával jsem proradné kočky (Quasali Pridemage), kvůli nimž jsem ostatně ani neuvažoval o zařazení dalších borderpostů, macky typu Wild Leotau a triky jako Sigil Blessing. Zpočátku ovšem vyskočilo potvor jen málo, měl jsem v tlaku převahu, životy soupeře šly svižně dolů. Až jsme se dostali do situace, kdy já měl na stole Wild nacatla (2/2) a Nettle Sentinela (2/2) a v ruce Giant Growth a Wild Leotaua (na stole jen dva foresty a jednu mountainu). Soupeřův krk chránil Hungry Spriggan a Quasali Pridemage, v ruce dvě karty. Měl jsem zájem o výměnu, především jsem se chtěl zbavit proradné kočky. A tak jsem v útoku přidal myškou svému Nacatlovi, jehož Pridemage blokoval. A měl jsem spočteno, že Sigil Blessing by znamenal výměnu 1 za 1 nebo 2 za 2. Jenže ouha, Barkshell Blessing pěkně zkonspirovaný přihodil kočce +4/+4 a Sigil Blessing zachránil i hladového goblina. Soupeřovi zbyly dvě potvory, mně žádná, a nadějí úplně stejný počet. Do druhé hry jsem přisidoval dva Quenchable Firy, abych mohl střílet přímo do hlavy, což se ukázalo jako celkem rozumný tah. Ještě rozumnější by však bylo přihodit Naturalize, protože mě totálně rozmačkaly na padrť dva Recumbent Blissy, zvané spacáky, které zabalily mé dva 3/3 Nacatly. Přes dva Shield of the Oversoul bych se přenesl, protože mi přišel nasidovaný Quenchable Fire, ale přidávání životů bylo paradoxně smrtící. Raptorovi, který se na Sammyho chtěl dotáhnout, jsem tedy nepomohl a sám jsem skočil v turnaji se skóre 2:2 neoceněn, v lize (pokud dobře počítám) na pátém místě (především kvůli hojnosti účastí) taky neoceněn.

Můj sideboard očekával více Esperu, jenže Alara Reborn opravdu dopřála agresorům. Vzhledem k tomu, že vyjde Lightning Bolt jako Common, asi se nedá ani s následující edicí čekat velká změna.

 

Po turnaji byl naplánovaný (již nikoli All-common) draft. Těšil jsem se, že si trochu spravím náladu.

Samotný draft se mi trochu vymknul, neuposlechl jsem dostatečně vysílaných signálů (Seaside Citadel obešla celé kolo!) a nezačal jsem sbírat Bant. Přestože jsem začal Wild Thoctarem, držel jsem se sveřepě červeno-černé a počítal se splashí. Zvažoval jsem i pětibarvu, ale neměl jsem dost manové stabilizace. Celkem hrůza. Kvůli Wall of Reverence, Stun Sniperovi, Aven Trailblaerovi a Intimidation Boltu jsem nakonec hrál bílou a kvůli Charnelhoard Wurmovi lehce i zelenou, kterou pro mě nebyl takový problém zafixovat.

S konstrukcí jsem byl nakonec i spokojen a musím říct, že barevně mě balík zklamal pouze v jediné hře, kdy poslal černou, bílou i zelenou, ale ne červenou, bez níž se mi těžko zabíjelo. To jsem spíš já zklamal jeho.

Decklist:

 

Lands:

6 Swamp

5 Mountain

3 Plains

1 Forest

1 Firewild Borderpost

1 Seaside Citadel

 

Artifacts:

1 Mana Cylix

 

Creatures:

1 Blood Cultist

1 Kathari Bomber

1 Sanity Gnawers

1 Viscera Dragger

1 Stun Sniper

1 Scavanger Drake

2 Infectious Horror

1 Deathgreeter

1 Blister Beetle

1 Aven Trailblazer

1 Goblin Outlander

1 Igneous Pouncer

1 Valley Rannet

 

Other spells:

1 Drag Down

2 Yoke of the Damned

1 Skeleonize

1 Intimidation Bolt

1 Terminate

1 Dark Temper

1 Volcanic Submersion

1 Soul's Fire

 

První soupeř si na měl nachystal RGbw a tvářil se, že s ním není spokojen. Jenže vrtákem (Manaforce Mace) na několika různých potvorách mě celkem přesvědčivě rozmetal. Ačkoliv to samozřejmě nebylo bez boje (pomohla mu také Caldera Hellion, která se ovšem, nemajíc potravy, spálila). Druhá hra byla možná ještě vyrovnanější, až do závěru, kdy se ukázal Thornling vyzbrojený opět vrtákem. Soupeř byl na pěti životech, já jsem se udržel po prvním útoku na třech. Měl ještě Valley Ranneta (odtaplého), já už jen figuranty – Inectious Horror a Deathgreeter. Přemýšlel jsem, jaká karta otočená zvršku ba mě mohla dotáhnout k vítězství. Inu, nějaké to zabíjení asi, jenže většina už odpočívala v pokoji. Přišla karta zcela ideální – Soul's Fire. Jasné vítězství. Propočítal jsem to jen tak zhruba, řekl jsem si, že Deathgreeter by musel projít (což bylo jasné, soupeř neměl čím ho blokovat) a pak bych ohníčkem dostřelil za odcházejícího horora. Zaútočil jsem, uviděl jsem oznámeného blokera – Valley Rannet blokuje horora, a v tu ránu jsem propadl skepsi. Nevím, zdali jsem se najednou domníval, že Soul's Fire je sorcery, zda jsem měl pocit, že Deathgreeter jen léčí a nezraňuje nebo zda jsem prostě jen nechtěl zdržovat ostatní, kteří už dohráli a sledovali náš mač, ale místo abych oznámil, že pokládám na stack před combat damage Soul's Fire, oznámil jsem, že hru vzdávám. Takže takhle ne, přátelé, takhle se ten Magic hrát nedá.

Ohromen chybou, která mě ostatně provázela ještě při usínání, jsem prohrál i své dva další zápasy (oba 1:2), zejména v tom posledním jsem ještě pár dalších chyb udělal. Nechal jsem se příliš dlouho kousat Putrid Leechem, aniž bych ho pořádně (Terminate) zabíjel. Chtěl jsem totiž stabilizovat situaci na stole a užít si různých souher Stun Snipera, Blood Cultisty a třeba Dark Temperu nebo Skeletonize. Jenže to jsem netušil, že mě může dostřelit Vengeful Rebirth.

 

Inu, fatální propadák 0:3. A několik dobrých osobních ponaučení.

Aspoň si od těch čertových obrázků na chvilku odpočinu.

Tedy, uvidíme zítra.

 

P. S.: Kdybyste někdo měl v úmyslu vysmívat se mojí splashi na ptáka (Aven Trailblazer) a zeď (Wall of Reverence), vězte, že právě a jenom tyhle dva kousky jsem měl na stole v jedné ze dvou her, kdy jsem vyhrál.

Komentáře
Autor: Vašek @ Sunday, June 28, 2009 8:33 PM
Vím že je to offtopic ale kam mám poslat mail s balíkem který sem postavil a chtěl bych se o něj podělit s ostatnímy? Díky za odpověd

Autor: Kuci @ Monday, June 29, 2009 12:58 AM
Radil bych ti ho postnou do patřičného fóra, pokud se ovšem nechceš účastnit soutěže a máš sepsaný článek v tom případě v sekci kontakty.

You must be logged in to post a comment. You can login here
Print  
Reklama Minimize
Print  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Terms Of UsePrivacy Statement