Thursday, September 1, 2011
Tempered steel deck
Autor: Ufin @ 7:33 PM :: 2604 Přečtení :: 6 Komentáře ::
 Zravím všechnyhráče Mtg ,tento balík s pořizovací cenou okolo 3600 kč nepatří mezi nejlepší standartové balíky ale menší turnaje jako např. FNM nebo různé turnaje začátečníky se s ním dají vyhrávat celkem pravidelně, pokud víte jak na něj.

Tento balík určitě není určený pro úplné začátečníky ale spíše pro lidi hrají kolem 1 roku a uvažují o koupi kvalitního balíku na standard.Navíc podobný balík se dá postavit skoro o dva tisíce levněji stačí vynechat drahé karty jako Mox Opal a Inkmoth Nexus nahradit je levnějšími.


Základní strategie spočívá ve vykládání rychlých artefaktových bytostí a jejich následné podpoře různými enchantmenty a artefakty.Nejdůležitější karta celého balíku je beze sporu Tempered Steel který výrazně zvýší sílu a odolnost celkem 22 artefaktovích bytostí a za pomoci Mox Opalu jej do hry dokážeme poslat už ve druhém kole a následně na něj zaútočit a ubrat mu tak hodně životú.

Ideální ruka:
Tempered Steel,Plains , Mox Opal, Ornithopter, Memnite, Dispatch, Steel overseer

1.kolo

Hned v prvním kole můžeme vyložit hned pět karet z ruky a to takto :
První příjde do hry Pláně a Mox Opal,následovat je bude Ornithopter a Memnite kteří napomůžou Mox opalu ke splnění Metalcraftu a nakonec Plání a Moxem vyrobíme dvě many potřebné k vyložení Steel overseer.

2.kolo

Za předpokladu že si ve druhém kole lízneme další pláni budeme mít dost man k poslání Tempered Steelu do hry ,nejprve však tapneme Steel Overseera aby Memnite a Ornithopter dostali +1/+1 counter následně položíme do hry Tempered Steel a jestliže oponent nebude blokovat útok tak soupeři udělíme celkem 7 zranění což na druhé kolo když kontrolnější balíky nemají vyloženou ani jednu bytost je velmi solidní.

Hra proti agresivním balíkům:

Při hře proti balíkům jako Kuldotha ,Elfové nebo Valakut se opravdu vyplatí hrát kartu Vault Skirge která i přes počáteční ztrátu dvou životú vám nejspíš díky různému posilování hodně životú přidá .
Na jednom turnaji kde jsem se setkal konkrétně s Kuldothou jsem neměl sebemenší problém ji porazit ,z uplného začátku jsem moc neútočil a díky silnějším bytostem se prvních pár kol obešlo bez stráty na životech asi v pátém nebo šestém kole jsem začal útočit a tak zabil soupeře .
Na stejném turnaji jsem narazil i na Vampíři balík proti kterému jsme bohužel prohrál , i když jsem ze začátku hodně útočil a udělil soupeři výrazná zranění tak jsem kvůli hodně níčení a přidávání životú prohrál.Hra proti Kontrolnějším balíkům

Při hře proti balíkům jako UB Control,Twin Blade nebo dříve Caw-Blade je potřeba zaútočit co nejdříve to bude možné a ubrat mu tak co nejvíce životú hned ze začátku.V pozdějších fázích hry se o soupeřovi nejsilnější bytosti postará karta Dispatch která za pouhou jedinou manu zníčí bytost,jedinou podmínkou je splnění metalcraftu kterého ale dosáhneme skoro vždy protože v balíku j celkem 29 artefaktú .


Sideboard
Celestial Purge dokáže být proti balíkům které obsahují černou nebo červenou barvu dost účiné.Nejenom že s ním můžete zabít velice silnou bytost např. Grave Titan tak i červené a černé Planeswolkry jako je Koth nebo Tezzeret.
Kor firewalker se velice hodí hlavně červeným agresivním balíkům protože nejenom že může blokovat bytosti a nebýt zničen ale díky své užitečné schopnosti vám může přidat důležité životy.
Oblivion Ring karta která se vyplatí hrát spíše proti kontrolnějším balíkům vám pomůže zbavit se skoro čehokoliv např. Planeswolkrú,silných bytostí nebo Swordú
Shrine of Loyal Legions se hodí hlavně po hromadném níčení jako Day of Jundgment takže tato karta je dobrá sidovat proti kontrolnějším balíkům zahrnující bílou barvu.
Spellskite na sebe může vzít zranění které způsobí třeba Lightning Bolt takže je výborný třeba proti Kuldothě nebo černým balíkům ze spoustou níčení.

Tempered steel deck Antonin
Main Deck Sideboard
4 Glint Hawk
4 Memnite
4 Ornithopter
2 Porcelain Legionnaire
4 Signal Pest
4 Steel Overseer
4 Vault Skirge
4 Dispatch
4 Glint Hawk Idol
3 Mox Opal
3 Contested War Zone
4 Inkmoth Nexus
12 Plains
2 Celestial Purge
4 Kor Firewalker
3 Oblivion Ring
3 Shrine of Loyal Legions
3 Spellskite

Bytosti
Celkem 26 levných bytostí se postará o rychlý začátek a v pozdějších fázích hry díky jejich velkému množství soupeři nedají moc šancí na výhru

Glint Hawk
Jediná neartefaktová bytost v balíku.
Díky celkem jedenácti artefaktům za nula man příjde do hry skoro pokaždé hned v prvním kole
a 2/2 letec za jednu manu se hodí.
Memnite
Dobrá karta která spolupracue s Glint hawk ale i v pozdější fázi se s Tempered Steel stává 3/3 bytost
Ornithopter
Karta velice podobná kartě Memnite ale s menší výhodou díky Flyingu
Porcelain Legionnaire
Karta která je v balíku zastoupená pouze dvakrát stejně jako všechny artefaktové bytosti spolupracuje s kartami Tempered Steel a Steel Overseer.
Velkou výhodou této karty je možnost využití phyrexianské many a mít tak ve druhém kole 3/1 bytost s First strikem a ve třetím kole s pomocí Tempered Steel karty s ním moci zaútočit jako se 5/3 bytostí.
Signal Pest
Díky Signal Pestovi můžete posilovat své útočící bytosti už od začátku a v pozdější fázi hry je sTempered Steel a Steel Overseer také užitečný .
Steel Overseer
Může přijít do hry už ve druhém kole a podporovat ostatní bytosti s pomocí +1/+1 counterú.
Vault Skirge
Z největší pravděpodobností u této karty použijete Phyrexianskou manu ale není tomu tak vždy díky ale i když si raději vyberete ztrátu dvou životú tak díky Lifelinku tuto ztrátu hned nahradíte,
Ostatní :
MoX Opal
Dokáže zásadně urychlit hrujeho velkou nevýhodou je však vysoká cena.
Dispatch
Jediné níčení v balíku které za pomoci metalcraftu kterého dosáhnete skoro vžd y je velmi účiné


Glint Hawk Idol
Jeho velkou nevýhodou je že na něm nezůstávají +1/+1 countery ale jinak dobrá karta.
Tempered Steel
Nejdůležitější a třetí nejdražší karta v balíku která ze všech vašich drobných bytostí udělá velice silné karty a když jich máte větší počet můžete soupeře zabít jediným útokem.


Landy:
19 zemí je pro tento balík naprosto ideální
Contested War Zone
Karta která se do agresivních balíkú jako je tento opravdu hodí protože vám pomůže porazit ještě o něco rychleji ale občas se stane že se dostane do rukou protihráče což je potom problém.
Inkmoth Nexus
Land který se za 1 manu promění v 1/1 artefaktového letce je velice solidní ale bohužel s tím souvisí i jeho vysoká cena .Jelepší použít spíše na obranu,skvěle totiž poslouží k oslabení soupeřovích nejlepších bytostí.Na uplný závěr bych se chtěl rozloučit a popřát hodně štěstí a úspěchú každému komu se tento balík dostane do ruky.