Wednesday, September 07, 2011
Magic MTG 2012 Core Set Booster Battle Pack
Autor: AdamF @ 1:31 PM :: 4399 Přečtení :: 11 Komentáře :: :: Limited, Novinky, Tvorba balíků

Wizards of the Coast vydávají speciální balení určené pro dva hráče, které má za úkol seznámit hráče s Limited formátem.

Magic se dělí na dva hlavní formáty: Constructed, který zahrnuje formáty jako Standard, Extended nebo Modern, na které si hráči svůj balíček připraví předem, a Limited, který obsahuje formáty jako Sealed deck nebo Booster draft, jehož kouzlo spočívá v tom, že až do chvíle, kdy otevřete boostery, nevíte, s čím budete hrát.

Booster Battle Pack, jak se tento produkt oficiálně nazývá, je způsob, jak se naučit na Limited hrát.


Na obrázku vidíte dva soupeřící sférochodce, Garruka a Lilianu, kteří se vrací v nadcházející edici Innistrad, ale o těch vám napíšu někdy jindy.

Pro hru s booster battle packem samozřejmě potřebujete kamaráda-protihráče.

Otevřete si battle pack a hra může začít. Jak přesně se s battle packy staví balíčky a co v nich najdete?

Odpověď zní: dvě barevné krabičky, které jsou k sobě spojené. Každý hráč dostane jednu.

Vaše a soupeřova krabička obsahuje dvacet karet, které jsou rozdělené do dvou oddělených částí. Každá část obsahuje 5 karet dané barvy a 5 karet příslušných zemí. To znamená, že k pěti červeným kartám dostanete 5 hor (Mountain). Obsažené karty jsou náhodné a neexistují jejich decklisty. Každý booster battle pack obsahuje čtyři různé barvy, takže váš oponent bude vždy hrát jinou kombinaci barev.

Dvacet karet, které vybalíte z vaší krabičky, je základ vašeho balíčku. Nakonec je tady booster pack edice 2012 Core Set, který otevřete a do balíčku si přidáte až 5 karet, které se vám do něj barevně hodí (pokud tedy máte červenobílý základ balíčku, vybírejte si pouze červené, bílé a artefaktové karty).

Takto sestavený 25ti karetní balíček je připraven na bitvu s vaším soupeřem, který si balíček sestavil úplně stejným způsobem.


Na závěr bych chtěl podotknout, že se jedná o velmi levný limited formát (drafty stojí cca 250 korun, sealed decky 600 korun). Pro začátečníky jsou booster battle packy skvělým způsobem, jak proniknout do Limited.

Booster Battle Packy si můžete pořídit v partnerském e-shopu Veselý drak za sympatickou cenu 199 korun a pokud si jej koupíte napůl s kamarádem, tak si zahrajete Limited opravdu levně.

Zafi