Saturday, August 22, 2015
Duel Decks: Zendikar vs. Eldrazi - představení
Autor: JakubMG @ 5:36 PM :: 5730 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky

 
Zendikarské síly se spojily, aby společně bránily svoji sféru. Eldrazi titáni, jež byli vězněni tisíce let, zničili svá pouta. Nyní bezpočet jejich potěru vstupuje na Zendikar. Dokáže Zendikar odolat útoku? Nebo zvítězí Eldrazi?


Design a vývoj balíčků: Chris Millar and Sam Stoddard

Twitter Hashtag: #MTGZVE

Jazykové mutace: English, Japanese

Datum vydání: 28. srpna 2015

MSRP: $19.99/549,- Kč

Zendikar vs. Eldrazi Duel Decks obsahuje dva tematické balíčky, každý o 60 kartách, ihned připravené ke hře. Nejedná se o turnajové balíčky, ale o balíčky spíše pro zábavu a lepší pochopení příběhů ze světa Magic: the Gathering. Díky své tematičnosti vám tyhle balíčky poskytnou daleko jinou zábavu a vzrušení než klasické Intro Packy, Event Decky nebo Clash Packy. Pokud tedy hledáte změnu a chcete se odprostit od klasických balíčků nebo si chcete zahrát jen něco jiného, speciálního, tak vám vřele doporučujeme Duel Decky.

Duel Decks: Zendikar vs. Eldrazi
je již 16. ze série Duel Decků a vychází 28. srpna 2015. V tomto DD nás čeká souboj obyvatel Zendikaru proti eldrazijským příšerám, které chtějí Zendikar ovládnout. Kdo tento boj vyhraje? O tom rozhodnete právě vy! Jelikož vychází před zářijovým blokem Battle for Zendikar, tak slouží jako skvělý úvod pro novou edici. Díky tomu najdeme v tomto balení 6 karet z nadcházející edice Battle for Zendikar. Dále zde najdeme 6 karet z novou ilustrací (2 již známe z popředí balení, takže nás čekají ještě 4), 2 papírové krabičky na balíček, strategického průvodce hrou a pravidla.

Spolu s balením nám Wizards představili dvě karty z tohoto balíčku, které jsou zároveň hlavními představiteli tohoto balení. Prvním je starý známý Avenger of Zendikar s novým obrázkem, který vypadá hodně povedeně. Díky tomu můžeme v Battle for Zendikar očekávat návrat mechaniky Landfall nebo mechaniku obdobnou. Druhým představitelem, tentokrát ze Eldrazi, je Oblivion Sower. Také má jiný obrázek než bude mít v Battle of Zendikar. Jelikož nemá Eldrazi mechaniku Annihilator, tak lze předpokládat, že ani v Battle for Zendikar tuhle mechaniku neuvidíme. Tak a to je zatím vše, co o tomto balení víme. Na druhou stranu máme před sebou víkendoví Pro Tour Magic Origins, kde nám snad Wizards představí něco víc. Nezbývá než doufat, že to budou nějaké super kousky :).


Tak konečně již známe celý decklist, a tak víme, na co se můžeme těšit. Šestice nových karet z Battle for Zendikar je následující: Sheer Drop, Retreat to Kazandu, Veteran Warleader, Oblivion Sower, Dominator Drone a Forerunner of Slaughter.

Co se týče samotných balíčků, tak zendikarský balíček je zelenobílé weenie. Což znamená rychlé levné příšery s nejrůznějšími schopnostmi, které doplňují posilující a léčící kouzla spolu s hledáním zemí. V hojném zastoupení zde najdeme typické zendikarské mechaniky jako landfall, level up a ally.
Eldrazi je v tomto souboji v pozici útočníka, a tak i vypadá jejích balíček. Jde o červenočerný útočný balíček. Ten je plný nejrůznějších agresivních příšer, které se snaží co nejvíce uškodit vašemu soupeři. A jak je u této barevné kombinace zvykem, tak příšerky doplňuje nejrůznější fritovaní a zabíjení.

Letmým pohledem jde o dva velmi vyrovnané příšerkové balíky, které se drží svých schopností a strategií a nehrají si na nic, čím nejsou. Zendikarský balíček má u většiny příšer velmi nízkou manovou křivku, takže v počáteční fázi bude přesila na jeho straně. Bohužel velkým množstvím příšer trpí kouzla a máme zde defakto jen 3 zabíjení - a to je ještě v podobě posílení, tapnutí a vrácení. Takže v pozdějších fázích bude mít co dělat, aby se vyrovnal s eldrazíjským potěrem a dalšími zrůdami. Eldrazi balíček začíná až na 2 manách, ale i zde a na 3 manovém slotu má pár solidních kousků. Na druhou stranu pomalejší rozjezd doplňuje nejrůznější zabíjení a fritování, což je v pozdější fázi skvělá výhoda pro stranu Eldrazi.
Každopádně pokud chcete zkusit něco jiného než klasické turnajové balíky a zároveň se chcete dozvědět něco víc ze světa Magic: the Gathering, tak je tento Duel Decks tou správnou volbou. Navíc jde o dva rychlé příšerkové balíčky, u kterých nemusíte moc dlouho přemýšlet nad nejrůznějšími strategiemi. Tudíž se u nich odreaguje v podstatě každý.

Decklist

Zendikar deck WoTC
Main Deck Sideboard
2 Caravan Escort
1 Scute Mob
1 Beastbreaker of Bala Ged
1 Knight of Cliffhaven
1 Frontier Guide
1 Affa Guard Hound
1 Turntimber Basilisk
1 Tajuru Archer
1 Daggerback Basilisk
1 Stonework Puma
1 Grazing Gladehart
1 Joraga Bard
1 Ondu Giant
1 Makindi Griffin
1 Wildheart Invoker
2 Graypelt Hunter
1 Kabira Vindicator
2 Territorial Baloth
1 Avenger of Zendikar
1 Groundswell
1 Repel the Darkness
1 Harrow
1 Oust
1 Primal Command
1 Khalni Heart Expedition
1 Explorer’s Scope
1 Seer’s Sundial
1 Veteran Warleader
1 Retreat to Kazandu
2 Sheer Drop
2 Graypelt Refuge
1 Stirring Wildwood
2 Turntimber Grove
2 Evolving Wilds
9 Plains
10 Forest
 


Eldrazi deck WoTC
Main Deck Sideboard
1 Butcher of Malakir
2 Runed Servitor
1 Bloodthrone Vampire
1 Pawn of Ulamog
1 Cadaver Imp
1 Torch Slinger
1 Vampire Nighthawk
1 Magmaw
1 Bloodrite Invoker
2 Heartstabber Mosquito
3 Emrakul’s Hatcher
1 Ulamog’s Crusher
1 Artisan of Kozilek
1 It That Betrays
1 Induce Despair
1 Smother
1 Consume the Meek
1 Hellion Eruption
2 Forked Bolt
1 Marsh Casualties
2 Read the Bones
1 Corpsehatch
2 Mind Stone
1 Forerunner of Slaughter
2 Dominator Drone
1 Oblivion Sower
2 Rocky Tar Pit
1 Eldrazi Temple
3 Akoum Refuge
7 Mountain
13 Swamp
 

Obrázky karet s novou ilustrací

 


Pokud se nemůžete dočkat nové edice Battle for Zendikar, tak si pořiďte Duel Decks: Zendikar vs. Eldrazi již nyní a zkrátíte si tak čas čekání na novou edici.