Wednesday, August 26, 2015
Grand Prix Praha 2015 Guide
Autor: JakubMG @ 12:59 PM :: 2687 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky

Grand Prix Praha 2015 GuidePo roce zde máme opět Grand Prix Praha, a tak jsme pro vás připravili přehled těch nejdůležitějších informací o tomto obřím turnaji. A je úplně jedno, zda jste zkušený hráč Magicu nebo nadšený začátečník. Tuhle událost si užije každý a jen na vás, zda to bude z pohledu nebo diváka. Proto pokud máte o víkendu čas, tak určitě dorazte!

Letošní Grand Prix se uskuteční již tento víkend 28.-30. srpna a bude ve formátu Standard. Technické informace o GP najdete na Wizardech zde příp. kompletní info najdete na stránkách pořadatele zde. Psanou coverage najdete na Wizardech zde, ale připravujeme pro vás i českou coverage na CMUSu. Ta bude pravděpodobně jen z nedělního dne, ale je možné, že vám přineseme i souhrn sobotního dne.

 


Sekce 1: Obecné informace o GP Praha


Grand Prix: Kdy, kde, jak, proč?

Od 28. do 30. srpna se bude v Praze na výstavišti (Areál Výstaviště 67, 170 00 Praha 7) konat třídenní magicová akce jménem Grand Prix. Největším lákadlem je sobotní hlavní turnaj. Ten se skládá z dvou dnů ve formátu Standard. První den je na programu 9 kol. Na konci dne poté všichni hráči se skóre 7:2 a lepším postoupí do druhého dne, kde je bude čekat 6 kol. Poté nejlepších 8 hráčů postoupí do závěrečné playoff. Vstupné na tento turnaj je 40€ (zhruba 1100Kč) na osobu. Při registraci získáte promo Griselbrand a pokud se registrujete v pátek do 17:00, tak i unikátní dečku (popřípadě stačí do 17:00 donést potvrzení o online registraci). Je možnost online předregistrace, která vám ušetří nějaký ten čas stání ve frontě. Jelikož je však cena online registrace stejná, jako registrace na místě, tak vás registrace na místě vyjde pravděpodobně levněji, protože nebudete muset platit žádné paypal poplatky a tak dále. Link na předregistraci je
zde. Navíc prvních 500 hráčů bude zařazeno do slosování o ceny v hodnotě 1 000€.

Deadline pro registrace jsou následující:

- Side Events online: Čtvrtek 22:00
- Main Event online: Pátek 21:00
- Main Event on-site: Pátek 22:00


Na Grand Prix není třeba se kvalifikovat a zúčastnit se tedy může víceméně kdokoliv. Samozřejmě určité znalosti Magicu jsou doporučeny. Jinak Grand Prix v roce 2013 se zúčastnilo zhruba 1500 hráčů a v roce 2014 zhruba 1400 hráčů, takže i letos očekáváme solidní účast. Kapacita GP je nastavena na 1500 hráčů, tak snad se ji podaří naplnit.

Přestože první den není nijak obtížná záležitost, tak se počítá s tím, že ovládáte pravidla Magicu a pro úplné začátečníky bych spíše doporučoval nějaké ty side-eventy (viz. níže soupis side-eventů).

Více informací o GP, rozložení cen, kdy se otvírá sajta a tak dále naleznete
zde.


Vstupné na Grand Prix Praha


Main Event   Sleep In Special   VIP
         
40 €   55 €   95 €
         
GP Prague 15 - vstup na ME   GP Prague 15 - vstup na ME   GP Prague 15 - vstup na ME
GP Promo Foil   GP Promo Foil   GP Promo Foil
GP Prague 15 podložka   GP Prague 15 podložka   GP Prague 15 podložka
    Sleep in Special   Sleep in Special
    Přihlášení balíčku online zde   GP Prague 15 krabička na karty
        Vstup do VIP prostor
        Vstup na páteční MSA party
        Exkluzivní MSA VIP balíček
        GP Prague 15 tričko
        Přihlášení balíčku online zde


Co to jsou bye a jak je získám?

Bye je automatická výhra v daném kole. V našem kontextu se bavíme o tzv „awarded bye“, tedy ne těch, které získá lichý hráč. Bye se vždy započítávají od prvního kola a pokud tedy máte například 2 bye, tak první dvě kola nehrajete a začínáte ve třetím kole se skóre 2:0. Musíte však stále být přítomni na začátku turnaje. Výhodou Bye je krom lepšího skóre i čas, který můžete strávit vyměňováním, jídlem nebo prostě odpočinkem. Turnaj pak není tak dlouhý a průměrný hráč nestihne udělat tolik chyb z únavy. Bye vám také zlepšuje pomocné hodnocení. Jen poznámka. Samotné Bye se do pomocného hodnocení nijak nepočítá (oproti populárnímu názoru, že dává 100%). Pomocné se vám zlepšuje tím, že začínáte turnaj mezi hráči s lepším skóre a tedy bude mít lepší pomocné. Je tedy velice vítané nějaké ty Bye mít.

Bye zle získat různými způsoby, nejčastější jsou Grand Prix Trialy (GPT) a Planeswalker Pointy (PWP). Zajímají vás výsledky předchozí PWP sezóny. GPT jsou teď defacto jedinou možností, jak ještě získat Bye, pokud je nemáte. V pátek si budete moci na sajtě (místo konání GP) zahrát GPT. Ty jsou eliminační pro 32 hráčů. Jediný hráč se skóre 5:0 získá 2 bye. Za každou výhru pak získáte nějaký ten booter navíc. Turnaje se otvírají kdykoliv, kdy se naplní kvóta 32 hráčů.


Co si nezapomenout vzít s sebou?

Z osobní zkušenosti doporučuji následující věci:

Balíček – jedná se o Constructed turnaj a balíček si tedy musíte přinést s sebou. Přestože to je opravdu základ, tak doporučuji zkontrolovat, zda je váš balíček legální a nehraje některé ze zakázaných karet. Seznam povolených sad a zakázaných karet naleznete
zde.
Kostku + papír + tužku – Kostka na házení (nikoliv počítadlo) a několik kostiček na počítání counterů. Na GP pak budete mít povinnost zapisovat si životy hráčů na papír a nikoliv na počítací kostku (jakkoliv bude pěkná).
Tokeny – pokud umí váš balíček vygenerovat tokeny, doporučuji si nějaké vzít s sebou. Nemusí to nutně být přesně ty tokeny, které umíte generovat, ovšem pokud vytváříte více druhů tokenů, tak doporučuji vzít si co nejpodobnější.
Láhev s pitím + drobné občerstvení – GP je celodenní turnaj a rozhodně nečekejte pauzu na oběd. Často se vám také stane, že se hry protáhnou a končíte chvíli před začátkem dalšího kola. Doporučuji si vzít minimálně lahev s pitím, jídlo je možné koupit na sajtě za vcelku rozumnou cenu (minule to tak alespoň bylo).

Na závěr bych pak chtěl upozornit, že GP je opravdu dlouhý turnaj a proto zvažte, co si s sebou vezmete. Tahat 12 hodin pětikilový batoh je opravdu únavné a neuvěřitelně z toho bolí záda. To pak může ovlivnit i kvalitu vaší hry. Druhou věcí je pak bezpečnost vašich karet. Ještě dnes se můžeme na turnajích setkat s krádeží karet. GP je velký turnaj s množstvím lidí, které neznáte a kteří se neustále někam přemísťují.Obchodování:

Grand Prix představuje také skvělou možnost jak rozšířit svou kolekci, či naopak jak se kolekce zbavit. Do Prahy se krom hráčů sjedou i tradeři z celé Evropy a rozhodně nebude nouze o pěkné korejské foily, stohy starých dualů a všechny fečky světa. Na sajtě budou k dispozici 4 stánky obchodníků (z českých Cernyrytir.cz a Rishada.cz). U nich můžete bez problémů sehnat množství karet za vcelku rozumné ceny (je to samozřejmě individuální). Budete u nich moci i legálně prodat kartičky. O dost zajímavější jsou pak neoficiální obchodníci na místě. Na místě je sice zakázáno karty prodávat mimo oficiální stánky, ale pokud se vám naskytne dobrá nabídka, je možné prostě opustit prostory sajty a obchod dokončit venku. U těchto obchodníků je často možno sehnat karty i pod výkupem Černého rytíře. Jedná se však hlavně o méně zajímavé kousky. Zendikarové fečky se například o moc levněji sehnat nedají.

Osobně doporučuji si dát tu práci a zjistit si cenu svých karet před turnajem. Zároveň si i promyslet, které karty to vlastně chcete a kolik za ně jste ochotni dát. Grand Prix je skvělou obchodní příležitostí, ale zároveň se vám lehce může stát, že se vás pokusí někdo ošidit (v poslední době se tato tendence výrazně snižuje, protože skoro každý má smart phone a dokáže si ceny rychle zjistit, takže to lidé přestávají zkoušet. Stejně je ale lepší mít se na pozoru).

Jen pro jistotu. Prodávání a nákup karet je na sajtě zakázán (středně se kontroluje a dodržuje), tradovat by se mělo jen ve vyhrazené zóně (nedodržuje se), každý člověk by měl mít pouze jedny desky (složky) (nedodržuje se). Je zakázáno mít v deskách napsané ceny karet (toto se moc nehlídá, ale je to lehce postřehnutelné, tak se mi už stalo, že mě donutili ceny odstranit).

Dalším bonusem jsou pak hostující umělci, kteří vám mohou podepsat nějaké ty kartičky, či prodat některé ze svých kreseb. Obvykle bývá problém s tím, jak pak takovou kresbu dopravit domů, ovšem u domácího GP tento problém odpadá a mohu jen doporučit pořídit si velice pěkný suvenýr. Na tomto Grand Prix budou z umělců: Viktor Titov, Jesper Ejsing, Chris Rahn a Rob Alexander.


Sekce 2: Turnaje


Hlavní turnaj

Hlavní turnaj bude ve formátu Standard a první hrací den (sobota) čeká na hráče 9 kol. Hráči se skóre 7-2 (nebo TOP64) pak postoupí do druhého hracího dne (neděli). V neděli pak proběhne 6 kol Standardu, ze kterých se pak vykrystalizuje finálová TOP8.

Side eventy

Side-eventy jsou menší doprovodné turnaje pro ty, kteří si buď netroufnou na hlavní turnaj, nebo se jim moc nedařilo na hlavním turnaji (popřípadě jim nevyhovuje formát atd.). Obvykle je možné mezi nimi najít jak zajímavé a netradiční formáty, které v Čechách nemáte možnost zakusit (Chaos draft), tak klasické formáty jako Standard, Limited a tak dále. Na rozdíl od minulého Grand Prix je letos nabídka side eventů velmi pestrá, takže si zaručeně vybere každý. Vstupné do turnajů také není nijak moc přemrštěné a navíc si můžete koupit balíčky na side eventy. Např. jednodenní balíček na všechny Constructed turnaje vás vyjde na 1250Kč nebo 45€. Pokud chcete hrát Constructed celý víkend, tak vás třídenní balíček vyjde na 3000Kč nebo 110€.

Co se týče cen, tak nevyhráváte boostery, ale MSA body, které můžete směnit za výhru dle vlastního uvážení. Takový booster z Revised nebo starší sealed produkty zajisté není k zahození. Kromě bodů můžete vyhrát podložku a další ceny, ale to už je různé turnaj od turnaje. Prize wall na side eventy najdete zde.


Pátek 28. srpna 2015


Turnaj Formát Registrace Start Vstupné Ceny
Super Early bird Trial #1 Standard Online /  9:30 - 9:55 10:00 400 CZK / 14€ All players receive an exclusive Playmat!
Constructed (Max 256 players) 5 wins: 360 MSA Points + Playmat + 2 byes + SIS upgrade
    4 wins: 240 MSA Points + Playmat
    3 wins: 180 MSA Points
    2 wins: 120 MSA Points
    1 win: 60 MSA Points
Super Early bird Trial #2 Magic Origins Sealed Deck Online /  9:30 - 9:55 10:00 600 CZK / 21€ All players receive an exclusive Playmat!
Magic Origins Sealed (Max 256 players) 5 wins: 360 MSA Points + Playmat + 2 byes + SIS upgrade
    4 wins: 240 MSA Points + Playmat
    3 wins: 180 MSA Points
    2 wins: 120 MSA Points
    1 win: 60 MSA Points
Last Chance GP Trial Standard 11:00 - 18:00 32 players 450 CZK / 16€ 5 wins: 360 MSA Points + Playmat + 2 byes + SIS upgrade
4 wins: 240 MSA Points + Playmat
3 wins: 180 MSA Points
2 wins: 120 MSA Points
1 win: 60 MSA Points
Last Chance GP Trial Origins Magic Origins Sealed Deck 11:00 - 17:00 32 players 700 CZK / 25€ 5 wins: 360 MSA Points + Playmat + 2 byes + SIS upgrade
4 wins: 240 MSA Points + Playmat
3 wins: 180 MSA Points
2 wins: 120 MSA Points
1 win: 60 MSA Points
Friday Legacy Legacy 11:00 - 11:45 12:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
KTK/DTK Sealed Khans of Tarkir - Fate Reforged Sealed Deck 12:00 - 12:45 13:00 750 CZK / 27€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Friday Standard Standard 13:00 - 13:45 14:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Friday 2HG Origins Magic Origins 2HG Sealed Deck 14:00 - 14:45 15:00 650 CZK / 24€ (per player)
(per player) 15p        :  200 MSA Points + Playmat
  13p        :  140 MSA Points + Playmat
  12p        :  80 MSA Points
  10-11p  :  70 MSA Points
  9p           :  60 MSA Points
  7-8p       :  50 MSA Points
  6p           :  40 MSA Points
Friday Modern Modern 15:00 - 15:45 16:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat + Free inscription to Sunday MSA Mega MODERN and 12 MM2015 booster packs
(Max 128 players) 13p        :  140 MSA Points + Playmat
  12p        :  80 MSA Points
  10-11p  :  70 MSA Points
  9p           :  60 MSA Points
  7-8p       :  50 MSA Points
  6p           :  40 MSA Points
Duel Commander Commander 1vs1 16:00 - 16:45 17:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Very Last Super GP Trial Standard 17:00 - 17:45 18:00 400 CZK / 14€ 5 wins: 360 MSA Points + Playmat + 2 byes + VIP upgrade
(Max 256 players) 4 wins: 240 MSA Points + Playmat
  3 wins: 180 MSA Points
  2 wins: 120 MSA Points
  1 win: 60 MSA Points
Foiled Again Origins Magic Origins Sealed Deck 17:00 - 17:45 18:00 600 CZK / 22€ 30 MSA Points + 1 foil card per win.
All players receive a participation foil card!


Sobota 29. srpna 2015

Turnaj Formát Registrace Start Vstupné Ceny
Saturday Legacy Legacy 10:00 - 10:45 11:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
KTK/DTK Sealed Khans of Tarkir - Fate Reforged Sealed Deck 11:00 - 11:45 12:00 750 CZK / 27€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Saturday Modern Modern 12:00 - 12:45 13:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat + Free inscription to Sunday MSA Mega MODERN and 12 MM2015 booster packs
(Max 128 players) 13p        :  140 MSA Points + Playmat
  12p        :  80 MSA Points
  10-11p  :  70 MSA Points
  9p           :  60 MSA Points
  7-8p       :  50 MSA Points
  6p           :  40 MSA Points
Mini-rebound Sealed Origins Magic Origins Sealed Deck 13:00 - 16:00 16 players 500 CZK / 18€ 12p      :  200 MSA Points + Playmat
10p      :  140 MSA Points + Playmat
9p        :  80 MSA Points
7-8p   :  60 MSA Points
6p        :  40 MSA Points
Mini-rebound Standard Standard 13:00 - 16:30 16 players 350 CZK / 13€ 12p      :  200 MSA Points + Playmat
10p      :  140 MSA Points + Playmat
9p        :  80 MSA Points
7-8p   :  60 MSA Points
6p        :  40 MSA Points
Saturday 2HG Origins Magic Origins 2HG Sealed Deck 13:00 - 13:45 14:00 650 CZK / 24€ (per player)
(per player) 15p        :  200 MSA Points + Playmat
  13p        :  140 MSA Points + Playmat
  12p        :  80 MSA Points
  10-11p  :  70 MSA Points
  9p           :  60 MSA Points
  7-8p       :  50 MSA Points
  6p           :  40 MSA Points
Duel Commander Commander 1vs1 14:00 - 14:45 15:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Team Trios Origins Magic Origins Team Trios Sealed Deck 15:00 - 15:45 16:00 650 CZK / 24€ (per player)
(per player) 15p        :  200 MSA Points + Playmat
  13p        :  140 MSA Points + Playmat
  12p        :  80 MSA Points
  10-11p  :  70 MSA Points
  9p           :  60 MSA Points
  7-8p       :  50 MSA Points
  6p           :  40 MSA Points
Big Rebound Sealed Origins Magic Origins Sealed Deck 15:30 - 16:15 16:30 500 CZK / 18€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat + Free inscription to SSS Sealed
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Big Rebound Standard Standard 16:00 - 16:45 17:00 350 CZK / 13€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat + Free inscription to SSS Standard
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points


Neděle 30. srpna 2015

Turnaj Formát Registrace Start Vstupné Ceny
SSS Sealed Magic Origins Sealed Deck Saturday Evening / 9:30 750 CZK / 27€ * First 250 registered players in SSS Sealed receive a pack of exclusive Sleeves!
Sunday 9:00 - 9:25 See SSS Prizes *
SSS Standard Standard Saturday Evening / 10:00 500 CZK / 18€ * First 250 registered players in SSS Standard receive an exclusive Deck Box!
Sunday 9:00 - 9:55 See SSS Prizes *
Sunday MSA Mega Modern Modern Saturday Evening / 11:00 700 CZK / 25€ Top 8:
Sunday 10:00 - 10:45 1st  :  Full Foil MM2015 Set + Playmat
  2nd  :  Full Regular MM2015 Set + Playmat
  3rd-4th  :  12 MM2015 boosters + Playmat
  5th-8th  :  6 MM2015 boosters + Playmat
   
  Swiss:
  9th-16th  :  120 MSA Points
  17th-32th  :  60 MSA Points
Historic Sealed Mirrodin Mirrodin Block Sealed Deck with Scars of Mirrodin Top 8 Draft 11:00 - 11:45 12:00 1000 CZK / 36€ Top 8:
(Max 64 players) (Scars of Mirrodin Block Booster Draft)
  1st  :  360 MSA Points + Playmat
  2nd  :  180 MSA Points + Playmat
  3rd-4th  :  120 MSA Points + Playmat
  5th-8th  :  60 MSA Points + Playmat
   
  Swiss:
  9th-16th  :  30 MSA Points
Sunday Legacy Legacy 12:00 - 12:45 13:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Sunday 2HG Origins Magic Origins 2HG Sealed Deck 12:00 - 12:45 13:00 650 CZK / 24€ (per player)
(per player) 15p        :  200 MSA Points + Playmat
  13p        :  140 MSA Points + Playmat
  12p        :  80 MSA Points
  10-11p  :  70 MSA Points
  9p           :  60 MSA Points
  7-8p       :  50 MSA Points
  6p           :  40 MSA Points
Vintage Vintage 13:00 - 13:45 14:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
KTK/DTK Sealed Khans of Tarkir - Fate Reforged Sealed Deck 13:00 - 13:45 14:00 750 CZK / 27€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Sunday Standard Standard 14:00 - 14:45 15:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Team Trios Origins Magic Origins Team Trios Sealed Deck 14:00 - 14:45 15:00 650 CZK / 24€ (per player)
(per player) 15p        :  200 MSA Points + Playmat
  13p        :  140 MSA Points + Playmat
  12p        :  80 MSA Points
  10-11p  :  70 MSA Points
  9p           :  60 MSA Points
  7-8p       :  50 MSA Points
  6p           :  40 MSA Points
Sunday Modern #2 Modern 15:00 - 15:45 16:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points
Duel Commander Commander 1vs1 15:00 - 15:45 16:00 400 CZK / 14€ 15p        :  200 MSA Points + Playmat
13p        :  140 MSA Points + Playmat
12p        :  80 MSA Points
10-11p  :  70 MSA Points
9p           :  60 MSA Points
7-8p       :  50 MSA Points
6p           :  40 MSA Points


Na požádání (pátek, sobota a neděle od 10:00 do 22:00)

Formát Vstupné Vstupné Ceny (na hráče)
(Klasické) (Happy Hour)
Draft Magic Origins 350 CZK / 13€ 250 CZK / 9€ 1st           :  100 MSA Points
2nd         :  40 MSA Points
3rd-4th  :  20 MSA Points
5th-8th  :  10 MSA Points
Historic Draft (Scars block/ROE) 500 CZK / 18€   1st           :  100 MSA Points
(very limited product) 2nd         :  40 MSA Points
  3rd-4th  :  20 MSA Points
  5th-8th  :  10 MSA Points
Constructed 250 CZK / 9€ 150 CZK / 5€ 1st           :  100 MSA Points
2nd         :  40 MSA Points
3rd-4th  :  20 MSA Points
5th-8th  :  10 MSA Points
2HG Draft Magic Origins 350 CZK / 13€ 250 CZK / 9€ (per player)
(per player) (per player) 1st           :  100 MSA Points
    2nd         :  40 MSA Points
    3rd-4th  :  20 MSA Points
    5th-8th  :  10 MSA Points
4 Player Commander 150 CZK / 5€ 90 CZK / 3€ Each player gets 30 MSA Points for each player they eliminate. Winner gets 30 additional MSA Points.
Chaos Draft 600 CZK / 22€   Prizes are the undrafted Boosters, including a non-screened Revised Booster among them.
(Max 72 drafts)
MM2015 Draft 900 CZK / 33€   1st           :  100 MSA Points
(Max 14 drafts) 2nd         :  40 MSA Points
  3rd-4th  :  20 MSA Points
  5th-8th  :  10 MSA Points


Happy Hour Čas
Pátek 17:30-19:30
Sobota 17:00-19:00
Neděle 16:00-18:00

Prize wall výher v side eventech najdete zde.

Sekce 3: Výhry

Main Event

Umístění Výhra
1 $4,000
2 $2,700
3.4 $1,500
5.8 $1,000
9.12 $600
13-16 $550
17-23 $500
24-32 $400
33-64 $300
65-100 $250*
101-230 $200*

* pokud se GP zúčastní 1200-2399 hráčů, tak budou výhry vyplaceny do 100. místa. Při účasti 2400-3599 do 150. místa a při 3600 a víc do 230. místa

TOP8 hráčů obdrží pozvánku a letenku na Pro Tour Battle of Zendikar. Dále všichni hráči s 39 a více body obdrží pozvánku na Pro Tour Battle of Zendikar.Side eventyZávěr

Na závěr bych pak jen rád dodal, že na GP se mísí soutěživost se zábavou a je samozřejmě lepší, když se snažíte hru si co nejvíce užít a případné prohry vás moc nermoutí. Musíte počítat s tím, že nějakou tu chybu uděláte, něco přehlédnete a tak dále. Přesto pokud budete cítit, že to malinko nesedí tak se nebojte za jakýchkoliv okolností zavolat rozhodčího! Rozhodčí jsou na místě proto, aby vám pomohli, a i když vám třeba nakonec nerozsoudí situaci pro váš prospěch, tak vám alespoň vysvětlí, proč se to stalo a jak tomu například zabránit do budoucna. Zároveň doporučuji za žádných okolností nelhat rozhodčímu a nepřimýšlet si jak to vlastně bylo, pokud nabudete dojmu, že to dělá váš soupeř, tak to oznamte rozhodčímu i v případě, že bylo rozhodnutí ve váš prospěch. Také doporučuji si po každé hře zkontrolovat karty v balíčku a v sidu. Důkladně míchat balíček, ať se vám země nestackují u sebe. Prostě snažit se koncentrovat na hru a předejít zbytečným chybám.

Pokud se tedy rozhodnete navštívit Grand Prix Praha ať již zahrát si hlavní turnaj nebo jen okusit atmosféru a vyhrát si pár hezkých cen na side-eventech, tak vám přejeme hodně štěstí a dobrou zábavu.


S pozdravem Chomanno a Jakub Urubek