Monday, May 16, 2016
Roční Magicové novinky - 01/2016
Autor: JakubMG @ 6:14 PM :: 1011 Přečtení :: 0 Komentáře :: :: Novinky

 Planeswalkerka z Kaladeshe - Saheeli Rai


Dnes nám Wizards představili hned několik produktů, které vyjdou do konce letošního roku - začátkem příštího roku. Dále představili nový způsob, jak budou tyhle produkty oznamovat. Ale dost bylo řečí a jdeme se na ně mrknout:

Tento podzim se vydáme na Chandřinu domovinu - Kaladesh a název nové podzimní edice je Kaladesh. Představení této edice bude na PAX Prime 2. září 2016. Uvedení do prodeje bude 30. září 2016.

Druhou edicí z Kaladesh bloku je Aether Revolt, která vychází 20. ledna 2017.

Spolu s edicí Kaladesh, zde bude více nových způsobů, jak se seznámit s Magicem a jak si jej užít. Po vypadnutí Core Setu, zde zbylo prázdné místo, které je potřeba vyplnit něčím jiným, ale stejně dobrým. Na onlinu máme Magic Duels, ale v balených produktech je menší mezera. A tak Wizards přispěchali s Planeswalker a Bundle Deck:

  • Planeswalker Decks - v každé edici budou dva Planeswalker Decky, které budou postaveny okolo dvou planeswalkerů z tohoto bloku. Každý balíček bude obsahovat 60 karet a najdete zde i 2 boostery z tohoto bloku. Většinou to budou dvojbarevné balíčky tematicky zaměřené na mechaniky a schopnosti z příslušného bloku. Navíc v každém z těchto balíčků bude 5 karet, které nevyjdou v původní edici, ale bude je zde - tyto karty budou legální na Standardu. MSRP $14.99, tedy na úrovni Intro Packu, tak uvidíme, zda i na CZK budou stát stejně jako Intro Packu.
  • Název edice Bundle - od edice Kaladesh se změní Fat Packy. Nově budou obsahovat 10 boosterů, ilustrovanou krabičku na karty s tematickým obrázkem z edice, průvodce edicí, kostku/počítadlo životů a kartičku s pravidly. MSRP vzroste z $39.99 na $42.99 a uvidíme, zda CZK cena vzroste jen o cenu 1 boosteru.

Planeswalker decks - Chandra

S příchodem Magic: the Gathering Commander 2016 přijdou i dlouho očekávaní legendární commandeři. Vyberte si vašeho velitele v nové Commander sérii, která vyjde 11. listopadu 2016.

Stejně jako v minulosti vyšel Duel Decks: Anthology, tak letos se můžeme těšit na Planechase Anthology. Ten bude obsahovat karty z Planechase a Planechase 2012 a vše bude uloženo v jedné velké krabici. Konkrétně zde najdete 4 balíčky po 60 kartách z Planechase 2012 a další karty a doplňky. Tahle obří antologie vyjde 25. listopadu 2016.

Další z řady duel decků nese název Duel Decks: Nissa vs. Ob Nixilis. Jak je patrné z volby planeswalkerů, tak se můžeme těšit na souboj obránců Zendikarů a jejich ničitelů. Nový Duel Decks vychází 2. září 2016.

Tématický obrázek z Duel Decks: Nissa vs. Ob Nixilis

Poslední novinka je určena spíše pro americké hráče. Společně s edicí Conspiracy - Take the Crown bude v amerických super marketech v prodeji draft pack. Ten bude obsahovat 3 boostery z Conspiracy - Take the Crown a v prodeji bude od 26. srpna 2016.

Tak a z důležitých oznámení je to vše. To byl nášup, že? Asi se divíte, proč nám toho Wizards tolik ukázali, když doposud zveřejňování pěkně kouskovali. A tohle bude další změna. Nově budou dělat Wizards 2x ročně velké představení produktů a to na jaře a na podzim. Díky tomu tak budou všichni vědět, co kdy vyjde a budou se tak moct na to (hlavně finančně) připravit. Druhé letošní ohlášení Magicových produktů bude během září - datum ještě bude upřesněno.

Roční představení Magicových produktů - 01/2016

Co říkáte na tuhle změnu politiky oznamování produktů a na který produkt se nejvíc těšíte? Mezi námi, Wizards mohli představit i něco z Eternal Masters, když už byli u toho oznamování.

Mě osobně se tento nový způsob zveřejňování líbí, jen mám trošku obavy z Planeswalker a Bundle decku. Přeci jen USD x EUR ceny jsou někde jinde, tak jen aby to nebyl další money maker. Pokud bude cenová politika nastavena rozumně, tak snad to bude bez výhrad.