pondělí 9. března 2009
Doran GBW
Autor: JakubMG @ 9:56 :: 3370 Přečtení :: 7 Komentáře :: :: Standard

Doran GBW

Mám na mysli skutečně Dorana, neboli také Treefolky. Žádný Doran Rock s faeriema, nebo ještě větší směsky s červenou. Tady je Decklist:


Doran Jakub Hruška
Main Deck Sideboard
4 Doran, the Siege Tower
4 Treefolk Harbinger
4 Bosk Banneret
4 Timber Protector
4 Leaf-Crowned Elder
2 Dauntless Dourbark
2 Chameleon Colossus
4 Birds of Paradise
4 Nameless Inversion
2 Profane Command
4 Oblivion Ring
7 Forest
4 Swamp
2 Plains
2 Murmuring Bosk
2 Caves of Koilos
2 Brushland
1 Fetid Heath
1 Twilight Mire
1 Wooded Bastion
 

Doran, the Siege Tower
Je sice legendární, ale bez něj tento balík nemá tu správnou šťávu. Když ho nemám na ruce, tak si ho přivolám Harbingerem a když ho mám, tak si vyhledám land na jeho vyvolání. Navíc, když přijde druhý kolo přes ptáčka...

Treefolk Harbinger
Za 1 manu zeť proti malejm potvůrkám. S hledáním buďto Forestu (klidně i Murmuring Bosk), nebo bijce typu Chameleon Colossus, nebo již výše zmíněného Dorana s kterým „poporoste“ na skvělou 3/3 a kolik 3/3 za jednu manu s hledáním skoro čehokoli po Magicovém světě chodí?

Leaf-Crowned Elder
Celkem slušný bijec navíc doplněný úžasnou schopností, díky které dostanete do hry takový počet stromáků, že ani sami nebudete vědět jak.

Timber Protector
Posílení o 1 u již tak velikých monster vypadá zanedbatelné, ale zvláště s Elderem budete mít bytostí tolik, že se bonus vyplatí. Navíc nezničitelnost je taky dobrá věc a protivník se hůř zbavuje vašich „pašíků“. Například Wratha podstatně ztrácejí na účinnosti.

Dauntless Dourbark a Chameleon Colossus
Oba to jsou buďto ti závěreční killeři, co dorazí soupeře, nebo rychlí bijci, kteří ho rozvrátí nejlépe přes ptáčka už 4. kolo spolu s Doranem vyloženým ve 2. kole.

Birds of Paradise
Velmi dobrá manová akcelerace. 2. kolo-Doran, 3. kolo-Colossus a útok za 5 a 4.kolo-útok za 14.

Nameless Inversion
Velice kvalitní zabíjení, treefolčí (může být zahrána přes Eldera, zlevňuje ji Banneret atd.) Bez Dorana může fungovat i jako „trochu horší Giant Growt“.

Profane Command
Nemusím snad popisovat, jak Command mění hru. Je to opravdu karta, která dokáže na jednu „pecku“ zabít protivníka. Dokáže ale i zaslepit hráče mocí a on udělá nějakou blbost na kterou doplatí (http://jaroska-times.wz.cz/index.php?text=3)

 

Většinou se hraje jako aggro (a to opravdu rychlé), ale dá se předělat i na trochu pomalejší a kontrolní balík plný zabíjení.

 

Sideboard:
Nemám ho zatím stálý. Poté, co vyšel Conflux chci určitě zařadit nové Swordy a trikování proti černé a červené. Jinak to je klasika. Nějaký ten Cloudthresher proti Faeriím (mimo jiné na ty je tento deck velice špatný-jak často vidíte po obloze poletovat oživlé stromy), pak Gaddock Teeg proti Wrathum a Infest proti Kithikům.


Jakub Hruška