21. ledna 2022
Formát Booster draft Minimalizovat

Booster draft je formát, kde nehrajete s vlastními kartami, ale na turnaji karty dostanete. Probíhá to tak, že hráči si sesednou po osmi ke stolu a každý dostane tři boostery. Každý otevře jeden booster, vybere si jednu kartu a pošle zbylých 14 karet vlevo (zprava dostane 14 karet). Opět si vybere jednu a tak až dokud není všech 15 karet rozebráno (každý hráč tak má 15 karet).

To samé se opakuje i s druhým boostrem, jen s rozdílem, že nyní jsou boostery posílány doprava. Po druhém boostru má každý hráč 30 karet. S třetím boosterem je směr opět vlevo a na konci celého booster draftu má každý hráč 45 karet.

Z těchto 45 karet si pak musíte postavit balíček. K tomu máte ještě základní země, které vám dá organizátor turnaje. Z těchto 45 karet vyberete většinou 22-24 karet, které budete hrát a doplníte cca. 16-18 zeměmi. Nabrané karty vám pak zůstávají.

Tento formát je určen zkušeným hráčům, kteří mají mnoho zkušeností se stavbou balíčku, jsou schopni stavět balíček během turnaje (jak si berou jednu kartu za druhou) a přizpůsobují se. Vstupné na takový turnaj se pohybuje 250-300 Kč (přibližně cena 3 boostrů).

Na větších turnajích se hrají takové booster drafty i dva a pak pro nejlepších 8 je ještě jeden draft, kde se určí vítěz. Takovým turnajem je např. CMUS Sixtour. Vstupné se zpravidla pohybuje okolo 550-600 Kč.

Další informace o draftování můžete nalézt v našem článku zde.

Vytiskout  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Podmínky používáníProhlášení o soukromí