15. srpna 2022
Brno - Černý rytíř Minimalizovat
Ahoj, jmenuji se Standa a tady na Magic-guru mne již znáte z článku o kithkinech a o tom co vás čeká na prvním turnaji.
Je mi hrozivých 31 let a magic jsem hrál v dávných dobách revised,4.Th a Ice age.
Po letech jsem si jen tak zkusmo zahrál a opět mně to trochu chytlo.
Protože jsem z Brna, tak byl víceméně jedinou volbou černý rytíř na Chládkově ulici číslo 3.
Ti, kteří nevládnou magii na praktické úrovni, budou nuceni použít místo letajcího koberce artefakt zvaný tramvaj či šalina jak jej zvou zasvěcení. Musíte ale hledat ten, který nese na ilustraci číslo 3 nebo 11 směrem na Bystrc.
Bohužel od Dubna se zvedla manová náročnost jeho použití, takže si musíte nachystat 22 nebo 11 bezbarvých man.
Vystoupíme na zastávce Králova nebo Tábor. Pak se přesuneme na
Loc: 49°12'40.441"N, 16°35'4.917"E
Nebo se soustředíme na tok magických proudů a sledujeme ho do boční uličky okolo české spořitelny, kde je již po pár metrech nenápadná výloha s nám důvěrně známými obrázky.
Po vstupu do svatyně všech brněnských mágu, nás uvítá pěkně zásobený obchod, jemuž vládne zkušená obsluha. Ta vám nejenže pomůže s vaším balíčkem nejen radou a potěší milým slovem, ale může jej doplnit o další ničivá kouzla přesně dle potřeby.
Z obchodu se můžeme vydat do zdejších katakomb. Již na sestupných schodech ucítíme závan magie a uslyšíme šum hovoru zdejších návštěvníků.
V zdejších kobkách je sice trošku těsno, ale to nám nevadí, protože jsme tu z jiného důvodu než kochaní se architekturou a obdivovaní se vzdušným prostorám. Pokud si přicházíme jen tak zahrát místo najdeme, ale při turnajích, kdy je tu lidi více, je to opravdu na hranici snesitelnosti.
K větrání slouží jen malé okénko a pokud si některý z účastníku turnaje přinese z nedalekého čínského bistra nějakou tu vybranou krmi. Popřípadě má někdo na nohách boty již delší čas. Je tu opravdu vzduch jaký by ocenili hlavně veteráni z ponorkového loďstva.
Je tu i toaleta, kterou bychom sice za vrchol luxusu neoznačili, ale svému účelu poslouží.
Je škoda, že tu nelze zakoupit občerstvení a tak jsme odkázáni na již zmíněné Bistro nebo některý z okolních obchodů.
Jako v každém správném klubu se tu pořádají turnaje a to nejen v magicu ale i dalších karetních a figurkových hrách.
Aktuální program nalezneme nahttp://www.cernyrytir.cz/index.php3?akce=1002
Turnaje bývají většinou hodně navštěvované a tak nehrozí jejich rušení pro malou účast.
Ohledně pořádku v herně snad jen to, že sami hráči úspěšně likviduji snahu o jeho zachování.
I když je tu odpadkový koš, tak se najde pár jedinců, kteří obalem od Boostru nebo papírkem či obalem od oplatků atd. zaplní stoly a lavice.
 
Je jen škoda že město jako Brno je odkázáno jen na tuhle hernu, protože nějaká další by jistě neškodila a konkurence by jistě donutila vylepšovat drobné nedostatky.
To, že v Brně je jen jedna herna, má za následek i to, že se tu schází poměrně zkušená magická společnost, takže jako začátečníci budete mít problém porazit jejich magickou nálož a zkušené mozky. Ale od toho tu máme Gateway ligu, kde si zahraje opravdu každý.Tak pokud nejste nějak zvlášť zkušení tak každé Uterý nastane váš čas.
 
Tuhle hernu mám opravdu rád, protože tu najdu vždy protivníka a panuje tu dobrá nálada.
Těším se, že některý zdejší čtenář ji navštíví na adrese Chladkova 3, a všem tam ukáže silu svého balíčku třeba v Gateway lize nebo na turnaji
Vytiskout  
© 2017 Magic-Guru.czInformacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Podmínky používáníProhlášení o soukromí