úterý 23. dubna 2024
Všechny články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

pondělí 16. března 2009
ROZBOR BALÍČKU - B/R AGGRO
Autor: jean @ 11:40 :: 3542 Přečtení :: 15 Komentáře ::
 

ROZBOR BALÍČKU – B/R AGGRO

 

 

 

          Minule jsem psal o balíčcích, se kterými se můžeme na standardu setkat a dnes bych se věnoval podrobněji jednomu z nich. Rozhodl jsem se nahlédnout do tajů černočervené magie, která se zdá být velmi zajímavá a hratelná pro začátečníka i pokročilého. Tato barevná kombinace disponuje triky přímého zranění, ubíráním životů soupeře, zahazováním karet ze soupeřovy ruky a v neposlední řadě také ničením nestvůr, landů, artefaktů a především manipulací s hrobem atd. Jedinou slabinou je fakt, že soupeři nedokážeme zničit enchantment. Zbývá nám jej buď discardovat přímo z ruky soupeře, zničit jej pomocí nějakého artefaktu (teď přemýšlím, jestli nějaký takový na dvojce vůbec je) nebo si vypomoct jinou barvou. Tak to ale v magiku prostě je. Každá barva je svým způsobem silná, červená tam, modrá támhle, bílá zase trochu jinde a v tom je to kouzlo.

 

           Pokud patříte mezi hráče, kteří se topí v penězích a neví co s nimi, mohou si dovolit koupit kdejaký balíček uvedený na webech atd., pak dále ani nečtěte, byla by to pro vás ztráta času. Ale i vy se můžete podívat na decklisty balíčku, z kterého budu vycházet. Pro vás ostatní jsem si dovolil vytvořit černočervené aggro nenáročné jak na hraní, tak na peníze. Jestliže se vám mnou uváděné karty budou zdát příliš slabé, pak vězte, že tento balíček je cenově skutečně na bodu mrazu a pokud máte lepší kousky nebo chcete do nich investovat, stačí pak jimi nahradit kousky slabší.

 

 

Zde uvádím pro zajímavost decklist turnajového balíčku (vysoká úroveň):

 
B/R Aggro Stefan Vesely
Main Deck Sideboard
4 Boggart Ram-Gang
4 Figure of Destiny
4 Goblin Outlander
4 Hellspark Elemental
3 Mogg Fanatic
3 Shambling Remains
4 Flame Javelin
4 Incinerate
3 Magma Spray
4 Volcanic Fallout
4 Auntie’s Hovel
3 Ghitu Encampment
4 Graven Cairns
8 Mountain
4 Sulfurous Springs
3 Terror
4 Blightning
4 Infest
4 Bitterblossom

 

 

 

 

A zde je decklist balíčku pro začátečníky:

 
B/R Aggro Jean
Main Deck Sideboard
4 Dregscape Zombie
2 Rotting Rats
4 Hellspark Elemental
4 Shambling Remains
3 Viscera Dragger
3 Goblin Outlander
2 Fleshbag Marauder
3 Dragon Fodder
4 Blightning
3 Bone Splinters
3 Magma Spray
3 Executioner's Capsule
4 Crumbling Necropolis
8 Mountain
10 Swamp
4 Infest
3 Relic of Progenitus
3 Dragon’s Claw
3 Smash to Smithereens
2 Fleshbag Marauder

 

Rozbor karet

Dregscape zombie (3 Kč)

Tato 2/1 mrška za 2 many je poměrně slušná „zrůda“ do 2. kola. Navíc má schopnost unearth – může tedy po zaplacení černé many vyskočit z hrobu do hry a hned zaútočit. Pokud má tato zombie opustit hru nebo se dožije konce kola, je přesunuta ze hry.

 

Rotting Rats (3 Kč)

1/1 nestvůra se schopností unearth za černou a bezbarvou, navíc když příjde do hry, každý hráč zahodí kartu z ruky. Schopnost celkem prima, ale musíme zahrání dobře načasovat – hrajeme, když máme prázdnou ruku, máme možnost zahodit nepotřebnou landu nebo nějakou potvoru s unearthem (třeba Visceru). Dále bychom Krysy měli hrát tehdy, pokud si soupeř nemůže moc vybírat, kterou kartu zahodí (má málo karet v ruce, nejlépe 1 klíčovou).

 

Hellspark Elemental (30 Kč nebo můžete vyhrát jako foil v Gateway lize)

Na Hellsparka narazíme většinou ve fritkách, ale i zde se dokáže pěkně uplatnit. 3/1 nestvůra s haste, trample a unearthem za červenou a bezbarvou je velmi pěkná věc. Jedinou vadou na kráse je fakt, že jej na konci kola musíme obětovat. Ale pokud s ním zaútočíme a pak obětujeme do Splinterů nebo Maraudera, nemusí nás to zase tolik mrzet.

 

Shambling Remains (10 Kč)

Konečně se dostáváme k největšímu bijci balíčku. Tento černočervený 4/3 zabiják se řídí heslem – nejlepší obrana je útok (neumí blokovat) a má unearth za černou a červenou. Dokáže tedy vyskočit z hrobu a rafnout za 4. Pokud máte Ashenmoor Gougery, můžete místo něj zařadit i je nebo je do balíčku přidat.

 

Viscera Dragger (3 Kč)

Za černou a 3 bezbarvé 3/3 nestvůra s unearthem za černou a bezbarvou. Za dvě bezbarvé many ji můžeme procyklit (díky schopnosti cycling). Tak ji dostaneme do hrobu a v budoucnu ji můžeme použít jako „smažku 3. stupně“ (za unearth). Viscera je rovněž výborný náboj do Rotting Rats.

 

Goblin Outlander (5 Kč)

Máme zde goblina s protekcí na bílou. Ta způsobuje, že nemůže být cílem kouzel a schopností bílé barvy, nemohou jej blokovat bílé nestvůry a všechno zranění z bílého zdroje dané do této nestvůry (do Goblina Outlandera) je uzdraveno. Docela paráda 2/2 chlapík, co je imunní vůči Ringu, Swordům, zablokuje bantské nestvůry, Dorana, Kithkiny apod.

 

Fleshbag Marauder (3 Kč)

3/1 zombie, která když přijde do hry, vy i soupeř musíte obětovat nestvůru. Bublina s kosou je zde hlavně proto, abyste se dokázali zbavit soupeřových necílovatelných nebo „protekčních“ nestvůr. Samozřejmě se nejdříve musíte zbavit ostatních nestvůr soupeře, aby pak mohl obětovat tu jedinou, která mu zbyde (např. Colossuse nebo Proganita). Pokud se jedná o vás, měli byste obětovat Hellsparka nebo nestvůru, která vyskočila z hrobu po unearthu a to nejlépe až po vašem útoku. Nestvůru byste ztratili tak jako tak, proč ji tedy nepoužít jako náboj do Maraudera.

 

Dragon Fodder (7 Kč)

Sorcery způsobující, že si položíte do hry dva červené gobliní 1/1 tokeny. Dvě 1/1 nestvůrky nejsou špatné, zvlášť když se dají podstřelit do Splinterů nebo Maraudera.

 

Blightning (10 Kč)

Jeden z nejlepších discardovacích triků na dvojce. Cílový hráč dostane 3 zranění a zahodí 2 karty. Ale pozor, abyste nezahodili zelenobílé Liege!!! Zahrání Blightningu musíte provést v ten správný moment, aby si soupeř nemohl moc vybírat, které karty zahodí (nejlépe, pokud má na ruce 2-3 karty).

 

Bone Splinters (5 Kč)

Jako součást sesílací ceny je obětování vaši nestvůry. Za pouhou černou manu zničíte cílovou (i černou) nestvůru. Ideální je použít jako „obětovadlo“ např. Hellsparka nebo nestvůru zahranou z hrobu za unearth po útoku. Ale obětování gobliního tokenu na zabití nějakého pašíka taky není špatné. Záleží na situaci na stole.

 

Magma Spray (5 Kč)

Magma spray je zde jako přiklad kouzel přímého zranění. Instantně dá 2 zranění do cílové nestvůry a pokud by měla jít takto zraněná nestvůra na hřbitov, je místo toho přesunuta ze hry. Pokud nemáte Magma Spray, můžete hrát třeba Tarfire nebo Shock, ale těmi se Finkse a spol. budete zbavovat podstatně hůř.

 

Executioner's Capsule (5 Kč)

Artefakt za černou. Za černou, bezbarvou, tapnutí a obětování zničí cílovou nečernou potvoru. Skvělé ničení, které si můžete připravit na stůl už v 1. kole. Pokud máte, můžete jej nahradit Terrorem nebo Incinerací.

 

 

Složení zemí

 

          Do balíčku se hodí černočervené země (např. Sulfurous Springs, Graven Cairns, případně Auntie´s Hovel nebo Reflecting Pool), ty ale stojí nějakou tu kačku a sehnat je ve větším počtu by mohl být pro začátečníka problém. Proto jsem volil levnější a dostupnější alternativy. Těmi jsou trojbarevné země z alary Crumbling Necropolis nebo Savage Lands, které sice přicházejí do hry taplé, ale poskytnou potřebnou (černou nebo červenou) manu. Možná si říkáte, že je to nic moc, ale pozitivní vliv těchto zemí na naši hru určitě pocítíme. Pokud tyto země nemáte, můžete je nahradit Vivid Cragy nebo Vivid Marsh. Zbytek zemí tvoří červené a základní země, tedy 8 hor a 10 bažin.

 

 

Sideboard

 

          Co dát do sideboardu? Toť velmi těžká otázka. Záleží hodně na tom, proti jakým balíčkům hrajete, co vám nejvíce vadí, čeho se bojíte a taky kolik na to máte. Mnou uvedený sieboard berte jen jako inspiraci, samozřejmě, ž si tam můžete dát cokoli podle toho, jaké máte soupeře.

Jestliže hrajete hlavně proti nestvůrkovým balíčkům, určitě využijete nějaké to hromadné ničení v podobě Infestu nebo o něco dražších Volcanic Falloutu, Firespoutu a Pyroclasmy. Proti malé havěti poslouží i Festercreep. Proti červeným balíčkům zařaďte Dragon's Claw, který vám jistě přidá mnoho životů. Proti práci s hrobem, např. proti Reveillarkovi se výborně hodí Relic of Progenitus. Ale nezapomeňte, že i vy hrajete nestvůry s unearthem, takže si dvakrát rozmyslete, jestli budete schopnost Relicu používat jednotlivě nebo jej odpálíte. Patříte-li mezi ty, které už štvou rušičky (counterování), dejte si do sidu Guttural Response. Dalšími kousky ve vašem sideboardu může být ničení artefaktů jako Smash to Smithereens, Shatterstorm nebo další ničení nestvůr jako Terror, Murderous Redcap, Shriekmaw, Fleshbag Marauder, Cruel Edict atd. Záleží jen na vás.

 

 

Shrnutí

 

         Může se stát, že po několika hrách zjistíte, že vám na balíčku něco nesedí, např. vám chodí málo zemí
nebo naopak moc (uberte nebo přidejte země). Nebojte se experimentovat a zkoušet nové varianty, jedině tak docílíte optimálního složení balíčku. Za sebe musím říct, že jsem spokojen s tímto složením a že bych se nebál jít s tímto balíčkem i na turnaj.

 

        Jak vidíte, balíček ja opravdu levný, finančně nenáročný a celkem hratelný. Postupem času, jak budete získávat lepší a lepší karty, kterými nahradíte horší, se bude balík stávat lepším, kvalitnějším (např. výše uvedený turnajový deckt) a nakonec přijde chvíle, kdy si řeknete „ano, nyní je balíček hotov, nic nového bych do něj nepřidal, nic dalšího shánět nepotřebuji“. Tento okamžik je ale pro řadu z nás zatím v nedohlednu, ale blíží se

 

Jean

Komentáře
Autor: jean @ pondělí 16. března 2009 13:26
Jaj...trochu to v tom editoru "ujelo", to víte - jeden z mých prvních článků. Tak mě prosím omluvte:)

Autor: jean @ středa 18. března 2009 23:32
Líbí se vám článek, případně nelíbí? O kterém balíčku byste chtěli, abych psal příště?

Autor: Alf_F16 @ čtvrtek 19. března 2009 15:03
O Dark Bantu.

Autor: jean @ čtvrtek 19. března 2009 18:49
O Dark Bantu? Ten je ale hlavně pro začátečníky cenově velmi náročný...co vy ostatní? Napište své názory

Autor: bigredcockin @ sobota 21. března 2009 16:24
Třeba nějací elementálové (5c nebo monoR) to jsou levné balíky a pro začátečníky super :)

Autor: Steber @ neděle 22. března 2009 16:39
mam jednu otazku...kde se daji koupit ty konkretni karty?(ne v boostrech)diky

Autor: Alf_F16 @ neděle 22. března 2009 19:56
Podle toho, kde bydlíš. Nejznámější a nejrozšířenější je asi Černý Rytíř v Brně a Praze. Má ale i nákup přes internet s dovážkou do domu.

Autor: imperiosaur @ neděle 22. března 2009 20:42
zdá se mi to, nebo je ta upravená verze na block?

k původnímu decku: nechyběj tam demigodi?

Autor: jean @ neděle 22. března 2009 21:36
Karty se dají sehnat buď na internetu od hráčů (např. na cmus.cz) obvykle levněji než v internetových obchodech nebo v obchodech ve složkách, případně odkoupit přímo od hráčů např. na nějakém turnaji.

Balíček je postaven hlavně na novějších kartách (také z důvodu brzké rotace a menší cenové náročnosti), proto se zdá být vhodný i na blok až na pár karet. Původní verzi (bez Demigodů) balíčku konstruoval Stefan Vesely, já mu ji upravovat nebudu, ne všude se Demigodi hrají, 5 man je 5 man. Samozřejmě je mnoho verzí s Demigody a pokud je máte, určitě se vyplatí je do B/R Aggra zařadit.

Autor: imperiosaur @ neděle 22. března 2009 22:02
5 man je celkem dost, ale demigod za ně stojí...navíc se jich skoro nezbavíš...
většinou když už ho sežahneš tak se vrátí spátky a vezmae sebou bráchu jako bonus

Autor: jean @ neděle 22. března 2009 23:08
Však jo, nehádám se s tebou, uvedl jsem příklad bez Demigodů, toť vše. Pokud se ti to nelíbí, máš smůlu.

Autor: imperiosaur @ pondělí 23. března 2009 19:06
já se taky nechci hádat, jen se mi zdá že příklad s demigodem by byl lepší

Autor: 6korun @ pátek 3. dubna 2009 23:54
imperiosaurus: no něco mi říká, že na světovém fieldu se ten deck hraje bez Demigodů ne kvůli jeho ceně, ale protože je celkem špatný kvůli Path to Exile (mě osobně se ten Demigod v mainu taky líbí více, ale viděl jsem třeba verzi, která ho hrála v sidu ), ale samo se můžu mýlit:)

Jean: Co takhle creatury třeba jako Mogg Fanatic, výborná Shamblings Remain nebo Ashenmoore Gougar, jsou to levné kusy a podle mě velice obstojné na tlak...

Autor: 6korun @ pátek 3. dubna 2009 23:56
Sry Shamblingy tam máš přehlédl jsem je:-D.Jinak toho Goblin Outlandera bych hrál 4x, přijde mi super, ale nevím co se u vás hraje, takže opět jen můj názor...

Autor: jean @ sobota 4. dubna 2009 10:09
6korun: máš naprostou pravdu, fanatiky bych určitě zařadil, ale rozhodl jsem se balíček postavit v určité (velmi nízké) cenové relaci a fanatik je už drahý :-) Ale pokud hráči seženou fanatica, určitě je to jasná volba. Gougeři jsou dobří, určitě se tam hodí...

Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde
Vytiskout  
Reklama Minimalizovat
Vytiskout  
© 2017 Magic-Guru.cz Informacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Podmínky používáníProhlášení o soukromí