středa 24. dubna 2024
Všechny články Minimalizovat

Aktuální články | Kategorie | Hledat | Syndikace

úterý 31. března 2009
5C Elementals
Autor: admin @ 15:50 :: 4021 Přečtení :: 6 Komentáře :: :: Standard
 

5C Elementals

 

Jmenuji se Pavel Janík, je mi 13 let a bydlím kousek od Zlína. Magic hraju asi tak 2-3 roky.

Chtěl bych vám představit balík který jsem sám velmi dlouhou dobu hrál ale když sem ho dokončil tak mně přestal bavit. Jde o 5c Elementály.

Již podle názvu vám musí být jasné že jde o balík založený hlavně na kartě Primal Beyond a na Smokebraiderovi. Díky těmto kartám je balík i přes svých 5 barev velmi stabilní. Balíček se dá hrát ve dvou verzích a sice jako Kontrol nebo jako Aggro. Já jsem se víc přikláněl ke controlnější verzi ale když vyšel Ancienit Ziggurat hned jsem si na balík vzpomněl a zkusil na magic workstation, aggro verzi. Tady je decklist:

 
5C Elementals Pavel Janík
Main Deck Sideboard
4 Primal Beyond
5 Mountain
2 Exotic Orchard
1 Graven Cairns
1 Fire-Lit Thicket
4 Reflecting Pool
4 Ancient Ziggurat
2 Vivid Crag
4 Smokebraider
4 Flamekin Harbinger
3 Horde of Notions
4 Incandescent Soulstoke
2 Fusion Elemental
4 Hellspark Elemental
4 Nova Chaser
4 Mulldrifter
4 Shriekmaw
4 Chameleon Colossus
4 Volcanic Fallout
3 Path to Exile
4 Thorn of Amethyst
4 Gaea’s Herald

 

Primal Beyond – Hlavní land který vám před sideboardováním dá na cokoliv manu jakou si budete přát.

Ancienit Ziggurat – Přesně to samé jako Primal Beyond, jen pozor!, nezaplatíte s ním aktivační abilitu Soulstoka nebo Hordy!

Reflecting Pool – No v podstatě by vám většinou mněl dát manu jakou chcete jelikož hrajete dalších 8 zemí které to zvládnou bez pomoci.

Exotic Orchard – Tady jsem se dlouho rozmýšlel jestli ho vůbec hrát ale příjde mi lepší než basic land nebo než nějaká ,,troj zem“ z alary(savage lands…), i když by možná lepší volba byla nějaký Vivid, ale když vezmeme v potaz barevnost dnešních balíků(až na nějaké kithkiny nebo burny) a navíc že hrajeme aggro tak jsem ho ve dvou kusech zařadil.

Fire-Lit Thicket, Graven CairnsTak tady jsem přemýšlel ještě déle. Hlavní je aby vám na ruku nepřišly tyhle země dvě, a k tomu už žádná jiná. Samozřejmě se dá nahradit Vividama nebo Savage landsama ale to chce víc testingu.

Vivid Crag – No tak nakonec jsem ho stejně přidal a to hlavně kvůli hrám se sideboardem kde už to nejsou jen elementálové a tudíž je seslání těchhle karet o dost těžší. Možná vás Vivid někdy spomalí ale to není to nejpodstatnější.

Mountain – Možná se zdá jako blbost hrát v 5c balíku 5 základních zemí a ještě k tomu stejných! Ale opak je pravdou. Zaprvé hrajeme jako hlavní barvu červenou a za druhé a to je dost důležité, vyšel Path to Exile. Hraje ho snad každý balík s bílou. A přece nechcete oponentovi darovat za jednu manu zabíjení a ještě k tomu instantně a  bez postihu.

Flamekin Harbinger – Je to hlavní tahač balíčku protože vám najde cokoliv kromě země.

Smokebraider – Urychlení je potřeba a když ve třetím kole vyskočí Horde of Notions nebo Fusion Elemental je to peklo.
Incandescent Soulstoke – Když chcete oponenta rychle přejet musíte taky rychle vyložit nějakou větší potvoru a když k tomu dostanete ještě posílení menších potvor je to jasná volba. Hellspark Elemental – Nejlepší možný aggro elemental a ještě k tomu dvakrát? Proč ne!?
Nova Chaser – Za 4 many 10/2 a jako bezva cíl pro Soulstoka, sice musíte obětovat jednu svou potvoru ale třeba Harbinger je pro Chasera jako vyšitý.
Horde of Notions – I když se jeho cena zda manově náročná, jeho seslání je bezproblémové. Navíc vrací všechno co odejde na konci kola díky Soulstokovi.

Fusion Elemental - To samé jako u Horde of Notions až na to že je určený na agresivní útok, nikoli na zachraňování mrtvých elementálů.

Shriekmaw – I když se nezdá jako aggro potvora, není tomu tak. Zaprvé vás zbaví otravného brokera díky kterému neprojde Fusion Elemental a navíc ještě sám dokáže uštědřit soupeři nemalé zranění.

Mulldrifter – Tento elemental  sice v ú toku moc nepomůže, za to ale dodá další veliké prasata, navíc vhodný pro obětování do Nova Chasera.

Chameleon Colossus – Tohle je bijec jak má být. Jen mu k tomu chybí jedna věc:trample. Ale i bez něj se s ním dá krásně probít přes soupeřovu armádu a nebo mu alespoň vyvraždit jeho největší pašíky.


Sideboard:

Volcani Fallout – Jelikož se to faeriema jen hemží je to v podstatě nutnost hrát tuhle kartu alespoň v sidu. Většinu vašich pašíků navíc vůbec neohrožuje a tak uvolní cestu i přes malé mršky jako kithkiny a elfy.

Path to Exile – Když se vám nebude líbit nějaká velká svině které se nebudete moci zbavit, a že jich je dost, budete tuhle kartu milovat. A ten jeden land přece oponenta tolik nenakopne.

Thorn of Amethyst – Jelikož nehrajete moc ,,nepotvor“ i po sidu tak je tohle určitě víc než super volba. Zdržíte tím soupeře minimálně o jedno kolo a tím mu udělíte nějaké to zranění navíc.

Gaea´s Herald – Jako elemental se zdá to tohohle balíku nevhodný ale mohl by pomoci proti otravným kontrováním vašich důležitých kousků.

 

Baliček je poměrně levná záležitost a tak si ho může dovolit skoro každý občan. Hraní s ním je velice zábavné a úspěch je zaručen. Balík není ani nijak zvlášť těžký na hraní. Chtěl jsem vám napsat i nějaké matchupy ale nebylo moc času na testing a navíc testing po mws moc nepovažuju za testing.

Jelikož teď nemám žádný balík na standart který by mohl mít úspěch, přemýšlel jsem že bych si tenhle balík postavil. Myslím že byste to mněli udělat taky jelikož se s ním i celkem pobavíte.

Sideboard sem vymyslel jen co mně napadlo takže to je spíš o tom jaké balíčky proti sobě čekáte. tenhle side je možná dosti neučiný ale vážně se nejsem jistý. Zěmě taky nejsou stoprocentně dobře vyvážené a je jen na vás jestli dáte přednost vividům nebo radši zariskujete a dáte dovnitř přebarvovaní země (graven cairns…).

 

Doufám že se vám rozbor líbil a čekám na ohlasy v komentářích. S pozdravem Pavel.

 

 

 

Komentáře
Autor: miki2007 @ úterý 31. března 2009 16:30
no.podle mě je ten balíček dobrej jen se mi nezdaj ty bytosti.sou dost slabí a ty kouzla,,,no teda ale jinad co se tíče zemí atd.tak to de.Prostě docela dost dobrý

Autor: miki2007 @ úterý 31. března 2009 16:31
co soryy je tam pár dobrejch karet

Autor: Pavel Janík @ úterý 31. března 2009 16:48
no jo, já sem to dělal ten decklist hrozně narychlo i když jako samozřjemě se tam dají dát i jiné věci. já se totiž hrozně nudil a měl sem chut napsat nějaký rozbor a napadlo mně toto...není to sice bůhvíjak dobrý balík ale mně se prostě líbí.

Autor: Domecek @ čtvrtek 2. dubna 2009 17:36
Balíček vypadá moc dobře,článek taky, ale myslím si že by se to dalo ještě trochec technout. Já osovně bych tam hodil Reveilarka a ajaniho Vengeanta, a ten side bych taky asi poupravil o Fulminator mage a Eyes of the wisent

Autor: Pavel Janík @ čtvrtek 2. dubna 2009 17:56
jak už sem řekl, není to vůbec vytechované a na eyes jsem zapomněl. jinak reveillarka sem přemýšlel ale není to do aggra nějaká sláva. fullminator by nebyl špatný to je fakt.

Autor: hroch321 @ pondělí 13. dubna 2009 19:55
Jenom me napad flamekin bladewhirl,nebo soul´fire k nova chaserovi

Musíte být přihlášen pro posílání komentářů. Přihlásit se můžete zde
Vytiskout  
Reklama Minimalizovat
Vytiskout  
© 2017 Magic-Guru.cz Informacni server pro zacinajici hrace karetni hry Magic the Gathering (Magic, MTG) Podmínky používáníProhlášení o soukromí